CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: seramado

Curi Motosikal, Azian Mazwan Anggap Anak Salah Pilih Kawan

pprt sgt jawapannnnnnn.....kutip tacang 1!

kawan kawan yg jahat tu pulak, salah pilih siapa pulak.

x ngaku salah mak bapak nih

tak perlu salahkan kawan anak, ckp terus terangkan lagi baik.

Saya yg salah coz tak didik anak saya dgn baik period.

aku rsew kalau mak budak kawan anok acik azian baca statement acik azian nii confirm satu rumah duk carut maki hamun acik azian nii hehehhe

kesian kwn anak dia..
tetiba kena tuduh..salah pilih kawan..

Follow Us
sabar la..nak besarkan anak bukan senang..mcm2 kerenah..

Edited by nolya at 20-1-2016 05:55 PM
espri6006 replied at 20-1-2016 08:15 AM
noyla...dah ada anak besar ke?

Ada.... Kenapa?  InsyaAllah, sya adalah seorang ibu yg amat prihatin kpd setiap pergerakan dn aktivi ti anak. Anak nak keluar sya perlu tau nak ke mana, dgn siapa, untuk apa.

espri6006 replied at 20-1-2016 08:15 AM
noyla...dah ada anak besar ke?

Ada..... kenapa? anak gadis saya baru grad last year.  Sbg ibu, strictly saya pantau setiap aktiviti anak gadis kerana saya tak mau apa2 musibah terjadi...... nauzubillah.  Saya punya cara tersendiri mengawasi anak saya, selalu berpesan supaya jgn sekali2 berkelakuan tak senonoh apa lagi mengaibkan keluarga. 'U shall never ever disgrace me n break my heart' begitu saya pesankan kpd anak. Banyak soal-jawabnya kalau anak mau berpergian, miskipun kawan2 anak adalah mereka yg kami saling beramah-mesra.  Alhamdulillah, setakat ini kewaspadaan tinggi namun saya tetap berdoa supaya anak akan sentiasa dlm lindungan Allah jua.

beatgirlX replied at 20-1-2016 01:15 PM
sabar la..nak besarkan anak bukan senang..mcm2 kerenah..

Exactly in this milinium years.  Besar cabaran parent pd hari ini nak membentuk agar anak menjadi 'orang'.  Ada anak2 yg lebih bijak drp makayah.  Kalau bijaknya yg positif tak pe juga, tapi bijak mereka ialah mengakali makayah.  Kesian makayah yg begitu berharap tinggi kpd anak2 tetapi susu diberi tuba pula dibalasnya.  Barangkali makayah harus lebih peka untuk mendalami lagi ilmu keibubapaan, dan peka juga dgn gejala2 buruk yg berlaku di sekeliling.  Jgn beranggapan bahawa anak kita tak akan jadi begitu, tak nakal mcm tu, sebaliknya perlu berwaspada. Jgn terlalu pegang kpd kata2 "tak kan lah, tak kan lah...." akhirnya bila musibah terjadi baru nak kata "tak sangka pula boleh jadi mcm tu"...

Lagi bagus kalau kak yan jwb saje maafkan salah anak saye instead of salahkan anak org lain.

Anak dah besar boleh pikir..lagi nak salah kan kawan2.. Kalau jati diri tu kuat, kawan dengan setan pon xkan menyetan..

Ohohohoh...tak baik nk salahkan kwn anak...bkawan tak salah..salahkan ank sendiri dulu akak...pokoknya klau kita berkawan dgn ustaz pon blum tentu perangai kita pon mcm ustaz..begitu lah sebaliknya...pantang tok nenek aku bila kata salah pilih kawan.

nolya replied at 20-1-2016 05:53 PM
Ada..... kenapa? anak gadis saya baru grad last year.  Sbg ibu, strictly saya pantau setiap aktivi ...

bagus, tapi jangan terlalu mengata orang tak pandai jaga anak atau mengata orang lain terlalu iktu kata anak, setiap manusia dilahirkan berbeza dan setiap mak pak dapat anak yang perangai berbeza. Kalau anak kat rumah boleh kita perhatikan tapi kalau kat luar kadang2 lost control. Sebagai makpak memang kita akan pesan setiap anak supaya berkelakuan baik tapi bukan setiap masa kita boleh perhatikan anak. Kamu mungkin bertuah dapat anak yang turut kata kamu....tapi jangan sekali berkata orang lain tak pandai jaga anak hanya kerana kamu dapat anak yang baik...that is my advice.

espri6006 replied at 20-1-2016 10:00 PM
bagus, tapi jangan terlalu mengata orang tak pandai jaga anak atau mengata orang lain terlalu iktu ...

Maaf kawan, adakah pernah saya mendabik dada mengata para ini lain tak pandai jaga anak atau asyik suka dengar cakap anak? U salah orang barangkali.

Kesian ....Mak juga kena jawab

anak curi motor. mak waklek wakpis je.. berselpie kat pesbuk... haisshhh

semoga insfa dengan kejadian

tengokla cara didikan mcmne...typical mom asyik nak salah menyalah je~

kak yan ...  tak kisah la kawan anak kak yan tu jenis apa. yang penting anak kak yan tu sendiri la. perlu ke nak follow apa je kata kawan? ikut je hasutan kawan? ikut je perangai kawan? kawan saya pun ada macam2 jenis kak. yang dulu kejanya asyik mengangkang .. ngandung anak haram .. gugurkan .. pun ada kak. tapi kalau kita tau perangai gitu tak baik. tak perlu la ikut. selagi kawan tu mmg baik dgn kita walau macamana buruk perangai dia .. perlu ke kita nak avoid ... abaikan .. pulaukan?