CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pearl-qaseh

Berbaloikah pengasuh utk bayi dinaikkan harga?

Kalau pengasuh bagus..dan x ambil ramai bdk..okla kalau mahai...balik ank dah siap makan dan mandi..rm500 pun ok..ni rege mahai service nanhado mmg parents akn bnyk bunyi..dan parents tu plak dah dpt pengasuh ok jgn berkira sgt atau amik kesempatan..ada yg bayo rm300..balik pkul 5 pkul 7 baru ambil..balik masak tido dulu kat rumah..xpatut...sian pengasuh tu..kalau anak jenis pemakan rajin2 la letak makanan sampingan utk anak tu...

Nak tanya korang.
Aku salu tertanya2. Kalo pengasuh jaga ramai budak.
Cemana korang bekalkan anak korang.
Takkan bekal include anak org lain gak?

Aku bese kasik biskut n beras.kalo pengasuh jenis bese wat kueh aku kasi tepung n gula.

Bulan-matahari replied at 12-1-2016 05:00 PM
Nak tanya korang.
Cemana korang bekalkan anak  ...

Tu la probsnya....meols ni kesian yg parents bekalkn mknn utk ank dia tp ade yg parents kedey niiii...anknya plok tgk2 x sampai hati kita x bg...tp pndai2 la bg skdar rasa lah..nk bg lebih2 mak pak hang kedey sgt....ckp berbuih2 mulut pong..x de dlemparnya sebekas kuih pong..hari2 mngadap hak org..sekali dua blh la bg...kalu selalu,x aci la kat mak pak yg tu duk supply mknn kat ank org lain...mak paknye,sekadar ckp...ala $#@ ni...x malu la mkn @ punye....tp dtg esok n esok n esok...tetap jua x de ape2...memang kental betul hati mak paknye pegang duit...

marion24 replied at 12-1-2016 04:18 PM
Kalau pengasuh bagus..dan x ambil ramai bdk..okla kalau mahai...balik ank dah siap makan dan mandi.. ...

Ambik ank jgaan setakat yg trmampu la..x kn nk bela ank org sampai x menang tgn..tp mcm u ckp la,ade yg parents pegang duit kejung2 ni jgn ckp la..bayo rm300 tp mkn dr pgi sampai ptg kita la semua....nk bwa jajan2 jauh sekali..hdap yg pengasuh bg la...biasa yg camni,anknye kuat mkn plok tapi yg mak pak bekalkn mknn itu ini,ank2nya...mkn cam main2 plok....adaoiyaiiii

naina replied at 12-1-2016 01:37 PM
Dulu aku ingat hantar kt pengasuh/nursery pagi2 anak da siap mandi,wangi mcm pegi skolah.rupanya han ...

tak semua gitu...
biasanya saya hantar anak mandi siap baik masa duk umah pengassuh or nursery...
unless klu baby kena selsema...

mmg la derang menangis melalak segala bagai..tapi lama2 anak2 dahbiasa mandi dulu seblm pi nursery  

Sini aku ralat nye.dari baby rm300.sampai masuk tadika pon rm300.kalo aku up 400.sampai ke tadika pon rm400.

Hal bekal tu
Kdg aku ngaku aku rushing pg2 psl nak mujuk bdk mandi kemain lama. Nak bukus mkn pon tak sempat.
Jd aku kasi beras n biskut je la.
Dia pon asik kasik anak aku mkn telur. Pastu anak balik salu kelaparan.kdg rasa sakit kepala jgk.tp asal bdk hepi je la.

Follow Us
star_anisse replied at 12-1-2016 04:17 PM
bila tak berkira, aku plak kena pow dgn pengasuh baby aku dulu. sabun j&j, pampers saiz s pek besar, ...

Nasib u dpt pengasuh like that...meols ni,siap sponsor bedak,perfume n getah rambut lgi...ank2 beratur nk ikat rambut pling cantik..nk elsa,nak anna,nk princess bagai...kalau ank yg kuat berak memang cpt abis sabun tp x de la sampai sbln 2 dah koring...pling2 pong setengah tahun u...mnyak yuyi tu...nk smpai besar klu pkai btol besar x abis pong...tp klu botol kecik..ade la lam 2,3 btol kut...tu la,meols x de brkira ngan dorang..gji x prnh mintak pong..dorang bg 15hb pong redha jaa....yg terasa tu bla potong tu..memang sedih sgt sbb kita x berkira tp ade yg kira2 potong ikut cuti brp hari..nk ckp kang tersentap..sudahnya,meols la makan hati.

i dulu masa anak under i, tetiap kali Chinese New Year i bagi angpow dan sekotak limau. Angpow sorang tu seratus, dalam taska tu ada 3 orang pengasuh. so 300 ringgit sebab i nak share my bonus yg dibayar tiap kali CNY

tak cukup dgn itu... tiap kali raya, bagi hamper biskut raya & duit raya RM 50 sorang. Kekadang terfikir jugak ada ke parent lain buat mcm aku?

i pun rasa x berbaloi klu jg anak org dgn upah rm300 je sebulan... ciputnyaa...

dan i x tergamak biar anak i dijaga pengasuh.. sbb tau mmg xleh nk harap byk dgn bayaran seciput..

Bulan-matahari replied at 12-1-2016 05:00 PM
Nak tanya korang.
Cemana korang bekalkan anak  ...

Sy tak kisah belikan je setin utk semua anak2 yg lain. Bebudak mmg suka mkn. Hadiah sy utk diorg

Bulan-matahari replied at 12-1-2016 05:27 PM
Sini aku ralat nye.dari baby rm300.sampai masuk tadika pon rm300.kalo aku up 400.sampai ke tadika po ...

Ni meols...dr baby rm300..tp bla da besar g tadika..meols potong n suh bayar rm150 ja sbb paham pg dia dah g tadika...
Makan,klu uols tanya kt ank2 jgaan meols..dorang ni nk msakan meols,siap umminya ambik resepi nk bg sama rsa masakn like mama..tp ank2 ckp ummi msak x sedap...mama msak sedap...nah kooomkn pon sama2 ngan mama sekali

eh jap... isu semasa kahni @spiderman80 ??

ralit baca rsa cm cm kt bod ibu bapa kan...

Rate

1

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 09:21 AM
Ambik ank jgaan setakat yg trmampu la..x kn nk bela ank org sampai x menang tgn..tp mcm u ckp la,a ...

Betul....tp ada pengasuh xla berkira sgt..tp dpt parents..pampers ank pun bersukat..smpi pengasuh ckp berulang2 minta lebihkan...dpt parents baik..pengasuh brmasalah...dpt pemgasuh bagus..parents plak buat hal..ikut nasibla..kawan mar ank dia meninggal trsedak susu..pengasuh xsedar ,dia pun tido sekali...huhu..tp mereka suami isteri xpanjang kes ni..cuma trauma tu la ttp ada..kalau boleh carilah pengasuh yg sayangkan bdk2..

Amboi banyak juga pengasuh yg tak ikhlas buat kerja kat sini..

Duk komplen macam2..

Buat kerja untuk duit semata ke?
Atau ade niat nak tolong org yang kerja tak sempat nak jaga anak..dah org tu bayar kan kena buat sebaik mungkin..kalau tak cukup barang ke ape please inform the parents..duk komplen kat sini ape jadah...pastu sambil jaga anak org sempat berforum bagai..satgi kalau budak kena gigit ape salahkan budak lain gitu..sendiri duk sibuk berforum bagai kan..panas hati baca komen2 pengasuh tak ikhlas buat keja kat sini..

fire_place replied at 12-1-2016 07:41 AM
Hurm..mcm aku tlg kwn aku lah baru pindah..3 tahun lepas lah.sbb xda pengasuh aku tlg jaga anak di ...

Pengotor dan pemalas kan....kalau anak dah camtu agaknya rumah depa camne lah ...berlendir berulat agaknya....yg hairannya takde rasa segan htr anak kat org dgn gitu keadaannya....sekurangnya tukar la diaper tu dulu....

pearl-qaseh replied at 11-1-2016 11:07 PM
Betul tu...camtu la yg meols lalui...ade yg antar ank penuh taik n diapers berat berkilo...tp ade  ...

Itu lah...mcm2 kerenah bukan takat anak, parents anak pun nk kena layan...pengasuh yg baik hati kdg2 reda je lah kalau dah syg sgt dkt anak2 yg diorg jaga tu

cmf_jeangrey replied at 12-1-2016 07:06 PM
Itu lah...mcm2 kerenah bukan takat anak, parents anak pun nk kena layan...pengasuh yg baik hati kd ...

Sbb syngkn ank jgaan la kite bertahan ...hari2 ngadap dorang..tu lah teman kita tgk tv,lipat kain,jemur kain n main2 didiang hari...ank2 semua da besar n semua ke sekolah..

marion24 replied at 12-1-2016 06:15 PM
Betul....tp ada pengasuh xla berkira sgt..tp dpt parents..pampers ank pun bersukat..smpi pengasuh  ...

Nauzubillah yg x elok tu...wpun kadang rsa geram ngan mak paknye tp x de la kita nk lepaskn kt budak3...sbb budak2 tu la teman hiburan kita disiang hari nii.

periakuning replied at 12-1-2016 06:27 PM
Amboi banyak juga pengasuh yg tak ikhlas buat kerja kat sini..

Duk komplen macam2..

Bukn x ikhlas menjaga...meluahkn rsa yg terbuku dihati ini...pengalaman mnjaga  ank2 org ja....time berforum pong tgk time jugak...ank2 pon tgk tv pasang kartun ke..cd ke...main toys ker.......

clarizsa replied at 12-1-2016 06:04 PM
eh jap... isu semasa kahni @spiderman80 ??

ralit baca rsa cm cm kt bod ibu bapa kan...

Ohhh..x tahu plok ade tread keibu bapaan...salah bod ker?ya ampun buuuuu..