CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pearl-qaseh

Berbaloikah pengasuh utk bayi dinaikkan harga?

vandergooh replied at 12-1-2016 03:55 AM
Bila adik cakap camni... akak teringat sister akak cakap dia pernah bising kat jkm ker persatuan t ...

Nampak x masalah dia??sendiri xreti meniaga..salahkan orang yang letak harga lebih kompetitif..

Kalau dah set harga 350..ada mak bapak x mampu..suruh lah dia hantar tempat 280 tu..nak wat mcm mana..xkan nak suruh dia merompak untuk mampu lak..

Xpyh berkira la weh.aku rasa sebulan rm500 pun ok.
Sejak ada anak sndri ni
Aku slalu pk cmnela pengasuh,nenek2 tua bole jaga anak org 2,3 org kecik2 lg yg tengah melasak xthu menda tu.
Nk masak,nk sidai bj nk buat apa pun asikla mengekor pahtu ada la yg dikuar kacirkan
Aku sorg pun bersilat jugak dgn mak aku menjaganya.
Aku slalu pk ibu bekerjaya memang sng xjaga anak..duk opis jah ngadap pc.makan pun senang.sbb aku pun pnh keje dulu.

cmf_jeangrey replied at 11-1-2016 10:49 PM
My mom dulu pun mengasuh budak....ada yg murah hati, ada yg berkira....dpt pulak jenis htr baby pagi ...

Hurm..mcm aku tlg kwn aku lah baru pindah..3 tahun lepas lah.sbb xda pengasuh aku tlg jaga anak dia lah.

Hanto anak pukul 10 pun baby masih xmandi busuk lg.ok lah xpe.dh tu bertaik telinga,busuk je..ni baby perempuan eh..kat celah bawah tu kotor gila masa nak pakaikan pampers.laki aku cakap b xsuka nak cium budak ni busuk.budak ji comel tp.

Tp dah duduk dgn aku,sbb masa tu xda baby lagi,aku cantik2kn..masa amik depan bini dia suami dia ckp ya allah wanginya anak papa.xpernah wangi mcmni.sedap nya nak cium.ko bygkn cuti 2 minggu xhanto anak,lpstu bila hanto anak umah aku balik,bkerak kuku panjang hitam baby tu.ee. xsenonh betol,org jd mak nak jd mak.benda basic gitu pun.xtau lah mcmne.aku masa jd ibu pertama kali umur 23 tp xlah benda gitu xtahu.

kita kena berkomunikasi ngan pengasuh tue.....baru dia bersemangat nak jaga anak kita...kalau berkira sangat...berhenti kerja laa....jadi maid..leh rasa jaga 3-4 orang cam anak awak.....dia pun ada masalah....kalau kita saling membantu...insyaAllah.....lebih menguntungkan anda.....

naina replied at 12-1-2016 06:33 AM
Xpyh berkira la weh.aku rasa sebulan rm500 pun ok.
Sejak ada anak sndri ni
Aku slalu pk cmnela pen ...

Bla jga sndri baru tahu....btapa jerih sehari tu hanya rm13 saja dpt.....+-×÷,brp sgt upah yg pengasuh ni dpt?

ResellerMaxis replied at 12-1-2016 05:58 AM
Nursering/baby sitting ni service..berapa pun amount kami bayar untuk service memanglah kami har ...

mak bapak kedekut mmg kaki komplen. sampai org bawak anak dia berjalan xbagitau pon nk sentap. ko byar pon rm300 hntar pon pada pengasuh x berdaftar lagi nk cite bab servis, besar tuah la dia heret anak sekali gi jalan, gi kenduri smua segala. kalau jiran aku dia selamba je tggal  baby kat anak dajah 2 bila nk klr ke kedai.

kalau dia ambik budak ramai2 mak bapak jugak yg sentap anak dia tak terjaga. so sila tolak ansur memandangkan ko byr utk servis yg x berkualiti sebab kedekut.

'ko' di atas mewakili mak bapak kedekut kuat komplen bukan uols.harap maklom

Follow Us

Alhamdulillah, selepas...berhempas pulas selama 11 tahun...dengan pelbagai kerenah pengasuh anak-anak....akhirnya start tahun lepas..pakai maid, maid separuh hari jee..dia datang keje..balik keje.lps kami balik..bayar rm800 sebulan.....4 orang  anak dah sekolah..cuma tinggal yg no 5 jee umur 3 tahun...itu jee yg dia full jagalah'...masak..semua I dah masakkan, cuma kdg2 sayur dia tambahlaa masak...cuma tinggal suap dan mandikan si baby je....dan kerja2 rumah yg lain......Alhamdulillah sekarang dah setahun.....kalau ada rezeki lebih mungkin akan naikkan gaji dialaaa.....sbb dia keje pun x berkira, balik dah boleh cuci kaki.....n makan jee.....hi3.....hujung2 minggu pun barulah ada masa nk keluar-keluar jalan jalan ngan anak-anak...Kalau tak dulu2 hjg2 minggu mmmg I takkan keluar rumah, sebab mengadap keje keje rumah yg menimbun.....( nak membasuh dan berlipat kain pelbagai).....InsyaAllah..apa jua kesabaran kita ada balasanya...terima kasih bebanyak pada husband yg dapatkan pembantu skrg........

my frenz byr pengasuh rm400.. area sentul

mommymonster82 replied at 11-1-2016 10:22 PM
Lipstick ngan bedak..MAC..pakai maybeline gatal bibir katanya..
Hbag kurg2 coach....
Tudung kurg2 ...

Yup. Memang macam tu lah mak2 yg berkira ni. Yg dia tahu nak beranakkkk jahh

Saya mintak tolong kat mak jagakan anak. anak umur 1thn ++. bulan2 saya bagi rm600. hantar 7pg, amik malam tak tentu masa. makan pun mak yg masak kan. cuma biskut2 utk dia kunyah2 tu saya supply (tapi selalu cepat habis sbb adik saya yg dah besar godang tu pun tumpang sekali. hu~). susu, sabun, syampoo, bedak, pampers n semua brg keperluan dia saya beli n letak kat umah mak. hujung minggu sabtu ahad pun saya dtg rumah mak, lepak kat sana. he3!! tp saya lah yg jaga..

nampak cam tak cukup byrn tu. tengoklah increment thn ni baper. kot dapat naikkan rm50 ke...

nak mengandung no 2 ni saya tengok dulu keadaan. tunggu sampai anak saya dah pandai uruskan diri lebih kurang, cam umur 3thn++ baru saya plan mengandung lg. kalo tak sian kat mak terkontang kanting jaga bebudak.

Edited by lionsleepin at 12-1-2016 09:17 AM

Some Malay parents are selfish. Its all about me!me!

Dah tahu bela anak ni costly..awat tak pikir semua tu. jgn tengok org kiri kanan beranak selamg setahun. Pastu awak pun nak ikut gitu. Kemampuan setiap org tak sama noks. Kemampuan bukan dari segi duit ja. Tenaga, pengurusan dan mental. Tu semua aspek kemampuan yg perlu di ambil kira.

Bukannya balik2 tanya org lain "Anak ko dah bape???sorang jer???? Aku dan 5 tawww..ko bila lagi???"

Padahal kawan yg anak sikit tu hidup jauh berkualiti dan ada peace of mind.

pearl-qaseh replied at 12-1-2016 08:08 AM
Bla jga sndri baru tahu....btapa jerih sehari tu hanya rm13 saja dpt.....+-×÷,brp sgt upah yg pe ...

sy rasa sis berhenti jelah jaga budak yg makpak byk cekadak tu...walau sayang jaga dr kecik..walau niat nak tolong suami cari rezeki pun...in the end you stress and duit dapat x byk mana pun...hati manyak x puas...takut ikhlas tu hilang...cari budak lain utk dijaga atau naikkan bayaran tu...i pay 400 utk anak plg kecik..3 tahun..bkn duk bandar besar pon..kat hujung dunia je...pandangan i jelah ni...

lionsleepin replied at 12-1-2016 09:14 AM
Some Malay parents are selfish. Its all about me!me!

Dah tahu bela anak ni costly..awat tak pikir ...

Ya mmg ptgkn diri.aku tambah anak sorg lg ni setelah 4 tahun..sbb nak betol2 stabil.jiran yg tiap tahun beranak kat umah dulu asik cakap beranak setahun sekali lah.kang raya nanti senang ramai org kat umah,anak2 dh beso awk dah tua banyak yg boleh bg duit belanja.

Kebanyakan gini mentaliti melayu..anak ni tanggungjawab dan amanah,keluarkan duit dan pastikan yg terbaik untuk anak tu tanggungjawab kita sbgai mak pak.kita pandai pikir nak handbag,makeup,skincare yg tbaik,bab anak pikir ala kadar murah pun xpe.sedih sgt

300 sebulan, sehari min 10jam, satu jam berapa ja

fire_place replied at 12-1-2016 09:21 AM
Ya mmg ptgkn diri.aku tambah anak sorg lg ni setelah 4 tahun..sbb nak betol2 stabil.jiran yg tiap  ...

Hihihi. Your jiran punya niat nak anak dah tak betul. Dia nak anak, and expect something in return. Maksudnya, tak ikhlas.

Kalo kita beranak sebab dah tua nanti nak anak bagi duit lah hape lah. Kena pikir la niat tu..balik2 kita nak yg menguntungkan diri kita. just look around. Bape ramai anak yg jadi dewasa tapi tak send duit ke kampung?

Be realistik lah. Anak2 zaman skarang tak de apa yg bole diharapkan.ramai yg hampeh dari yg boleh pakai. Nyusahkan parents dari kecik sampai bercucu. Jangankan duit. Nak bagi Alfatihah pun belum tentu anak tu sudi.

Btw, I'm okay kalo orang tu mampu dari segala segi (duit, mental, kapasity, agama). Go ahead. Yg tak mampu tu, Bila dah sebok beranak ramai..silap2 duit pun tak ingat nak anto ke kampung khennn. Cycle ni akan berulang.

lazim replied at 12-1-2016 08:36 AM
mak bapak kedekut mmg kaki komplen. sampai org bawak anak dia berjalan xbagitau pon nk sentap. ko  ...

not necessarily sebab kedekut..ramai jer hantar dekat nursery xbertauliah sebab niat nak membantu..maklumlah orang tu pun suri rumah jer..xder income..contoh hantar dekat nursery bertauliah kena bayar 300..so instead of bagi 300 dekat orang dah kaya n belum tentu jaga anak mereka dengan baik kononnya..baik mereka bagi duit tu pada orang yang kelihatan susah n lebih memerlukan duit tu di mata mereka..dengan harapan orang tu akan jaga anak mereka dengan lebih baik dari nursery..
no problem..iol x terasan pun..sebab iol tidak berfikiran macam tu..iol xsuka membantu dengan cara menyusahkan orang mcm tu..kalau nak bantu bagi jer duit or apa yang boleh di bagi kan...nak dapatkan service iol prefer yang bertauliah n profesional..

upah mengasuh di naikkan tapi jaga anak orang ala kadar iols kesian kat budak2 yg anta rumah pengasuh kadang pengasuh tengking2 je budak2 tu sampai budak2 tu sendiri jadi penakut kat org kesian sangat
wajar ke jaga budak macam tu tak ikhlas. penah depan mata iols parents nk amek anak kt pengasuh anak diaorg ni tunduk je, x pandang pn muka pengasuh. suruh salam pengasuh die salam lps tu tunduk mcm tikus takut kucing .

Fantaghiro replied at 11-1-2016 08:57 PM
aku dulu masa sebelum benti keje, mmg plan nak jadi pengasuh...sbb aku rasa aku cukup pembersih utk  ...

cube bahagikan dengan hari ade la rm 15+- sehari okeyy if 350 sebulan...tu sbb kene bertimbang rase la jugak. duk bandar kan xkan 200 je. mil aku duk compare2 ngn sepupu husband aku anta anak pengasuh mintak 200 je..dia kate aku bayar mahal sangat. aku dok pekak telinga je.

Acong_II replied at 12-1-2016 04:54 AM
nick lama dah kojol..... kembali ke rahmatullah

Lah...camner leh sampai kojol cong? Nakal sgt ek?

Edited by mommymonster82 at 12-1-2016 10:15 AM
lionsleepin replied at 12-1-2016 09:05 AM
Yup. Memang macam tu lah mak2 yg berkira ni. Yg dia tahu nak beranakkkk jahh

Ada kwn kt tmpt keje bru ni citer anknya merengek jer hntar kt pengasuh sbb nk susu bdan..bg susu botol xnak....so ank dia nangis n merengek2 dr hntar sampilh blik keje kwn amik.... pengasuh pujuk mcm2 semua xnk jugak... tak jalan..pastu ank siap demam lagi..dia kt sib baik pengasuh baik..sabar jer..ank dia merengek n buat perangai...so me kata hujung buln ni bglh lebih skit kt pengasuh tu..sbb ank buat perangai... boleh dia erm..tgkla..tgkla.. org xberkira jg ank kita yg kuat merengek tp kita nk bg lebih skit pon berkira..org baik n sabar jg anak kita hargai la skit....bukn byk me suh bagi lebih rm50 je pon..takat lebih rm50 pon berkira2..dia byr pengasuh 300....haish....