CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pearl-qaseh

Berbaloikah pengasuh utk bayi dinaikkan harga?

Edited by chazey at 11-1-2016 09:30 PM

Akak bayar RM 500 sebulan untuk first baby sitter, keja dari pukul 6-4 petang. Tapi kalau akak balik awal meka boleh balik. Keja senin hingga jumaat jah. Makan tanggung. Tp akak tak puas hati, tukar pengasuh.

Lepas tu second pengasuh akak bayar RM 600, pun tak puas hati. Mcm kimk jah tahi baby pun tak reti urus walau berbuih mulut akak bagitau.
Pastu dalam dua bulab keja ngan akak dah 3 kali tak datang without prior notice. Salah akak barangkali, terlalu berlembut. Namun akak takut jika akak buat sesuatu yang meka tak puas hati, meka akan balas kat anak akak.
Sekarang sedang cari pengasuh lain. Buat sementara waktu adik akak baru habis SPM jaga anak akak.
Susah nak cari pengasuh yang bagus. Haih.

Kalau Mak sendri jaga pun jgn berkira sgt. Kita yg muda pun penat nak layan perangai ank ape lagi org tua.

pearl-qaseh replied at 11-1-2016 08:30 PM
Anta nk awal ajaaa....blik ade ja alasan nk blik lewat..byar bln2 camtu jugok...errrrrmmmmmm..

Betul tu..aku penah anta anak ke pengsuh..10 yrs ago.tp dia jaga x sampai setahun sbb dia pindah negeri. Sampai skang masih baik lg..sbb kenang jasa dia jaga anak kita.
Masa dia jag aku pulak yg x sedap dudok sbb hujung minggu pon pakat kidnap anak aku bwk pegi bejalan.haha..nevertheless..jasa dia aku kenang sampai bila2.

tips ibu berkerjaya
xboleh cerewet2 sgt, nk cerewer jaga anak sendri
sila survey tempat dulu carik yg elok
lepas hantar tuh tawakkal

chazey replied at 11-1-2016 09:26 PM
Akak bayar RM 500 sebulan untuk first baby sitter, keja dari pukul 6-4 petang. Tapi kalau akak balik ...

Beruntung la dpt akak...x tahu diuntung la pengasuh akak tuh...yg bayo rm250-rm300 pong blik kul 630++....bayangkn ngantar pong kul 7++ n ambik dkat2 kul 7++...brp kali mndi n brbedak anknyer?mcm meols ni..setiap kali berak..setiap kali itu lah tuko baju n pampers siap mandi brbedak...itu pong?,ade parents yg x sedar kudrat baby sitter nii

mokcikKSKB replied at 11-1-2016 09:36 PM
Betul tu..aku penah anta anak ke pengsuh..10 yrs ago.tp dia jaga x sampai setahun sbb dia pindah n ...

Dpt yg baik..alhmdulillah kita pon seronok  berurusan kn?tali silaturahim pong brpnjngn..x de nk msam2 muka sbb x puas ati

Follow Us
GhostWalking replied at 11-1-2016 08:35 PM
Ok la pun dengan bayaran ye dop

tu la
sebab dia jaga elok. .masak siap bg lauk kat aku...huhu
bagus sangat...
aku xnak berkira sangat mende ni..
bagi aku ..pengasuh pon layak menwrima bayaran sepatutnya dia dpt..

zumba aku malam ni tema dilwale uolssss

pengalaman aku...buat baik dan tidak berkira dapatlah balasan baik juga...tu saja...ada lebih jnglah kedekut sangat..tak de lebih pandai2 lah cerita dngan pengasuh...yg penting rancang kelahiran anak lah..

Wahai ibu yg berkerjaya...
Korang tak pernah pikir ke bab2 duit daycare ni memang mahal.
Kalo tak mampu nak bayor babysitter, toksah lah gatal nak beranak. Kalo gatal jugak, jagalah sendiri anak tu.

Aku memang anti dengan org yg bising2 pasal fees taska mahal lah hapalah. Dah hengko sebokkk sangat nak beranak. Pastu nak komen pengasuh tak baguslah. Itulah. Inilah. Ayoiyoyooo.
Terimalah hakikat. Anak tu memang rezeki. Tapi rezeki untuk anak tu kena diusahakan.

pehbedah replied at 11-1-2016 09:54 PM
pengalaman aku...buat baik dan tidak berkira dapatlah balasan baik juga...tu saja...ada lebih jnglah ...

Tapi tu la....sbb da jga anknya dr kecik,even mak paknye byk cekadak..rsa sayang kite kt bdk tu lain la....x de la zalim kita nk mendera anknya...bfk tu da kita bela dr umur 2-3bln...rsa sayang tu cam ank kite sndri la..pejam mata la dgn peel mak n paknye.

Lipstick ngan bedak..MAC..pakai maybeline gatal bibir katanya..
Hbag kurg2 coach....
Tudung kurg2 fareeda.ariani.sugar scarf .nelopa atau bawal esklusif..
Keta kurg2 nak honda city...
Hp mestilah ipon
Bab jaga anak cari paling murah sekali....

Pastu gigih beranak setahun sorg nk buktikan korg subur...

fire_place replied at 11-1-2016 08:13 PM
Nak anak ditimang2,jaga mcm anak sendiri..lpstu nak bayo murah..bawak2 lah pikir.ko tahu keje sbb na ...

kan.... jika boleh, takyah laa bayar upah dgn duit...... bayar je dengan pahala   

faraway1 replied at 11-1-2016 08:22 PM
motif berkira dengan orang yang jaga anak korang..
even seratus pun hadap, ialah bukan suruh jaga k ...

kan........... gila pe RM300 sebulan? jaga baby cina sebulan mau RM700-800  

Innrukia replied at 11-1-2016 08:36 PM
Sokong pengasuh naikkan bayaran/upah...
Bukan senang nk jaga budak...
dan aku heran dgn makpak mel ...

homestay kucing pun sehari RM10   

Edited by cmf_jeangrey at 11-1-2016 10:52 PM

My mom dulu pun mengasuh budak....ada yg murah hati, ada yg berkira....dpt pulak jenis htr baby pagi2 pukul 7 penuh taik dlm diaper....membebel la my mom....katanya anak dibiar busuk je, mak bukan main wangi lagi  bermekap....ai dgr je bebelan dia. ....patut pun dia marah, time mak budak tu balik angkut anak my mom siap dah mandikan bersih wangi je....ai pun x faham parents gini pentingkan cantik dia je...

Ada pulak yg jenis suka balik lmbt...pukul 7 htr pukul 8 baru angkut anak.....my mom tegur je depan2....acik pun ada life jugak dik oii....kalau hari2 gini kena naikkan rate nampaknya

Tapi my mom jaga budak2 mmg tip top....sbb tu rezeki sheol murah....budak2 syg kt dia sampai dah masuk u pun panggil dia mak lg....dah tua ni pun ada je yg nk hantar anak suruh jaga....dia pun xmo sbb dah tua nk rehat dan beribadat katanya...so ai rasa parents kalau jgn berkira sgt kalau nk pengasuh jaga dgn ikhlas....x bermaksud dgn monthly rate je, kdg2 belikan apa2 atau belanja makan pun boleh buat diorg rasa dihargai

pearl-qaseh replied at 11-1-2016 09:38 PM
Beruntung la dpt akak...x tahu diuntung la pengasuh akak tuh...yg bayo rm250-rm300 pong blik kul 6 ...

Yang first tu makcik akak. Andartu. Punya la susah nak sound sebab makcik sundri.

Yang seken tu out of desperation. Huhu.

Ni akak tengah plan nak tinggal dekat sekolah pastu cari pengasuh yang terdiri dari penduduk kampung @ ibu2 yang tinggal berdekatan. Lagipun senang akak nak pantau kalau anak ada dekat. Namun mak akak tak setuju akak tinggal berdua jah dengan anak nun jauh di dalam hutan. Susah ko nak urus sorang katanya (laki akak keja jaoh. Jumpa 2/3 bulan skaly).

Ni akak dalam dilerma ini.

Kalau iolss jd pengasuh nak mintak rm 600 sorang.. Tido air cond, mandi water heater, minum air coway. Tu tak siap makanan lg. kalau nak makanan 900 ler

Baby sitter anak secara akak dulu lagi worst.jaga dari pukul 1230 tghari or sometimes pukul 130pm hingga 6 ptg.kadang2 pukul 430 pm Adik akak dah ambik.tiap Kali ambik pakai Baju Dari pagi dengan bau tak mandi.bila ditanya jawapan mesti anak secara akak baru bangun.last2 Adik ipar akak hantar tempat lain.

mawarika replied at 11-1-2016 10:52 PM
Kalau iolss jd pengasuh nak mintak rm 600 sorang.. Tido air cond, mandi water heater, minum air cowa ...

Jga anok cina camtu la...jga seharian camtu..dpt rm750 sbln