CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pearl-qaseh

Berbaloikah pengasuh utk bayi dinaikkan harga?

lazim replied at 11-1-2016 07:32 PM
sehari drg caj rm 13 je (rm300 sebulan).. motip korang nk komplen macam hebat je byar sampai nk kena ...

Betul tu....tp meols puji jugak bg parents yg tahu mnghargai penat lelah mnjaga anknye..bkn semua yg melayan baby sitter ni cam sampah...ade yg bagus yg blh brtolak ansur

arish9867 replied at 11-1-2016 08:04 PM
Bayar RM400 utk anak umur 3 tahun dan 5 tahun.

Ank 5 thun da sekolh ke blm?klu da sekoloh...ok la tu...

Nak anak ditimang2,jaga mcm anak sendiri..lpstu nak bayo murah..bawak2 lah pikir.ko tahu keje sbb nak cari duit.pengasuh tu ngt jaga anak free2 ke??nak murah bhenti keje jaga anak sndiri larat x ko rasa.

Jd jgn bkira sgt nk bayo kat pengasuh tu nak murah je.skrg rm450 sorg dh kira OK.pengasuh plk jaga budak bio ikhlas,jgn plk nak cekik duit org,jaga amik sekali longgok.

kalo upah pengasuh naik ...
karang barang bapak pun naik jugek
mampo ker pengasuh nak melayan barang bapak budak tue

Patut pengasuhlah lg mahal dr taska.dh lah asik amik anak lambat jah...

Edited by obses_budak at 11-1-2016 08:30 PM
pearl-qaseh replied at 11-1-2016 08:07 PM
Betul tu....kalu nk dicitekan x ckup helaian la u sejarah menatang ank orng...bagi meols,kite menj ...

Tu belum kene dakwa... slah tk slah blakng kira...  repot polis... repot jkm... ank jatuh biru le sikit dahi benjol wktu memain... dituduh dera la ape la... kuar metro muka hadapan...PENGASUH dera... naik mahkamah... tup2 tk bersalah... tkda sape nk bersih kan nama pengasuh... tertutup rezeki they olss... malu lagi dengan org2 sekeliling..kene rasional... pape yg kte nmpk memg tanda2 tu lebam sbb dera repot la..stkt yg kte pun tau jatuh sikit2 wktu bemain..tk kn nk repot kata dera.... kejam tau...

Follow Us
motif berkira dengan orang yang jaga anak korang..
even seratus pun hadap, ialah bukan suruh jaga kasut ke beg ke rumah,
tapi anak tu...

fire_place replied at 11-1-2016 08:13 PM
Nak anak ditimang2,jaga mcm anak sendiri..lpstu nak bayo murah..bawak2 lah pikir.ko tahu keje sbb na ...

Ya betul tu.....ko jga sndri baru tahu kn?ni nk byar upah sikit punye berkira..suh jga anknya bkn main tip top..itu x kena..ini x kena,nk bg biskut kering utk sndri pon brkira..anta ank bg pampers n susu semata....baby yg trkebil2 x reti mkn tu ok lgi..dpt yg besar kuat mkn tu....pg2 lgi dah nk n.lmak....serik jga yg cam tu..ank 2 org,yg besar da 4 thun n adik setahun,yg adik melalak x kira masa nk berdukung n yg besar dtg buat rmh cam rmh sndri tp maknye ujung bln blh potong plok duit upah..rsa nk menitik air mata....

MissNigga replied at 11-1-2016 08:13 PM
kalo upah pengasuh naik ...
karang barang bapak pun naik jugek
mampo ker pengasuh nak melayan bar ...

Baran ke barang?....confius laaa ...huuhuuu

mokcikKSKB replied at 11-1-2016 08:14 PM
Patut pengasuhlah lg mahal dr taska.dh lah asik amik anak lambat jah...

Anta nk awal ajaaa....blik ade ja alasan nk blik lewat..byar bln2 camtu jugok...errrrrmmmmmm..

faraway1 replied at 11-1-2016 08:22 PM
motif berkira dengan orang yang jaga anak korang..
even seratus pun hadap, ialah bukan suruh jaga k ...

Tau x pe....tp ade je yg baik ngan pengasuh....x semua la ade yg brsikap eksyen..

shernazz replied at 11-1-2016 11:15 AM
htr awal.pagi..amek malam..hahahah
paling awal aku boleh amek sejurus sebelom azan maghrib..hahah ...

Ok la pun dengan bayaran ye dop

Sokong pengasuh naikkan bayaran/upah...
Bukan senang nk jaga budak...
dan aku heran dgn makpak melayu ni...
bab anak2 berkira sungguh...

Setuju di naik kan utk pengasuh yang berbaloi.yang betul2 jaga anak kt.bkn sng jaga anak

aku dulu masa sebelum benti keje, mmg plan nak jadi pengasuh...sbb aku rasa aku cukup pembersih utk jaga anak org, sbb kepala anak aku tak penah berkerak, telinga tak penah berdaki, bontot tak penah aku biar merah tak bersalin pampers lelama melainkan kalo masa kena cirit birit tesalah makan..jam tu aku lupa nak amek kira bab peel bebudak yg takkan sama..bila dah benti,jaga sendiri anak,aku tak rasa aku mampu nak jaga anak org..ngan anak sendiri pun kadang aku hilang sabar, apa lagi anak org?jadiknya sebelum aku tercubit anak org, lebih baik aku jgn jadi pengasuh..ngasuh jah la anak sendiri..kalo marah pun takde sapa nak jeling,abih sgt laki sendiri jah yg menjeling..*apa jeling2??korek bijik mata tu karang!!*

n pada aku, upah utk jaga baby tak kira yg bawah 6bulan atau yg dah stat makan solid food, patutnya rm350 dan ke atas, tu pun dah kira murah..ingat senang nak jaga budak?ko benti keje, jaga anak sendiri tgk!!

Fantaghiro replied at 11-1-2016 08:57 PM
aku dulu masa sebelum benti keje, mmg plan nak jadi pengasuh...sbb aku rasa aku cukup pembersih utk  ...

cer try menjadi pengasuh bapak budak ...

Anak ketiga ni aku baru hantar anak dgn pengasuh sbb terpaksa kerja. Mula2 dgr kene bayar 250, mmg terkejut sgt2 sebab rasa terlalu murah, tak berbaloi dgn usaha diorg jaga anak aku. Jadi, aku jaga betul2 hati pengasuh. Apa shj diorg request utk mudahkan kerja jaga anak aku, aku belikan. Pastu setiap bulan pastikan belanja diorg mkn2. Kalau elaun lebih, hadiahkan duorg sedikit pocket money (sbb ni taska, pengasuh ada 3 org utk jaga 9 bayi 3-18 bln).

Aku betul2 sayang pengasuh anak aku. Harap diorg pun happy ke jaga anak aku. Sebab tu hantar baby pun dh siap bedak dan mandi. Setakat ni, mmg alhamdulillah. Baby dijaga dgn baik. Kdg2, mknn biskut utk baby2 lain pun aku belikan sbb mmg suka tgk bebudak mkn.

MissNigga replied at 11-1-2016 09:09 PM
cer try menjadi pengasuh bapak budak ...

lagi la aku tak koser!! kalo ngan budak abih2 sgt lepas marah kang tgk muka depa yg comel amat time tido,tgk keletah depa yg comei, aku leh nanges2 mintak mahap kat depa time depa tido..sbb pikirkan bebudak yg belum cukup akal utk depapikir baik buruk...

apak budak?dia kencing besepah kat bilik air pun dah mampu buat aku rasa nak membunuh org!!belum lagi lain2 hal!!mau cukup bulan aku masuk spital bahagia!!

Nasibla pengasuh jaga ank aku sorg jah..ank aku plak lasak yarabbi...aku mcm nak naikkan 50rm tp gaji aku pun naik ciput jah..dia pun xkata apa2..kalau dia nk bwk ank aku p mana2 pun aku xkisah..salu gak dia bwk p jln2..elokla kalau hrp aku sep bajet ni teperuk kt umah la jawab dia...

memg patut dinaikkan kalau depa x cerewet n berkira jaga budak...

kat putrajaya 3 tahun lepas baru 200..... time hantar anak aku dulu