CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

Moga fasha tabah....kawan me pon baru disahkn cerai....cara baik...walau awalnya suami xnak ceraikan..tapi bincang2 hb dia setuju.. lepas hampir 20 tahun hidup bersama... saper xsedih..masa hbnya lafaz tu mmg macam nak gugur jantung katanya..tapi dalam masa yg sama kawan me lega... derita yg ditanggung tamat sudah..... hb dia pon masa nak lafaz tu tersekat2..dia risau jer hb dia ubah fikiran..but Allhamdulillah...
Mungkin harini dah tertulis gtu..ke depan mana tahu jodoh bertaut semula...
Tapi ada yg kata jejai kena paksa cerai kalu x xde duit bantuan utk bisnes...hurm..kalu betul..kesian sangt...

Thanatus replied at 22-1-2016 08:58 PM
Mak bapak aku memang pantang anak-anak dia duduk dgn in laws
Apa hal dah kawen, ada harta rumah b ...

Fuhhhh lega betul aku baca post kau
tak koser aku nk serumah kalau mak mertua ala2 mak dara

yg bercakap tu bukan main senang.... cuba test tgk mak mertua tatang ex gepren laki dia. Aku nk tgk tahap mana sabar dia... tahap mana nk turunkan ego dia
borak kat forum boleh la

puihhhhhh

Thanatus replied at 22-1-2016 09:07 PM
Entahlah sis, aku tak amik port dia karat nora ke karat sapa ke karat besi ke

Aku sebenarnya na ...

Nah
https://www.youtube.com/watch?v=Muu71_BB7aM

Video jejai teresak2 takde laa..Tapi disahkan oleh host yg pompuan tu..

Syazzy replied at 22-1-2016 11:16 AM
takziah Fasha....harap muhasabah diri lepas ni...

if i were in Fasha's shoe, kalau boleh turunkan ...

Owh you pun sama kes dgn fasha ke? Ex-wife/girlfren masih menempel2 kat rumah MIL you?

Ajaran sesat mana pulak yang cakap kena utamakan mak mertua melebihi mak sendiri ni..setahu aku islam anjurkan supaya hormatkan mertua SAMA seperti kita hormatkan mak ayah sendiri..
Suami aku dulu pernah dikenenkan dgn sepupu dia oleh family..tapi xde jodoh..tapi kalau raya,suami aku masih p melawat ke rumah sepupu dia tu..yelah nk ziarah mak & ayah sedara..tapi setiap kali kami pergi,suami sepupu dia tu xpernah keluar beramah mesra (duk kt bilik je)..jeles n protes sebab suami aku dtg..padahal kitaorg dtg satu keluarga kot..duduk pun tak smpi sejam..n bkn tetiap tahun pun dia ada masa kitaorg dtg..lelaki pun dh peel camtu..so ada ke perempuan yg boleh sesabar FS nk mengadap muka ND n family setiap kali ada event kt umah family JJ..ND blh dtg/join event..tapi sebagai tetamu bukan tuan rumah..kalau xde rasa malu,please have some respect to others.:

frinyx replied at 22-1-2016 10:15 PM
"seorang perempuan, bila dah kahwin, mesti lebih dulu kan mak mertua, lepas tu baru mak sndiri. ni ...

Maafkan heshe. Heshe amik nas tu dr kitab VIP mazhab prominent la tu. Thats why tetiba kluar ajaran, 'mak mertua didahulukan dr mak sendiri bg seorang isteri'  

Follow Us
Edited by Thanatus at 23-1-2016 08:17 PM
fatinz replied at 23-1-2016 07:18 AM
Nah

Thanks for the video link

Rasanya dah 3 sumber berbeza report jejai nanges teresak-esak..

kalau ikut kitab karat, fasha sandha masih lagi menantu prominent hokay..

air dicincang tak putus uols.. bini udah menjadi bekas tapi tetapp menantu tawu..

siapa yang bagi cadangan suruh duduk serumah dengan mertua tak restu tu

walk the talk lah dulu.. alangkan mertua restu pun ada je yang tak kena kalau duduk serumah..

yg akak tau kalau kita dh kawen, kita kena dahulukan mak mertua kemudian baru mak..tp kena igt 1, sebagai anak kita boleh melawan seandainyer ibu mertua kita minta buat sesuatu yg dilarang agama.mcm contoh bercerai ni, Islam pun x suka umatnyer bercerai berai..

kalau kes ini, sesandainyer betul jejai disuruh ceraikan fasha kerana permintaan mak dia, akak rasa x patut sgt...mmg hobi ke tgk anak2 dia bercerai?? tgk laa anak2 dia yg lain kecuali cho..jodoh tu btl ayat  "setakat itu sahaja" tp seperti takdir, Allah xkan mengubah takdir sesuatu kaum melainkan kaum tu berusaha..begitu juga jodoh.jodoh xkn dtg kalau x diusahakan..

nway akak suke sgt tgk fasha lps kawen..dia berubah menjadi lbh baik.bknnyer masih ade anak tp feeling2 remaja..

#justsaying

Sebenarnya dh kawin dok lah umah flat ke pprt ke..yg ptg dok umah sendiri.tido berbantalkan lengan pun xpe.bukan rumah mak mertua Je,rumah mak sendiri ke,xpayah lah.

Kes in law aku selalu merungut nak dok umah sendiri tp mak xbg.dia sendiri ckp ngtkn OK,tp org xtau mkn hati walau dok umah ngn mak sdiri.cthnya mak dok cite kat adik beradik dia mls masa mgndung,sdgkn keje kat umah dia buat sampai gugur.dok satu umah ngn mak tp bila nak balik umah mil Je mak dia dok ckp itu ini ptgkn mil,suami keje balik lambat mak dia ckp suami sengaja xnk amik tanggungjwb kat umah tu.

Jitan aku pun duduk ngn anak dia. Dia yg sukarela nak jaga cucu,tp dan2 dtg kat aku Tanya ada xorg leh tgkn cucu dia,xpun suruh aku Je jagakan ,dia sanggup bayar berapa2.. Lpstu rungut sbnrny xnk jaga anak anaknya tu.hurm..kalau aku rakam APA dia cakap mahu anak tu pack brg keluar terus Dr umah agaknya bg aku kdg2 org tua ni bila dh tua perangai tu kdg2 ntah lah..kita doakan jelah,mudahan kita dh tua jd ibu Dan mil yg baik

Syazzy replied at 22-1-2016 11:16 AM
takziah Fasha....harap muhasabah diri lepas ni...

if i were in Fasha's shoe, kalau boleh turunkan ...

Mmg mudah bila bercakap..

Tanya diri kalau dlm fb suami add gf lama berbual,bertanya khabar bergurai senda kita ok x kalau tahu dia ex suami??

Kalau kitalah ex suami dtg umah mil pakai baju bukan2 asik bertandang je,kita suka ke?? Jgn menipu ckp xkisah..kalau yg ckp xkisah tu..mudahan bila perkara sebegini terjadi kat korang,ingat balik k..hubungan keakraban xleh putus.

Mcm tu gak ngn nd,kalau bee dtg bertandang umah mil kerap jgn lah cemburu,hubungan antara mertua dan menantu xkn putus.tp lihat balik lah masa dulu marah fs amik hati rayqal,bila dia sibuk2 amik hati anak org,sambil bahasakn diri  bondeh2 boleh pulak.

fatinz replied at 23-1-2016 07:18 AM
Nah

Yg ni panggil apa propa ker proper? Kata nya dgn jejai pun kat mahkamah bergurau... ker ai yg salah denar n tafsir?

https://m.youtube.com/watch?v=ZDWYULyg4r4

cikgu_murni replied at 25-1-2016 11:54 PM
Yg ni panggil apa propa ker proper? Kata nya dgn jejai pun kat mahkamah bergurau... ker ai yg sala ...

Propa lah lepas tu keluar pulak statement " jangan terperanjat kalau kami ambik keputusan untuk berkawin".
Lepas tu dia kata pulak " Cinta dia hanya pada Nedim".

no_fear replied at 22-1-2016 02:12 PM
Ayoyoyo... pegi ke rumah mil walau x disuka tu.. ego ke?
Anjur sambutan  besday mil walaupun tau  ...

I LOIKE!
kannnn...dh cerai dah pun...
buat apa nak menghina diri sendiri berterus-terusan sedangkan sedikit pun tak dihargai oleh pihak yang membenci??
langkah sebaiknya..MOVE ON saja lah..

penmerah replied at 22-1-2016 03:27 PM
I m sorry

Moved in with in laws???? are u sure?

erk....yg akuiols pernah dengar masa kursus kawen...
bagi seoranng isteri

1. Suami
2. ayah & ibu KANDUNG
3. ayah & ibu MERTUA
4. adik beradik KANDUNG
5. adik beradik mertua

betulkan klu salah....

*KER DH DER YG REPLY?? IOLS BARU FREE MASUK RUMAH NI....

kakasotong replied at 23-1-2016 05:38 PM
Maafkan heshe. Heshe amik nas tu dr kitab VIP mazhab prominent la tu. Thats why tetiba kluar ajara ...

terbaik @kakasotong
wujud gak kitab cenggitu eik??

mizzmimi replied at 25-1-2016 03:15 PM
kalau ikut kitab karat, fasha sandha masih lagi menantu prominent hokay..

air dicincang tak putu ...

masa pasah menantu pun karatz idolat anggap bekas menantu is the real menantu...

yg iols tahu kene dahulukan suami.. apa2 mintak izin suami.. so kalo suami suh kite ngendeng2 kat mak dia yakni mak mertua kite kene la ikut selagi tak langgar perintah agama.
cume tanggungjawap thadap mak kite or parents kite masih sama lagik.. x berubah. sbb tu suh layan mertua sama mcm layan mak sendiri.. x de istilah MIL lg kene muliakan ke ape.. yg penting ikut kata suami. kalo mak kite sakit n suami x bg blk jenguk kene lah ikut tapi dosa lah si suami tu sbb mak kite tu mak mertua dia. n tanggungjawap nya sama je mak mertua n mak sendiri.

sampai skang rase x pecaya fasha n jejai dah cerai. seyes

watachiwa replied at 26-1-2016 11:24 AM
yg iols tahu kene dahulukan suami.. apa2 mintak izin suami.. so kalo suami suh kite ngendeng2 kat ma ...

klu ikut kitab karatz nowa, kena sembah MFH lebih2 lagi kalau ada pangkat...pakej plak klu ada bekas menantu yg suka menempel....kepala kau kena tunduk sampai ke lantai kat dua2 tu dulu
mak sendiri kena hentam kena kutuk kau kena dok diam2 jgn beking okey....

so, good job pasah....the best is undur diri....ni bukan battle sape lebih disayang...

ni ttg perkahwinan....