CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

kisahkeaku replied at 13-1-2016 07:40 AM
Akk baca dua2 board. ..tp btl laa akk rasa the-so-called-prominent fam tu pun salah...fasha since ka ...

Semua point yg bold mek tulis ni, sama dgn apa yg ahkak rasa

Akk baca dua2 board. ..tp btl laa akk rasa the-so-called-prominent fam tu pun salah...fasha since kawen byk dh berubah.honestly akk x bkenan dgn cite dulu dia tp itu dulu...tp yg si nowa tu plak mase dia kawen akk bkenan dgn dia p skrg dia plak yg lps laku.dok btenet dgn nedim x sudah2.nk kapel ye boleh tp x usahlah nk uplod gmbr sgt.dr situ org tau dia dok bkepit je dgn nedim.jg sikit maruah sbgi janda.dan akk tau hbgn dgn mertua mmg x putus biarpun cerai tp letakkn sikit perasaan malu dlm diri.asik2 ko je btandang kemain posing kat tangga keramat lg.yg ps pun kemain galak uplod gmbr ko.tp gmbr menantu sedia ada xde pulak nk uplod.nmpk sgt x suka kat menantu tu.dgn majlis kawen dia ko x dtg..dan azura tu dh ade kelas dia sendiri tp knapekah dia blh join pemikiran  ps dgn cho mboikot fasha?mendowngrade kan diri jer bila prangai cenggitu.kalo stakat takut diceraikan xpyh laa.dan os nmpk sgt kontrol hidup anak2.anak dh besar kot.let them lead their own way blh x?akk respek dgn min yg nmpk rebel tu.

Nway akk prasan baju yg ps dok jual tu cantik lg butik2 kat jln tar.#sorisismulutjahat

so cerai ke tak?

Edited by annabellaruz2 at 15-1-2016 05:11 PM

aku masih nak tepekkan kat sini apa yang aku rasa patut dan perlu berlaku jika......

Bercerai...
1. x perlu nak rujuk balik selagi PS & family prominent x ikhlas nak terima Fasha dalam family rumah agam.. selagi tiada keikhlasan dalam penerimaan prominent terhadap Fasha, selagi itulah konflik ni xkan berakhir..xkan fasha nak hidup selamanya dalam dilema?? Bertabah la Fasha....keluar la dengan langkah kanan daripada rumah agam tu..luangkan lah lebih masa bersama mamasandha & keluarga serta kawan2 yg lebih menghargai Fasha.

2. biarlah fasha dan jejai berbaik sebagai kawan demi untuk tetap menjadi daddy dan ibu kepada anak2 yg masih kecil... sbb ramai anak2 yg berada dalam golongan keluarga yg bercerai berai ni, rekod x berapa nak bagus..sbb dorg ni memberontak dalam diam..harapnya Rayfal & Raysha tidak berkurangan kasih sayang daripada ibu dan daddy...tentang family prominent tu, pandai2 la ko nak sambungkan atau kekalkan hubungan cucu/anak sedara/sepupu/adikberadik dengan family prominent...klu la boleh dilupuskan semua sejarah kemelut family prominent vs Fasha dalam kamus google, kan elok....

3. hubungan fasha dgn family prominent pulak, biarlah family prominent yg tentukan...Fasha dok diam2 buat hal sendiri ajer
x perlu nak buat perangai 'hidung x mancung, pipi tersorong2'.. buktikan tanpa jejai pun fasha tetap Fasha..seorang wanita yg kuat dan tabah dalam menghadapi hari muka bersama anak syurga yg comel....(klu aku la kan...klu mertua ipar duai semenggah, aku x ralat nak layan dorg mcm adik beradik mak pak kandung...tp klu yg perangai cam FIL Fasha ni, sungguh aku menyesal pernah jd sebahagian dpd ahli keluarga yg disisihkan)..terhina sesangat hokey bila kita jer yg gigih nak jalinkan silaturahim sedangkan org tu x sudah2 nak singkirkan kita daripada family dia..so, biarlah aku melangkah terpaksa asalkan hati dan fikiran tidak terbeban...eh, boleh merosakkan jiwa dan raga tau klu asyik tertekan jer...

4. akhir sekali...... APA YG BERLAKU ADA HIKMAH TERSEMBUNYI... Fasha x selamanya tersisih dalam keluarga FIL..jejai x selamanya tertekan dalam memilih untuk taat kepada ibu atau kasih kepada isteri..isteri boleh dicari ganti, sedangkan ibu adalah satu2nya.. PS tidak selamanya perlu berlakon didepan rakan taulan dan saudara mara sebagai seorang mertua yg ikhlas menerima menantu x direstu.. Cho & Min pun x selamanya perlu keliru nak bagi gelaran Yong untuk kak ipar atau bekas kak ipar.. 9atau mungkin skrg 2-2 dh jd bekas kak ipar)... Cho pun x letih nak berlakon jd adik ipar yg ikhlas terimas Fasha sebgai kak ipar (klu dh jd bekas kak ipar skrg, x lg la lapang kot hati dan perasaan Cho sbb Yong skrg tetap la NOWA jendowl)

5. As for Tong Taik Myanmar..... yeayhhh....akhirnya, dendam bertahun dah terbalas..padan muka ko senasib dgn aku...(tanpa dia sedar yg semua itu adalah aturan Allah).. cuma 1...sekiranya benarlah TTM ada menyumbangkan sedikit peranan dalam kemelut rumahtangga Fasha-Jejai, semoga Allah membukakan hati TTM utk lebih redha menerima takdir Allah.. barulah TTM akan bertemu dengan kebahagiaan yg hakiki..

Tidak bercerai..
1. bersabar - tabah - redha
2. bersabar- tabah - redha
3. bersabar - tabah - redha
4-xxxxxxx. bersabar - tabah - redha selamanya tp SAMPAI BILA??

Conclusionnya:

Aku lagi suka Fasha dan Jejai bercerai tetapi tetap kawan dan sahabat dalam membesarkan anak2 kecil yang tidak berdosa....

@kakasotong  @cikgu_murni @stilla @NAT_11  
sorry, yg lain2 x dapat nak tag...

kalo nak rujuk if bercerai plz blk umah MIL sana time raya atau ade majlis saje.

weekend ke ape duk umah sdr or gi jenjalan tempat len

watachiwa replied at 18-1-2016 09:13 AM
kalo nak rujuk if bercerai plz blk umah MIL sana time raya atau ade majlis saje.

weekend ke ape d ...

setuju. buat baik mcm mana pun tetap dibenci so put a huge gap between them..

this time tumpu pd anak dan laki saje.. better happy2 dgn family sendiri dari sakit hati dgn il from hell.

ixaraalya replied at 18-1-2016 11:15 AM
setuju. buat baik mcm mana pun tetap dibenci so put a huge gap between them..

this time tumpu  ...

learn from the expert.hahah eg: maria tunku sabri.. dulu sheols bercerai@ pisah kan seben sbb anak mak kan.. then berbaik pastu duk asing

Follow Us
hmmm...teruk sgt ker masalah depa ni...

i cannot brain klu jd jejai...dua kali cerai..dua kali ko ada anak kecik dgn bekas2 isteri...
pasni ko tak nak kahwin lain ker..atau ko nak kahwin balik sgt dgn nora?

klu ko kahwin dgn org lain, ko ada anak lak dgn bini baru no tiga ko tu, mcm mana eh ko hidup?

bg cin..x nak pandang apa masalah fasha dgn PS dan nora...
cin lebih nmpk pd masalah jejai..

tersepit?

bila ko bercinta dgn fasha...ceraikan nora waktu tgh mengandung kan si Qal..x pikir ker semua ni?
kata bisnessman..reti pandang jauh dlm kerja saja ka..dlm hidup, rumahtangga x nak pikir jauh lak...

anak2 kecik lagi..

ko ceraikan bekas2 bini ko waktu anak2 ko masih kecik...baby lagi..
sanggup eh...

hmm..emo lak aku dgn si jejai ni

MsCinderella replied at 18-1-2016 12:50 PM
hmmm...teruk sgt ker masalah depa ni...

i cannot brain klu jd jejai...dua kali cerai..dua kali ko ...

kan? kejar pasah tu sah2 la sebab cinta...klu sebab nafsu tuduhan karatz nowa aka ulat taik, pasah n jejai dah berzina...msg2 standby calculator nak kira masa 1st preggy sekali pasah tak beranak2....kelakar sangat....hahahahahaa

bila dah kawen ada masalah cerai.....tp pasah move on je....sebab dia sedar diri, dah laki pun tak bela kan

annabellaruz2 replied at 15-1-2016 05:09 PM
aku masih nak tepekkan kat sini apa yang aku rasa patut dan perlu berlaku jika......

Bercerai...
...

saya setuju sesangat pendapat awak ni......

tak tahu ada orang dah ckp psl ni ke tak sbb tak jumpa.

semalam fasha ada post kat IG lagi cakap pasal bersihkan hati huhuh…
cam tak abis2

Fasha post terbaru dlm ig....bagus lah kalau betul Fasha nk keluar dari beban tu semua...bagus Fasha

semua org ada menyumbang saham dalam kemelut ni. tapi ofcos la si jenglot tu kepala kemelut terjadi.

aku lagi suka kalu anak pesah tu dihantar di sek tahfiz yg qal masuk sbb senang sket jenglot nak ambil n hantar anak2 balik rumah bekas bini.

pandai2 la jenglot uruskan hal nowa...klu nowa tak suka anak pesah gi sekolah yg sama.

mizkajura replied at 20-1-2016 10:05 AM
aku lagi suka kalu anak pesah tu dihantar di sek tahfiz yg qal masuk sbb senang sket jenglot nak amb ...

Eh bila rayqal masuk sekolah tahfiz?

januarybaby replied at 20-1-2016 10:14 AM
Eh bila rayqal masuk sekolah tahfiz?

ehhh belum/bukan ke???

ermmm terkantoi pulak aku tak berapa nak menyingkap kain dalam si nowa ni

aku kan menjoyah ikut dan je. harap maafkan aku....

Bajet suci pulak agent scully

agent tak berbayar...tu pasal tak cekap

yezzzz dah nk 100 page ni.

tuan tanah, apa kata tukar tajuk. bagi nampak murni sket. Ala2 mendoakan2 mrk berbaik semula.

"Fasha Sanda & Jejai dah bercerai bakal rujuk, amin"

amin.amin. semoga dipermudahkan.

mizkajura replied at 20-1-2016 11:42 AM
tuan tanah, apa kata tukar tajuk. bagi nampak murni sket. Ala2 mendoakan2 mrk berbaik semula.

"Fa ...

hurmm...
bagi iols la kan......
klu Fasha dah bercerai dgn JJ, x der makna nak rujuk balik..
dah la terang2 dibenci FIL... buat apa nak bebankan hati dan perasaan sendiri??
X payah la nak tanam pokok pisang yg berbuah berkali2 klu akhirnya menjerat diri..
Rasanya Fasha makin lega kot dpt hilangkan beban perasaan dibenci keluarga FIL & jarum halus...

Cuba letakkan diri di tempat Fasha...dah elok2 dapat bercerai, nak rujuk balik dah kenapa?
berapa lama nak meminta diberi pekuang utk menunjukkan yg dia pon boleh menjadi menantu yg baik?
biasa la...klu ada batu penghalang aka jarum halus, selagi x lupus jarum halus tu di dunia, selagi itu lah dia menjadi bayang2 hitam dalam hidup Fasha..

So Fasha, move on!
X perlu nak berpaling ke belakang once you dah melangkah keluar dari kemelut rumah agam...
In shaa Allah... berdoalah pada Allah agar urusan dan kehidupan Fasha selepas ni menjadi lebih baik dan bahagia..
aamiin..