CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: padiyappa

[Tempatan] Nasaruddin Tantawi Dedah Apa Berlaku Dlm Bersih 1, 2, 3...

~boolean replied at 27-8-2015 11:08 PM
Karutan apa ni? Aku ada di bersih 2 dan 3... hanya segelintir yang buat masalah... lain2 semuanya AM ...

Semak balik maksud makmur dlm kamus.. makmur x de kena mengena dgn korup... kita rasa makmur bila kita rasa hidup kita sudah mencukupi dgn segala yg asas setakat mana usaha kita... nk lebih makmur, akan lebih usaha...

Edited by mbhcsf at 28-8-2015 03:09 AM

melihatkan figures yg terlibat dengan BERSIH dan beberapa siri yg lalu, kesannya, apa yg dijuangkan termasuk identiti parti politik yg dikaitkan dengannya dan apa yg berlaku di GENEVA - hal COMANGO menyeret Malaysia dalam human right review dan beberapa perkara penting  yg ustaz nasha pun juga menjadi pemerhati...dan tungkus lumus NGO NGO lain membela apa yg penting.

saya personally fikir - semua yg nampak akan tahu kot pendirian mana yg lebih menjamin beberapa aspek penting. terpulang.

semua org yg celik politik dapat rasakan kegawatan politik kan? ini realiti  tapi pilihan mana tu fikir fikirlah.

yang heran kenapa ada melayu yg terikut ikut...ini lah masalah kalau menerima 10000% apa org cakap tanpa selidik lebih lanjut...

Islam PKR..PAS...DAP...menghalalkan....teruskan ja beruk...

wow..lepas nak masuk Bersih 4 ..baru ostad ni nak bising.. dah tu Bersih 1 2 3 nape PAS masih join kalau bende ni berlaku dari dulu??

serioulsy?? mmg gambar ni ada??

Follow Us
sayang_mulut replied at 28-8-2015 09:52 AM
serioulsy?? mmg gambar ni ada??

itu lah masalah demo memo pejadah ni semua.....bila ada platform macam bershit ni, ramai la org yang tak berkenaan pun tumpang sekaki 'meramaikan majlis' org melayu cakap........itu memang sedia maklum...jgn samakan demo org melayu tahun 46 dulu menentang malayan union...beza tu....now 2015 not 1946 anymore...

aku kalau tak keluar kat Utusan atau TV3 pasal bende ni..aku anggap fitnah..

~boolean replied at 27-8-2015 11:08 PM
Karutan apa ni? Aku ada di bersih 2 dan 3... hanya segelintir yang buat masalah... lain2 semuanya AM ...

Yeszaaa.....malah ramai yg berniaga amik kesempatan edarkan risalah barang yg diniagakan...join dulu baru tau

lkick2113 replied at 28-8-2015 10:23 AM
itu lah masalah demo memo pejadah ni semua.....bila ada platform macam bershit ni, ramai la org ya ...

gambo edit tu bang takkan caya kottt

kecimpret replied at 28-8-2015 04:01 AM

tak sure tantawi ni refer gambar tu ke tak? x perlu saksi ke ?

kecimpret replied at 28-8-2015 12:01 PM

aku cakap secara general je.....demo memo ni akan mengundang golongan yang"meramaikan majlis" yg nak tumpang sekaki untuk up kan perjuangan golongan dia....aku tak komen gambar tu. betul ke photoshop ke(mcm gambar adik sultan sulu sebelah najib or gambar altantuya minum dgn najib yg diphotoshop oleh tian chua) aku tak nak tau aku komen general.

lkick2113 replied at 28-8-2015 12:31 PM
aku cakap secara general je.....demo memo ni akan mengundang golongan yang"meramaikan majlis" yg n ...

ofkos tp takkan psl golongan yg x smp 1% abis nak cop sume camtu..dlm stadium tgk game bolasepak pun ada lahnat sekor dua tp takkan nak batalkan game bola sbb dorang?..sama gak masa kempen pilihanraya..ada je gado sana sini antara dua penyokong..tp takkan nak batalkan PRU?

kecimpret replied at 28-8-2015 12:36 PM
ofkos tp takkan psl golongan yg x smp 1% abis nak cop sume camtu..dlm stadium tgk game bolasepak p ...

itu yg patut organizer ni pikir sebelum buat demo memo ni...akan ada golongan yg spoil dia punya event...so terimalah dan bertanggungjawab la, bak kata org berani buat berani tanggung...kalau golongan spoil tu rosakkan demo korang then polis bertindak.....terima je la.....nak snagt demo......think before you act...jgn jadi najib yg dah terima 'derma' 2.6 bil dulu dalam akaun peribadi, pastu mngelabah nak cover.......sama la macam demo ni bila dah spoil demo mengelabah tuduh SB la agen provokasi la, umngok punya salah la apa lancau la....kan??? setuju???

padiyappa replied at 28-8-2015 12:53 AM
Semak balik maksud makmur dlm kamus.. makmur x de kena mengena dgn korup... kita rasa makmur bila  ...

Kalau kau rasa makmur melihat ketidakdilan dan korupsi yang makin melampau, maka kau boleh hidup dalam dunia kau.

Aku bercakap untuk generasi aku, dan generasi akan datang. Sampai bila sikap pecah amanah ni akan menjamin 'kemakmuran' ikut definisi kau...yang kaya makin kaya, yang miskin makin miskin. Duit yang sepatutnya boleh digunakan untuk bantu orang, dibuat seperti duit sendiri. Sikap tak amanah ni ada pada kerajaan dan pr...

Tapi aku buka pro mana2 parti.. cuma kalau aku rasa ada harapan untuk negara ni berubah ke arah lebih baik, maka itu yg aku sokong.

Org yg dah tahu x ada sokongan startlah meroyan....yahudi..yahudi..yahudi.

Peguam PAS dah dibeli DAPig?

Sekumpulan peguam yang pernah bergiat dalam Jabatan Undang-undang dan Hak Asasi Manusia (Juham) dalam Pemuda PAS, menubuhkan NGO bagi memantau perhimpunan BERSIH 4 dan membantu memberi khidmat guaman kepada peserta.

Presiden Pertubuhan Pengamal Undang-undang dan Hak Asasi Manusia Malaysia (ProGuam) Norazmir Zakaria berkata selain itu mereka juga akan memantau lokap atau balai polis bagi tujuan prosiding reman jika berlaku tangkapan.

"ProGuam menyatakan sokongan kepada penganjuran Bersih 4. Sebagai komitmen ProGuam kepada Bersih 4, ProGuam menyediakan 80 orang peguam yang akan berkhidmat sepanjang penganjuran Bersih 4 tersebut," katanya.

Dalam kenyataannya, Norazmir berkata pihaknya juga melancarkan tiga talian bagi membolehkan para peserta Bersih 4 menghubungi sekiranya berlaku tangkapan iaitu 017-394 1559, 017-394 1561 dan 017-303 2591.

Beliau berkata ProGuam turut melancarkan panduan ringkas undang-undang kepada peserta himpunan berkaitan hak-hak peserta jika ditahan polis dan ia akan disebar melalui media sosial termasuk Facebook, Twitter, dan Whatsapp bagi kemudahan orang ramai.

Menjawab kenyataan Ketua Setiausaha Kementerian Dalam Negeri (KDN) Datuk Seri Alwi Ibrahim bahawa Bersih 4 telah bergiat secara tidak sah, Norazmir berkata Mahkamah Tinggi Kuala Lumpur pada 24 Julai 2012 telah mengenepikan pengisytiharan menteri dalam negeri bahawa Bersih adalah pertubuhan haram.

Malah keputusan Mahkamah Tinggi tersebut tidak pun dirayu dan masih kekal hingga kini, katanya lagi

"Justeru, ProGuam menegaskan bahawa kenyataan ketua setiausaha Kementerian Dalam Negeri di atas adalah bertentangan dengan keputusan Mahkamah Tinggi tersebut serta boleh mengundang rasa kebimbangan yang tidak berasas kepada masyarakat.

"ProGuam percaya kenyataan ini lebih kepada ingin menakut-nakutkan rakyat daripada hadir menyertai perhimpunan aman terbabit," katanya sambil menyeru kepada rakyat untuk tidak berasa takut selagimana hak mereka dijamin undang-undang.

Sebaliknya, beliau menyarankan Kementerian Dalam Negeri (KDN) dan Polis DiRaja Malaysia (PDRM) berganding bahu bagi memastikan perjalanan perhimpunan Bersih 4 tersebut berjalan dengan aman dan tanpa sebarang provokasi.

"Secara tidak langsung, ia boleh memartabatkan imej Negara sebagai Negara yang mendaulatkan hak-hak demokrasi dan hak-hak asasi di bawah Perlembagaan Persekutuan," katanya.

lkick2113 replied at 28-8-2015 12:44 PM
itu yg patut organizer ni pikir sebelum buat demo memo ni...akan ada golongan yg spoil dia punya e ...

mmg tanggungjawab terletak pd organizer..tp x adil nak blame organizer 100% sbb lahnat 2-3 ekor yg sengaja timbul kekacauan...serupa laa cam blame FAM sbb ada ultras gi bako suar..atau salahkan TMJ sbb terjadi pergaduhan antara penyokong johor dan perak...ataupun salahkan SPR sbb adakan PRU yg menyebabkan terjadinya pergaduhan antara 2 kumpulan penyokong

kecimpret replied at 28-8-2015 02:51 PM
mmg tanggungjawab terletak pd organizer..tp x adil nak blame organizer 100% sbb lahnat 2-3 ekor yg ...

adil ke tidak, hadap la....ko nak organize....kena la muka tebal....badan kena la tahan kena cota FRU...that is the risk yg dia kena face.......selama ni org hencap najib sebab ekonomi walhal bukan 100% salah dia......sama la...tahan la kena hencap....kata pejuang....kalau tak tahan......tak yag demo memo bagai lah....terjemahkan je di kertas undi......tak gitu???

lkick2113 replied at 28-8-2015 12:44 PM
itu yg patut organizer ni pikir sebelum buat demo memo ni...akan ada golongan yg spoil dia punya e ...

Betul ada sebilangan kecil yang buat spoil...aku tak suka juga pendemo yang provoke polis padahal polis itu tenang2 aja jaga keadaan.

Tapi aku juga bangkang penulisan media pro kerajaan yang kata demo keganasan, timbulkan masalah dll..itu tak betul kerana majoritinya aman dan tiada masalah. Aku pergi ok aja..malah dapat kongsi pandangan dengan anti dan pro gomen yang ada kat situ..ya pro gomen pun ada turun sekali...mereka datang bukan atas nama politik..tapi untuk pengundian yg lebih telus...

Jangan terus percaya apa yang ditulis media..dari pihak gomen atau pr