CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lorelai

[Tempatan] DNA lembu memasuki perut bayi kalau beri susu formula LOL. Please lah tv3

lorelai replied at 9-8-2015 09:55 AM
Klu jiran sebelh sanggup nk jd ibu susuan...
haha

Ramai je yg snggup jadi IBU susuan terutama untuk anak bermasalah.KT fb tu yg berbotol2 dorg tnjuk kdg mmg nk derma.mcm aku masa 4 bulan pertama lepas bersalin mmg susu mencurah2.sampai lencun bju SBB xsusukan anak time tdo.klu masa tu aku rajin ckit Pam,simpan bole LA aku derma spa2 utk bby bermasalah yg xtoleransi dgn FM.
SBB kat fb mmg ada IBU yang cari IBU susuan.ITU Jalan.trbaikkk.

Santeira replied at 9-8-2015 03:31 AM
maksud ko, dari segi dalaman tak baik lah yang makan daging, tapi bukankah dalaman kita memancarka ...

Ya, menjadi vegan full raw diet ini tidak digalakkan kerana badan masih memerlukan semangat dan nafsu berbuat kebajikan.

Kerana itu lah kita tidak perlu meninggalkan haiwan sebagai makanan..pada saya, saya gemar makan daging seminggu sekali dua untuk menguatkan tubuh.

Ada sumber dari haiwan yang tidak ada pada tumbuhan yg bermanfaat untuk kesihatan. Maka jangan sekali tinggalkan makanan bersumberkan haiwan. Cuma berpesan tidak mengambil protein haiwan setiap hari. Begitu juga dari tumbuhan kerana protein menguatkan kerja otak, otot dan membebankan proses pencernaan dan boleh mengeraskan hati jika sering memakannya.

naina replied at 9-8-2015 03:38 AM
Ramai je yg snggup jadi IBU susuan terutama untuk anak bermasalah.KT fb tu yg berbotol2 dorg tnjuk ...

Seronoknya banyak susu badan..bertuah sangat tu. Mood baik, susu pun banyak keluar

abangbikerz replied at 9-8-2015 03:28 AM
aku pernah try gluten free diet tu. cam sama jerrr.

Gluten free diet ni bagus utk hormon dan kerja kelenjar tiroid..kalau boleh elakkan makanan tinggi gluten untuk tidak mengganggu kelenjar tiroid.

Santeira replied at 9-8-2015 11:27 AM
pebenda ko merepek ni labu?
ko tau tak steve jobs, hanya makan epal dan karot sejak muda tapi mat ...

ko ler labu..labunita..untuk spesis pompuan kita sebut labunita

ko yang tuduh ostazah tu malukan moslem je..sapa ko? wakil moslem?

ek ele amik 1 orang mat salleh terus wat kesimpulan..sapa ajo ko?

ko mai dok negara omputeh, at least 20 taun..nanti ko tau sepenuh nya..baru kenai abang steve dah kecoh

ko tau teknoloji hari ni bab DNA seme tu? doktor leh obat dengan fix dna pesakit tu

pasal seme penyakit tu asalnya ada kerusakan pada normal dna..set up dna tu kalo sihat misal macam tertentu dan kalo rosak dna tu nanti permintaan or demand pada tubuh jadi lain, yakni ke arah kerusakan lebih teruk

mende2 toksik or kemikel yang masuk tubuh manusia esp sejak kecik malah waktu dalam kehamilan tu ada efek pada dna setting tu gak

even misal kalo ibu hamil ko sekat oksijen masuk ko ingat tadak kesan pada bayi tuh or janin tu..even kalo ibu tu stress

in the end seme nanti berbalik pattern DNA tuh

satu dunia tau susu haiwan tak elok untuk manusia tapi tak makna HARAM or langsung tak boleh malah kadang2 bleh jadi obat tertentu..tu jek

dengan bisnes lembu dunia, baik daging dan ternakan yang cecah ribuan juta ringgit macam gak pharmacy sedunia yang berribu juta so depa sure kene buat kempen untuk budayakan minum susu dan konon utama makan daging seme tuh..dah keje depa

macam MCDONALD dok korup pemikiran anak2 kecik..buat mainan buat itu ini..sebab apa? depa nak jerat ko sejak kecik sampai mampus makan apa depa buat..ko je kene bijak..tak sapa kata haram makan tu seme

ko memang tak bijak mana pun

zcorpilion replied at 9-8-2015 11:39 AM
Ya, menjadi vegan full raw diet ini tidak digalakkan kerana badan masih memerlukan semangat dan na ...

the body needs protein daily, sekurang2nya 1g = 1kg berat badan utk badan berfungsi dengan optimum. so ambil protein hari2 takde masalah, yg jadi masalah ialah kalau ambil protein berlebihan. apa pun, kalau ambil secara berlebihan, akan menimbulkan masalah. but still takde kaitan pun dengan elemen spirituality dalam islam, yg ada dalam elemen kehinduan saja.

saya minta kamu sertakan dalil utk kaitkan 'lebih makanan sumber' haiwan ada kaitan dengan spirituality seseorang. ada tak?

Follow Us
Santeira replied at 9-8-2015 03:36 AM
so di mana firman/hadith yg support bahawa makanan dari sumber haiwan tak elok utk manusia? no dal ...

Bukan tak elok 100%.. Maksud saya perlu teliti dalam mencari sumber makanan itu. Kamu boleh membaca buku sumber perubatan seperti Ibnu Sina tentang khasiat sumber pemakanan...

Ada sesetengah makanan akan menghilangkan cahaya aura tubuh badan seperti sayur rebung, organ dalaman haiwan seperti hati ayam, dsb...saya akui boleh melihat aura manusia dan cahaya wajahnya. Kadangkala sesama ahli akan terdiam apabila mengesan perkara itu dari pandangan. Mungkin kamu tidak faham tapi tak mengapalah.. Cuma telitilah dalam memilih sumber pemakanan kerana akan jadi darah daging dan kebersihan amalan kita..mungkin kita boleh berjumpa dan saya boleh berkongsi sedikit sebanyak pengalaman saya mengenai hukum alam..begitu juga hal nya dengan warna pelangi dan dunia yang bergetar pada tenaga yang ada padanya...warna putih itu bersih getaran tenaganya tersebar berbanding gelap yang menyimpan tenaga. Ini juga hukum sains dan islam selari dengan sains. Hendak saya katakan dunia adalah satu bentuk tenaga. Jika manusia itu mahumenyimpan byk tenaga positif makan perlulah teliti utk menyimpan sumber makanan pada tubuh.

naina replied at 9-8-2015 11:38 AM
Ramai je yg snggup jadi IBU susuan terutama untuk anak bermasalah.KT fb tu yg berbotol2 dorg tnjuk ...

ini ilham ALlah swt.. nabi pun dah tunjuk.. sepatutnya ostazah fokus bab gini untuk solusi hal susu haiwan

susu haiwan apa pun tak elokkkk untuk bayi..pi tanya doktor or bomoh sebanyak mungkin

so jalan terbaik pada saya oang cam ostazah kene gembur2kan bab ibu susuan

budak santeira tu pun maybe ok kut jadi ibu susuan sesapa sudi sini..kene kenal dan bertanya2 lah..tapi kalo dia bimbo baik toksah laa amik jadi ibu susuan

nanti anak tu jadi macik lawson cam dia kasik gambo tu plak..tamo lahh..kita nak anak tu macam ayatul husna

ramai muslimah lom kawin, lanjuut usia dan saya yakin depa sangat2 sukakan kanak2..apa lagi bayi kecik..haaaa

permudahkan jalan ini, kasik apa bantuan kalo perlu dari pihak penguasa..tok mupti tu dari sibuk cite pasal sentuh anjing kaa lurah farah kaa..kan elok utamakan mende cam ni

anak tu bila tidak di susukan susu haiwan tentu banyakkkkkkk munafaat di belakang hari..bukan nak dakwa dia pasti jadi malaikat..tu seme ketentuan Allah swt

yang penting nya kita dah ikut jalan sepatutnya..apa nak jadi itu ketentuan tuhan, btui dak?

maybe cari.com  buleh jadi tempat mula viral dan bisinggggggg isu ibu susuan mengantikan susu haiwan

ada hikmahnya bila setazah2 express aka bimbo bertudung ini mengantoikan diri tanpa perlu dijerat...

bila kredibiliti kelaut, jarum2 halus mereka pun dengan secara otomatik dah tidak boleh menyucuk

alhamdulillah lah sis....

Itula yg sedang dibincnagkan ulama kini..

Pasal maslahat bank susu..walaupon spatotnya 5x kenyang br consider tp ada lg beberapa persoalan yg timbul

Jadi nak derma 10 tong susu pon boleh..just keep track u susukan anak sapa..

Edited by Santeira at 9-8-2015 12:00 PM
ajinomotonosuga replied at 9-8-2015 11:48 AM
ko ler labu..labunita..untuk spesis pompuan kita sebut labunita

ko yang tuduh ostazah t ...

PPRT sungguh pemikiran walupun mengaku dok kat tempat mat salleh. kalau tak duduk kat tempat mat salleh tak boleh komen pasal mat salleh? sama mcm kalau tak dok malaysia tak boleh komen pasal malaysia atau kalau ko tak pernah jadi perempuan tak boleh komen hal org perempuan. what an idiotic argument.
kalau dah statement dia jadi bahan gelak non-muslim, siap ada doktor non-muslim buat entri gelakkan dia, bukankah memalukan muslim namanya? dia sbg org yang dipanggil masuk TV dan jadi penceramah, bercakap pasal sunnah ke hulu dan ke hilir tapi buat statement yg bercanggah dengan fisiologi manusia dan tak pernah pula wujud dalam mana2 firman atau hadith tak memalukan muslim? kalau kau tak malu tu ko punya pasal, tapi majoriti orang yg komen pasal benda ni di FB dan media sosial lain rasa malu.

apa masalah ko aku minta dia bg dalil? benda yang dia cakap tak wujud dalam islam, tapi hanya wujud dalam agama hindu. aku tak pernah buat apa2 kenyataan kata aku pandai pun? so apasal ko nak rasa intimidated dgn statement aku sampai nak buat kenyataan aku tak pandai mana? at least aku pandai la dari setazah tu, ini aku mengaku. aku cakap pakai truth and facts saja. bullshit takde. ko nak jadi hindu sangat pegi lah jadi hindu, aku hanya akan ikut ajaran islam.

Decaffeinated replied at 9-8-2015 11:55 AM
ada hikmahnya bila setazah2 express aka bimbo bertudung ini mengantoikan diri tanpa perlu dijerat... ...

kapen, mana lebih baik

susu ibu yakni manusia atau susu haiwan untuk di beri pada bayi?

Edited by Santeira at 9-8-2015 12:04 PM
zcorpilion replied at 9-8-2015 11:52 AM
Bukan tak elok 100%.. Maksud saya perlu teliti dalam mencari sumber makanan itu. Kamu boleh membac ...

itu bukan apa yg kamu kata pada mulanya. kamu kata spirituality / sahsiah boleh terganggu dengan makan sumber haiwan sambil kamu kata itu maksud setazah tu, bukan dari segi fizikal.  saya perlu dalil ttg ini, di mana dalilnya?

Santeira replied at 9-8-2015 04:03 AM
itu bukan apa yg kamu kata pada mulanya. kamu kata spirituality / sahsiah boleh terganggu dengan m ...

Cukup la kita bg anak2 makanan yg bersih dan halal...

Takleh bg makan pedas.. nnt sikap panas baran.
takleh bg madu.. sbb walopun manis tp dihasilkan lebah yg menyengat mempunyai bisa

Mcm2 lah....

ajinomotonosuga replied at 9-8-2015 12:01 PM
kapen, mana lebih baik

susu ibu yakni manusia atau susu haiwan untuk di beri pada bayi?

kalau aku jadi bayi aku pilih susu lembu lah aji....

serius taw.

tak sanggup nak telan susu manusia..... macam cannibal je...

Susu lembu susah nk hadam Dan memberatkan usus Dan kidney baby.bila xleh hadam tu yg timbul byk mslh,contoh sembelit,najis keras..zat xdpt diserap dengan baik,toksin xdpt keluar melalui najis dan keluar ke kulit---ekzema.

lorelai replied at 9-8-2015 12:06 PM
Cukup la kita bg anak2 makanan yg bersih dan halal...

Takleh bg makan pedas.. nnt sikap panas b ...

kan? yang kita tahu dengan pasti makanan dari sumber haram saja akan membenakkan hati. so bagi jelah apa makanan yang elok, asalkan halal.

susu lembu tak wujud di tempat nabi pada zamannya, nasi tak wujud di tempat nabi pada zamannya. tak siapa nafikan susu ibu terbaik, tapi bukan semua orang mampu nak bagi susu ibu kat baby sbb masalah fisiologi, dan ibu tumpang pulak bukan senang mcm nak cari ikan kat pasar, so dia nak bagi susu lembu pun tak salah. banyak bukti anak2 yg pakai susu frmula pun boleh jadi pandai dan kuat agama.

Santeira replied at 9-8-2015 03:51 AM
the body needs protein daily, sekurang2nya 1g = 1kg berat badan utk badan berfungsi dengan optimum ...

Topik ini jika ke arah keagamaan agak panjang lebar untuk dihuraikan dan perlu pemahaman yang meluas. Jangan kita bezakan Hinduism dan islam kerana semua agama mempunyai visi saya sama iaitu mendekatkan diri pada Pencipta. Kita bukanlah hidup untuk membunuh manusia kerana perbezaan pandangan. Tapi pada satu ketika kita perlu mengangkat pedang apabila kita perlu untuk mempertahankan nyawa.

Cuma pendekatan yang dibawa itu berlainan. Islam adalah konsep penyerahan 100% kepada Tuhan. Dan jika kita bersungut, menghina manusia lain kerana songlap duit orang lain misalnya, yang bukan hak miliknya, kita bukan lagi kategori Islam kerana kita masih lagi marahkan kehendak Allah. Kita tiada hak untuk menghina dan menuding jari kerana itu adalah atas kehendak Allah. ALLAH cuma mahu kita berfikir dan bersabar,  apa yang perlu kita lakukan adalah REDHA.

Konsep penghidupan Nabimuhammad saw lah guru spiritual saya kerana kesederhanaan baginda dan mulianya cara dengan tidak memilih untuk menjadi kaya seperti kita mahukan,  makan yang tidak berlebihan, sukakan berpuasa, nabi ada bersabda. Supaya tidak memotong roti dengan pisau kerana roti itu dimuliakan. Nabi juga tidak makan daging setiap hari. Dan selalu berlapar utk menguatkan kerohanian. Janganlah kamu terpedaya apabila ada yang yg mengatakan sejumlah protein yang perlu dikonsumi setiap hari kerana kita makan mengikut keperluan. Tenaga yang berlebihan itu juga kita sia2 kan untuk aktiviti yang tidak berfaedah seperti marah, memukul orang, dan sebagainya. Tetapi protein untuk pekerja berat seperti tukang buat rumah dan sebagainya amat diperlukan demi tenaga dan makanlah mengikut kesesuaian aktiviti harian.

Percayalah jika sering berpuasa dari makanan berlebihan mampu mencergaskan spiritual.

Bukankah kita di zaman ini mengejar pembangunan konkrit, kemajuan pemikiran kononnya. Inilah peranan protein. Semakin tinggi kadar protein dalam tubuh, semakin kita hilang penyerahan kepada Tuhan. Dan ini sulit dimengertikan bagi yang tidak membacanya pada yg tersirat. Saya sarankan kamu boleh membuat research hakikat mengenai si protein ini.

zcorpilion replied at 9-8-2015 12:11 PM
Topik ini jika ke arah keagamaan agak panjang lebar untuk dihuraikan dan perlu pemahaman yang melu ...

hello, hindusm dan islam mmg berbeza ok, kamu sbg orang islam sendiri mahu menyamakan islam agama wahyu dengan agama menyembah dewa dewi mcm hindu? kamu cakap pasal kesufian tapi basic tauhid pun failed. i rest my case.

Santeira replied at 9-8-2015 04:10 AM
kan? yang kita tahu dengan pasti makanan dari sumber haram saja akan membenakkan hati. so bagi jel ...

Saya pernah berada di tempat kamu apabila tidak mampu menghuraikan masalah yang terjadi di dunia ini biarpun ada ulama yang kuat dan tinggi agamanya. Bukankah para sufi itu tidak terkenal dan sering dilupakan tidak seperti ulama besar pada masa kini..inilah yang membingungkan...

Saya tidak salahkan sesiapa kerana pemakanan kita juga sudah tidak diisi dengan kerberkatan biarpun halal pada fiziknya. Berdoalah semoga dipertemukan makhluk yang berupa taufik ini agar kamu dapat melihat dunia pada 'mata' ilahi...

Minta maaf andai tersilap dan terkasar istilah.
Perlu keluar dulu.