CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lorelai

[Tempatan] DNA lembu memasuki perut bayi kalau beri susu formula LOL. Please lah tv3

Betul apa yang ustazah tu bincangkan tentang pengaruh makanan..
Sesiapa yang mencerca/menyindir akan sentiasa salah faham dan menentang habis-habisan kerana tidak ramai yang menghayati jalan kesufian..setiap makanan ada tenaga positif dan negatif.

Kita boleh bezakan antara makanan berdarah dan sumber tumbuhan. Yang gemarkan makanan dari sumber haiwan agak sukar untuk berfikiran jernih dan baik. Makanan beraneka ragam kebanyakannya seperti di Malaysia, sangat membawa energy negatif di dalam tubuh badan manusia.

Berpuasa mampu membersihkan jiwa. Makanan berasaskan tumbuhan adalah yang terbaik. Makan sumber dari haiwan setiap hari akan mengeraskan hati. Tidak dapat membezakan yang baik dan salah. Sukar berlapang dada. Begitulah yang terjadi tanpa kita perasan...Susu kambing terbaik selepas susu ibu..kambing hampir menyerupai sifat manusia dan sebab itulah para nabi dan sufi menggalakkan kita menternak kambing kerana banyak pengajaran yang dapat kita peroleh apabila menternak kambing. Seperti menjaga kerenah manusia. Dan seribusatuhikmah lagi yg tidak manusia fahami...Lembu adalah binatang yang malas. Namun bernafsu dan agak kuat berbanding kambing. Sebab itu jika ada yang perasan apabila makan daging lembu, badan terasa lebih bersemangat/teruja. Begitu pula makanan pedas memberikan perasaan sensasi, di setiap jisim ada tenaga dan mesej yang disimpan. Jika banyak konsumi susu bersumber lembu, banyak pula mesej dan tenaga yang berpengaruh  ke arah sifat malas lembu, begitulah halnya dengan babi, haiwan yang tidak kenal kotorbersih. Tidak mengenal hukum. Melahap apa saja kotoran. Apabila dimakan, sifat manusia itu tidak mempedulikan halal haram, seks  rambang...itulah yang tidak kita peduli apabila menyumbat apa sahaja yg nampak sedap dan menarik di hadapan mata tanpa memperhatikan sumber..Tidaklupa bisikan syaitan yang sering melalaikan manusia dari sedar..ada juga yg mencaci saya apabila saya menyatakan sangat memilih sumber makanan.. Bagaimanakan mungkin kita menjadi ahli rumah nabi Muhammadsaw jika kita sendiri tidak amanah pada sunnahnya alangkah malangnya saya rasa..semoga kita semua diberikan kesedaran dan jalan yang benar..

zcorpilion replied at 9-8-2015 10:53 AM
Sesiapa yang mencerca/menyindir aka ...

any firman/hadith to support this? kalau takde, all bullshit. yg aku tahu hanya makanan dari sumber yang haram yang menggelapkan hati. tak kira la kalau benda tu kacang almond atau kismis minda  tapi kalau dari sumber haram, dan diketahui pula, tapi tetap dibagi anak makan, baru ada efek kat sahsiah anak tu.

lorelai replied at 9-8-2015 10:48 AM
Selepas 2 tahun setengah , kebanyakan jumhur ulama kata haram menetekkan ...tp i x pasti nnt i fin ...

bab selepas 2 taun lebih tu ulama jumhur haramkan..aku tak tau plak

seingat aku ada kes budak tu dah bleh berlari pun nak nenen ibu..haa camno

kadang susah budak tu nak putus nenen..jenuh ibu haa..ciannn ibu

tu elok bila sampai masa tepat ibu slo2 putuskan nenen untuk bayi misalan cam quran sebut 2 taun setengah tuh

aku dok kasik idea cadangan bab ibu susuan..ni nak elak dari kasik susu haiwan..pada aku tak elok susu haiwan untuk tubuh manusia..omputeh pun ada cakap

bukan tak bolehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..bolehhh tapi tak di galakkan so kalo buleh elakkan

tu mai idea ibu susuan dan paling elok usulkan idea cam ni kaum ibu sendirik macam ostazah2 tu..macam program semanis korma tu..molek bebeno depa usul

pilih misal anak dara lanjut usia, tanya lah pakar misal doktor2 seme tu ..depa lebih arif..

kalo berhasil idea macam ni kurang ler pengambilan susu haiwan, jimat kos..ibu2 susuan tu tentunya yang ada kerjaya, ada masa, elok masa tu depa ada anak susuan..kene tau banyak pasal hukum gak nanti..tu pasal ostazah tu dari cite pasal tak elok susu haiwan sebab dna seme tu yang takkan ada kesudahan

kan elok usul idea aku tuh untuk jalan keluar dari pengambilan susu haiwan untuk bayi..

nasi bukan sunnah nabi tapi berkoyan2 korang makan kan?

ajinomotonosuga replied at 9-8-2015 10:58 AM
bab selepas 2 taun lebih tu ulama jumhur haramkan..aku tak tau plak

seingat aku ada kes budak t ...

abg aji...takut nnti ibu susuan y lom kawin2 lg tu bjangkit kt bapak bdak y mnyusu 2 plak...haru nnti mak budak tu...

Edited by Santeira at 9-8-2015 11:10 AM

utk yg kata makanan dari sumber haiwan tak bagus, dan tumbuhan terbaik tu:

Follow Us
zcorpilion replied at 9-8-2015 02:53 AM
Sesiapa yang mencerca/menyindir aka ...

ALLAH jdkan binatang dan tumbuhan utk kita nikmati..

Jangan la letak energy dan laen2 yg jelas mempamerkan idea2 hinduism...

Santeira replied at 9-8-2015 03:00 AM
nasi bukan sunnah nabi tapi berkoyan2 korang makan kan?

Bukanlah dikatakan sunnah itu 100% kita ikuti tanpa melihat kepada geografi dan keberadaan kita mengikut kesesuaian tempat.

Apakah kamu masih belum faham dan terbuka berdasarkan apa yang saya kongsikan..apakah jika orang Eskimo juga perlu ke pekan    timur tengah demi untuk mendapatkan kurma dan mengejar jenis makanan nabi kerana nabi orang Arab? Itu adalah budaya pemakanan dan sifat keinsanan, seperti yang dinyatakan dalam AlQuran bahawa Allah menciptakan berbagai kaum supaya kita mengenal antara satu sama lain.. begitu jua pemakaian jubah kerana ia berdasarkan budaya. Bukan sunnah.

Sunnah dari segi makanan itu makanan yang bersih, yang sedikit, yang mulia dan membawa kebaikan. Maka makanlah di mana ada sumber makanan di tempat kamu tinggal mengikut sunnah itu..pakailah akal untuk menilai apa yang terbaik sebagai manusia. Yang termulia seperti dinyatakan di dalam Quran..

Santeira replied at 9-8-2015 02:56 AM
any firman/hadith to support this? kalau takde, all bullshit. yg aku tahu hanya makanan dari sumbe ...

Kenapa ek makin ramai pulak yg sekadar nak promo glamer saja..

Kata2 pon main hentam,dlm fb fatimah ni mmg haram lah dia nak mohon maaf to public di atas keterlanjuran kata2 dia..

Insensitive bitch perangai lagu ni..

Bila people demanded her to apologise,ada pulak setazah apa ke nama ntah,nadierah kot dok backed up this so called ustazah fatimah,boleh pulak suruh maafkan,konon benda kecik,imagine klu yg dgr tu jenis terima bulat2 je kata2 minah ni,x ke haru?

Gigih nak laku kan buku,langgar selagi boleh..kot ye pon nak galakkan penyusuan ibu,jgn lah over smpi nak debat benda2 yg dia sendiri pon x tau..

I nak tgk clip video yg si fatimah ni mengata masalah sosial anak byk terjadi di kalangan ibu2 tidak bekerja sbb ibu2 byk layan sinetron..kajian haramjadah mana dia baca/buat?dia pergi selidik setiap isi rumah family yg ibu nya housewife ke?

Kiranya dia nak ckp ibu2 bekerja menghasilkan didikan anak2 lagi bagus sbb di didik oleh bibik,gitu??

lorelai replied at 9-8-2015 03:10 AM
ALLAH jdkan binatang dan tumbuhan utk kita nikmati..

Jangan la letak energy dan laen2 yg jelas  ...

Allah juga menganugerahkan manusia akal untuk berfikir yang benar dan salah...apakah jika babi juga kamu mahu makan kerana ia juga sumber makanan orang Bukan Islam..energy adalah hukum sains yang Tuhan ciptakan..Jika kamu tidak dapat melihat dengan mata kasar maka kamu perlu cari erti diri sendiri supaya kamu faham dan kenal Akan Tuhan kamu..Maka barulah kamu dapat berfikir dengan jernih apa yang ustazah itu cuba sampaikan..

Santeira replied at 9-8-2015 10:56 AM
any firman/hadith to support this? kalau takde, all bullshit. yg aku tahu hanya makanan dari sumbe ...

mentang2 oang islam tulis ko tanya apa ayat dan hadis? yang omputeh salu bebel U ARE WHAT U EAT tu apa nya?

ko tau oang2 hebat dunia mostly VEGETARIAN

ko tau oang putih tu seme hari ni gila GOOD FOOD, nak vegan(bukan saja makan sayur depa rejek gluten or any dairy product)

pasai pa? ko tau diet depa omputeh tu mostly apa? kenapa depa thriving penyakit macam kenser bone fracture seme tuh?

most asian diet cam oang jepun dan chinese camna? ce tenguk depa mostly mati sakit apa?

ostazah tu cuma tak bijak kasik huraian dan penerangan maybe limited knowledge pasal pemakanan so toksah laaa lelebih hencap depa..depa pun belajar cam kita .apa salah sama2 ingatkan..ko bukan budak kecik lai..propesional intelek seme ..so apa usul ko? idea ko bab nih? takat nak marah2 oang cengitu kanak2 ribena pun bleh

makan dan pemakanan, gaya hidup..hari ni westerner ramai dah rejek gluten..ko tau natang apa gluten tuh?

berapa banyak makanan kita ada preservatives coloring asid seme tuh.ni seme toksik yang badan jenuh nak buang

body kita tu tokleh simpan lama toksik..makanan cam daging tu ada urik asid..tu kita sebut kencing kita tu urine..ni seme toksik so body kene buang

immune sistem kene kuat nak tembak apa2 mende asing kaco tubuh dan kalo seme ni lama2 lemah..tu yang mai penyakit ..kenser seme tuh asal fungal yang terbina sebab banyak toksik dalam badan dan parasit jahat or bakteria jahat yang terbina dari toksik dalam badan tak di buang

so penting up kan pro bio dan jangan amik keterlaluan anti bioitik..pro and anti biotik  or germ seme ni ketetapan Allah untuk depa buat keje

kalo kita TAK BIJAK URUS TUBUH BADAN DAN CARA HIDUP..yang buruk naik macam di mesia tu tak bijak urus so yang buruk tu berkuasa dan mesia skang sakit terukkkk..samaaa jek kalo di lihat dari sudut apa terjadi

so jadi ler manusia bijak..tak banyak pun , sikit pun ok

zcorpilion replied at 9-8-2015 11:15 AM
Bukanlah dikatakan sunnah itu 100% kita ikuti tanpa melihat kepada geografi dan keberadaan kita me ...

this is exactly my point. sama mcm susu kambing yg kamu kata tu, ialah berdasarkan uruf setempat iaitu nabi masa tu tinggal di Madinah di mana jarang sekali ditemukan  haiwan seperti lembu dan kacang mcm soya (that's why susu lembu dan soya) tak jadi sunnah.

Beleklah kitab-kitab sirah, tidak pernah diceritakan bahawa di Mekah atau Madinah atau tanah-tanah Arab dapat ditemukan lembu yang diternak oleh bangsa Arab. Uruf setempat ketika itu adalah:

kambing sbg peliharaan,
+ unta sbg lambang kemewahan,
+ kuda sbg persenjataan,
+ gandum sebagai makanan ruji (bukan nasi)
+ kurma sbg dessert
+ zaitun sbg minyak dan beberapa tanaman yang lain (bukan kelapa sawit LOL)

Tapi tak dinafikan apa jua yang Nabi & sahabat ambil manfaat daripadanya mmg terdapat kelebihan yang banyak

Tapi pernah tak ko dengar syarikat yg jual gandum kempen,
"Makanlah tepung kerana ia dari gandum. Itu sunnah Nabi dan tinggalkan nasi kerana ia bukan sunnah" ?

Maksudnya uruf diambil kira sebagai hukum.

Santeira replied at 9-8-2015 03:07 AM
utk yg kata makanan dari sumber haiwan tak bagus, dan tumbuhan terbaik tu:

Saya fikir kamu masih tak nampak dengan jelas...saya boleh bezakan gambar itu bukan dari segi luarannya..saya harap kamu juga dapat.

zcorpilion replied at 9-8-2015 03:22 AM
Allah juga menganugerahkan manusia akal untuk berfikir yang benar dan salah...apakah jika babi jug ...

Kak..
saya setuju breast is best.. x kisahla apa pandangan akak pasal tu..

Tp bila kita nak utarakan fakta kita kna ada disiplin , lagi2 orang yang berpengaruh .sebab apa kita kata akan dijadikan hujah...

Maka Allah da anugerahkan akal.. disuruhnya makan makanan yg halal dan bersih..
bukanla owh makan daging lembu kau jadi sikap lembu...

Allahua'lam

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

ajinomotonosuga replied at 9-8-2015 11:23 AM
mentang2 oang islam tulis ko tanya apa ayat dan hadis? yang omputeh salu bebel U ARE WHAT U EAT tu ...

pebenda ko merepek ni labu?
ko tau tak steve jobs, hanya makan epal dan karot sejak muda tapi mati pada awal 50-an sbn pancreatic cancer? ko ingat tuhan cipta haiwan ternakan utk buat apa? untuk dimakan la, tapi makanan kena seimbang, everything in moderation. ko nak ikut mat salleh sangat kan?

aku pernah try gluten free diet tu. cam sama jerrr.

zcorpilion replied at 9-8-2015 11:25 AM
Saya fikir kamu masih tak nampak dengan jelas...saya boleh bezakan gambar itu bukan dari segi luar ...

maksud ko, dari segi dalaman tak baik lah yang makan daging, tapi bukankah dalaman kita memancarkan luaran kita?
again, ambil contoh steve jobs, makan epal dan karot saja sejak muda, tapi died of pancreatic cancer. elemen *hanya makan tumbuhan* ni elemen kehinduan nak jaga spirituality mereka. tuhan jadikan binatang ternakan ada sebb. kalau takde manfaat pada manusia, buat apa ia dicipta?

Santeira replied at 9-8-2015 03:23 AM
this is exactly my point. sama mcm susu kambing yg kamu kata tu, ialah berdasarkan uruf setempat i ...

Ya inilah masalahnya apabila manusia tidak fahami apa erti sunnah itu secara batinnya..

Saya juga kesal kerana manusia suka memandang dan membaca pada konkritnya...Tidak pada yang tersirat dan tenunnya..

Susu kambing itu hampir menyerupai susu manusia kesan pada proses penghadaman...ia aman toleransi pada tubuh manusia dan tidak meng alahkan...Jika mampu menggantikan susu kambing adalah bernasib baik..Jika tidak,, susu lembu juga boleh jadi pengganti namun janganlah digalakkan kerana banyak lagi sumber kalsium yang boleh digantikan seperti bijirin. Nasi juga tidak menyihatkan apabila sudah digilap dan dibuang kulitnya.

Nabi Muhammad juga makan roti yang kasar dan tidak diayak. Kerana cintanya ia kepada kemiskinan..tidaklah kita semulia itu kerana kita masih bernafsu dan suka kepada kemudahan dan nikmat seperti nasi putih itu sendiri...

zcorpilion replied at 9-8-2015 11:33 AM
Ya inilah masalahnya apabila manusia tidak fahami apa erti sunnah itu secara batinnya..

Saya ju ...

so di mana firman/hadith yg support bahawa makanan dari sumber haiwan tak elok utk manusia? no dalil--point invalid.

jahcomel replied at 9-8-2015 11:03 AM
abg aji...takut nnti ibu susuan y lom kawin2 lg tu bjangkit kt bapak bdak y mnyusu 2 plak...haru n ...

toksah pikir bebukan.. apa mendatang seme tu dah tertulis gak..kalo pk bukan2 ko tak kemana..kejang jadi tunggul terkebil2

idup kene berani..kene kreatif..untuk kebaikan semua...bukan diri sendiri je

kalo aku pk diri aku je..buat apa aku bebel panjang2 untuk korang..aku ni bukan alim bukan baik cam korang, oang jahat gitu haa tapi dah hamba tuhan

kut ada la skit modal depan tuhan karang, dok kasik korang pengetahuan sikit, tu pun seme ilham tuhan gak..aku bukan ada apa apa wujud pun tidak

idea tu nak elak bayi di beri susu haiwan..pada aku tak elok kasik bayi susu haiwan..kan banyak susu manusia?

kalo ibu tu ada masalah menyusukan or apa pun, ada duit lebih, ada kemampuan segalanya, dari dia beli macam2 brand susu ntah apa2 asal haiwan tu

kan elok pi cari2 tanya2 risik2 mana2 esp anak dara lanjut usia, sudi tak jadi ibu susuan, kalo di kenali lebih baik misal kawan or anak murid or saudara mara

budak tu jadi ibu susuan, anak tu dan nanti anak ibu susuan tu mahram..kan elok?

kurang nanti masalah pergaulan bebas, kurang nanti hubungan immoral, kurang nanti anak2 hyper aktif perangai cam haiwan

kalo pulak ibu susuan tu muslimah ya robbiiiii kan lagi elok? nabi dah tunjukkkk..masa dia bayi lagi dah di tunjukkan cara nya, kita je takmo fikir kan

tu aku sebut puak paling sesuai utarakan idea cam ni ialah puak ostazah tu ler..macik semanis korma tu ker..amik idea ini, sebarkan suruh umum fikirkan

kendian bior mufti ulama majlis fatwa tu kendian bincang dan nanti putuskan dan umumkan bior society maklom

pada aku KEBAIKAN nya melebihi kekurangannya akan idea itu..ini ilham Allah swt gak..aku mana wujud pun

aku bukan jenis suka gaduh bahath sampai terkentot2 oang tu salah oang ini benar..kalo apa aku usulkan ini banyak buruk dan tak elok..marii tulis sini aku nak baca..itu kelemahan aku gak maybe terlepas pandang

takat takut berbangkit isu macam poligami maksud ko jah?  kalo bab tu tadak anak tadak susu tadak apa kureng pun si suami kalo dia rasa mampu dia buat je jah oiii..tadak kene mengene bab poligami pun

sebaik nya cari yang dah kenal dan pasangan tu kenal baikk dan bakal ibu susuan tu memang suka kanak2..seme ni ikhtiar laaa ..ok??