CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2869|Reply: 10

Persoalan Pasal Kucing & Worm

Post time 25-4-2015 06:54 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hi pencinta kucing semua. Saya ada jumpa anak kucing dlm longkang. Umur lebih kurang 1 bulan rasanya. Sbb masa ambik last 2 weeks dia masih terkedek2 berjalan. Sekarang dah laju berlari. Masa jumpa dia kesian sangat basah kuyup jatuh longkang so saya & family decide nak bela dia.

Start hari khamis tu, bila dia berak saya nampak ada cacing. Terkejut la. Then semalam tak perasan pulak ada ke tak. Hari ni pagi tadi tgk ada banyak. Risau sangat! Tadi saya pergi klinik  haiwan beli ubat cacing. Belum bagi ubat lagi. So saya nak tahu..

1) Kalau dah bagi ubat tu, berapa lama nak tunggu sampai cacing-cacing tu keluar?

2) Bila cacing dah keluar, berapa lama pulak nak tunggu sampai cacing tu habis keluar?

Harap ada yg dapat menjawab persoalan saya ni. Sebab ni first time saya berhadapan dengan situasi macam ni.
Thanks!

bakpe ko tak.jumpa doc vet?

kucing berak cacing.
ko guna kiwed ni.hehe

damn.29 view. sorang tk bgi komen.wakaka

Esmiria replied at 25-4-2015 09:15 PM
bakpe ko tak.jumpa doc vet?

Dah tulis yang saya dah pegi klinik haiwan kat atas tu. Vet suruh bagi sendiri kat rumah. Kat sana dia cuma ajar cara2 nak bagi and so on. Then tak sempat nak tanya banyak sbb dia nak buat preparation nak operate anjing pulak.

Anyway, thanks for the link yang awak bagi.

Follow Us
pav.lova21 replied at 25-4-2015 09:49 PM
Dah tulis yang saya dah pegi klinik haiwan kat atas tu. Vet suruh bagi sendiri kat rumah. Kat sana ...

aku tergelak. tergelak sbb terkenang perbuatan aku yang terlalu baca cpt sgt..perghh mlu aku. ok.sma2 ye awok

1) Kalau dah bagi ubat tu, berapa lama nak tunggu sampai cacing-cacing tu keluar?

- kebiasaannya kucen aku dalam satu ari dah keluar. y penting ikot dos y vet bagi

2) Bila cacing dah keluar, berapa lama pulak nak tunggu sampai cacing tu habis keluar?

- bukan sekali keluar, terus keluar semua ka? setahu aku sebulan sekali bagi kucen ubat cacing.
x pun bergantung pada keperluan.

Yoongie replied at 25-4-2015 10:35 PM

- kebiasaannya  ...

Oh ye ke. Ni first time bela kucing. So memang tak tahu apa langsung pasal kucing. Okay. Thanks ye sebab jawab 2 soalan tu. Kalau ada dekat boleh upah gula-gula. Haha

pav.lova21 replied at 26-4-2015 01:39 AM
Oh ye ke. Ni first time bela kucing. So memang tak tahu apa langsung pasal kucing. Okay. Thanks ye ...

sama2. jaga kucen elok2

That reminds me.. aku blum lagi bagi ubat cacing kt anak2 kucing aku lagi. Suka buat stok ubat cacing. 3 bulan sekali bagi bagi kt kucing.