CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cucuq

[Tempatan] warga tempatan tewas ditangan warga asing.

Anak_Nogori posted on 31-3-2015 10:01 AM
Bab ni kalau betul ada pekerja tempatan sanggup buat kerja itu..maka kerajaan perlu buat undang2 uta ...

Nak tunggu gomen amengok buat, jangan haraplah, lagi ditambahnya masuk ramai2 utk jadi pengundi antu. Betullah kata pepatah lama, rakyat Mesia mati kelaparan, pendatang dah mula diberi keutamaan. janji dicapati

cucuq posted on 4-4-2015 11:14 AM
are u indonesian?? sebab slalunya orang2 indon yang perasan bagus ni yang suke kutuk orang melayu  ...

x payah padulik sama dia. dia perasaan kokesen malahan terlebeh2 lagi walaupun hakikatnya punggung berkerak-kerak. Semua pasal Melayu tak disukainya walaupun hari2 makan keju Melayu(belakcan)

boyagombak replied at 7-4-2015 01:16 PM
Nak tunggu gomen amengok buat, jangan haraplah, lagi ditambahnya masuk ramai2 utk jadi pengundi an ...

alah...jgn jeles la.....lu pun pendatang gak...

tapi ekonomi lu tetap sama macam kat indon dulu...

pati lain dah buat rumah kat sana...lu duit agent pun tak habis bayar lagi...

FOTHER-MUCKER replied at 31-3-2015 09:25 AM
Dimana mana sahaja bila manusia jadi pendatang mereka rajin bekerja.

aku dah suh kaji bab MENTALITI IMMIGRANT versus MENTALITI NATIVES or tempatan

korang patut kaji apa aku cakap tuh..oang tempatan selain mengadu yang hak , hangpa kene ada mentaliti pendatang gak..do or die gitu

korban anak bini pun tadak masalah..bukan nak pi keje jauh skit bini melalak terussssssssss kesian so tak jadiiii keje jauh2..bini rindussss nanti..lahaii

tu mentaliti tempatan

ko kene ada mentaliti immigrant..kalo terpaksa keje jauh demi hasil lebih baik..pegi jek..anak bini berpaut kat kaki..tokleh sentimental !!!! tuhan ada ko sergah!!

tapi apa depa adu tu btui gak..yang ada kuasa tu kene tenguk bab kebanjiran pekeje asing gak..kalo btui perlu tak pa..tapi kalo ada oang tempatan kasi ler depa dulu..utamakan oang tempatan, baru oang yang datang..bila btui2 perlu tu yang pi jumpa duta dan mintak quota..skrin btui2

skrin depa tadak penyakit, tadak rekod jenayah ..kendian kasik syarat ketat..buat jenayah jek terus antaq balik..tiap taun kene renew permit dan cek lagi

kalo tapis btui2 dan amik bila perlu tak jadi  banyak masalah..kalo anak dara kita minat beno depa pun apa buleh buat..maybe da jodoh tapi bila susau nanti kat negara depa toksah tepon abah..dok lah sana sampai mati , ko gak gatai nak depa..kenapa masa susah ko lari tapi masa senang ko gatai..ikhlas mende?

leylapple replied at 31-3-2015 09:17 AM
baru2 nie aku ada tertengok org post kad CIDB sorang pekerja bangla nie...TIPU SULTAN namanya

mem ...

haa..aku sokong la..
aku bukan apa.. dlu ms kena vss dpt jadi cikgu partime kat skolah menengah ni..

mulut cikgu2 tu asyik komplennnnnn rs nak tampar!
Antara benda yang dorang komplen :
- sekolah ganti sabtu
- meeting lepas waktu skolah (aku sesi pagi, kekadang meeting sampai pukul 3pm -sebulan sekali je pun rasanya)
- elaun rumah tak cukup
- gaji naik 3% je gst 6%
- nak kena tanda paper student banyak

pffttt~~
tp ye laa..tak sume cikgu2 camtu.. tapi majoriti yg aku tau, mcm gitu la prangainyeee~~~

boyagombak replied at 7-4-2015 01:08 PM
aq harap suatu hari nanti akan ada pendatang akan ambikalih tugas semungguk kerana boleh kerja non ...

tapi kenyataannya...org kita memang banyak alasan...apa pun tak jalan..apa pun tak boleh...sikit sikit cuti..sikit sikit MC....

Follow Us
lavabutang posted on 7-4-2015 01:21 PM
alah...jgn jeles la.....lu pun pendatang gak...

tapi ekonomi lu tetap sama macam kat indon dulu ...

wa pun pendatang dkt KL ni dan rasanya 99 perseng oreng Key Ell asal dari negeri lain. Tapi tak mengapalah. Pendatang  dalam negeri sendiri. lagipun wa pendatang bukan secara haram, ada IC Biru, warganegara lagi, kerja pun okey, mntk melalui SPA, ikut SOP bukan pintu belakang cantas org lain punya rizki, rumah pun dah ada dkt Gumbak ni wpun x mampu beli cash, pendekkata syukur alhamdulillah pada Tuhan bagi rezki wpun x sekaya Syed baukari, Ananda Kehna, Robert Kwok Kwok. Btw lu punya CC dan bini-bini perciter. Hutang kawin dah settle ataupun "Aku terima nikahnya Sumiarti Masjoko dengan maskahwinnya seribu rupiah, hutang" yg berlangsung di masjid Lombok tempohari