CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cucuq

[Tempatan] warga tempatan tewas ditangan warga asing.

cucuq replied at 31-3-2015 08:30 AM
a'ah kan..orang tempatan ni mane ade tanggungan kat malaysia ni..anak bini pown xde so xpayah nak  ...

Nice one....

klu mesia huru hara kne malay spring

kaum pertama aku sembelih ala isis ialah pndatang2 haram import haram legal termasuk bangla babi

bila majikan rasa lagi save cost kalau hired wrga asing...bayar gaji kecik atau sama. tapi boleh kerah 12 jam sehari...epf/socso tak perlu keluar...hujung tahun renew visa/permit je. bonus tak perlu bayar...paling penting tak byk cuti...

so nak selesaikan masalah...kerajaan patut tubuhkan kumpulan wang simpanan warga asing...tiap2 bulan wajib mencarum...insurance. maka selesailah masalah....

benda ni sama je kes mcm nak beli software license...beli ori mahal, so cari open source tapi limited pulak...last2 beli cetak rompak. save cost.

aku employ immigrant and aku employ orang tempatan
ada outfit aku yang exclusively tempatan n ada yang general workers exclusively immigrant
untuk yang immigrant ni, kalau orang tempatan sanggup terima gaji sama banyak dengan depa pon, aku akan fikir banyak kali. here's why.

1.  orang tempatan ambil mudah bab tak datang kerja
kalau kerja tu perlukan 8 orang, aku kena suruh 9-10 orang datang.
sebab akan ada manusia yang tak datang n tak inform. datang ikut suka hati dia

2. orang tempatan suka cuti.
ini ok sikit dari hal no 1. kalau ko set annual leave setahun 18 hari, cepat ja depa habiskan cuti
kenduri sana sini, family sakit. teman anak sekolah....

3. buat salah tapi tak nak terima hukuman
bila selalu buat benda no1 n 2 ko kena mete out hukuman.
potong gaji / or extra overtime .
kalau immigrant, depa tau depa buat salah n depa terima. orang kita? banyak bunyi x habis habis

4. kualiti kerja
kalau immigran, aku boleh tinggal x payah supervisor ronda tengok buat kerja ka tak. petang tengah hari hantar makanan, n petang gi amik. kerja mesti siap. kualiti sama kalau supervise ka tak. orang kita, kadang kadang tinggal kejap, pastu hilang. suruh member datang amik. kalau pergi ngan transport sendiri x yah cakap lah. melainkan kalau gaji bayar ikut performance based. kalau gaji hari.....

dan banyak lagi hal boleh buat pening kepala
aku x kata semua camni. tapi majoriti yang jadi pesaing kepada bangla attitude depa camni yang buat depa sendiri susah. kalau perangai elok, work ethic ok, senang ja aku promote. we employers pon ada hati perut. tapi bangla sekarang pon dah suka buat hal. dah mcm indo plak. aku sekarang berat ke amik nepal. disiplin sikit

cucuq replied at 31-3-2015 08:30 AM
a'ah kan..orang tempatan ni mane ade tanggungan kat malaysia ni..anak bini pown xde so xpayah nak  ...

kakak aku ckp mende sama.dia tgal area kemaman. anak sepupu ak lagi kesian, husband dia dah tak kije skg. ak tgk laki dia duk menjual brg bsama parents anak sepupu (maksud ak laki dia bekerja ngn mak mentua) kat car booth sale sb dh xdpt job.kasihan sgt. akibat kebanjiran warga asing, rakyat tempatan jd mangsa..
mcmne nk kije mcm warga bangla, kalau kita ada tanggungan dan tanggungjawab? kita bukan hamba kepada kerja. bangla xpe la, mandi tepi jalan, rumah pun asal ade tempat berteduh, duk sini xde anak bini so auto xde tanggungjawab kan. yg kita2 ni, takkan nk kije 24 jam mcm diorg? kije jeeee dan takmo beli rumah, beli kereta, spend masa weekend ngn anak bini, kawan2 n family..

melayu gagal bersaing mula la guna sentimen anak tempatan, anak melayu, anak malaysia.

Follow Us
hakikatnya, meleis kebykan mmg lebih malas daripada bangla dan indon, nepal, paki....
x laku dh laki meleis

cucuq replied at 31-3-2015 08:43 AM
aku bukan ape kalau yang komen melayu adalah malas n nk memilih keje tu adalah orang yang keje keraj ...

aku setuju dgn ko, but mostly yg ktuk melayu pmalas ni pkrja krajaan. caya la ckp aku. sdgkan melayu pmalas smua tgh kjer kat gov tu. kjer lbih skit hari sbtu da start bsing2 kat gomen, kjer nurse deal ngn patient bsing2 mnta elaun 15 percent dri gaji knon nye pt tu ade darah hiv la, ktor la sdgkan yg ko ggih awl2 isi borg spa tu spe sruh? pastu melayu yg acah2 kaya ni gak la bsing kjer la kedai kfc , mcd, meh sruh dorg kjer 6 hri smgu rehat pon kdg2 x smpi sejam. bp lma je boleh brtahan. bsuk2 sbulan je. sdgkan dorg yg gaji 3 4 ribu lob mngeluh ape tah lg yg kjer gaji 1 ribu je

pekerja asing yg keje sini mmg la bole keje mcm tu...
sbb diaorg tade family kat sini
nk keje smpi berbelas jam pon tade
tade cuti sabtu ahad pon tade masalah
target diaorg kat sini cuma nk carik duit je kan

mcm jugak org malaysia yg keje kat oversea
family kat malaysia
so kat sana nk keje berbelas jam dan keje time weekend pon tade masalah
mcm student kt  yg blaja oversea gak
ada yg pnh jumpa siap wat part time clearner, cashier
janji masa terluang tu terisi kn..

leylapple replied at 31-3-2015 09:17 AM
baru2 nie aku ada tertengok org post kad CIDB sorang pekerja bangla nie...TIPU SULTAN namanya

mem ...

org gov ni gak yg buat2 xnmpk pkrja asing ni. pastu acah2 baik. setuju ngn ko, ckgu sruh kjer ofis hour pon da melolong, tu ckp pkrja swasta mlas?

gj sket kat sini boleh tampung keluarga depa kat sana

Tak setuju kata melayu malas,  bagi aku yang salah adalah majikan yang nak bayar gaji murah.

tahniah kerana menjahanamkan negara sendiri. skrg ni kena kat org lain, esok lusa bila2 anak2 adik tak dapat kerja pasal semua dok bg kat org luar, jangan komplen yer.

kalau aku jadi majikan aku memang berkira bab keje ni..aku bayar gaji aku nak org tu keje takde byk songeh. kalau tak puashati cari keje lain.

x kan nk majikan bayar 5ribu utk meleis yg mampu buat kje 1ribu?

FOTHER-MUCKER replied at 31-3-2015 09:25 AM
Dimana mana sahaja bila manusia jadi pendatang mereka rajin bekerja.

setuju..even rakyat malaysia yang kerja kat luar negara pown dorang akan jadi rajin sbb dorang seorang pendatang dan dorang tau betapa susahnya nak  dapat kerja kat negara orang.sekali dapat memg akan rajin la..

AbukRokok replied at 31-3-2015 12:08 PM
klu mesia huru hara kne malay spring

kaum pertama aku sembelih ala isis ialah pndatang2 haram imp ...

xsempat u nak sembelih diorang dh lari balik negara dorang dh naik tongkang

leylapple replied at 31-3-2015 09:17 AM
baru2 nie aku ada tertengok org post kad CIDB sorang pekerja bangla nie...TIPU SULTAN namanya

mem ...

setuju..xdapat nak banyangkan macamana masa depan malaysia 10tahun akan datang

ell768 replied at 31-3-2015 10:07 AM
org kita bukan memilih keje ke?nak keje tempat ekon2 sejuk..pg keje naik keter...nak ke buat keje ce ...

yup sbb negara dorang susah..cube la kalau satu hari nanti malaysia jadi macam negara diorang (nauzubillah la mintak dijauhkan) yang perlu keluar untuk mencari kerja kite juga akan ambik kerja ape2 even jadi kuli jugak sbb faktor mendesak..fikirlah nak bayar cukai pintu,bil air,bil elektrik,kalau kahwin nak bayar pempers anak, makan anak beranak n nak bayar duit PTPTN sape2 yg ambik pinjaman ni..cukup ke dgn gaji secipot?cube awak buktikan cukup x dgn gaji skit tu utk tampung semua prbelanjaan tu n utk simpan sikit duit tu sbgai simpanan..

chinta89 replied at 31-3-2015 04:40 PM
kakak aku ckp mende sama.dia tgal area kemaman. anak sepupu ak lagi kesian, husband dia dah tak ki ...

saya doakan husband die akan dimurahkan rezeki...ingat doa orang yang dianaya akan dimakbulkan..