CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HOTCILI

Pengalaman Perkara Mistik

sebelum buang limau tu sakit lagi teruk ker?... dah buang tu jadi camner?
dah sembuh ke skrg ??

HOTCILI replied at 5-3-2015 07:10 AM
Teruk makcik awk kena ye.. siannya. Xtenang idup. Skang ni camne?

Sihir mcm dah tawar... Tp ada hari benda tu kuat.... Sy x tau la hari apa, tp hari org ada bela puja belaan dia....

Makcik berubat berterusan... Slalunya dia buat rawatan islam... Bila jin ada dlm darah dia kena kanser payudara dan masa tu gak dia peknan no 2....

Mula2 doktor bagi peluang 7 bul
an nak cser trus, tp kanser terlalu cepat merebak.... 3 bulan dia gugur atau doktor gugurkan..... X tanya sbab dia sedih sgt citer.... Lahirkan mayat anak dia dlm labour room sorang2... Tadah ngan tangan sambil nangis....

Belah kanan payudara trus buang... Skrg belah kiri, mujur hanya ketulan.... Period dr lepas dia kena sihir lebih 15 hari..... Darah sakit la kan.... Skrg dia tgh tunggu result pangkal ovari lak..... Dugaan klu kira umur dia skrg dalan 40an tak pernah lepas dr sakit....  

cikpah27 replied at 5-3-2015 10:10 AM
boleh pulak dia main tolak2 orang sesuka hati kan.. btw.. mak saya pun selalu rasa sakit2 ka ...

Lupa nk ckp. Masa mak tgh dirawat tu bila ditanya knp tuan suruh dia tolak MIL tu dia ckp tuan dia nk suruh MIL xboleh berjalan.

Mak cikpah tu dh di bawa ke spital x check?

khailya replied at 5-3-2015 10:49 AM
dah sembuh ke skrg ??

Sblm berubat tu kaki yg patah xsakit dh. Doktor pon ckp sepatutmya MIL dh boleh berjalan. Tp setiap kali MIL cuba berdiri, dia ckp lutut dia bagai direnyuk2. Sakit menyucuk2. Dua2 belah lutut plk tu.

Skang xsembuh lg. Bru berubat mlm ahad bru ni. Pakcik saman tu ada ckp, sakit mak ni ameknmasa nk sembuh sbb mak dh termakan pemberian mknan org tu.

kyrala replied at 5-3-2015 11:01 AM
Sihir mcm dah tawar... Tp ada hari benda tu kuat.... Sy x tau la hari apa, tp hari org ada bela pu ...

Allah.. teruji sungguh mak sedara awk tu. Bertabahlah. sgt2 kesian. Mak sedara tu taw x sape yg buat keje terkutuk tu?

khailya replied at 5-3-2015 10:49 AM
dah sembuh ke skrg ??

B4 buang limau tu sakit dari lutut sampai ke tapak kaki. Bila berdiri je MIL menangis2 sbb terlampau sakit.

Pas subuh tadi suami pegi buang limau tu kt sungai. Saya tanya kaki MIL cmne, suami ckp mcm dh kurg sikit rasa sakit mak tu.

Sakit sbb segala sakit nk keluar dri tubuh ke xtaw la kan.

Follow Us
HOTCILI replied at 5-3-2015 12:10 PM
B4 buang limau tu sakit dari lutut sampai ke tapak kaki. Bila berdiri je MIL menangis2 sbb terlamp ...

alhamdulillah dah ok..
so skrg ni still berubat lagi ker?

ekceli ape motif org tu buat MIL awak eh?huhu die suke kat MIL ker?huhuhu

Masih dlm tempoh berubat lgi tu. Sbb pakcik saman ada bg air suruh mak minum pastu sapu satu badan.

Motif pakcik tu kenakan mak? Xtaw la. Mengikut kata pakcik saman aritu katanya dia dengki dengan mak sebab mak ni beruntung ada anak2 dgn menantu yg baik2. Masa ni saya tergelak la sbb saya ni gile hantu punye perangai. Hahahaha. Tp tetap pelik sbb xkan la sbb benda tu pun sampai sanggup rosakkan akidah sendiri kan?

alahaiiiii sbb tu je punca sampai nak bomohkan org..huhu saba jelaaa...

kesian nyer bace kisah kengkawan kt sini..
arap2 korung,/femli korung dpt sembuh

khailya replied at 5-3-2015 01:57 PM
alahaiiiii sbb tu je punca sampai nak bomohkan org..huhu saba jelaaa...

kesian nyer bace kisah ke ...

Mcm bebudak kan? Tu la. Kesah org lain terkena buatan org ni lgi teruk dri MIL sy.

HOTCILI replied at 5-3-2015 02:02 PM
Mcm bebudak kan? Tu la. Kesah org lain terkena buatan org ni lgi teruk dri MIL sy.

mmg mcm budak2.. tah ape2 ntah...
mintak dijauhkan la perkara2 mcm ni kene kat diri sendiri or femli...huhu

tp sebelah mertua ade jugak kene mcm ni..
tp berape tau sgt... cume tau sikit2 je..
kes dengki jugak..
mertua berniaga kedai mkn.. kecil2an je pun..
ade org dengki... buat something.. sampai tak laku bniaga..
husben ade bawak ustaz tlg tgkkan2..
ok sekejap.. lepas tu jadi semula..
katenyer org tu gune bomoh siam..huhu

khailya replied at 5-3-2015 02:34 PM
mmg mcm budak2.. tah ape2 ntah...
mintak dijauhkan la perkara2 mcm ni kene kat diri sendiri or fe ...

Haaaa. Kes dengki meniaga kedai mkn ni pon ada cerita jgk. Kawan satu ofis, mak dia dibuat org smpai meninggal sbb kedai mkn dia laku sgt. 2mggu lps tu kakak kawan ofis ni plk meninggal. Cra meninggal sama mcm mak dia jgk. Tgh elok2 segar tetiba jtuh pengsan selama 3hari lps tu trus meninggal. Lgi kesian. Hati kering btul. Kedai mkn kwn ofis tu smpai skrg mmg xbkk2 dh.

HOTCILI replied at 5-3-2015 03:18 PM
Haaaa. Kes dengki meniaga kedai mkn ni pon ada cerita jgk. Kawan satu ofis, mak dia dibuat org smp ...

Allahuakbar..! sampai mcm tu sekali???..
tak takot balasan ker..huhu

HOTCILI replied at 5-3-2015 12:07 PM
Allah.. teruji sungguh mak sedara awk tu. Bertabahlah. sgt2 kesian. Mak sedara tu taw x sape yg bu ...

Makcik tau tp nak buat camaner!.... Jiran layan mcm biasa ...mcm xde ape2.... Yg kat skolah makcik ambik sambung belajar amik pjj, naik gaji, boleh tempat lain.... Dia tau sape tp xde dendam pun..... Sambil sakit pun boleh ajer.... Beli umah buat sewa kat org.... Beli umah baru untuk sendiri.... Dia rajin meniaga...maybe sbab org iri kot.....

kyrala replied at 5-3-2015 03:50 PM
Makcik tau tp nak buat camaner!.... Jiran layan mcm biasa ...mcm xde ape2.... Yg kat skolah makcik ...

Makcik awk tu org yg Baik. Tu pasal org dengki. Haihhh la manusia. Bila syaitan beraja di hati..

khailya replied at 5-3-2015 03:37 PM
Allahuakbar..! sampai mcm tu sekali???..
tak takot balasan ker..huhu

Ntah la. Kalau takut balasan Allah, msti dia xbuat cenggitu kan. Ni jenis yg rasa diri tu Tuhan gamaknya. Nauzubillah...

House of the Dead (HOTD)

Korang pernah x dengar pasal game house of the dead ni? Mesti pernah kan? Femes kot game ni dulu. Alaaaaa.. Game ni pasal bunuh zombie yg skeri meri tuh…

Saya adalah salah seorang penggemar game ni.. Jgn ingat gegirl x main game mcm ni ok!!! Kisahnya bermula macam ni…

Masa tu saya masih menuntut di salah sebuah kolej di pantai timur area tahun 2003.  Mlm tu, saya dah malas dah nk stadi.  So, decide nk main game. Time ni game HOTD ni femes gile kottt!!!  Makanya, saya pon on pc, then start the game.. Jam menunjukkan kul 2 pagi. Stendet laa student tido lambat kan.. Kikikiki

Tgh2 syok main tembak segala zombie tu dgn sound effect yg mmg bombastic, tetiba saya terdengar bunyi mcm org merintih kat tingkap sebelah meja stadi saya. Saya pause kan game tuh sekejap utk make sure bunyi yg sy dengar tuh. Siap tekap telinga kat tingkap lagi kau!!! And of course mesti la dlm keadaan tingkap tertutup. Hehehe.. Tp, bunyi tu x de. Saya pon, ahhhhhh mungkin salah dengar. Angin ke hape ke kan.. Time saya main ni roommate saya dh selamat belayar dah. Sikit pon x terganggu dgn kebisingan game tuh. Kikikiki.. Bahse tido mati.

Bila dh make sure dh xde bunyi merintih sedih tu, saya sambung balik misi HOTD tadi.  Bru je seminit sy sambung main, tetiba dgr bunyi tingkap sebelah saya diketuk.  Bukan sekali tapi berkali2.  Saya ignore saje sbb fikir mungkin burung ke kelawar ke kan.  Saya teruskan bermain lagi.  Mlm tu ntah kenapa laaaa saya jadi taksub sgt dgn game tuh saya pon x taw..

Tetiba, dgn sound effect bunyi zombie tuh saya dengar bunyi mengilai yg sangat menyeramkan. Zuuuupppppppp!! Otomatik meremang bulu roma.  Bunyi tu betul2 tepi telinga saya aje. Maknanya seolah2 tuan hilaian tu ada kat tepi tingkap sebelah saya aje.  Saya pon terus off plug PC tp x shut down proper pon sbb dh menggigil, then terus lompat ke katil kawan saya. Sampai tejaga member saya tuh.  Mana xterjaga.. Melompat atas badan dia kot. Heheheh…

Bila dia nk Tanya kenapa terus saya buat isyarat suh senyap then suh dia dgr bunyi hilaian yg masih bergema kat luar tu. Yg menjadi kepelikan, hilaian tuh seolah2 mengikut saya. Dh la xbenti2. Senang ati ebebnor gayanya.  Tadi saya kt PC meja stadi sy dengar bunyi kat tingkap tepi meja saya tu. Bila saya pegi ke katil, mmg dengar dgn jelas mengilai kat tingkap tepi katil. Kawan saya dan saya saling berpandangan dah..

Xbuang masa, Kawan saya ni ajak baca ayat kursi sampai la bunyi mengilai tu hilang. Hilang je bunyi mengilai tu kawan saya marah saya.

Kawan : Tuh la ko!!! Main lagi game zombie tuh tgh2 malam. Agak2 la ko ni nk main pon!!! Dh kawan zombie tu dtg. Hah apesal ko x tembak dia dtg tdi tuh?? Tembak la!!! Ko xdgr cite ke dh ramai org kat kolej ni kena taw sbb main game tuh tetengah mlm. Siap ada dduk sblh lgi. Kalau aku mmg suruh je mende tuh dduk sebelah ko je tadi. Mujur aku tgh tido. Kakakaaka!!!!

Kuajaq punye member!! Dan2 time tuh jugak dia bagi aku!! Ahhhhh!!! Ko nk bahan aku, ko bahan laaa. Yg penting mlm tu saya tido sekatil dgn dia. Kikikiki…

Sekian, cerita seram campur kelako dari aku.  Tp, lepas tuh aku x serik main game tuh sampai jem PC aku tuh. Kikikiki…

menarik cerita TT.. sila lah update lagi atau sambung cerita sampingan

HOTCILI replied at 5-3-2015 12:01 PM
Lupa nk ckp. Masa mak tgh dirawat tu bila ditanya knp tuan suruh dia tolak MIL tu dia ckp tuan dia ...

mak saya dok minum air cendawan mekah skrg.. alhamdulillah.. makin berkurang dah.. bawak p spital, klinik pun depa kata radang kaki..

cikpah27 replied at 8-3-2015 01:44 PM
mak saya dok minum air cendawan mekah skrg.. alhamdulillah.. makin berkurang dah.. bawak p spital, ...

Tu la bendanya. Mak awk nk la jgk gi spital. MIL sy ni mmg xnk langsung gi spital.alasan MIL xnk kena tahan wad.

Btw, MIL smpai skang masih xblh nk berjln lg. Bila nk berdiri aje dia ckp lutut dia sakit sgt nila memijak. Jgn kata memijak, dduk2 saje tu pon sakit.

Yg peliknya, kalau lutut kaki yg patah tu sakit xpe la. Ni kaki yg xpatah ni yg sakit. Apa cer?