CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7848|Reply: 44

Pengalaman Perkara Mistik

Assalamualaikum semua warga MPS..

Saya masih baru kat sini. Just nak share satu cerita yang terjadi pada keluarga saya baru2 ni. Izinkan saya menyemak di sini ye kawan2 BOD sekalian

Kisah ni bermula pada Awal Januari bebaru ni.. Utk pengetahuan semua, kejadian ni terjadi kepada ibu mertuaku (udah bunyi ghope kassim selamat dah).  Pada hari kejadian, saya bertugas di luar daerah.  Dalam perjalanan balik dari bertugas, lebih kurang sejam lagi perjalanan balik ke rumah, suami terchenta call..

Suami : Assalamualaikum..

Saya : Waalaikumusalam.. Ye abg.

Suami : Syg kat mana tu?

Saya : OTW balik ni. Lagi sejam sampai la. Kenapa abg? (saya tanya sebab seminit yg lepas baru je wasap dgn beliau. Rasanya dh hapdet dh dlm    wasap)

Suami : Abg nk bgtaw ni. Mak jatuh dalam bilik air.

Saya : Haaaaa!!! (terus bg signal ke kiri, then benti kan kete.. Kantoi di situ kerana bertelefon sambil memandu tanpa h/free ) Camne mak boleh jatuh?

Suami : Mak nak mandi. Masa melangkah masuk bilik air tu mak jatuh terduduk. Mak tak boleh jalan. Ni otw bawak mak ke spital ni.

Saya : Ok2. Bwk mak ke spital dulu. Syg balik terus ni then staraight ke spital ye.  Apa2 nnt hapdet smula k.

Saya pon continue drive balik. Dlm ati, mcm2 la dok berteka-teki.  Last2 saya panjatkan doa agar mertua saya takde apa2.  B4 ni mmg ada mertua saya ngadu kaki dia selalu sakit. Kat tapak kaki bagai dicucuk2 dgn jarum.  Saya ni menantu moden. Siap google penyakit begitu. Dari segi perubatan, sakit camtu ada kaitan dgn saraf bila seseorang tu menghidap kencanis (kencing manis).  Kebetulan pulak MIL saya ni mmg pengidap kencanis.. Selain pendapat dari segi perubatan, ada jgk yg mengatakan sakit tu berpunca dari buatan org.  Pendapat yg ni mmg saya tolak mentah2. Huhuhu..

Saya ni anak ustaz dan saya ni bukanlah seorang yg percayakan perkara bab2 buatan org ni sbb xpernah ada pengalaman dlm idup berkaitan perkara ini.  So, pegangan saya kuat kepada pendapat dari segi perubatan tersebut..

Berbalik kepada cerita MIL saya tadi.  Sesampai saje saya di hospital, saya dikhabarkan bahawa kaki MIL saya sedang disimen.. What??? Kenapa disimen?  Suami saya ckp 4 jari kaki kiri mak patah.. Homaihhhhhh!!! 4 batang jari??? Ibu jari saje yg terselamat.  Kesiannnnnye my MIL!!!!! Bila dia keluar je dari bilik simen tu, my MIL senyum aje. Dia ckp kaki dia xrasa sakit dah. Masa jatuh tu sakit dia ckp. Saya senyum aje. Xnak ckp apa2 dh takut

Sejak tu saya move to my MIL's place.  Saya dduk asing dgn MIL. Tapi dlm daerah yg sama. Bermulalah episod mistik.  My MIL kena pakai simen sepanjang 6 weeks.  Dlm tempoh tu, pergerakan MIL terbatas. Nk ke bilik air kena dukung. Kesian mmg kesian. MIL sampai xselera makan.  Lepas tu, yg saya pelik start Maghrib je my MIL akan mengngoi ckp sakit kaki. Bagai dicucuk2.

Saya ingat sakit sebab kaki patah tu. Tapi bila ditanya kat tempat patah x sakit. Yang sakit kat bahagian lutut. Kedua2 belah kaki pulak tu. Sampaikan lutut kaki kanan tu bengkak. Saya pun macam pelik la jgk kan. Yg patah xsakit. Tempat lain plk sakit. Think positive, mungkin sebab kesan jatuh kot. Perkara ni berlarutan sampai 2 bulan.  Siang my MIL tido sepanjang hari sebab mlm x blh tido.  Start je Maghrib, my MIL mengongoi mcm baby cakap "sakittttt... sakitttttt... sakitnyaaaaa kaki".

Saya dan suami ilang punca dah. Tak tau nk buat apa.  Setiap mlm saya sapu minyak dari pangkal peha ke hujung kaki MIL saya tu.  B4 sapu minyak tu siap tungku bagai. Dah exercise bagai dah kaki tu. Ye la sbb dh lama xberjalan kan.  Tapi, kaki MIL masih sakit.  FIL, anak dan menantu semua dah buntu.  Last2 MIL bagitaw dia nk berubat. Sebab dia terasa lain macam.  Jeng jeng jeng!!!!!

MIL : Mak nak berubat la..

Saya : Berubat? Berubat apa mak?

MIL : Berubat dgn pakcik Saman. (pakcik saman ni sedara dengan jiran mak aku ni. Seorang perawat mistik2 ni. Bukan BOMOH ye) Sebab mak rasa lain macam sakit mak ni..

Dgr je MIL saya ckp camtu, otomatis merinding segala vulu yg hade kate ko!!!!

Saya : lain macam macam mana mak? Mak ada nampak apa2 ke? Ada mimpi apa2 ke?

MIL : Ada 1 mlm tu, mak igtkan Buntat (panggilan manja suamiku) dah balik dari keje sbb mak nmpak dia masuk bilik (bilik aku la tu).. Mak nampak sekali imbas je tapi mak pelik la jgk sbb kenapa Buntat x tanya mak nak gi tandas ke x? Pastu mak kejut abah suruh panggil Buntat dalam bilik. Abah pelik la. Abah tgk jam belum pukul 11 lagi. Biasanya Buntat balik kul 11.  Tak puas ati, abah gi tgk kete kot2 la Buntat balik awal. Rupanya xde. Mak dah rasa xsedap ati dah.. Tu yg mak nk gi berubat tu. Mak xdaya dah nk tanggung sakit ni.. (time ni MIL nangis. Ngan saya2 sekali dh sebak)

Saya : Xpela mak. Kalau dh mak nk berubat, kita ikhtiar. Tapi, cara pakcik saman tu berubat macam mana? Ada pakai kemenyan ke? Kalau pakai kemenyan, saya mmg xbagi mak berubat.

Saya baru je jadi menantu tahun 2012.  Jadi saya xtaw cara pakcik saman tu berubat. Tu yg saya tanya.  Kang terpesong pulak akidah MIL.  Tak pasal2 bersubahat kan kan kan? Pastu MIL pon jawab:

MIL : Isyyyyy. Tak laa.. Kalau pakai kemenyan, mak pon xnak. Kikikiki. Dia berubat pakai limau nipis dengan air aje.

Saya pon ok la...

Panjang dah ni.. Jap2 lagi sambung la. Nak balik amek anak terchenta kat nursery satttt!!!!

Rate

1

Sambung tt

kyrala replied at 4-3-2015 05:25 PM
Sambung tt

Jap ea. Tgh urus famili dulu jap.

tetbe trigt kt kes mak aku .. anyway tt,smbung la citer ye ..

norish1407 replied at 4-3-2015 07:38 PM
tetbe trigt kt kes mak aku .. anyway tt,smbung la citer ye ..

Kenapa? Mak ko pon kena macam ni jgk ke?

Sambungan..

Lepas je MIL menyuarakan hasrat dia utk berubat tu, MIL pun telefon pakcik saman tu bercerita tentang perihal dia sekarang.

Untuk pengetahuan semua, pakcik saman suami isteri memang pandai merawat org bab2 mistik ni. Isteri pakcik saman ni biarlah aku namakan kak ros ye.
Ermmmmm.. sat lagi sambung ye. Anak nk susu plk dh...

Follow Us
Sambungan..

Lepas je MIL menyuarakan hasrat dia utk berubat tu, MIL pun telefon pakcik saman tu bercerita tentang perihal dia sekarang.

Untuk pengetahuan semua, pakcik saman suami isteri memang pandai merawat org bab2 mistik ni. Isteri pakcik saman ni biarlah aku namakan kak ros ye.

MIL : Assalamualaikum Saman.

Pakcik saman : Waalaikumusalam kak liza. Ada apa? Kak liza sihat?

MIL : Kak liza baru lepas bukak simen kat kaki ni.

Pakcik saman : Hah!! Kenapa kak? Patah ke? Camne boleh patah?

MIL : Kak jatuh dlm bilik air, Saman. Patah 4 jari kaki kiri kak ni. Tp skang ni jari yg patah tu alhamdulillah dah membaik. Cuma skang ni sakit lain plk. Kaki yg xpatah plk sakit.
Pakcik saman : Ya Allah. Mcm ni la kak, sy tolong tgkkan dulu. Nanti saya call akak semula ye. Assalamualaikum.

Keesokannya, pakcik saman call MIL seperti yg dijanjikan semalam.

Pakcik saman : Assalamualaikum kak liza.

MIL : Waalaikumusalam, saman.

Pakcik saman : Gini la kak. Mlm esok, saya dgn ros kena dtg ke rumah kak. Saya dh tgk dah lepas kak call semalam. Agak berat sakit kak ni. Benda dah lama. Xpela. Nanti esok saya terang A sampai Z. Cuma pesan saya, jgn lupa sentiasa selawat, baca ayat kursi dan zikir sampai la kak lelap mata utk tidur. Kita jumpa esok.

Malam esoknya seperti dijanjikan, pakcik saman dtg ke rumah bersama isterinya, kak ros dan ada dua lagi lelaki yg saya namakan ali dan sulong ye. Waktu tu lebih kurang jam 10 mlm waktu rawatan tu. Pakcik saman pon bercerita.

Pakcik saman : Sebenarnya, selain dari kaki kak liza sakit ni ada jadi benda2 lain x?

MIL : 3 ari lepas, abg zack (FIL) baiki pam tandas sebab tiba2 air dari pam tandas tu xboleh nk flush. Bila abg zack bukak aje penutup pam tandas tu, rupanya ada seluar dalam perempuan kat dlm tu. Elok aje berlipat.

Saya masa ni melopong dah mulut sbb saya xtaw menahu pasal spender tu. Otomatik meremang bulu tengkuk bila dgr MIL ckp mcm tu.

Pakcik saman : Astaghfirullahalazim. Mcm ni kak. Sy tanya ni bukan sbb apa, saya dh tgk keliling rumah akak, dalam rumah mmg banyak. Yg x bertuan ada byk. sy boleh buang. Yg bertuan ada 1. Yg tu sy xmampu buat sorg. Berdua dgn ros pon xmampu. Lagi pulak ros ni baru lepas gugur 3bulan lepas. Tu pasal sy ajak ali dgn sulong ni. Boleh la kita mula ye. Akak dduk atas sejadah.

Sesi rawatan pon bermula. Saya xpernah tgk org berubat kes2 mcm ni. Cara dia mula2 dia belah xputus 3 biji limau nipis. Pastu dia letak tepi. Oh ye, sebelum belah tu ada dia baca doa pd limau nipis tu. Dan seperti kata MIL mmg xde kemenyan2.

Pastu, dia start rawatan kat MIL. Cara dia mcm menarik sesuatu keluar dari tubuh. Yg merawat masa ni cuma pakcik saman, kak ros dan ali. Masa aksi tersebut, kak ros dgn ali paling banyak sendawa. Saya pon x taw la kenapa. Saya mendengar pon mcm mual aje dgr diorg sendawa. Mmg ada cara rawatan mcm ni ye?

Oh ye.. Sebelum start tu, kak ros suruh mak mengucap selawat 3x pastu zikir Allahuakbar tanpa henti.
Tibalah satu masa tu:

Pakcik saman : Saya dh sedut dan buang yg xbertuan pada kak ni. Skang ni saya nk buang yg bertuan ni plk. Dia xdduk dlm badan kak. Tp dduk dlm rumah kak. Saya akan jadi bukan diri saya nnt kalau saya sedut. Masa tu kalau akak nk tanya dia, akak tanya la ye. Boleh kita mula sekarang?

MIL : Boleh. Kak dh sedia. (teruskan zikir)

Pakcik saman pon mula. Dia dduk menghadap MIL. Seminit lepas tu, pakcik saman macam berubah dri segi fizikal. Dari seorang yg tegap kpd seorang yg bongkok dan dia menunduk dgn kaki berlunjur dan kaki terbuka. Dpt byg x? Harap dpt gambaran ye. Xtaw la kenapa, time tu terlintas di benak saya perwatakan sesorang persis seperti tu. Tp cpt2 saya istighfar. Mungkin tu jgk cuma perasaan saya aje. Saya diamkan aje.

Masa ni kak ros memulakan perbualan dgn "pakcik saman"

Kak ros : Assalamualaikum..

"pakcik saman" : xjawab salam. Cuma geleng aje.

Kak ros : Dtg dari mana?

"pakcik saman" masih menunduk diam seribu bahasa dan perlakuan seperti malu2. Seolah2 mcm seorg ank dara yg malu2 ketika org dtg merisik. Hah. Gituuu laa..

Kak ros : ehhh. Jgn laaa malu2. Ckp la dtg dari mana. Bisik kt saya pon xpe. Jgn malu. Kita bukan nk buat apa2. Nk tanya je.

Time ni, 'pakcik saman' buat isyarat guna jari telunjuk mengatakan yg dia berasal di sekitar situ.

Kak ros : ada tuan x?

Time ni 'pakcik saman' angguk.

Kak ros : kenapa dtg sini? Tuan suruh ke?

'pakcik saman' angguk lagi.

Kak ros : dduk kat mana?

'pakcik saman' tunjuk arah saya. Tanjat gegirl taw!!! Sbb gegirl dduk hujung skali hala ke dapur.

Kak ros : dduk kat dapur ke?

'pakcik saman' geleng.

Kak ros : abes tu kat dlm bilik air ke?

Time ni dia angguk. Fuhhhhh. Saya igtkan knp laaa tunjuk ke arah saya tadi. Rupanya nk bgtaw dia dduk dlm bilik air. Sbb bilik air rumah MIL ada kt dapur. Kikikiki.

Kak ros : kenapa buat kak liza ni? Tuan suruh ke? Kak liza ni jatuh sebab awk yg tolak ke

'pakcik saman' angguk kpd semua soalan tu.

Kak ros : kenapa? Kak liza ni jahat ke?

'pakcik saman' geleng

Kak ros : abes tu? Kak liza ni sakitkan ati tuan awk ke?

Pon dia geleng jgk.

Kak ros : abes tu kenapa?

Time ni 'pakcik saman' bru la bercakap tp cuma berbisik dgn kak ros. Kata kak ros, benda tu bgtaw tuan dia dengki kat MIL. Bila tanya dengki kenapa, dia xnk ckp. Dia bgtaw kat kak ros dia nk balik.

Kak ros : nnt dulu. Jgn balik lagi. Ni nk tanya ni. Seluar dlm tu awk punya ke?

Pakcik saman geleng.

Kak ros : abes tu sape punya?

Dia bisik kat kak ros bgtaw famili sebelah abah yg punya. Yg ni wallahualam la nk percaya atau x. Saya memilih tidak percaya sbb sifat benda ni terkenal dgn pendusta kan?
Last skali, kak ros mintak dia buang semua kepunyaan dia yg dlm badan MIL dikeluarkan. Memula dia xnk. Tapi lepas kak ros bgtaw yg dia hebat, dia setuju nk buang. Dasar iblis. Pantang dipuji.

Dia pon sedut semua kepunyaan dia yg ada dlm bdn MIL. xlama lepas tu dia terlentang ke belakang. Mujur dh mntk sediakan bantal. Kalau x, bergegar otak pakcik saman tu.

Lepas tu, ali dgn sulong amek alih tugas kembalikan pakcik saman ke dunia nyata. Cara yg sama seperti menyedut cuma kali ni di hembus dlm botol kaca. Xlama lepas tu pakcik saman sedar sperti sedia kala.

MIL : Saman... Akak nk tanya ni.. Sape yg buat ni?

Pakcik saman xbgtaw secara jelas siapa cuma dia bgtaw gambaran sahaja. Orgnya tgh sakit. X keluar rumah. Bertongkat. Dan orgnya adlh lelaki. Kata pakcik saman lgi semuanya mula dari makanan yg dihantar kpd MIL. MIL mkn makanan tu. Dh jdi drh daging. Mungkin lmbt sikit nk pulih. Kena bersabar. Org ni bukan saje2 anta tp hntr bersekali dgn niat. Ada niat xbaik pd MIL.

Wallahualam. Mcm tu la pakcik saman bagitaw. Tp ternyata gmbaran yg pakcik saman tu mengena tepat dgn bayangan perasaan saya tu. Saya pon xtaw sama ada secara kebetulan atau pun mainan perasaan aje.

Semua mata pandang saya masa saya mula buka mulut tanya pakcik saman...

Saya : isteri dia taw x ye pakcik yg suami dia ada niat camtu pd mak?

Pakcik saman : tahu.

Time ni. Pakcik saman senyum je pandang saya. Seolah2 dia tahu yg saya ni mcn tahi sesuatu. Jarak saya dengan pakcik samak lebih kurang 15 kaki. Dgn gerak mulut tanpa org sedar dan tanpa keluarkan suara saya sebut nama lelaki tersebut dan pakcik saman mengangguk. Ahli keluarga yg lain terpinga2 tgk gelagat saya dan pakcik saman.

Sebelum balik, pakcik saman berpesan mandikan MIL dgn limau nipis tadi 3 ptg berturut2. Sehari sebiji limau. Dh siap mandi gantung limau tu dlm bilik air kumpul sampai hari ketiga.

Pagi hari ke4 b4 kul 10 pagi, dia suh buang limau2 tu ke sungai yg mengalir. Bungkus limau tu dgn kertas. Beserta bacaan doa dan zikir.

Esok adalah hari utk buang limau tu. Kaki MIL semakin sakit. Saya ckp pd MIL, kita kena sabar. Kena lawan. Mungkin sakit tu sbb dlm proses nk pulih. Sape taw kan. Saya pujuk MIL, bgtaw kat dia yg dia org teraniaya. doa org teraniaya ni tanpa hijab. Terus sampai kpd Allah. Saya suruh MIL doa mntk kesembuhan dan beri petunjuk dan hidayah pd org yg menganiaya tu supaya dia sedar.

Tamat di sini dahulu. Maaf andai cerita saya ni agk boring. Nk cerita yg ini pengalaman pertama sy tgk org merawat. Excited la. Tp dlm masa yg sama rasa sedih sbb org buat my MIL mcm tu.

Sbb my MIL bukan jenis selalu sibuk hal org. Bukan jenis bertandang rumah org bergosip2. Ntah la kan. Hati manusia.

Rate

1

kadang2 kak bkn salah kita,biasa la manusia msti ada sifat hasad..macam keluarga kitorang,dua kali pindah rumah,sebelum ni duk kuarters gomen,n then sampaila duk umah sendiri salu je ada benda..y geramnya dihantarnya "baby hijau" kat 4 penjuru umah kitorang..

berapa byk dah duit hilang..huhu..gara2 orang dengki..xtaw la,nk kata ktorg ni kaya xde maknanya kaya..makan nasi lauk sejenis n sayur je..xdela nak grand mkn ciken chop or steak 9k...huhu...

ktorang sabar jela.. Alhamdulillah la skrg da xde..kisah zaman saya sekolah menengah dulu..

salmon-suki replied at 4-3-2015 10:39 PM
kadang2 kak bkn salah kita,biasa la manusia msti ada sifat hasad..macam keluarga kitorang,dua kali p ...

Sampai naik pelik kan sbb kita ni xtaw ujung pangkal sampai blh jdi sampai mcm tu skali. Doa saja yg mampu bila dh jdi mcm ni di samping ikhtiar. Allahuakbar..

HOTCILI replied at 4-3-2015 10:57 PM
Sampai naik pelik kan sbb kita ni xtaw ujung pangkal sampai blh jdi sampai mcm tu skali. Doa saja  ...

betul tu kak..macam2 la perkara mistik y berlaku kat kuarga kitorang..saya sendiri pun sblm ni byk kali jgk kena kacau..adik2 saya,abang say,mak say..pendek kata family ktorang la kak..xtaw la orang buat atau benda tu tertarik kat ktorang ke..hehe...kuarga mistik la kami ni..

kalau bnde tu saja nak tumpang ok la,tp kalau y datang sbb org dengki mmg cari nahas la orang tu..

salmon-suki replied at 4-3-2015 11:05 PM
betul tu kak..macam2 la perkara mistik y berlaku kat kuarga kitorang..saya sendiri pun sblm ni byk ...

Maknanya mmg ada jgk la ye yg org anta ke family awk ye? Kesiann. Akak xprnah ada pengalaman buatan org ni. Tp bila jdi pada mak mertua akak tu mcm xsanggup nk tgk. Bila dgr dia menangis2 ckp sakit kaki tu mmg sedih gile. Xtaw nk ckp cmne.

Dia bertambah sedih bila akak bgtaw sape yg buat dia. Sbb dia baik dgn wife org tu. org tu selalu sgt bg kek pd mak mertua akak. Akak pon kenyang mkn kek dia. Tp dia cuma tuju pd mertua saje tu yg lain2 xkena.

HOTCILI replied at 4-3-2015 11:12 PM
Maknanya mmg ada jgk la ye yg org anta ke family awk ye? Kesiann. Akak xprnah ada pengalaman buata ...

ooo..kesian mak mertua akak tu..yela..hati orang kita tatawu kan..depan baik,belakang.....Allah je yang tahu..

xsure jgk saya tapi ktorang macam dah biasa kena ganggu..kadang2 takut tu ada jgk especially kalau naik kat loteng umah (sbb da macam loteng juon gamaknye)...bley rasa n dengar bunyi angin..huhu..

entahlah kak..macam tu la..makhluk Allah jugak..terima jela,asalkan dia xmuncul depan2 ok lagi la..

salmon-suki replied at 4-3-2015 11:20 PM
ooo..kesian mak mertua akak tu..yela..hati orang kita tatawu kan..depan baik,belakang.....Allah je ...

Haah btul tu. Stakat bunyi2 ok lg. Jgn laa muncul depan mata. Haishhh.. mntk simpang. Demam terkejut kalau muncul depan mata.

sambung..........................................?

Slalu yg kena sihir payah nak sembuh 100% .... Makcik sy dr muda sampai tua berubat aje.... Mula2 kena sihir bomoh siam, nenek sy peluk makcik sambil baca ayat suci bila tido sbab jin tu kacau x bg tido... Klu x lawan badan letih.... Banyak kali berubat barulah slow, tu pun makan tahun gak.... Pernah skali makcik kena serang, makcik tido sorang dlm bilik.. Bila benda tu dtg nak tindih makcik lari, dia tarik kaki, terjatuh makcik.... Makcik panggil sy... Sy bukak mata tp xleh nak bangun.... Pastu siap sambung tido balik....huhuhu jahat btul anak sedara.... Gara2 terlupa baca doa tido ngan kursi la ni.... Kali pertama sihir siam tu bkn salah makcik jiran nenek org siam, cucu dia pecah masuk umah nak curi rantai makcik pakai... Makcik lak tido time tu pakai kain batik.... Diselak takat peha makcik sy, bila dia nak tarik rantai, tangan dia sejuk buatkan makcik terkejut dan menjerit.... Sbab malu dibomohnya makcik.... Kali kedua kena sihir, kat tempat kerja.... Makcik ni cikgu, kena sihir dengan org yg x disangka sangka.... Makcik tukar tempat keja...

kyrala replied at 5-3-2015 01:54 AM
Slalu yg kena sihir payah nak sembuh 100% .... Makcik sy dr muda sampai tua berubat aje.... Mula2 ke ...

Teruk makcik awk kena ye.. siannya. Xtenang idup. Skang ni camne?

Cara rawatan sama mcm masa saya berubat dgn pasangan perawat di Hulu bernam. Isteri nya pun keguguran yg buatkan rawatan stop jap.

HOTCILI replied at 4-3-2015 09:40 PM
Malam esoknya seperti dijanjikan, pakcik saman dtg ke rumah bersama isterinya, kak ros dan ada dua l ...

boleh pulak dia main tolak2 orang sesuka hati kan.. btw.. mak saya pun selalu rasa sakit2 kaki n lenguh2 macam kena cucuk..

dh trlewat aku nk mmblas .. sbok ngan ank2 .. haah aku pn ada kisah psal mak aku jgak ..
mak aku ni dl sblom dia bekerja(minah kilang),dia ni rajin join grup marhaban dan mcm2 persatuan .. slalunye dia la ketua .. dh org pilih bkn dia nk pn .. dh keje pun kalau ada masa dia join jgak ..
mak aku kje kilang lpas akak aku dpt msok sekolah berasrama pnoh .. msa tu aku bru darjah 3 .. jd kitorang adik badik dh tau berdikari ..
mak aku kje smpai aku nk abis sekolah menengah ..
kejadian bermula masa mak aku balik keje .. dh keje kilang kan kompom la pegi dan balik nye dengan van kilang .. masa ni tah knp sume berebut2 nak naik .. tume berebut tu mak aku trjatuh .. tros kaki mak aku sakit ..
bila dah asik sakit je kena la benti keje .. masa ni kuarga kitorang ssah .. mmg xde transport nk kemana2 .. ada motor je .. adik2 aku keje kg je .. gaji x bape nk banyak ..
ada penah skali mak jatuh kat bilik air tumpah darah .. tros bawak spital .. gugur rupe nye ..
tp,ada kejadian pelik yg berlaku .. mak kt spital mcm org gila meraung2 nak lari spital .. katanye ada org nk bunuh dia .. masa kejadian tu aku kt rumah .. tgh sdap tido .. tp pada masa yg sama aku kena tindih dan  mimpi ada makhluk hodoh marah aku dia cakap " kau ngan mak kau sama je .. aku akan musnak kan korang .." aku takut tapi aku boleh jawab "aku tak takut la dengan kau .. ALLAH  tu Maha Berkuasa .." tros aku azan dlm mimpi tu .. dan2 aku trjga ..
terperanjat x tau nak cakap la .. jadi bwak la mak berubat .. tp sekali je bawak .. kitorang xde transport dan susah masa tu ..sebab klu nak bawak mak berubat kena la upah orang tolong bawak .. minta tolong adik badik mak pun sama .. jadi macam mna nk bawak berubat ye tak .. upah org ngubat lagi .. upah org mmbwak lagi .. duit bkn ada pun ..
di pendekkan cerita bile berubat rupenye kawan dia sdri dia yang buat sebab cemburu ..
yang lain plak ma kena tempias sikit2 .. ada orang nak kenakan abah tapi kena pada dia .. abah ada pendinding ..
skang ni mak dah tak macam dulu .. dia tak dapat nak berjalan@berdiri lama ..
berjalan boleh tapi tak macam orang lain ..  boleh angkat kaki tinggi .. mak jalan macm menyeret ..
hospital cakap mak kena penyakit sendi .. tangan kanan mak tak boleh nak lurus macam dulu .. bengkok je .. mak makan guna tangan kiri ..
tapi alhamdulillah,mak masih sihat .. xde la terbaring macam orang yang sakit .. sebab semangat dia kuat .. mak sntiasa solat dan baca al-quran .. walaupun dia sakit dia redha je ..
tu la kisah nye serba sedikit ..

Rate

1