CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puccafan

motivasi kurus

puccafan replied at 3-3-2015 09:21 AM
jelesnye,nak lemak pucca sikit tak

Meh la pucca..
Syering is kering..

setokinpurple replied at 3-3-2015 10:52 AM
Hahahaha tu laa kalau kementot mini compo ni x boleh bambam nanti jd doremon

Aku mmg suka ...

Hahahahaaa...
Ko memang pandai setoken,
Aku pun piker gitu,
Org yg rendah2 mcm ko ngan aku ni
Jangan sampai demok...
Nanti jadi lh mcm doraemon,
Kungfu panda, pooh,

Kikikikikikiii...

Aku plg kuat pon jogging je,
Gi gym ke, panjat gunung ke,
Panjat pokok, gi bejalan kaki
tanpa arah tujuan, mandi berenang
kt sungai, Parit,

Haa gitu laaahh..
Aku penggemar aktiviti lasak
Ngan sukan ekstrim.
Ekstrim x aku ??,
Makan pon ekstrim ko,
Aku juge penggemar eskrim,
Tp bukan eskrim negro lh,
Eskrim pasu tahan lagi.

Sekian.

Majulah Makan Untuk Hidop.

Jangan perot yg maju udah ler..

Hohohohohooo...
Brrrrpppp.. kenyang alhamdulillah...

aku scuba diver ... cuba ko bayangkan kalo gemok pakai wetsuit ... astagaaaaa ... tk boleh tk boleh ... no no no ...

aku cuma makan nasik sekali sehari ... minum air banyak ... kalo rasa lapar minum air banyak2 ... pastikan air kencing sentiasa jernih, kalo ade kaler kuning maksudnya belum cukup air ...

lagi satu ... paru2 aku ada masalah sejak kecik ... jadi aku perlu exercise secara konsisten bagi mengelak paru2 aku collapse ... so, aku selalu jogging dan pegi gym ... dan setiap malam, bini aku bantu untuk exercise ...

aku selalu kutok pompuan gemok ... kalo org cakap bini nak suruh kurus, laki boroi plak ... aku boleh sumbat selipar kat mulut org yg cakap camtu ... kalo org cakap nak suruh bini kurus tp kemut nak keluar duit hantar ke Marie France ... pun aku boleh sumbat stokin kat mulut busuk org tu ... aku pegi gym bayar RM10 jer sehari dan bukan tiap2 hari aku pegi ... lagipun aku selalu travel, biasa guna gym kat hotel saja ...  

biggirlduncry replied at 3-3-2015 10:16 AM
aaaaa, aku pon rasa memula kena set kepala kita duluk..
plan beriya2 pon tak guna kalau otak kita n ...

yup betol..kena pandai tipu minda..mcm lps makan kalau kita rasa lapar lagi..tunggu 20minit..sbb 20minit tempoh nk proses makanan..lps 20minit tu biasa dah dpt signal kenyang..tp x nyempat dpt signal, kita dah makan lagi

kudajantan77 replied at 3-3-2015 03:35 PM
aku scuba diver ... cuba ko bayangkan kalo gemok pakai wetsuit ... astagaaaaa ... tk boleh tk boleh  ...

kalo dapat trainer mcm kuda mesti cepat kurus,sebab makan hati tiap2 hari kena kutuk
tp yela,malu pkai suit scuba tu kalo buncit,lemak terkeluar sana sini.

tiramisuu replied at 3-3-2015 03:46 PM
yup betol..kena pandai tipu minda..mcm lps makan kalau kita rasa lapar lagi..tunggu 20minit..sbb 2 ...

nak tanya,cam pucca kn,lepas makan mesti rasa nak minum air manis.sepatutnya,lepas makan kna tunggu 20 minit ke utk dpt signal yg kta perlukan air manis tu or tak?
pastu kadang2 kan,makan byk tp tak kenyang2,so biasa minum milo bila rasa camtu.bila minum milo baru rasa full.ok tak or sebenarnya tak bagus wat camtu

Follow Us
puccafan replied at 3-3-2015 04:22 PM
kalo dapat trainer mcm kuda mesti cepat kurus,sebab makan hati tiap2 hari kena kutuk
tp yela,ma ...

pucca iols diet makan roti time lunch pastu malam makan sup2...bihun sup ker....baru jer start this week...haha

kawan2 iols yg sebaya, ramai jugak ckp berat badan dah naik....almaklum we all no more 3 infront....dah tukar 4....nak turunkan balik tu mmg agak susah lah kot...

puccafan replied at 3-3-2015 04:27 PM
nak tanya,cam pucca kn,lepas makan mesti rasa nak minum air manis.sepatutnya,lepas makan kna tungg ...

air manis x elok sbb high sugar..menyebabkan lagi craving..mkn pn kena tunggu lama sikit baru minom air kosong..nk cepat kenyang, minum banyak air seblom stat makan..dan kalau ko lapar lagi lepas makan..kena check makan apa? lps aktiviti apa? dah brapa jam x makan? ada skip makan x? kalau kita skip waktu makan(bfast/snack time/lunch/dinner)..biasa kita akan set otak..its ok makan byk for next makanan..sbb bdn kita craving for food kalau kita skip

tu yg seingt aku la

tiramisuu replied at 3-3-2015 05:02 PM
air manis x elok sbb high sugar..menyebabkan lagi craving..mkn pn kena tunggu lama sikit baru mino ...

ok,noted

aku jenis kurus dari kecik makan apa pun tak naik2 badan. ermm.. tapi aku selalu perati cara akak aku diet sebab dia jenis badan cepat naik. dulu dia tak makan nasik 2 bulan. makan benda lain n lauk pauk aje. memang turun mendadak.

sampai sekarang dia control makan. kadang2 kesian gak tengok dia duk kena control memanjang. sekarang dia punya motivasi bet dengan kawan2 sapa yang kurus dulu. berlumba2 la dowang pakat2 diet. pastu tiap2 pagi buat senaman lengan macam Arm curl tu pakai 2 botol air besar just isi air aje.

puccafan replied at 3-3-2015 04:27 PM
nak tanya,cam pucca kn,lepas makan mesti rasa nak minum air manis.sepatutnya,lepas makan kna tungg ...

yeahhhh ... ini lagi satu puncanya ... elakkan minum air berbancuh dan bergula at all times ... badan kita tak perlukan gula ... gula adalah racun ... minum air kosong sahaja, jimat dan sihat ...

karbohidrat yg kita mkn biasanya ditukar menjadi gula ... sbb tu org kencing manis takleh makan nasi banyak2 ...

ban terus gula dan makanan berminyak dari hidupmu ... gula dalam masakan dah lebih drp memadai ...   

Aku mkn nasi mcm biasa..zumba at least 4 kali seminggu

kudajantan77 replied at 3-3-2015 06:10 PM
yeahhhh ... ini lagi satu puncanya ... elakkan minum air berbancuh dan bergula at all times ... ba ...

ok,akan ku jadikan kejianmu di CI sbg motivasi utk kurus
harini mkn nasi portion setengah drpd selalu dan malam makan bihun sup.minum air teh o

elecom replied at 3-3-2015 08:36 PM
Aku mkn nasi mcm biasa..zumba at least 4 kali seminggu

zumba pegi wat kat gym or donlot youtube.bole suggest zumba instructor mana yg best tak.pucca ada beli satu cd tu,dy ada salsa,ranggae,jazz dgn apa ntah lg satu.total up 4 dance lebih kurang 20 minit gak.slalu ulang 2 kali so total 40minit

Leafumi replied at 3-3-2015 05:27 PM
aku jenis kurus dari kecik makan apa pun tak naik2 badan. ermm.. tapi aku selalu perati cara akak ak ...

i banyak kawan yg jenis suka jalan2 cari makan.tapi kalo ajak nak pegi frim ke,zoo ke,liat sungguh. i tak berapa minat eksesais yg jenis joging2.rasa stres.suka macam leisure2.jalan2 kat wetland putrajaya.or taman saujana indah kat presint 11

midori888 replied at 3-3-2015 04:31 PM
pucca iols diet makan roti time lunch pastu malam makan sup2...bihun sup ker....baru jer start t ...

ok la tu.dah 4 series.i muda lg,tapi dah kembang macam ape je.

i masa nk kawin..gegeh turun 15kg dlm masa 3 bln..huhu..i bygkn xnk dlm gmbr kawin nnt ank i ckp i gemuk..

lr7 replied at 4-3-2015 01:01 AM
i masa nk kawin..gegeh turun 15kg dlm masa 3 bln..huhu..i bygkn xnk dlm gmbr kawin nnt ank i ckp i g ...

kan.....i kuruskan jela badan siap2 walopon takde calon lg.demi kesihatan

Lg satu miabebe slalu wat latihan minda ..

Ckp DLM hati..matikan selera makan..matikan selera makan.. Matikan selera makan.. bila otak meracau2 mintak makanan..

Cuba try test.. Mujarab ke tidak

saya nak jadi kurus sebab sy jeles org pakai baju cantik2 lagi2 di umur 25 ni i ramai yg atttent kawan kawin. so dorg bukan vogue2 n nak kawin dah totally. so jodoh kekadang bukan tak datang, cuma kita kena usaha sikit untuk dapat. so i otw nak kurus jugak. so good luck