CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puccafan

motivasi kurus

tiramisuu replied at 3-3-2015 08:37 AM
ko mesti x caya kan kalau aku cakap nk gemuk, kena exercise gak

kan kan kan

ingatkan makcik tepek gambar sendiri tadi ekeke

midori888 replied at 3-3-2015 08:15 AM
ahh good topic....aku dari tahun lepas nak kuruskan badan, tapi makin naik ada.....baju2 byk dah tak ...

sama laa dgn kite.. time kurus pon sbb makan hati , skrg dah back to the normal gemok balik semua baju dah boleh naik kereta api..

kucing_oren replied at 5-3-2015 05:42 PM
ingatkan makcik tepek gambar sendiri tadi ekeke

Ko kna bg gmbr aneroxia ko,br semangat porumer2 sini..haha

sematkan dalam diri bila akak kurus muka akak akan macam victoria secret model..

memang nice topik elok akak dah cuti sem ni bolehlah akak berdiet

tiramisuu replied at 5-3-2015 09:06 PM
Ko kna bg gmbr aneroxia ko,br semangat porumer2 sini..haha

hahahaha gmbr tu takleh..seram

Follow Us
blazzard replied at 5-3-2015 10:28 AM
cuba ko tuka nasi tuh ngn spageti or pasta or macaroni ker..sebab benda benda ni carbo gak tp takd ...

owh.....takde kanji,kot2 nak wat makan dinner ok jugak kan.nak makan benda berat.maybe bole cari resepi yg lebih fusion.kalo western sangat tekak tak berapa nak lalu

Edited by puccafan at 5-3-2015 10:05 PM
ainsafina replied at 5-3-2015 03:24 PM
penah try buat seminggu turun 2 kilo..tapi roti...nasi..tepung....benda manis semua x leh makan

m ...

tak sanggup nak buat,tak tahan daulat

sekarang buat 2 cara :
kalo makan brekfes berat, lunch makan simple2,dinner berat.tapi dinner cam mihun sup,roti dengan tuna etc.
kalo makan brekfes biasa2,makan lucnh nasi,tapi nasi cuba kurangkan portion daripada selalu makan.dinner lite2 je.

pastu time lunch,kadang2 makan ulam cam ulam raja,jantung pisang,peria katak.konon2 nak ikut amalan orang dulu2 la

daiman replied at 4-3-2015 11:28 PM
before kurus berat aku 100 ++ kg. skang jadi 56kg.

motivasi nak kurus ialah apabila bertahun sma ...

wow.......bole share camne dapat turunkan berat badan tak.cara makan,eksesais apa yang buat. daiman laki ke pompuan?

daiman replied at 4-3-2015 11:28 PM
before kurus berat aku 100 ++ kg. skang jadi 56kg.

motivasi nak kurus ialah apabila bertahun sma ...

sakit ker

noratiekaa replied at 5-3-2015 07:49 PM
sama laa dgn kite.. time kurus pon sbb makan hati , skrg dah back to the normal gemok balik semua  ...

jom lah kita berdiet...........

puccafan replied at 5-3-2015 09:55 PM
owh.....takde kanji,kot2 nak wat makan dinner ok jugak kan.nak makan benda berat.maybe bole cari r ...

ko control makan ni ko ada exercise tak?? kang calories asyik in...celah mana nak out nyer??? kalau tak lalu makan spageti..ko melantak sweet potato..takpun oat..kalau tak lalu makan oat ..ko bancuh laa air susu pastuh blend skali ngn oat..kalau ko nak gak nasi..beli brown rice..nasi putih ni cepat sgt bertuko jadi gula......kalau ko rajin masak ko tiru ada minah kat ig yg rajin post resepi .. ig dier meameao...

blazzard replied at 5-3-2015 10:58 PM
ko control makan ni ko ada exercise tak?? kang calories asyik in...celah mana nak out nyer??? kala ...

eksesais honestly hot2 chicken shit.kalo rajin,zumba 2 jam pon takpe.suka zumba dengan aerobik sebab bole gelek2,ada muzik.
kalo tak,dok rumah masak cucur dengan wat teh o petang2

nak motivasi diri..?
kalau i,  i akan think kenapa i nak kurus..?
tapi i xde la nak kurus sangat, just nak turunkan berat to normal weight je..

so, i selalunya akan control makan - cut half from normal yg i makan
and simple exercise - running, walking
paling penting, dont push urself so hard nanti memudaratkan diri
just keep constantly control makan and exercise regularly..

motivasi tu no. 2...yg plg penting semngt yg tggi...
ko tepekla bpe byk pic pmpn2 hot2 ka...gym2 behr2
tp kalo mencekik x igt dunia...x guna gak

sebelum ni tak termotivate nak kurus sangat. tapi sejak membina badan ni nak solat x selesa la. tambah tahyat akhir tu kan. senak perut rase. hehe. dan paling tak best kalau jemaah kat masjid, rasa macam tak selesa sempit2 dan takut terduduk atas kaki orang. dan malu dengan makcik2 sebab tahyat akhir tu duduk lebor beno. hahhaa.

aku gemuk. tapi alhamdulillah dalam 6minggu ni berjaya turunkan 12kg+. aku join jom kurus 1 malaysia yang under kevin zahari tu. sebelum2 ni kawan ajak erobik, naik bukit ke jog aku agak malas. tapi alhamdulillah sejak join jk1m ni aku bertambah kawan dengan misi yang sama. nak kurus, nak sihat, nak cantik.  skang ni rutin aku balik keje g gym. aku still makan nasi, tapi sekali sehari je dengan portion yang sikit la. tapi bukanlah segenggam nasi. tu aku tak mampu la. aku masih lagi minum air manis, cam air kotak semua tu, tapi aku limitkan la. rutin makan hari2 aku, pagi aku minum oat. aku beli oat 22 tu. lepas tu kul 10+ aku makan buah sebiji. lunch aku makan nasi. kul 3 camtu makan buah lagi sebiji. kalau rasa lapar lagi. makanlah buah. dan biasanya balik keje dalam kul 6 aku dah kat gym la. aku workout ikut mood. kadang sejam kat gym, kadang dua jam. biasanya aku akan buat stepper 30menet, cycle 30menet dan lari2 manja kt treadmill 30menet. aku gemuk, jadi xde la berlari. just jog2 manja/berjalan laju je la. kalau boleh elakkan makan proses food. sebab poses food akan stay dalam perut 4hari dan baru keluar melalui berak. baik makan nasi, harini makan, esok dah berak dah. hehe. dan cara aku kawal nafsu makan dengan tengok kalori dekat setiap benda aku beli. kalau tak buat camtu, semua aku sumbat je dalam perut ni. dan yang paling penting, minum air putih banyak. kalau boleh sampai urine (air tencing) jernih.

ashk4nn replied at 6-3-2015 12:16 PM
sebelum ni tak termotivate nak kurus sangat. tapi sejak membina badan ni nak solat x selesa la. tamb ...

wow keep it up. banyak tu 6weeks boleh turun 12kg

zaman2 baru habeh belajar dulu semangat nak kurus sebab nk graduate. dah habeh konvo gemok balik. nih nak kurus balik pasal nak buat persediaan sebelum kawin. moga2 badan jadi solid mcm adriana lima. hewhew

puccafan replied at 5-3-2015 10:08 PM
wow.......bole share camne dapat turunkan berat badan tak.cara makan,eksesais apa yang buat. daima ...

buat atkins diet setengah tahun. exercise selain dari jogging aku buat skipping, toning.. hari2 kena diet n jogging. good luck

Avior replied at 5-3-2015 10:34 PM
sakit ker

kaki jadi sakit sebab gemok mcm tong.. then start diet n exercise