CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puterinazira

Tanda2 terlalu selesa bergelar single

tagas replied at 14-2-2015 11:20 AM
Cam lifestyle Pompuan tak laku ja..

aku lebih rela org cop tak laku dari kena makan hati settling down dgn laki less than perfect (perfect as in beriman lah, bukan kaki rokok ke kaki pmpuan ke etc)... lagi pon percayalah, jodoh ketentuan Allah, kalau takut mulut2 longkang narrow-minded ni cakap tak laku ke apa ke, tak happy la hidup..

melinda_kerr replied at 13-2-2015 02:38 PM
selagi mak ayah ada bolehlah nak rs happy hidup single.. kalau dah takde..mampuker nak bahagia dgn k ...

bunyi macam tak percaya qada n qadar je... aku copy paste jugak kang tazkirah panjang2

melinda_kerr replied at 13-2-2015 03:52 PM
Bosannye hidup u dik.. Tpi hidup tua2 nnti mcmna? Klau dah jatuh sakit. Time sihat mungkinlah bole ...

mulut longkang betul nak kata hidup org lain bosan~~

sephia_rez replied at 23-2-2015 11:47 AM
bunyi macam tak percaya qada n qadar je... aku copy paste jugak kang tazkirah panjang2

Yg kau mcm nak bedendam sgt kenapa. Akupum beckp dr pengalaman aku sebelumni. Dan jodoh akupun lmbt  sebelumni. Hidup perlulah dgr dr pengalaman org jugak. Aku tak perlukan tazkirah kau. Kau simpam ajelah.

Tak salah hidup single cuma jangan la plan nak hidup single...
time muda ni mmg la boleh pk x perlukan sesape....tp tggu la da tua esok...

Kadang2 perasaan tu berubah bila da kawen n da ade anak....mase tu baru rasa x blh hidup tanpa anak....

Percayalah, bila teringat muka anak rasa rindu tu x blh nak tahan....

Firman Allah S.W.T.

“Maha suci Allah yang menjadikan kejadian semua berpasangan dari sesuatu yang tumbuh di bumi, dari mereka (manusia) dan dari sesuatu yang mereka tiada mengetahui.”

(Yaasin: 36)

sephia_rez replied at 23-2-2015 11:43 AM
aku lebih rela org cop tak laku dari kena makan hati settling down dgn laki less than perfect (per ...

sume org nak perfek...tp sebaik2 perancangan, perancangan Allah lebih baik walaupon kite rasa cukup x puashati....

Follow Us
#7 Walaupun single.. jadual korang padat ! Padat dengan aktiviti yang melibatkan percutian, sarapan / makan tengahari / dinner dengan kawan-kawan lama atau kawan sekerja, keluar tengok wayang dengan ahli keluarga atau kawan, seminar, kursus dan memacam lagi lah.
Kejap nak pergi yoga lah, kejap nak try taichi tepi tasik dengan aunty and uncle lah.. Kejap nak masuk gim nak sadorkan diri lah. Ambui !

alamak ni aku nih......hadoiiii selesa dah ke aku hahahaha....

sephia_rez replied at 23-2-2015 03:43 AM
aku lebih rela org cop tak laku dari kena makan hati settling down dgn laki less than perfect (per ...

Ya betoi... kami pon rasa mcm tu jugak...takkesah lah...org kata andartu ka tak laku ka...
yang penting...kita happy... bukan kata nk memilih ka, menyombong ka tapiii... kita cari pasangan nih... bukan nk hidup
takat stahun dua... kalau boleh insyAllah sampai hujung nyawa... jadi pilih tu, tawakal dgn Allah semoga pilihan yang datang
tu bertepatan dgn diri kita... melengkapi kekurangan yang ada... sy nih jenis perempuan yang keras hati, suka ikot kepala sendiri,
dan kurang penyabar...jadi lelaki yang menjadi pilihan sy haruslah lelaki yang lebih tegas tapi bukan panas baran...sb lagi panas baran
lagi sy keras... kalau fikir nk kawin tu...skrg pon  nk kawin...tp bila pikir soal jodoh dan ketentuan... serah semua pada Allah ja...
kalau tiba masa untuk berumah rumah... umoq 40 tahun pon tah2 baru nk kawin...sapa tau kan...
hehehe...

tapi rimas jugak tengok orang yang terlampau selesa nak berbuayafren...baharu beberapa bulan or hari single dah meroyan!

akusteeq replied at 23-2-2015 04:25 AM
sume org nak perfek...tp sebaik2 perancangan, perancangan Allah lebih baik walaupon kite rasa cuku ...

Yalah...semua org harap jodoh yang baik...sb tu org kata...kita mampu rancang...Allah yang tentukan...
jadii...jgn pilih suami semata sbb cinta ja...bak kata abah saya... cinta tu boleh buat kenyang ka...
pilih suami tu dgn mata hati...jgn pandang rupa ja... mak kata...janji jgn pilih laki org dah... hahahaha

aijinmisaki replied at 24-2-2015 12:54 AM
tapi rimas jugak tengok orang yang terlampau selesa nak berbuayafren...baharu beberapa bulan or hari ...

Kannn... dok rasa dunia tu gelap gulita... pooommm...blackout... ! hahaha

akusteeq replied at 23-2-2015 04:06 AM
Tak salah hidup single cuma jangan la plan nak hidup single...
time muda ni mmg la boleh pk x perlu ...

Uishh...takdak lah rasa nk single seumoq hidup...tak berani nk kata apa lah..soal jodoh nih... Allah dah tetap sejak azali...
hidup kita nih bersendirian atau berdua duaan... kita rancang plan A mcm mna baik sekali pon...kalau Allah dah tetap plan Z dkt kita...
pi mai tang tu jugak... sebaik baik perancang kan adalah Yang Maha Esa...

Aku yg dah kawen ni pun rase macam single jer lagi....hihihih
Hari2 kot tido sesorang...pelok bantal...kat umah pun lepak tido tgok tv makan..
Laki aku keje..sibuk mengalahkan Obama...nak mesej2 call dlm mimpi jer laa...
Working environment...lagi laa bosan..takde staff nak chit chat mengumpat bagai...
Lunch time tapau jer la...atau order online pizza..cehhh ade aku kesahh..happy jer..
Bab menyopping dari bujang..mmg aku lagi selesa sensorang...dah kawen..aku dah tau laki aku mmg tak suka g tempat2 menyesakkan kepala dia..so mmg takde la la nak berdeting bagai...
Travel...haa tu boleh la dikatakan berdua..sbb laki aku suka driving jauh dan bercuti, sbb dapat tido rehat..hihih..
So tak banyak beza pun single ke dah kawen...kecuali kalau dah beranak pinak...100% berubah..

purpler replied at 13-2-2015 04:25 PM
lagi satu tanda...
orang tu mungkin tak pernah berdoa nak pasangan hidup...
pasangan hidup ni sebe ...
lagi satu tanda...
orang tu mungkin tak pernah berdoa nak pasangan hidup...
pasangan hidup ni sebenarnya salah satu rezeki...

insap ai..
patut la tak kawen2..
ropanya bab ni ai lupa nak doa..

aku ni suka hidup single sbb tak menyusahkan sape2 n senang gerak sorang..cepat dan pantas..tp kadang2 hidup ni terasa sunyi..tambah lak tgk kawan2 kawin..sorang2 hantar invitation nk kawin..nk tunang..pastu baru terpikir aku ni bile lar lagi..ntah lar hati ni mcm berbelah bagi..kalo kawin nanti risau dpt laki yg mcm mane kan..hmmm..

Edited by intriQue at 28-2-2015 07:34 AM

Lebih selesa berteman

puterinazira replied at 24-2-2015 09:01 AM
Uishh...takdak lah rasa nk single seumoq hidup...tak berani nk kata apa lah..soal jodoh nih... All ...

I Loike...

I olls pon cam tt gak.Single mingle.Tp ada teman adik tersayang gi memana,buat apa2 sesama.mmg taste n ideologi pon sama.So tersangat lah jarang nk bergadoh/berselisih pendapat.Tp x salahkan hidup selesa camni.Tiap2 hari seronok n dua2 akan sentiasa back up each other. Yelah,darah daging la katakan.Air dicencang x akan putus.Mmg x pernah takut kalau2 dia backstab kita ke apa. Hidup cenggini la best

Yg paling best,saiz kitorang sama...so kalo shopping2 tu,baju yg dia beli,I bole pakai.Lgpon kami tinggal sesama n share almari baju

Bab duit mmg x pernah berkira kitorang,sapa ada duit xtra belanja2 antara satu sama lain. Balik umah lepas keje lak,aku masak sbb hobi aku mmg masak. Dia plak uruskan baju,kemas rumah,etc...no gadoh2 or dengki2...

ami_gurlz replied at 24-2-2015 09:39 PM
I olls pon cam tt gak.Single mingle.Tp ada teman adik tersayang  gi memana,buat apa2 sesama.mmg ...

Uiii...seronoknya depa... tapi betol lah...nk pecaya dan harapkan sapa lagi kalau bukan adik beradik kita sendiri kan...

Aku smua ciri2 d atas.....seyes mmg sgt selesa hdup single...slama 20 tahun aku hdup ni mmg xprnh brcinta......kdg2 kwn2 rapat end up with relationship,aku plak end up alone...

Kdg2 rs diri ini so pathetic...tp sntiasa fikir positif!