CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ami_gurlz

Tiada minat untuk berkahwin

sue_0684 replied at 16-2-2015 04:59 PM
well said....ini lah apa yg aku nk ckp bila org tanya aku pasal kawen.tp x terluah cmna n ...

sy siap screenshot kata2 sis tadi, utk tunjuk sbb kata2 selalu xterluah yg hakikatnya....

Syumaimah replied at 16-2-2015 05:19 PM
Hehe... Lepasni ko buleh printscreen post aku tu dan bila orang tanya je terus ko suh baca sendiri ...

alamakkk sis... i did that yesterday... sorry xmintak izin dulu.... hahahha.. xsangka kepada pemikiran sama...

Syumaimah replied at 16-2-2015 07:30 PM
Yela mentality segelintir manusia mengatakan mesti kawin dan dah kawin mesti ada anak... Sebab t ...

sy tgh lalui... yg family pikir MESTI KAHWIN, kot mana pun, KENA KAHWIN... kata2 org, sedara mara yang mulut mcm longkang... suka-suki mengata status org xkahwin... sy faham family pun stress.... tp pttnya family tolong back-up kita nie, dari mulut2 longkang mcm tu... baru2 nie, abg sepupu sy well to do laa... anaknya kahwin, blh sound abg sy... psl sy yang xkahwin2 lagi... siap ckp... adik hg tu dh tua, nak simpan sampai bila, xkahwin2!! mcm h@r@mj@d@h x??? sy nie bukan jenis melawan or kurang ajar depan org... tp bila org dh sampai tahap mcm tu sibuk2 dan mengata hidup sy... mana sy xmarah?? disebabkn itu, family dh mula mencari ASALAKAN SAYA KAHWIN... STRESSSSS!!!!

Edited by nomey at 17-2-2015 02:01 PM

aku xpernah ada boifren, tapi dah sekarang dah bersuami.

macam TT jugak. dulu aku xminat nak kawin. xpenah terlintas, planning pun nak cari boifren, lepas tu kawin, lepastu ada anak. no no noo.
seronok hidup membujang. tapi kadang2 bosan jugak sebab tak boleh nak bercakap. aku kalau beli barang ke apa ke, mesti nak mengomen itu la ini la. takkan nak cakap sesorang pulak. nanti orang tengok pelik jeee

ada kawan seronok laa. tapi sampai tahap dorang dah ada boiren, dah kawin, kita tinggal la sorang2.

dengan suami sekarang pun aku just berkawan. then sampai masa, dah jodoh kot, sampai seru, dan dah ditakdirkan Allah. kitorang kawin. The end. So aku memang tak penah couple dan ada boifren

Syumaimah replied at 15-2-2015 11:54 PM
Aku dulu pun memang tak de rasa nak kawin pun... Aku selesa hidup bujang... Bebas... Tiba tiba jodoh ...

sama la kita. takda perasaan nak kawin pun. hari kawin org lain post berdebar2 la apa la. aku biasa je. No feeling.
kawin tu pun sebab mak yg suruh. tapi dah berkawan la. Takpe la orang tua kan boleh nampak apa yg terbaik utk anak dia.

now ok laa. kalau bab2 repair kereta ke, rumah ke ada la orang boleh buat. kalau dulu semunya kena buat sendiri.
aku panas baran, dia cool je. Perancangan Allah kan, kita tak dapat menduga.

sebenarnye, ni bukan masalah pon. mak ayah tak paksa.. tade paksaan dari pihak keluarga.  dah happy, teruskan ajelah kan?

aku sendiri kawen umo 30, kawen lepas ada everything yg tt sebut tu. bezanya, aku tade kakak atau adik beradik pompuan. semua lelaki je.. hehe

bezanye aku dgn tt ialah aku nk ade teman hidup yg sayangkan aku sepenuh hati, rasa mengandung dan ada anak sendiri

Follow Us
i pun macam u gak...myself i belum stable financially sebab i sebelum ni banyak keje part time2 jeh..and even by now i still uncertain i nak kerja apa sebagai career tetap i.i bercinta dah few times tapi x melekat sebab tak serasi dan pada awalnya pun i mmg taknak kawin muda2,pejam celik sekejap je umur i masuk 30,a few years back i keje kuat keje kuli shift hours so mmg rasa masa cepat je berlalu.perasaan i pada ketika ini,yes i nak kahwin,tapi i belum capai cita2 i,im financially terrible,takde harta,family berduit tapi kedekut,takde calon,ada org nak kat i tapi i taknak kat dia,dlm fasa hidup i ni plak i x suka make friends with boys,and i pun fussy i nak org lelaki yang bijak,not neccessarily rich sbb kalau rich tapi kedekut pun x guna jugak kan...hehehe....so selagi i x jumpa my dream man yg bijak hensem dashing tu i tunggu je la sampai jodoh i sampai.....i nak kawin sebab nak laki i jaga i through thick and thin....i nak hidup bersama seorang suami sambil mencari keberkataan illahi....chewah ayat novel sangat hehehee...my opinion u have to marry sebab nanti masa u sakit suami dan anak anak lah yang akan tolong u dan jadi penawar duka u...someday u susah ada masalah suami u lah yang akan jadi tonggak kekuatan u....suami akan jadi pelindung dan peneman u dari anasir jahat ...so u takleh cakap u rasa dah cukup semua...someday u kene rompak ke ragut ke then at time u will wish u have a man to protect and accompany u always

TT .. dalam kepala otak TT memang pikir pasal kahwin.. kalau tak isu ni TT kongsikan dalam board ni.. saya 31 lelaki bujang .. sebelum ni 20 an.. memang tak pikir pasal kahwin .. konon tumpu pada pelajaran & kerjaya.. sekarang dah 30 an .. baru nyesal .

Rasa amin ni normal je.tak jumpa lagi laki yg bole buat hati ami jadi angau kan
Pucca rasa ok je kalo ami nak date bawak kakak ami,cumanhya dah tau kalo nk pegi shopping tu lama dan laki tu tu tak suka,jgn seksa dia camtu plak.
Kalo laki tu bagus kan,dy mesti bole terima dan faham knapa ami pegi date bawak kakak.yela,kawen bukan dengan kita je.kna tau bergaul dgn famili kita skali kan

x smp seru lg ko ni TT.........nnti da smp mase kawen ko akan kawen jgk........

tp bagus la kalo ko rase hepi ngn life ko skg..........xde rase trdesak pon nk wat masjid.........

kan skg ni bnyk kes pompuan trdesak punye psl da trkawen ngn matpet, penganggur, kaki tipu.........sume sbb nak kawen pnye psl bnde2 tu no hal tp bile da kawen mule idup ssah la, mnderita laa.........

belum bertemu jodoh yg buat hati terpaut. tu je. moga dipermudahkan pertemuan jodoh.

dushmacho replied at 18-2-2015 08:36 AM
TT .. dalam kepala otak TT memang pikir pasal kahwin.. kalau tak isu ni TT kongsikan dalam board ni. ...

apa yg buat nko nyesal? dh nko xde jumpe jodoh yg ngam. nk nyesal buat apa.

tade minat x yah la buat apa susahnya.

tade akta pun kat msia ni yg mewajibkan gegals kena kawen pd umur sekian2.

i pun support u kalo u x nak kawen sbb u x minat. bkn apa sbb i kesian kat bakal asben u kalo dpt wife yg x minat kawen mcm u ni.

so drp u menganianya bakal asben u, elok la u x yah kawen. bg la peluang perempuan lain kat luar sana tu yg stay single tp ada keinginian berkahwin kahwen dulu

kalo u x kawen tade sapa2 pun yg rs rugi sbnrnya.

Thanks korang sume sbb menjelaskan pandangan masing2 So kiranya kalau benda ni xde masalah,Ami akan teruskan je lah life camni sampai la jodoh datang(kalau ada la...).Rasanya patut utamakan pompuan lain yg kesepian kat luar sana kot.Karang x pasal2 depa kacau somi org lain plak

dlu aku pn cam ko..pk rasa xmo kawen..rasa hdp da cmlete..tapi tu la bila Allah bukak kn pintu hati...kawen jugak! dan baru sedar,,lol yg aku rasa sempurna sebelum ni rupa nye belum cukup sempurna...kawen la..pintu segala rezki..

nordiana87 replied at 25-2-2015 01:20 PM
dlu aku pn cam ko..pk rasa xmo kawen..rasa hdp da cmlete..tapi tu la bila Allah bukak kn pintu hati. ...

Biasa la tu kan.. belum kawin ckp tak nak kawin... bila dah kawin rasa ruginya tak kawin awal awal... huhuhu

misecretary replied at 17-2-2015 12:18 PM
sy tgh lalui... yg family pikir MESTI KAHWIN, kot mana pun, KENA KAHWIN... kata2 org, sedara mara  ...

Faham... masa aku bujang dulu selalu gak aku diasak soalan bila nak kawin.. tp mungkin karakter aku jenis cam garang dan tegas so aku warning famili aku utk tak  tanya bila aku nak kawin.. bila aku rasa nak kawin n ada calon maka aku akn bgtau..

So famili aku tak berani tanya.. tiba tiba one day aku call mak cakap nak kawin... suka la mak...
skang aku dh 7 tahun kawin x dpt anak so ramai la mulut puaka sindir n tanya... termasuk biras, mak, mak mertua n makcik makcik kt kampung aku ni... mula mula aku diam n telan je tp mana tahan kan so aku sound sorang sorang.. aku "sekolahkan" mana yg tak faham bab rezeki, kuasa dan takdir ALLAH... skang sorang x berani sebut bab anak... huhu

misecretary replied at 17-2-2015 12:14 PM
alamakkk sis... i did that yesterday... sorry xmintak izin dulu.... hahahha.. xsangka kepada pemik ...

Hehe.... tak pe tak pe.. sesape nk printscreen silakan... jgn depa nk berkenalan dgn aku sudah la.... haha... melawak ja

Syumaimah replied at 27-2-2015 09:40 PM
Faham... masa aku bujang dulu selalu gak aku diasak soalan bila nak kawin.. tp mungkin karakter  ...

X cuba amik anak angkat ker? sbb mcm tt ada jugak plan2 nak amik anak angkat in the future.maybe umur 30 tahun nnt dah nk start apply ramai yg kata ssh nk cari anak angkat,tp tt rasa ramai jer bdk2 kat luar sana yg x terpelihara.cuma ramai yg nk baby mcm tt x kesah baby ke budak.cuma tt nk yg pompuan la...anak angkat pon salah satu rezeki gak...

ami_gurlz replied at 28-2-2015 02:25 PM
X cuba amik anak angkat ker? sbb mcm tt ada jugak plan2 nak amik anak angkat in the future.maybe u ...

suami x nak n aku pun x nak takut aku x leh nak bagi terbaik utk dia... huhu