CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ami_gurlz

Tiada minat untuk berkahwin

kenapa kakak x nk kawin?

same reason ke?

Kakak tt penyebab tt x kawen.dia xda boypren n nak tt pon mcm dia jugak...

ami_gurlz replied at 13-2-2015 07:46 PM
tt xkan keluar ngan mana2 laki berdua jer.takut nnt apa2 jadi plak.xkan nk tarik mak ayah yg tua2  ...

Terasa tt ni baik sgt pula.. untuk wana kan tt, kalo takat nak lepak pergi makan blh la..tu pun pilih tempat ramai org, xsunyi dan tersembunyi..macam kedai mamak ker..kedai makanan siam ka..fast food pun blh la..janji tempat meriah..
Dan jgn percayakan pada sesiapa..even dah bertunang sekalipun sebab masa tunang, maruah masih tanggungjawab kita, mak ayah kita utk jaga kecuali dah kahwin la..
Alhamdulilah..wana xpernah lagi jejak pusat karoeke ke night club ker sehingga ari ni baik dgn kawan atau dgn my exbf sekalian..
Apa paling penting jaga diri kita dulu.sayang diri kita dan mak ayah kita dulu banding orang yg belum tentu jadi husband kita.paling penting, selalu berdoa agar allah jaga maruah kita dengan baik..

bykkn doa. smoga tbuka hati. skrg mgkin tk rasa lg. nnt umo da sparuh abad dan kakak pn mebi da kawen or da tkde.... parents pn da tkde, ms tu bru trasa sunyi. ni 30 muda lg.. iols ada kwn yg almost 40 bru kawen.. sheols da ada kete umah career etc sdiri.. tp gigirls skuat dan sgigih mana pn smpai 1 thp still perlukan boboy dlm idup....

ape permasalahan nye ni?

kalo dah hepi just go on....

Follow Us
Edited by missDollie at 14-2-2015 01:07 PM

tak payah la tt kisah kan sangat bab takda nafsu nak kawen ni..dah awak suka hidup camni enjoy je la..aku ada kenal 2 orang andartu adik beradik yang akrab cam awak adik beradik..sampai sekarang depa tak kawen pun..dua2 pun keja gomen..adik tak pandai drive so akak la yang drive dan amek adik kat ofis..gi mana2 pun berdua je..adik beli keta akak drive..so aku rasa depa memang saling memerlukan..memang la hilang nikmat untuk merasai berumah tangga tu tapi kena pikir balik apa syarat kawen..janji tak kacau orang sudehhhh...haa..aku ada kenal acik andartu pencen baru berkahwin dengan duda..anak2 suami semua dah besar so bila depa kawen memang mudah la..yang anak2 suka la sebab ada org boleh tengok kan ayah depa..lagipun acik tu takde anak kan..btw acik ni kawen dengan duda pangkat dato..duit kepuk2 g holiday je la..sapa cakap andartu tak laku okayy...kau tunggu je la..mana tau kot2 kau tetiba rasa nk kawen cm acik tu...jodoh di usia senja..

Kesimpulannya jodoh tt tak sampai lagi, kalau dah sampai insyaALLAH terbuka dah hati nak kawin. Kalau rasa selesa dgn hidup sekarang go on je lah... Cuma byk byk doa la agar perolehi kebaikan di dunia dan di akhirat. Memang la org kata kalau kawin dan ada anak ni jadi saham di akhirat, mudah dpt pahala, ada orang jaga di hari tua... Tp seme tu bukan tiket bahagia, ada orang ada anak pun hidup susah jugak di hari tua... Ada orang anak tu jd ujian buat dia, ada orang suami tu buat dia lagi menderita. Nauzubillah... ALLAH tu maha adil. Nak capai pahala bukan dgn melalui anak dan suami jer... Byk jalan lagi tp kalau mampu kawin dan rasa nak kawin maka kawin la.. Ada orang nak kawin tp belum jodoh... Jadi selalu doakan yg terbaik utk diri. Kita x tahu apa yg baik utk kita... Wallahualam

Aku dulu pun memang tak de rasa nak kawin pun... Aku selesa hidup bujang... Bebas... Tiba tiba jodoh sampai, calon suami yg baik dtg... Aki memang tak de feel pun nak kawin n tak de perasaan kat dia... Aku Istikharah dan aku dpt petunjuk. Akhirnya aku kawin gak wp tak de rasa nak kawin.. Hari aku kawin pun aku rasa biasa jer... Alhamdulillah skang dah masuk 7 tahun aku berumahtangga. Mudah mudahan berkekalan hingga ke syurga.. So bagi aku, ikut je flow takdir kita.. Yg penting kena sentiasa doa supaya ALLAH bimbing kita dlm setiap langkah kita.. Sbb hanya ALLAH je tahu apa yg terbaik buat kita... Jgn kita terpedaya dgn syaitan sudah...

Syumaimah replied at 15-2-2015 11:48 PM
Kesimpulannya jodoh tt tak sampai lagi, kalau dah sampai insyaALLAH terbuka dah hati nak kawin. Kala ...

wellsaid sis... siapalah kita utk judge kehidupan dan pilihan org lain...

misecretary replied at 16-2-2015 04:02 PM
wellsaid sis... siapalah kita utk judge kehidupan dan pilihan org lain...

Betul tu... Kehidupan kita pun bukan terletak seratus peratus pada kita kan

Syumaimah replied at 15-2-2015 11:48 PM
Kesimpulannya jodoh tt tak sampai lagi, kalau dah sampai insyaALLAH terbuka dah hati nak kawin. Kala ...

well said....ini lah apa yg aku nk ckp bila org tanya aku pasal kawen.tp x terluah cmna nk ckp.

sue_0684 replied at 16-2-2015 04:59 PM
well said....ini lah apa yg aku nk ckp bila org tanya aku pasal kawen.tp x terluah cmna n ...

Hehe... Lepasni ko buleh printscreen post aku tu dan bila orang tanya je terus ko suh baca sendiri atau ko tolong bacakan... Haha

Syumaimah replied at 16-2-2015 05:19 PM
Hehe... Lepasni ko buleh printscreen post aku tu dan bila orang tanya je terus ko suh baca sendiri ...

haha..gud one..

Edited by Syumaimah at 16-2-2015 07:32 PM
sue_0684 replied at 16-2-2015 06:06 PM
haha..gud one..

Yela mentality segelintir manusia mengatakan mesti kawin dan dah kawin mesti ada anak... Sebab tu ada kes kes yg sanggup kawin wp suami tu nauzubillah kaki pukul... Tak kisah asalkan kawin...

Sebenarnya kalau kawin alhamdulillah, kalau tak kawin pun alhamdulillah. Ada la tu hikmahnya tp sebaik baiknya biar la ada niat dan keinginan nak kawin sbb tu kan sunnah dan fitrah manusia... Tapi jgn sampai kawin tu jadi matlamat utama hidup kita... Tak pasal pasal stress.... Dan kalau boleh jgn ada perasaan tak nak kawin sbb tu dah kira menafikan fitrah diri.. Takut takut kita je syok sendiri rasa macam tak kisah pun tak kawin tapi hakikatnya kita perlukan perkahwinan...

Sebaiknya jgn letakkan apa apa pada diri kita contohnya aku tak nak kawin la atau aku mesti kawin. Sebaiknya serahkan semuanya pada ALLAH... Disamping tetap berdoa utk perolehi jodoh yg baik... ALLAH tak tanya apakah kita telah capai sesuatu itu tapi ALLAH tanya apakah usaha yg telah kita lakukan utk capai sesuatu itu...

Maaf kalau ada yg tak suka pendapat aku ni. Ini cuma sekadar pendapat x seberapa dr org yg pernah melaluinya... Hehe

Kawin la dgn aku..sebab aku xda masa, masa aku kerja tapi aku ada rumah ada kereta ada saving..heheheh..bole la kalau tak teringin..kidding

Kalau kamu bahagia dengan cara ini, maka teruskan. Orang lain tiada hak untuk memaksa-maksa kamu.

Toppaz replied at 13-2-2015 10:05 AM
Ni soalan  takut nak kawen ke sesi nk meluah ckp sal hobi ngan your sis?

Nak cakap TT "self-abso ...

memang ada orang tak minat sex.  Sedara aku tengah menderita sebab hubungan intim dengan hubby dia 2-3 kali aje setahun, itupun lepas kena paksa2.  Bukan sebab dia mati pucuk, ada perempuan lain atau gay, tapi dia memang tak minat sex.  Nak cerai tp tak sampai hati sebab dah sayang sangat, terlalu baik dalam perkara2 lain, termasuk berkasih-sayang, kecuali sex.

tt kalau satu masa nanti jumpa jodoh yang sesuai dan hati terbuka nak kawin, boleh je.  Bff aku kawin masa umur  40an, sekarang seronok je travel sana-sini dengan husband sebab duit bukan masalah.  Anak pun takde.

Syumaimah replied at 16-2-2015 07:30 PM
Yela mentality segelintir manusia mengatakan mesti kawin dan dah kawin mesti ada anak... Sebab t ...

tak po..aku suka baca..
kawen tu salah satu fitrah manusia dan jugak sunnah.jgn terlalu menolak dan jgn terlalu fokus sampai abaikan perkara2 lain.