CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Mamason

Anak Dara

sis...saya pon risau...sebab saya ada 3 girls
tahun lepas yang besa...umo 9ys
kat sekolah agama belajar baligh
saya yang tukang baca kan buku bila exam...hehe
so dia tanya la...mama lelaki keluar mani tu macamana?
adui....saya kata keluar putih2...selalu nya bila lelaki lepas sunat
haha..mama dia nk jawap pon terkial2...tu baru 1 soklan
nanti2 tah macamana agaknya

yayangmama posted on 15-2-2015 11:19 AM
sis...saya pon risau...sebab saya ada 3 girls
tahun lepas yang besa...umo 9ys
kat sekolah agama be ...

Kaaan... mama ingat mama nie jer terlebih memikir hala nak dara sorang.  Mama dah mula ajar dia, xlama dah 'besar' akan ada darah tanda anak dara dipanggil darah haid.  Hoii... sgt xreti nak expalin ok since anak dara byk benor tanyaaa! hahaha tapi xper, slow2 kita ajar anak kita yer... risau tau.  Selalu pesan kat dia... kalau gurau2 dgn abg long, kalau abg long tolak2 pegang2 kat tempat yg tak sepatutnya cepat bagitau mama... nie dlm rumah kena prevent utk dia belajar... Anak mama yg sulung dah tingkatan satu.  Selalu pesan kat dia batasan dgn adik... Since dia lelaki, adik ni perempuan, kena jaga adik bagai laa... ermm...berat jugak sebenarnyaaa... kat luar rumah pun mcm tuuu... tau batasan.  Kalau kat sekolah, pesan dah, lelaki ke perempuan ke jangan bagi pegang bahagian sulit kita.... kalau ada yg buat cepat2 bgtau mama or cikgu... Xtau laa advance sgt ke aper... walau anak baru darjah 2...but for mama, i've to ajar dia sikit2 laa bab2 nie... at least dia tau...

Internet ni bukannya membantu Sgt. Skrg kononnya za man canggih, cikgu kelas buat whatasapps group, kelaut je budak2 itu, entah apa 2 dok bincang, merepek je lebih, line whatapps itu mama yg punya, hari anak dara  cuma dpt tengok Bila mama balik kerja. Cikgunya bukan ada fungsipun. Fungsi whatapps utk Tanya APA keja sekolah je.  Yg lain merepek

aku tau pasal period time darjah 3.aku ingat lagi satu hari,ustaz sekolah suruh kitorang satu kelas,laki n perempuan berkumpul kat belakang bangunan pastu dia cite pasal period kat kitorang.zaman 90an umur 9 tahun,blur2 la kitorang.dah tu ngajar pasal period kat belakang bangunan sekolah.nape tak ajar dalam kelas je?
bila dah besar baru aku sedar rupanya tu adalah salah satu contoh sexual harassment.dah la ustaz tu bila dalam kelas suka picit2 pipi budak2 pompuan termasuk aku
anyway,betul la zaman sekarang budak2 dah advance.ko ajar je la sementara dia tengah rajin nak bertanya.aku dulu mak aku tak ajar pun.dia malu kot.

mamajj posted on 21-2-2015 09:53 PM
Internet ni bukannya membantu Sgt. Skrg kononnya za man canggih, cikgu kelas buat whatasapps group,  ...

Cikgu kelas buat wassap group ke? hahaha anak2 mama tel semua xcanggih.  Tel yg leh call and msg jerkk.. jadiklah asalkan ada... kalau tak ralit main tepon pulakk...

akik posted on 22-2-2015 08:47 PM
aku tau pasal period time darjah 3.aku ingat lagi satu hari,ustaz sekolah suruh kitorang satu kelas, ...

Zaman dulu pendedahannya tidak super zaman skrg.  Mak mama dulu pun sama... dia ajor bila mama dah piyed jerk... sblm piyed xtau mender pun... heheheh.. tapi budak zaman skrg sbb dah belajar sains bagai kot... tu pasal tau byk dari zaman kita dulu masih malu2.  Betul, skrg nie pun ajar dia sikit2 itu boleh ini xboleh...mcm2 laa... iyer laa sementara nak besar dan faham.  Dah faham esok ok lah tu... in sya allah...

Follow Us
Bg sebuah ibu yg prihatin cm mama ni..dah menjadi tggungjwb kita tuk memahami setiap perubahan yang dialami oleh anak perempuan mereka.
Jika perubahan sudah ader,maka mama hendaklah belikan dia coli.
Lebih cepat dibincangkan..lebih baik...Kebanyakkan anak gadis mendapat haid pertama sekitar umur 10 hingga 12 thn.

Mamason replied at 24-2-2015 02:09 PM
Zaman dulu pendedahannya tidak super zaman skrg.  Mak mama dulu pun sama... dia ajor bila mama dah ...

Zaman aku plak...seawal tahun 3 mama aku dh bagi penerangan siap2..Mama pesan jika ada tanda2 terus bagi tahu kat CIKGU POMPUAN.Jadi,aku alert awal2 ler dan tak lar panic sewaktu first time akil baligh pada umur 11 tahun tu.Nasib baik lar saya kena semasa kat rumah dan fizikal aku time tu...kurus kering jer tapi saya ni lasak sukan sangat aktif dan dalam bab makanan aku NO 1 tapi kurus kering jer...

Crystal_Apple replied at 12-3-2015 11:41 AM
Bg sebuah ibu yg prihatin cm mama ni..dah menjadi tggungjwb kita tuk memahami setiap perubahan yang  ...

Tu lah...skrg nie mama dah beli laa single yg ala2 coli but not really coli mcm mama pakai...hahaha.. kang terkojut sgt dia soh pakai benda tu... hahahahaha... Nampak dia ok walau xselesa... Skrg nie dah ajar pakai singlet... dah ajar mcm2 hal perempuan... Dia dah makin besar kena jaga itu ini... Nampak mcm confuse... kdg2 xberapa faham... hahaha tapi xper...slow2 kayuh... in sya allah... hehehehe

12
Return to list New