CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 40365|Reply: 232

Crito aku (Ceritaku)

Post time 4-1-2015 02:10 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by abe_pi at 7-1-2015 12:51 PM

Assalamualaikum wbt. Aku ni newbie dlm forum ni. Aku ada beberapa cerita yg aku nk share ngn my fellow forummers.

Tempat : mes pegawai, kem askar kluang, johor
Masa : 1 pagi
Tarikh : xsure
Ahli : aku sorang
Suspek : ntahla.. Jelmaan budak2 kot

Citer ni blaku bberapa tahun lepas. Aku pun da x ingat da exact date tu. Time tu waktu petang, hari jumaat. Sumer org da start balik kg. Tggal beberapa kerat je yg stay. Mess aku ni quite creepy la. Byk citer psl mes ni tp aku sendiri xpernah kene apa2. Sbelum tu, aku nk explain skit psl mes ni. Mes aku ni ada 2 blok kediaman utk peg2 yg bujang/membujang; blok A n B. Aku stay kat blok B. Mes ni lah satu2nya mes yg bertingkat d kluang. Klu ada mana2 askar dari kluang yg baca thread ni, diorang mesti tau kot.

Ptg tu, agak2 dekat maghrib, aku turun bawah sbb nk basuh baju aku di blok A. Di blok A je la yg ada mesin basuh n dryer. Skali aku tjumpa ngn 2 org budak tgh main2 kat bawah blok; anak senior aku. Pastu ayah budak2 tu turun. Aku pun sembang2 ngn dia jap. Katanya nk ke KL sbb nk hantar budak2 tu ke rumah nenek diorang. Then, aku masukkn baju ke dalam mesin n naik balik ke bilik aku.

Aku xtau ntah kenapa mlm tu aku tido awal. Lepas Isya aku da ttido. Sedar2 da pukul 1 pagi. Aku pun teringatkn baju aku tu. Nak xnak aku kena keringkn juga baju tu sbb aku nk pakai utk keje pagi sabtu tu. Dgn malasnya aku turun blok aku ke blok A. Baru je aku nk panjat tangga blok tu, aku tiba2 tdengar budak2 blari kat tingkat atas sambil gelak2. "ishh budak2 ni, main2 kat tangga, kang jatuh kang sape yg susah. Mak bapak diorang plak 1 hal, kasi diorang kuar mlm2" ngomel aku sendiri. Tp aku xnampak kelibat budak2 tu. Aku pun sambung masukkan baju aku ke dlm dryer.

Elok je aku duk bawah blok A, aku tiba2 teringat yg memang dah xde org kat mes ni selain aku sorang. Aku tengok kat tempat parking ada 2 buah kete je; kete aku n 1 lg kete satria yg mmg da lama tsadai kat situ (rosak kot). Mana la tau kot2 ada kete senior aku yg tadi tu (maybe xjadi balik KL). Ya Allah!, meremang abih segala bulu yg ada kat badan aku ni. Mmg sah aku sorg je ada kat mes ni. Abih, anak sape yg main2 akt atas blok td? Aku kontrol berani, bjalan slow2 naik ke bilik n terus tido.

Seram.......story  la lg tt

Lepas tu??uishh..serammm

next plezz...

Sabar kwn2. Tgh keje ni. Hehe.. Next, 2 in 1. Double trouble dlm 1 malam.

TT..penceritaan yg awesome..i follow u benang..

Follow Us
Double trouble

Tempat : ladang sawit located slightly after jirat cina Endau (menghala ke Mersing) DAN jambatan lepas simpang Felda Nitar (menghala ke Kluang)
Masa : 11 malam
Tarikh : xsure
Ahli : mcm biasa, aku sorang
Suspek : cik pon DAN puan pon

One fine day, aku kene balik kg sbb ada emergency kat kg, Kelantan. Citer ni tjadi bila aku otw balik ke Kluang dari kg. Aku da gerak awal hari tu tp ntah mcm mana, tgerak hati nk singgah kat Kuantan, jumpa kwn2.

Pjalanan dari Kelantan ke Kuantan; Alhamdulillah, xde apa2 masalah. Smpai Kuantan, mcm biasa la jumpa geng, byk je modal nl buat semta (sembang taik ). Sedar x sedar, da pkl 10 mlm lebih. Trus aku shoot ke Kluang, sbb esok aku kene keje ofis hour.

Pjalanan dari Kuantan ke Nenasi n Rompin ok je. Aku drive mcm jalan tu aku punya. Mmg clear. Klu korang biasa lalu jalan ni, korang mesti perasan yg area ni susah nk dpt siaran radio. Klu ada pun, channel Klasik Nasional n Minnal FM. Klu xsalah aku la.

Panjang intro.. Hehehe. Kita masuk intipati citer ni yer..

Oleh sbb nk elakkan ttido time drive, aku layan jgk la Klasik Nasional tu. Buat halwa telinga. Elok je lepas jambatan Endau, aku rasa mengantuk yg tramat sgt, super duper mngantuk. Mmg da xleh bukak mata dah. Siap tbabas lg masa amik lap kat jirat cina Endau tu.

Justeru itu (lama xguna pkataan ni), aku decide utk brenti tido. Tepi jalan pun jadi la. Aku punya habit, klu ngantuk, aku akan brenti tido, aku xkan tahan. Xkira masa, di mana jua

Aku brentikan kete, gostan, park kat jalan nk masuk ke ladang sawit, belah kiri jalan n kete mngadap ke jalan. Pastu kat jalan tu ada palang besi. Ala, yg mcm tol plaza tu, tp yg ni rendah skit.

Aku jatuhkan kerusi, buka tingkap skit n biarkan enjin hidup sbb nk maintain aircond. Radio x off. Buat ubat mngantuk, 10-15 minit pun jadi la.

Elok2 je aku nk start 'hanyut', aku tdengar bunyi ppuan mngilai. Mngilai yg mcm mana ek? Susah la nk explain, tp serius mmg mcm ppuan mngilai. Sayupp je aku dgr. First time dgr, aku offkan radio kete sbb aku ingatkn benda tu iklan radio.

Ok, beres, aku da switch off radio tu. 2nd attempt nk hanyut, aku dgr balik hilaian tu. Tgk radio, radio OFF, xcakap byk, change gear ke D (kete auto), tekan abis. Kalah sgala driver rally, mmg xpandang blakang la lps tu. Mcm biasa, abih meremang segala bulu yg ada kat badan aku ni. Part paling ngeri, nk lepas Hutan Simpan Gunung Arong (kot.. lupa la kwn), lg creepy. Tp Alhamdulillah, xde apa2.

Pjalanan dteruskan. Aku mula tenang slepas pasang cd Al-Quran. Time takut je ingat Allah . Lps bndar Mersing, aku trus belok kanan masuk jalan Felda Nitar n Kahang.

Masa ni dlm pkl 12 mlm lebih kot. Lps je Felda Nitar, ada kabus tebal. Jarak penglihatan time tu aku rasa dlm 20-30 meter kot. Mmg slow sgt2 aku bawak.

Lps je Felda Nitar, ada 1 jambatan. Dan2 time ni visibility improving. So aku start  pecut balik keretaku yg laju ni. Tiba2 aku tersuluh sesusuk tubuh manusia di tepi jalan (belah kiri). Aku pun slowkan kete aku. Ko tau apa yg aku nampak? Aku tgk ppuan memakai baju pengantin putih.

Dlm hati aku, aku xsyak apa2 sbb aku rasa, maybe ppuan tu bgaduh ngan husband dia di malam perkahwinan mereka yg gilang-gemilang. Baju gaun tuuu..

Tp yg silapnya, aku xtgk muka ppuan tu smasa aku mlepasi BELIAU.  Dlm 200-300m lps tu, aku tpikir balik, celah mana bleh ada org kawen mlm2 buta ni. Let alone nk bjalan sorang2 tgh2 hutan banat ni. Org gila pun xbrani kot.

Allahuakbar, xkan kene 2 kali dlm 1 malam. Btuah sungguh rasanya diri ini. Aku pun tekan minyak mcm biasa, jangan pandang belakang congkak, tekan minyak habis smpai Kluang. Mmg azab rasanya mlm tu.

Aku perasan, setiap kali "diorang" ni nk bgurau ngan aku, aku mesti jd bodoh. Aku mesti xperasan segala abnormalities tu. Kwn2 sama jgk ke?

neez_cookies posted on 4-1-2015 03:22 PM
Lepas tu??uishh..serammm

Lps tu balik tido la bro. Duk sini memanjang je sensorang. 2 blok besar, ada 44 bilik. Tp bila weekend, ada sorang dua je kat mes tu. Mmg sunyi sbb ramai pegawai yg mbujang (bini duk jauh). Time weekend mesti diorang nk balik umah masing2. Sape lg nk hadap benda2 ni? Aku je la.. Hahaha

abe_pi replied at 4-1-2015 04:51 PM
Double trouble

Tempat : ladang sawit located slightly after jirat cina Endau (menghala ke Mersing ...

Dapat imagine bunyi suara tu.
sebab last year waktu camping..
ada pulak akak tu nangis2 tepi khemah...
tengok jam dah pukul 12 lebih..memang tak la nak bukak pintu khemah tu. Hahaha

neez_cookies posted on 4-1-2015 06:15 PM
Dapat imagine bunyi suara tu.
sebab last year waktu camping..
ada pulak akak tu nangis2 tepi khe ...

Alhamdulillah, smasa dlm latihan hutan (zaman kadet dulu), xde kene bende2 pelik

best best. lagi lagi

nasi_goreng posted on 4-1-2015 06:45 PM
best best. lagi lagi

Thanks nasi. Baru abis keje ptg. Typing pun pkai HP je ni. Nanti sy update. In Shaa Allah

Next episode: Nasi Goreng "Special".. In Shaa Allah

abe_pi replied at 4-1-2015 06:30 PM
Alhamdulillah, smasa dlm latihan hutan (zaman kadet dulu), xde kene bende2 pelik

Ingat student nangis..
Tapi lain macam je bunyik..
sbb bwk student pompuan dlm 4 org je..haha..
tnye budak2 tu esoknya dorang cakap elok je tidur..err

neez_cookies posted on 4-1-2015 09:14 PM
Ingat student nangis..
Tapi lain macam je bunyik..
sbb bwk student pompuan dlm 4 org je..haha..
...

Ngigau kott

Seram la citer kt mess tt tu,kira tt ok la sbb bleh bertahan dok kt mess tu lagi.kebanyakan mess mmg byk citer angker.

Ada 1-2 citer la spanjang sy stay kat mes tu. Tp ada hal skit. Ingat nk abiskan kisah Nasi Goreng Special dulu

abe_pi replied at 4-1-2015 10:22 PM
Ada 1-2 citer la spanjang sy stay kat mes tu. Tp ada hal skit. Ingat nk abiskan kisah Nasi Goreng Sp ...

Macam best je kisah nasi goreng spesial tuh..cepat2 update k...

seram!!

TT story lagik!

abe_pi replied at 4-1-2015 09:37 PM
Ngigau kott

Haha..xde ngigau smpai meratap2 tepi khenah tu.
seriau ingat balik suara tu..