CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: drivethru

mertua oh mertua, tolonglah adil.

x perlu kecik hati, biarkan depa pi dudk rumah mana diorg suka dan selesa, x payah pening2 kepala, hang sekeluarga aman2 saja boleh tengok tv tanpa berebut tv, masak cincai, berseluar pendek dalam rumah, tanpa gangguan org luar.

baby_pingu replied at 30-12-2014 10:50 AM
kakak ipar tu anak sulung ke?

slalunya bapak mmg lebih selesa ngan anak sulung..hehe

Aah... Kakak ipar tu anak sulung.

Betul jugak kan. Sebab dorang lebih selesa dan dah biasa dari dulu kalo dtg kl mesti tido rmh dia. Mase tu dia sorang jer yg dh kawin.

mamajj replied at 30-12-2014 01:44 PM
Perkara biasalah if mertua tak tidur kat Rumah menantu.... mertua lebih selesa dgn anak yg dia boleh ...

Ya betul. Rase nyer dorang lbh selesa ddk situ.

Tapi kesian kat my wife sbb kena bermalam rmh org. Walaupun dia x pernah bersuara, tapi dia pun ade hak untuk melayan parent dia.

Bila dah baca pandangan org lain, mgkn ade hikmah nyer. Janji hubungan kekeluargaan kami bahagia.

aurorae replied at 30-12-2014 05:55 PM
terima aje lah tt, orang tua ni suka duduk tempat yg dia rasa selesa macam rumah dia sendiri  dan ta ...

Betul kata awak. Saya mmg dah boleh terima kenyataan.

Sbb itu kakak ipar yg sulung, mgkn dorang lebih selesa di sana.

ninja boy replied at 30-12-2014 06:05 PM
x perlu kecik hati, biarkan depa pi dudk rumah mana diorg suka dan selesa, x payah pening2 kepala, h ...

Betul tu. Kalo fikir dari sudut yg nakal, bagus jugak dorang ddk rmh org lain. X perlu nk fikir nak masak ape, terkejar-kejar nak balik keje, nak kemas rumah, nak kemas bilik sume. Ini cuma pandangan nakal jer.

Kadang2 kesian gak tgk kakak ipar aku. Bila sume dh berkampung kat rmh dia ( semua 8 org adik beradik ), rmh dh jadi mcm tongkang pecah. Ade gak terdetik dlm hati, kalo rmh aku mcm ni, mampus nak ke kemas balik.

Ape2 pun, aku ttp ikhlas melayan tetamu yg dtg ke rumah walau sesiapa pun. Yg penting aku sekeluarga bahagia dan dpt membahagia kan org tua selagi dorang ade.

menantu yg baik ni...

Follow Us
drivethru replied at 30-12-2014 09:18 PM
Ya betul. Rase nyer dorang lbh selesa ddk situ.

Tapi kesian kat my wife sbb kena bermalam rmh  ...

Alhamdulillah yang penting semua bahagia  .. kecapilah waktu bersama sementara ada.. sehingga kini mama masih ingat saat2 indah bersama arwah abah....saat bawa bercuti...makanan kegemarannya, gelaktawanya, saat sedih yang arwah share dgn mama.

Sesekali peluklah bapa mertua.... mama selalu lihat suami peluk arwah abah...dan saat yang tak dapat dilupakan ketika melihat suami menitiskan airmata ketika kami dlm perjalanan pulang semasa arwah abah meninggal dunia. Rasanya mcm baru semlm berlaku....

Isteri tt akan gembira bila melihat cara layanan tt pd bapanya, penatnyapun akan hilang....

PEPPERMAN replied at 30-12-2014 10:55 PM
menantu yg baik ni...

Hehehe....

Insyaallah.... Buat yg termampu. Bukan mengharapkan pujian dan ganjaran dunia. Cuma nak kan keadilan.

mamajj replied at 30-12-2014 11:40 PM
Alhamdulillah yang penting semua bahagia  .. kecapilah waktu bersama sementara ada.. sehingga kini ...

Insyaallah....

Nasihat yg sgt bermakna.

mgkin kakak ipar tt plak buka tread.......'penatla tiap kali parents dtg berkumpul ramai2x rmh kita'

rasanya....mgkin fil xtidur rmh tt mgkin jgk isteri tt pn xajak bersungguh2x.....lg dia plak berkmpug kt situ.

munchkin replied at 29-12-2014 01:52 PM
memang untung. tapi dia tak sedar betapa untungnya ada menantu yang
1. bising bila mertua tak mah ...

tq so much kaka mod @NURMIMIE atas generous kredit yang diberikan

Perlu ke aku bukak mulut pada mertua aku. Aku nak tahu sgt ape yg dia anti sgt dgn aku. Mmg aku ni kerja biasa-biasa jer. Berbanding dgn ipar aku. Dorang tu pegawai tinggi kerajaan dan org berpangkat di bank. Mgkn itu yg mertua aku pandang kot.

Untuk ambil hati mertua aku, aku pernah bawak dorang bercuti ke luar negara. Berbanding dgn ipar aku 2 org tu yg bawak bercuti pun dlm negara jer. Tapi aku tetap di pandang sepi.

Ape pandangan dan pendapat korang. Perlu ke aku bersuara atau tengok jer permainan dorang
saya cadangkan
jangan ambil pusing..

benda kecik je tu..
tapi akan menjadi besar sekiranya perkara ini diambil berat.

kalau u bersuara pun...mungkin akan mengeruhkan keadaan..
penilaian PIL pada menantu ni macam-macam yang unpredictable.
Niat kita yang baik boleh jadi mengundang salah faham yang berbeza.

kang, u suarakan pada PIL u..
then PIL u cerita kat anak menantu yang lain..
then..anak menantu yang lain mungkin faham lain pulak..
then sampaikan pada PIL u..
then PIL u faham lain pulak..
then..cakap kat u lain pulak..
then..ipar biras u faham lain..cakap kat u pulak lagi..

see..?

kalau u tengok jer permainan dorang..
takut tambah lagi hati u berkata-kata dan mendatangkan rasa tak puas hati yang lebih mendalam.

takut dalam diam,
harapan u untuk dilayan sama rata..
nanti di salahanggap pulak dan jadi isu..

kalau u serius nak ambil hati PIL u..
apa kata...
sebagai langkah pertama,
cuba organize satu kenduri...
tak kisahlah apa kenduri pun..
kenduri tahlil ke..
jemput ramai sikit...buat besar sikit..
then..ajak PIL u bermalam di rumah u...

tapi...
satu keadaan yang u mungkin kene terima dan makin pahit u terasa..
kalau memang la PIL u sememangnya lebih 'selesa' di rumah yang lagi 2 tu berbanding rumah u..

so, kalau u nak usaha beriya nak menarik perhatian pun..
bimbang juga hasrat u tu mengundang kecewa..

ada kalanya...
biarkan aje pun adalah lebih baik..

janji..
u ngan isteri u bahagia
PIL u pulak, layan u ok je..

chill...
jangan terlalu nak memikirkan sangat..
nanti..lama-lama...perasaan tu akan jadi hasad...
dan akan mengundang keadaan yang lebih worst..

ctmoon replied at 29-12-2014 06:08 PM
mcm aku bpk mentua ok..mak mentua yg xok nye...aku kije swasta jek...die xske org kije swasta..nk or ...
mcm aku bpk mentua ok..mak mentua yg xok nye...aku kije swasta jek...die xske org kije swasta..nk org kije gomen jek...kalau biras n kaka ipar aku blk..kelam kabut die g bancuh air...msk segala..kalau aku n hubby aku blk..die wat bodoh jek..aku tau die xske aku..tp aku wat bodoh jek..tiap mggu aku blk jgk kampung hubby aku..kalau ikut hati mmg aku xnk blk..tp aku fikir guna akal so aku blk lah..

tp memang ketara ar layanan die pada kami n layanan dia kat kakak ipar n biras aku...
yela kaka ipar aku pun kije gomen jgk..

kalau tak balik...fikir guna apa lak..?

ya,
dalam berumahtangga ni..
ada benda kene buat-buat tak nampak aje..
janji semua 'ok'

pasuoren replied at 7-1-2015 09:26 AM
kalau tak balik...fikir guna apa lak..?

ya,

kalau xnk balik fikir pakai otak sajork kaka pasu..hahaa

erm mmg benda camni leh wat kite sakit hati..cam aku pun senasib cam ko cume masalah yg berlainan...aku setakat ni ok wlu skt hati aku buat bodo jer....

nak tgk gak sampai bile camni. masa dorang dtg umah aku dorang ok jer peramah jer. aku pun layan dorang sebaik mungkin. time kite balik kg dorang wat bodoh....nak tegur aku jauh skali pastu klu aku ckp dorang diam jer..dgn menantu n ipar lain ok jer...aku pun tak tau mane salahnye. cam aku tunggul kayu jer dibuatnya.

mmg betul lar org ckp...nak tgk org tu pandai hormat org ker tak, pergilar berjalan di rumahnya n perhatikan layanannya pd kite, bukannya semasa dia berada di rumah kite kerana sume tu hipokrit.

X apa la tt. Yg penting bila sapa2 dtg rumah, kita raikan seikhlas2 nya. Akak buat gitu je. Take it positively, in syaa Allah, everything'll be ok

drivethru replied at 29-12-2014 01:14 PM
Xde la nak touching2 ala pondan ni.

Cuma bila jadi mcm ni rase geram jugak.

takde aircond tu boleh jadi sebab. MIL aku pun camtu, sbb dah terbiasa tido kat rumah dia aircond.
if tak ada, mmg dia tak selesa nak tido.  

Edited by mommymonster82 at 29-7-2015 05:31 AM

Salam tt aper citer terbaru?
Me pon my parents xsuka dtg umah me..ke u ni my hubby? Hurmmmm rasa my hubby x masuk forum ni..mcm sama plak kisah ni..tp kmi xduduk rawang  hihihi...my hubby mmg terasa hati parents me xbermlm kt rumh ktorg ... ada gak dia xbg me gi bmlm rumh my sis..mcm2lah alasan dia bgi..so me mula2 me xfaham sampailh hb me terus terang cakap...

Me tau my parents xselesa ngan me n my hubby..mmg lain sgt cr fikir n tindakn my hubby ngan family me..so me pon dah kahwin n pilih dia of coslah sbb kami sekepala..so tu byk jd salah faham antara ktorg.....n my mom plak jenis xboleh ditegur..byklh klu nk citer yg buatkn me dgn my mom mmg jd xsekepala...

Me selalu cuba fikir positif jerlah...klu nk fikir byk sebenarnya terasa..tp me sedapkn hati me ckp xperlah Allah nk bg me berehat...tu jerlah penyedap hati me.... tak yahlah tanya per2 kt mertua..biar jerlah dorg tu..nnti gaduh n terasa lgi xseronok...pastu tau2 jerlah..gaduh ngan org tua2 ni kompem nnti kita jugak yg disalhkn...

sian TT..TT nampk baik.cuma awak lebih trsinggung,tkpela mereka lebh selesa rumh kak ipar u tu agaknye

ai ade nk share satu cerita lebh kurg TT,sory ter off topic.my BIL dia agak cerewet,dia ank nom 3.dia cerewet sampi PIL ai tak selesa dan taknak tidur rumah dia..

contoh cerewet BIL yg buat PIL tak selsa,kalau time makan semua kena duduk atas meja makan.kalau kite dekt rumh sndri kdang ikut suke kan makan ats kerusi depn tivi la.ini tak,kalau rumah BIL macam ade protokl tk rasmi gitu,even makan keropok goreng pun wajib semua kena dudk kt meja makan,adoi..lagi satu tak boleh makan terlalu lewt,limit waktu last pukl 7malam.lepas tu tak boleh makan nasi banyk tkut penyakit.klu boleh satu senduk comel je..hoi org tua tu da la ade penyakit kencg mnis kebulur je,boleh dia tahan nafsu org tua tu nak makan..haha

kitoerg pergi rumah dia pun da faham n selalu terkena,tu sebb bile BIL offer pada PIL,PIL seakan mengelak.sebb pergerakan n perbuatan terbatas.

sekiancerita ai.sorry TT

saye2007 replied at 27-7-2015 03:02 PM
takde aircond tu boleh jadi sebab. MIL aku pun camtu, sbb dah terbiasa tido kat rumah dia aircond. ...

hehehe.....

ade jugak orang baca kisah sedih ni lg.

kalau aircond di jadi kan alasan, x boleh nk ckp ape dah. aku mmg x mampu nk pasang ekon setiap bilik.

kipas siling setiap bilik ade. bukan nyer panas mane sgt pun.

sekarang ni aku mmg dh boleh terima semua ni. malas nk fikir2 lagi dh. yg penting PIL bahagia, aku pun bahagia.