CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: drivethru

mertua oh mertua, tolonglah adil.

rawahah replied at 29-12-2014 10:48 AM
aku plak lagi suka pak mertua tak dtg umah aku.. sebab aku sibuk memanjang.. hehe.. taku mereka berk ...

Xde la nak touching2 ala pondan ni.

Cuma bila jadi mcm ni rase geram jugak.

Bila adik/kakak ipar bersalin, mak mertua boleh jaga sampai 2 minggu kat sini. Wife aku bersalin, terus datang bawak wife aku balik kpg.

Mgkn rmh aku xde econ kot. Tu yg x selesa nk tido sini.

green~tea replied at 29-12-2014 11:08 AM
untung laa parents in law dapat menantu camni...

kalo tea plak, bila laa MIL nak gi duduk rumah  ...

Ape yg untung nyer tea?

Aku layan dorang same jer mcm aku layan family sendiri. Kalo aku bawak parent aku bercuti, aku akan bawak PIL aku jugak.

drivethru replied at 29-12-2014 12:54 PM
Ape yg untung nyer munchkin?

Aku buat ape yg termampu jer.

memang untung. tapi dia tak sedar betapa untungnya ada menantu yang
1. bising bila mertua tak mahu/berat ke rumah
>> sesetengah menantu rimas or tak ngam ngan mertua

2. berebut rebut nak belanja mertua
>> sesetengah berkira ngan mertua

sejuk perut ibu yang mengandungkan drivethru.

munchkin doakan supaya mereka sedar betapa ikhlas dan sayangnya drivethru terhadap mereka. susah nak dapat menantu cam ni tau!

Rate

1

buat dek ajer dah la
rumah aku pun bersebelahan ajer dgn adik ipar,
tapi mertua tak penah jejak kaki rumah aku (atau aku terlupa mungkin)
semedang gi rumah sebelah ajer

dan adakah ini menyebabkan aku laki bini masam muka? TIDAK
adakah menyebabkan aku terasa hati? TIDAK
adakah aku buat muka kat mertua?TIDAK

yang penting, aku laki bini hepi
lagi pulak... kalo mertua tak datang pun okeh.... takyah kemas rumah beria
benda mcm ni.. aku malas nak semakkan kepala

kau org lelaki... patutnya tak payah amek pot sangat hal ini
dan jgn jadikkan benda ni alasan nak bermasam muka pulak
yang penting... keluarga ko hepi

Rate

1

green~tea replied at 29-12-2014 11:08 AM
untung laa parents in law dapat menantu camni...

kalo tea plak, bila laa MIL nak gi duduk rumah  ...

ayoii..fil tak ikut sekali ka??
suami tea yg tanggung shopping ka??

PIL kau bukan tak suka tapi segan kat kau.

Follow Us
Edited by green~tea at 29-12-2014 03:19 PM

reply post @tiputipujah
FIL dah meninggal... tea ok je dia nak shopping.. cuma mcm almost everyday ajak kluar shopping lepas kitorang balik keje... weekend apatah lg.. kalo dia duduk rumah tea, mmg husband tpaksa tapau breakfast & balik tapau lunch sbb dia tak pernah masak, tak pernah kemas rumah, tak pernah basuh baju dia sendiri pun... hari2 cuma tengok drama kat tv, and bergosip dalam phone dengan anak2 lain... bila bergosip ni macam2 la kan, anak beranak jadi bergaduh, bermasam muka... last2 sume anak dia takmo jaga dia, and mostly mmg hantar duduk rumah tea aje... rumah dia kat kg biar kosong, even sebelah tu rumah kakak ipar tea.. so daripada 12 beradik, end up tea & kakak ipar tea aje yg dia duduk 4-6 bulan.. rumah anak2 lain mmg seminggu aje, lebih dari tu, mmg diorang datang hantar ke rumah kitorang balik....maybe sbb tak tahan kena gosip kot... adik ipar tea pernah datang antar mak dia ke rumah tea lepas tak sampai seminggu duk ngn diorang, and nangis2 mintak tolong tea jagakan mak dia... shopping tu adik beradik husband xkisah kot sbb diorang mostly kaya raya..

reply post @drivethru

mmg untung dapat menantu cam u... yang ambik berat in laws...

yes, bila bawak jenjalan, mmg tea gilir2 bawak parents tea & in law... tak bawak sekaligus laa sbb minat diorang lain2... MIL minat shopping... parents tea plak minat culture & nature... bawak umrah pun sama rata... kita rasa dah buat sama rata, but still ada jugak bunyi2 kat belakang tak puas hati...

kat atas tadi ada forumer cakap, maybe ur in law segan dgn u kot.. takpe lah... keep on visiting diorang, beri buah tangan... maybe ur SIL tu anak kesayangan kot...

Lek la bro. Yg penting ko dh buat yg terbaik.
Pd aku, kalau ank diorang sendiri xbising pun dh cukup baik.
sbb biasanya org pompuan ni dia akn terasa hati bila laki xberi perhatian pd keluarga dia.
bab hargai ke tak tu ko tolak tepi dulu lah.
asalkan keluarga ko hidup bahagia sudah.

Edited by faraway1 at 29-12-2014 06:02 AM
drivethru replied at 28-12-2014 11:53 PM
Ape yg x selesa nyer. Kalo aku ni jns yg menyombobg dan x beratkan mertua boleh la. Ni siap aku ba ...

me tetap rasa sebab dorang segan dan tak selesa dengan u.
kalau tidak, taklah suruh orang lain, err cam cita u.

but , ini bukan persaingan antara menantu sapa paling disayangi yea.

you buat apa pun, mesti ke kena balasan..
mesti ke mentua u nobatkan u menantu the best of the year,
tidak jugak..

so dari u memeningkan kepala, bersyukur ajelah dengan situasi ini..
its not that bad.. just u bukan menantu diperlukan setiap masa..

Rate

1

mcm aku bpk mentua ok..mak mentua yg xok nye...aku kije swasta jek...die xske org kije swasta..nk org kije gomen jek...kalau biras n kaka ipar aku blk..kelam kabut die g bancuh air...msk segala..kalau aku n hubby aku blk..die wat bodoh jek..aku tau die xske aku..tp aku wat bodoh jek..tiap mggu aku blk jgk kampung hubby aku..kalau ikut hati mmg aku xnk blk..tp aku fikir guna akal so aku blk lah..

tp memang ketara ar layanan die pada kami n layanan dia kat kakak ipar n biras aku...
yela kaka ipar aku pun kije gomen jgk..

Engkau kutuk mertua engkau ni dapat kebenaran wife engkau tak tt???...Kalau aku pantang tok nenek aku orang burukkan family aku

Kalau tak nak runsingkan kepala n jiwa lagi, tanyala wife, dia ada kecik ati ke?
Just tanya elok2, dari asik tertanya2 kan kenape in laws mcm tu...
Tp mcm foremer lain katala, sama ada segan atau tak selesa..
Yang penting tt dah cuba jadi menantu terbaikkan, tak berkira dengan mertua
Bagusla macam tu

faraway1 replied at 29-12-2014 05:56 PM
me tetap rasa sebab dorang segan dan tak selesa dengan u.
kalau tidak, taklah suruh orang lain, e ...

X pernah terfikir pun nak jadi menantu terbaik atau nk bersaing dgn yg lain. Sbb ini mmg dh tanggungjawap utk mengembira kan dorang.

Mcm my parent plak, dorang mmg x suka tido rmh anak2 atau rmh org lain. Bila dia nk berjalan ke kl, dia akan bergilir pegi rmh anak2. So adik beradik yg lain akan dtg ke rmh yg parent ade. So kami semua akan berkampung dari pagi sampai ke petang.

Ape2 pun terima kasih atas pandangan dan pendapat.

ctmoon replied at 29-12-2014 06:08 PM
mcm aku bpk mentua ok..mak mentua yg xok nye...aku kije swasta jek...die xske org kije swasta..nk or ...

Actually PIL aku ni mmg baik. Xde la jns yg mulut leser ke ape. Cuma aku kena cari punca dorang xnk dtg rumah.

Aku dapat syak sesuatu. Tapi x pasti samada ini punca dia ke x. Dulu wife aku pernah pegi kursus selama 6 bulan. MIL dia nk jaga anak aku tu. Tapi aku x bagi sbb jauh aku nak balik kpg tgk anak. So aku bagi mak aku jaga sbb dia org perak. Senang aku nk balik kpg tgk anak setiap minggu. Mgkn sbb tu kot. Hehe...

Aku pun suka balik rmh PIL. Sbb MIL pandai buat kuih kaswi kesukaan aku. Kalo aku balik, mmg tiap2 hari dia buat utk bfast. Sampai org lain jemu la.

bazinga replied at 29-12-2014 10:12 PM
Kalau tak nak runsingkan kepala n jiwa lagi, tanyala wife, dia ada kecik ati ke?
Just tanya elok2,  ...

Pernah gak tanya wife 'ayah x nak tido sini ke'. Tapi bukan tanya 'kenapa ayah x nak tido sini'. Dia senyum dan senyap jer. Aku rase wife aku ni mcm x kisah sgt PIL nk tido rmh aku. Mgkn dia lebih memahami parent dia.

Bila PIL ade kat rmh yg lain, wife aku akan berkampung disitu. Dia akan mintak izin dan aku x pernah halang pun. Cuma aku plak rase x selesa nk ddk lame2 rmh org lain. Sbb aku x suka pakai baju dlm rmh. Bila ddk rmh org ni, kena jaga aurat.

drivethru replied at 29-12-2014 02:26 PM
X pernah terfikir pun nak jadi menantu terbaik atau nk bersaing dgn yg lain. Sbb ini mmg dh tanggu ...

setiap orang kan berbeza,
see my mentua tak pernah tidur rumah kami,
datang rumah kami, me rasa 2 kali aje dalam
4 tahun me jadi menantu sebelum dorang meninggal ...

tiada me jadikan hal walaupun me pagi rumah dorang
3 ke 4 kali seminggu..

just enjoy Ada mentua selagi dorang masih hidup....

kakak ipar tu anak sulung ke?

slalunya bapak mmg lebih selesa ngan anak sulung..hehe
bapak iols pun kalo pegi mana2 umah anak dia..slalu yg tak byk komen or yg dia tak kisah dok lama pun umah akak iols yg sulung..
kalo umah iols lagi la dia xselesa..cos iols ja umah takda tanah

Perkara biasalah if mertua tak tidur kat Rumah menantu.... mertua lebih selesa dgn anak yg dia boleh borak2, mesra-mesra ikut keselesaan dia...jgnlah ambil hati sgt.

terima aje lah tt, orang tua ni suka duduk tempat yg dia rasa selesa macam rumah dia sendiri  dan tak segan2.

Mak aku pun lebih suka duduk rumah adik bungsu berbanding rumah aku.  Dulu masa aku tak faham,  aku selalu ajak dia datang ke rumah, tp macam2 alasan dia bagi.  Aku terima la sebab logik, belajar agama lah, pokok nak siramlah.  Masa aku lahirkan anak pun, seminggu je dia jaga aku.

Tiba2 aku dapat tau, rupa-rupanya mak kerap pergi rumah adik bungsu.  Suami dia outstation 2 hari pun sanggup turun KL nak temankan adik aku kat rumah, padahal dalam rumah tu  ada 2 anak dan maid lagi.  Mula2 aku memang rasa macam2, kecik hati, rasa tak disayangi dll.  

Lepas tu aku buat kesimpulan mak aku memang lebih rapat dan lebih selesa dengan adik bungsu berbanding aku.  Adik aku call mak setiap hari.    Aku tak mampu buat macam tu.  Pernah masa aku bawa mak aku jalan2, adik aku call mak aku beberapa kali dalam masa 2 jam perjalanan tu.  

Talian kemesraan tu datang dari hati, tak boleh dipaksa2.   Biarlah mereka tinggal dimana yang mereka selesa. Kita buat baik pada mereka seikhlas hati, tak perlu harap balasan.  Mudah-mudahan Allah sahaja yg balas di sana nanti.   Aku pun sama, bawa mak aku umrah dan jalan2 ke luar negara, sebab aku mampu dan nak dia merasa, bukan sebab aku mengharap balasan.  Adik2 tak mampu buat begitu, tapi mereka lagi rapat dari segi hubungan dengan dia.

Cubalah tt, kau akan tenang lepas ni.  Dia lebih selesa di rumah sana,  tak perlu fikir lagi kenapa.

Rate

1