CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5822|Reply: 35

bos yang pemarah

Post time 5-12-2014 01:49 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum semua..

Ok kisah ni berlaku kt kawan aku. Tp amat terkesan kt hati aku sbb ktorang kt tmpat keje yg sama.

thread ni aku buka sbb nak tnya pendapat korang cene nak hadapai bos yang kuat marah. Padahal benda kecik2 je. Arini dia marah kawan aku yg juga seorang pentadbir kt depan staf. Padahal arini ada miting staf. Apa motif dia pi marah depan miting staf. Sblm miting staf dah ada miting pentadbir. Marah la ms miting pentadbir tu. Apa motif dia? Ishk xpaham aku.

Stakatni aku blm kene marah cntu ag. Kawan2 aku yg lain dah byk yg kene. Takut aku. Cene ek nk buat. Adoi rs nk pindah je. Tp xde alasan lak

wkumsalam. hahaha kena tebalkan  muka la... kalo mmg selayak nya kena marah, hadap je la... org xkan marah xtentu pasal...kalau hg xsalah, pepandai la menjwab. provide bukti or suporrted document. sentiasa alert.

kalau xsalah, buat apa nak takut..

tah2 boss ko tu mmg saja nak uji staff kot..

kalo jenis boss yg cengil gak, simply wat bodo or muka dont bother...

bermacam2 bos aku dah jumpe. yg panas baran pun penah. carut2 tu perkara biasa. mcm aku pun pnh kena marah tapi mesti bersebab kan. bagi aku sng je, kita buat je keje kita. kalo kena marah tu, dengar je. tak perlu nak simpan kat hati. ape yg dia bebel tu, amek sbgai pengajaran. mungkin bg kita perkara kecik. pandangan bos lain pulak.

yg benar,
Kuli batak selamanya

bos ko tgh period kot.huhu

wkmslm

adat la kalau kena marah dgn bos kan
senang cite kalau x tahan
berenti je,abis cerita
dr nk gado2 dgn bos
dia tetap bos
dia tetap betul kn
walau pn dia salah
sabau je la

bos syena xkuat marah.. tapi kuat membebel..kadang-kadang hal kecik ataupun salah kecik pun dia bising.. selalunya syena kalau kena membebel dgn dia senyum jela.. lagi-lagi kalau mmg syena slh..

Follow Us
motip marah depan orang ramai dah kenape..?
sengaja nk jatuhkan maruah org ke..??
siyes me memang menyampah ngn org perangai mcm ni..

Klau ko rasa ko boleh survive kt tmpt lain sila resign.  Tp kat mana2 pun sama jer hakikatnya. Marah2 tu bg aku biasa la. Kita nak kena kuat mental. Yg paling penting sabar.

kiLogram88 posted on 5-12-2014 02:22 PM
bermacam2 bos aku dah jumpe. yg panas baran pun penah. carut2 tu perkara biasa. mcm aku pun pnh kena ...

Mmg kwan aku tu ada wt salah skit. Yela dia br naik pgkat..xbiasa lg selok belok kerja. Sblm ni bos tu duk pujuk dia naik pgkat sbb xde org sanggup. Lgpn diorg sblm ni kawan2. Seb baik kwn aku tu msh wat profesional walopn kt lua dia menangis

syena posted on 5-12-2014 03:15 PM
bos syena xkuat marah.. tapi kuat membebel..kadang-kadang hal kecik ataupun salah kecik pun dia bisi ...

Kalo membebel aku xksh. Aku lg suka sbb rasa cam mak. Aku dah xde mak. Ni marah. Pedas2 sume. Adus

cataleya posted on 5-12-2014 08:20 PM
Klau ko rasa ko boleh survive kt tmpt lain sila resign.  Tp kat mana2 pun sama jer hakikatnya. Marah ...

Marah tu biasa. pd aku..bia kne ngn tmpat. Padahal hari2 jmpa kt opis.Tp nape mst marah ms miting besama staf bawah. Cam x jaga air muka sesama pentadbir lak

hanie_z posted on 5-12-2014 06:23 PM
motip marah depan orang ramai dah kenape..?
sengaja nk jatuhkan maruah org ke..??
siyes me memang  ...

Tula pasai. Kalo ada kita wt salah..panggil
la. Jmpa 4mata. Nk marah ape pn mrh la kan..huhh aku lak yg emo

salam tt ,tumpang ye,rasenye ade kene-mengene jugak....aku blum ade pengalaman kerja lagi..baru nak start praktikal awal tahun depan...dapat la tempat dekat dgn rumah..bile dh dapat pulak..salah sorg pkerja dlm tu call aku suruh pikir dulu sebelum accept...katenye boss kt situ care die kasar,jenis maki2..bagi result kt student sikit...nak pilih tempat lain..takot x dapat tempat pulak...so what say uols..positive saje or cari lg tempat baru..

Bos aku tak penah marah, tapi kuat bebel sampai kengkadang naik geram aku tarik muka je depan dia.

Nanti dia pujuk balik dengan modal lawak bodoh dia.

Memang adat ke bos marah marah depan staff macam tu? Risau pulak aku nak tukar kerja macam ni.

manager aku kuat komen kerja aku, kdg tu ada gak marah2, tp dia low tone kan suara dia (but i know dia marah kat aku)...

sometime, dia marah aku pasal dia dengar orang kata aku tak buat kerja, ni mmg masalah manager aku, suke benor dengar kata orang, actually orang tu pun mmg ada masalah dengan aku..

mula2 tu mmg la aku rasa cuak, sedih, tekajut pun ada time dia marah aku, tapi lama2, aku buat toya, angguk2 kepala, then cakap 'hmm''',, 'ok', 'erm'... last2 dia pun rasa malas nak layan aku,...

ko buat toya je, buat muka takde perasaan, takdenya dia nak belasah ko bagai, kalau dia sentuh ko sikit pun, mahkamah buruh kan ada, complaint je...

bos yg suka marah2 ni sometime, seorang yg sunyi... so no need to layan org yg lonely ni....

miszaimi posted on 5-12-2014 10:43 PM
salam tt ,tumpang ye,rasenye ade kene-mengene jugak....aku blum ade pengalaman kerja lagi..baru nak  ...

Cari kerja lain lah dik....

Klu dia marah-marah pastu bg markah tinggi mwlambung kita blh pejam sblah mata...ni jenis yg hati tak brp putih...

jazaa posted on 6-12-2014 06:53 AM
Cari kerja lain lah dik....

Klu dia marah-marah pastu bg markah tinggi mwlambung kita blh pejam ...

tp mak dan akak pulak kate..pegi je la drp x dpt tempat..nak tamat kan program je pon..yg plg islamik..tuhan kan ade..gitu.boleh brubah ke org bgitu mcm psycho padahal bos department je..ayah pulak kate pkai je nama uncle sy.(die ex pengarah kt situ)...tp malas nak libat kan die....adoi masih lg berpikir

cekgihani posted on 5-12-2014 08:29 PM
Marah tu biasa. pd aku..bia kne ngn tmpat. Padahal hari2 jmpa kt opis.Tp nape mst marah ms miting  ...

in working world, mmg ko akan jumpa boss2 yg mcm tu, yg jenis tak reti nak jaga air muka org bawahan....sesuka hati dia jer nak memaki hamun org...tak professional langsung....mcm dia tu bagus sgt, padahal dia sendiri pun makan gaji jer kat situ....

Kebiasaan yg aku slalu peratikan org2 yg berperangai camtu, takkan bertahan lama kat tempat tu, perangai busuk biasa akan tersebar cepat, dah tentu akan smp ke higher management....

stakat nie aku tak pnh lagi directly report kat boss2 berperangai camtu....yg jenis dia jer betul, adalah....haha....

miszaimi posted on 5-12-2014 10:43 PM
salam tt ,tumpang ye,rasenye ade kene-mengene jugak....aku blum ade pengalaman kerja lagi..baru nak  ...

boss tu yg akan bagi markah ke? kan biasanya ada supervisor? bagi aku, ko g je survey tempat lain..kalau x ada option, tahan je la..lagipun praktikal je

bagi aku, praktikal ni penting kalau ko diberi kerja utk dibuat

satu petua, kalau dia marah ko lagi, jangan tunjuk apa2 reaksi takut ke ape, diam just tunjuk blank face, dan siapkan keja yg diminta...

12Next
Return to list New