CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1525|Reply: 0

Produce atau resell. Pro n cons?

Salam...

Aku baru berjinak2 menceburkan diri dalam meniaga ni. Takdela besar pon... kecil2an.. Bermula dengan amik tempahan buat kek... Now customer dh kenal produk aku... cuma ye la.. kek bukan orang makan tiap2 hari kan. Aku cuba buat kecik2 pulak hantar kt cafe2. So far memang menggalakkan.

Sebagai orang baru... aku nak tau.. apa kelebihan berniaga dengan kaedah 'produce' mcm aku.. buat sendiri kek ... compared to 'resell'. Jual je barang2 yg dah siap.Takyah susah2 berpenat lelah baking bagai.

Aku ikut tips... mulakan dengan sesuatu yg kita suka buat. Yes. I love baking and cooking. Hantar kt kafe. Sambutan bagus. Takleh hantar banyak2 sbb masalah storage.. kene ada fridge untuk tahan lama. So aku buat awal2 ni daily basis. Tiap hari habis la. After 2 weeks.. tengok2 dh ada saingan. Ada orang letak kek lain lak kt kedai yg sama. takpela.. saingan sihat n rezeki masing2. Aku kene pk strategi la... tu bab lain.

But for now.. bole otai2 story sikit.. apa kelebihan yg ada pada producer or manufacturer compared to reseller. Buat masa ni aku masih buat part time. Cari tapak n uji kemampuan. Klau dah yakin nanti... bole buat full time. Sementara masih ada gaji tetap... bole la cuba2.

Betul ke permulaan aku amik ni?

Thank you in advance