CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11235|Reply: 46

mana nak beli cloth diapers

salam..

saya ada mslh untuk baby boy yg baru berusia 2 bulan..dia tak boleh nak pakai semua jenis diapers aka dd...abis naik ruam2 sian tengok..n dia asyik nangis2 tak selesa...baru2 nie saya ada beli cloth diapers tp buatan china..coz kat tempat saya nie dr semurah2 cd ke semahal2 cd semua dr china...saya tak de mslah buatan china atau mn2 negara...tp mslah kat baby boy saya pulak kaki dia jenis kaki kfc...so saya ada baca2 tuk jenis kaki kfc lebih sesuai tuk pakai cd dr uk atau usa...ada tak sesiapa leh tlg bagi web atau fb yg mn ada seller jual jenis yg saya nak..saya ingat nak beli n nak start pakai cd sepenuhnya...tolong pd sesiapa yg ada info tlg share yer...tq

Kaki KFC tu macamana?

mama.bustan posted on 13-8-2014 11:53 AM
Kaki KFC tu macamana?

Peha dia beso ala2 drumstik ayam kfc yg sanggup dimakan.. Hehehe

Oooo..

Saya beli yg QQ & babyland je

mama.bustan posted on 13-8-2014 03:16 PM
Oooo..

Saya beli yg QQ & babyland je

Beli kat kedai atau on9.. Bape harganya.. Sampai berapa berat.. Kalo beli on9 leh bg link tak..

poyohabis posted on 13-8-2014 03:32 PM
Beli kat kedai atau on9.. Bape harganya.. Sampai berapa berat.. Kalo beli on9 leh bg link tak..: ...

Kt lelong byk sis...
Kalo baby jnis kulit sensitif, cube beli jenis bamboo..

Sweet skg pkai qqbaby jek

Follow Us
Macam mana nak pakai cd ni?
Kena lapik apa2 ke kat dalam?

sweetsour25 posted on 14-8-2014 11:58 PM
Kt lelong byk sis...
Kalo baby jnis kulit sensitif, cube beli jenis bamboo..

yg jenis bamboo nie suar dia tu dr jenis bamboo atau insert dia..kalo insert dia dr bamboo memang ada..mlm2 sebelum anak tido sy pakaikan dia insert biasa apa tah nama dia gan bamboo..dua lapik coz insert bamboo tu nipis jer kan..memang selesa sampai ke pagi kering walaupun ada bau kencing baby...baby pon tak meragam time tido...cuma next month nak kene tambah lagi nie..tu yg tanya nie...

johndoe17 posted on 18-8-2014 12:59 PM
Macam mana nak pakai cd ni?
Kena lapik apa2 ke kat dalam?

nie bentuk cd..yg putih tu insert dia..yg aku beli kat kedai baby dkt gan tadika anak aku tu satu jenis button satu jenis klip velco kot nama dia..setiap satu cd tu dpt 2 insert lps tu aku beli tambah lagi insert tu..coz insert tu lambat sikit keringnya..yg bamboo lagi lambat kering dr yg biasa..tu yg aku beli insert lebih dr cd dia...bulan depan ingat nak beli yg kat on9...nampak ada org jual 4 pasang cd rm100..mcm murah jer tp tak tau la anak aku sesuai ke tak...

boleh try CD lunatots

www.lunatots.com

kalo kita beli cd lunatots nie dia leh pakai insert dr brand lain tak..atau kene pakai barand lunatots nie gak...dah tengok mcm tergoda gak..adeh kene msk list nie...tq yer

poyohabis posted on 19-8-2014 08:30 AM
kalo kita beli cd lunatots nie dia leh pakai insert dr brand lain tak..atau kene pakai barand lunato ...

Rasa boleh je sumbat insert lain, no problems. Aku ni cd berlambak..mcm2 brand. Tapi nak start pakai tatau bila. Anak dah umo 6bulan pon xde kekuatan lg nak pakaikan. Byk cd online, kat onebabyworld ada. Macam2 brand. Bila aku tgk review, org cakap bamboolite ok untuk heavy wetter, aku beli gak 3cd brand bamboolite. Harga satu rm70 bapak mahal jugak la. Nnt la next month aku pakaikan kt baby aku, aku bg review kehkehkeh

Sayawanieta posted on 22-8-2014 11:25 PM
Rasa boleh je sumbat insert lain, no problems. Aku ni cd berlambak..mcm2 brand. Tapi nak start pak ...

Ok nanti ko bgtau ye bl dah cuba..baby aku ni sian dia pakai drypes nangis2 x selesa kot.. Bl pakai cd elok lak senyum2 jer.. Tu yg survey2 dl ni ada beberapa jenis rupanya yer.. Ada yg one size, ada yg insert dia terus lekat kat cd... Ada yg mcm kain lampin kita kene ikat2... Alih2 kepala aku pening pusing2.. Belum lg bab2 insert ada mcm2 jenis gak...

poyohabis posted on 23-8-2014 11:56 AM
Ok nanti ko bgtau ye bl dah cuba..baby aku ni sian dia pakai drypes nangis2 x selesa kot.. Bl paka ...

H haha aku pon macam ko la..aku ni mls nak pakai sbb tatau cemana nak basuh. Ada org kata kena rendam la itu la ini la..haizz..tapi kalo kai pampers mmg byk duit abeh la..sian anak ko xleh pakai..tapi kalo nak paksa2 xleh jugak..anak aku serasi ng drypers n mamypoko..alhamdulillah tapi kalu bleh nak guna cd la jimat duit aku yg jobless ni..kihkih

Sayawanieta posted on 31-8-2014 11:18 AM
H haha aku pon macam ko la..aku ni mls nak pakai sbb tatau cemana nak basuh. Ada org kata kena ren ...

Yg org kedai baby ajar aku katanya mula2 bsh 6x lps tu br blh pakai.. Maksudnya basuh n kering sebanyak 6x.. Lps tu leh pakai.. Yg ni tuk yg microfiber kalo yg insert bamboo kn rendam gan air suam dl pertama kali lps tu baru bsh biasa n benut 7-8x baru pakai.. Aku ml2 rajin gak la bsh tgn tp perah x kuat jd lambat kering... Skrg ni aku isi dlm beg loundry yg dpt ms tido kat hotel.. Bila nak cuci aku masukkan semua insert anak aku then aku msk dlm mesin bsh.. Cuma mula2 x pakai sabun coz suami aku beli sabun fab... Org kedai kata x blh bsh pakai sabun basuh mahal2 kn pakai yg murah2... Jd aku x pakai sabun.. Jd hancing2 anak aku pakai aku basuh dia nye beg tu je x campur gan baju lain.. Dah siap jemur...kalo hari cerah jemur kul 8pg kul 10pg hari dah garing.. Kalo ari x cerah hujan aku jemur guna kipas jemur kul 8 pg kul12 dah kering tp disebabkan suar x banyak jd pakai mlm jer dl..

poyohabis posted on 31-8-2014 11:45 AM
Yg org kedai baby ajar aku katanya mula2 bsh 6x lps tu br blh pakai.. Maksudnya basuh n kering seb ...

Ko tau tak aku gasak je campur basuh microfiber n insert bammboo. Aku dah prewash semua 5x. Ada efek tak wei? Huuhuu..ko ada berapa cd? Aku ada 11 je..insert ada 18. Aku nak try pakai dulu kalo selesa aku tmbh lagi stok. Ko basuh tgn camne?guna berus ke? Aku ingt kalo aku jadi pindah oversea aku nak guna cd je sbb pampers kat sana mahal. Baik aku guna wat beli lauk hahahha..

Sayawanieta posted on 2-9-2014 12:30 AM
Ko tau tak aku gasak je campur basuh microfiber n insert bammboo. Aku dah prewash semua 5x. Ada ef ...

aku pon sama la gasak je campur basuh micro gan bamboo tu...tak kata lak kene cuci asing2 kan...elok jer anak aku pakai..gembira senyum2 je...weii ko nak duk oversea kat mn..nanti boleh la aku pesan dr ko...dengar2 cd kat sana kalo ada kawan beli direct lagi murah dr yg kat malaysia nie...aku skrg nie ada 10cd insert lak 23 yg microfiber yg bamboo ada 6 baru tambah coz ari tu ada 2 cd 7 insert microfiber n 2 insert bamboo...ingat bulan depan nak cuba hemp lak...suami aku mcm tak percaya sgt beli kat on9..kelmarin pegi borong lagi..ari nie duk sibuk memcuci la...tp kalo aku dpt kontrol nafsu shoping aku leh la duit tu pegi beli cd lagi..mcm ketagih lak nak menambah cd nie...

poyohabis posted on 2-9-2014 09:00 AM
aku pon sama la gasak je campur basuh micro gan bamboo tu...tak kata lak kene cuci asing2 kan...el ...

Wah dah byk tu. Kat mana ko borong wei insert? Selai bape? Kalo online microfiber lam rm10 gitu la kan. Aku nk merempat europe tahun depan. Kat sana tatau la meluas ke tak pengunaan cd n mahal ke murah tatau la aku. Tu la lam masa 5 bulan ni aku nk try dulu guna kalo ok leh aku bawak cd2 g belanda. Tapi anak aku melasak kemainnn sekarang. Nak pakaikan pampers pon bleh ilang sabar aku. Last2 aku beli mamypoko pants senang je sarung mcm seluar. Kalo tak menangis2 dia aku kerjakan nak kai pampers. Nak bayangkan dia kai cd yg snap2 tu..haiyohhh..xleh nk byg!

Sayawanieta posted on 2-9-2014 08:10 PM
Wah dah byk tu. Kat mana ko borong wei insert? Selai bape? Kalo online microfiber lam rm10 gitu la ...

Hehehe aku beli insert kat kedai baby kat sini je.. Cd n insert aku x penah beli on9 lg.. Ari tu aku cari ada satu kedai jual cd dia agak mahal rm42.90 tp insert dia murah yg microfiber 3 dlm satu plastik rm20.90 berbanding kedai lain rm23.90...katanya dr negara china.. X kisah la kan dr mn pon janji anak aku pakai serasi ok la.. Tu yg duk borong insert abis.. Dia jual pon x banyak.. Yg bamboo dia jual 2pcs rm20.90 dlm satu plastik..ingat nak tambah lagi nanti yg bamboo.. Microfiber nye dah banyak leh stop beli.. Nak tambah yg bamboo n nak try yg choral lak..coz anak aku tido mlm pakai yg bamboo 1pcs tahan 5-6 jam n dia selesa..

Aku rs leh gak la ko buat cd mcm pants dd.. Ko ml2 adjust la anak ko nak pakai s,m@L lps tu sarung jer la coz kan ke insert tu kita dah letak dlm poket cd awal2..

me dulu mmg pakaikan anak CD almost 24 hours (kecuali kalo keluar jalan2 / balik kg).... sebab tak kuasa. kekekekkeke

so kalo kluar jalan2 ~ me pakaikan balik diapers.

almost 2 1/2 years gak pakai CD nie. habis pun dekat ribu kot (if not ribu laa). hahahahhahaha

me ada dlm 20 kot CD. macam2 brand. yg local, yg overseas. yg all-in-one, yg pocket, yg snap. yg bamboo, yg jersey, yg microfiber. kekekekeke.

pantang tgk ~ semua nk beli. tambah plak CD banyak yg lawa2. lagiiiiii tergedik2 nk beli. kekekekkeke

by d way ~ sila ikut arahan manufacturer / seller yer utk semua CD2 tu. i mean cara nk basuh / penjagaan dia.

and sabun pun kena betul. jangan main hentam je. nnti rosak CD.

my CD masih bertahan sampai sekarang (anak me dah umur 4 tahun lebih. dah x pakai ler CD). tapi me dah sedekahkan semua kat my sister. anak dia pun ber CD. so, org kata alah membeli menang memakai. chewah. dengan syarat kena jaga betul2.

pemilihan sabun pun penting yer. nmpak je remeh.