CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: punyukuku

Album #Fragmen Siti Nurhaliza Laris !!

Dah bli album baru ct kt speedy mines.

Overall album ni biasa2 je. Xde lagu killer yg boleh buat aku repeat berulang kali. Vokal ct pun byk x fit dgn lagu. Mungkin ct nakmtest vokal dia. Ada 1 lagu tu aku ingat org lain yg nyanyi. Lirik pun jiwang, ntahla klau ct ni muda lagi aku tak kisah sgt jiwang2 ni tapi ni dh berusia so mungkin lirik perlu lebih matang. Lagu kau sgt bererti tu macam familiar sangat. Macam pernah ku dengar.

Personally, album terbaik ct ialah prasasti seni. Aku tau ramai suka transkripsi n safa. Tp lagu2 dlm album prasasti seni la yg masih aku mainkan dlm ipod aku smpai skarang. Lantera timur pun aku suka.

Walaupun mahal dan tak mencapai ekspektasi, aku takdela nyesal beli. Ni je cara aku boleh support dia, slain support produk simplysiti. Kekeke.. Papepun, ct is still the best!

eddysheddy posted on 15-7-2014 04:09 PM
Karatz ct kat bod ct lain ngan karatz ct kat bod gosip kot hehehe

sitot ada bod sundri ka? sumpah mak tak tahu

takde tv/radio promo lagi ke?

adie82 posted on 15-7-2014 07:55 PM
takde tv/radio promo lagi ke?

Tuh....lom promolg tuh.... dah laris....klau masuk TV/radio pe lg .....terlajak laris....

RatuDunia94 posted on 15-7-2014 04:45 AM
kena dpt PR baru dpt join AJL..
tp komposer indon yg terlibat dlm album Fragmen ni mmg pure Indon ...

Tak tahu pula syarat AJL ni
yang tahu AIM kalau duk kat Malaysia 6 bulan dah boleh masuk
contoh lagu Stand Up masuk Best Local English Song AIM 2012

kakikuDibibirmu posted on 15-7-2014 07:35 PM
sitot ada bod sundri ka? sumpah mak tak tahu

Haha.. ok.. agaknye sebab tu ada fan ct kat sini yg tak prnah nampak ada kat bod ct.. tak populer gitew haha

Follow Us
dah lamer iols tak beli album DCT...mmg iols karatz DCT sejak dia menang kat RTM dulu...
meremang weyy dgar dia nyayi lagu camar yg pulang..muka plak comel..terus follow dia smpi la skrg...  

tapi iols suka album dia zaman2 ciptaan adnan abu hassan, azmeer , ajai...semua killer song dlm 1 album...ulangkali dgar pn tak jemu...dgan aubrey suwito not bad juga la...maybe dia tukar genre ikut aliran muzik terkini...tpi kkdg iols tak bole hadam sgt sbab citarasa iols tetap genre muzik dulu masa dia single mingle..lagu semua feeling & meyentuh qolbu Last edited by CikE on 16-7-2014 11:57 AM

iols pon karatz dia noks....tapi sejak dia banyak berkolaberasi dengan Audrey suwito, audi mok, faizal tahir ni iol jadi kurang suka dengan mutu lagu2 dia. I tetap inginkan adnan, azmeer, ajai, aiman(zul 2by2) dan lybaiduri.

aku tak teruja pun nak beli album dia kalini, dok dgr kat internet ja, blh dgr full lg, bila dah dgrtu mcm biasalakan lagu mak iti ni mmg susah nak masuk kecuali dgr bnyk kali, mcm lagu jaga dia untukku tu bnyk kali makin sedap pulak aku dgr, masa awal2 aritu mmg susah nak masuk, karatz2 ct ja yg dok kecoh mcm baguih na album ct kali ni. Kalini suara ct x mencabar pun. Apa2 pun better ambik komposer2 berpengalaman mcm LY baiduri, adnan abu hasan or m.nasir ke, baru otai, apa2 pun satu hari nnt aku beli jugak kot album fragmen ni

espri6006 posted on 16-7-2014 12:45 PM
iols pon karatz dia noks....tapi sejak dia banyak berkolaberasi dengan Audrey suwito, audi mok, faiz ...

Yess I sangat setuju dgn u.. Lagu2 siti skang lemau la..dan byk syok sendiri gittew.. Takde btol2 killer song cam dolu2.. Omaii..Ly Baiduri kan bagus buat lagu, yg tipikal gak dicarik nya mak Iti..Apa pun, iols always support her..

jujurnya, tak sedap seperti yang dicanang. transkripsi dan prasasti seni way much better pada telinga saya.

lagu beliau paling sedap sudah tentu lah nazam lebaran. sedap suara beliau ketika anak dara.. lunak.

Alhamdulillah..murah rezeki dato

wizardLy_boy posted on 15-7-2014 08:45 PM
Tuh....lom promolg tuh.... dah laris....klau masuk TV/radio pe lg .....terlajak laris....:l ...

Sudah dpt gold award untuk 5000 unit jualan dalam masa seminggu sumber Media Hiburan.
Album Wings Menakluk Kosmos 5000 unit dalam 5 hari sumber KRU.
Lagenda muzik Malaysia semua ni

Da beli album ni.. smua best.. stakat dgr kat internet tak payah nak komen.. lemau je komen haters2 ni...

review album fragmen

Aku nak buat review sikit mengenai album fragmen ct ni n d diakui aku ni sangatla karatz ct.. tp apa yg aku tulis ni jujur dari hati n just my 2cents ok..

Ok utk 1st track lagu AKU. Aku memang xboleh hadam langsung lagu ni. Bagi aku melodi dan lirik dia memang susah nak d tangkap dlm otak walaupun dah ulang berpuluh2 kali. Xtahula knp ct pili lagu ni msk dlm album. Mgkin sbb lirik laguni cite pasal ct n mgkn jg ct nk try something new tambah2 lagi laguni pejal tahir yg cipta. Akcely aku mengharapkan lagu yg bakal pejal ciptakan ala2 lagu mimpi dr aisyah af which more to ballad n 4sure dapat mencabar vokal ct. Tp sangatla menyimpang bila dgr lagu aku yg ala2 lagu2 pejal ANTI GRAVITI n VORTEX...  P/s lagu pejal yg baru2 ni pun agak sendu.aku bg rate 2.5☆

Trek yang kedua JAGA DIA UNTUKKU. Lagu ni 1st aku dgr masa ct buat konsert. Presepsi pertama aku 'bolehlaa' bila dengar versi studio pula not bad bolela jgak d ulang2 dlam playlist. Tp laguni bile dgr gune headphone sound die lagi bes dan menarik sbb dgr sgt2 bit2 lagu 2. So aku syorkan korang guna headphone kalau dgr lagu ni k.. impak dgr xgune n gune headphone mmg xsame.. trust me..rate utk laguni 3.8★

Trek yg ketiga MULA DAN AKHIR. Bagi aku lagu ni biase2 jer pade awalnya . Tp bile dgr byk kali dah jd luar biase. Kekuatan lagu ni more 2 lirik die yg sgtla menginsafkan n ade bait2 lirik yg belum dgunakan lagi ole mane2 lagu contohnyer 'moga diputihkan segalanya' 2 yg buatkan laguni lagi menarik. Melodi die pun not bad sbb personally aku lebih suke lagu yg byk menggunakan piano. Aku bagi rate lagu ni 3.7★

Trek yang keempat KAU SANGAT BEERTI. One of my fav song dlm album ni. Kenape aku suke?? Sebab lagu ni sangat jiwang dan melodi n liriknya sangatlah mendayu2 bole buat lagu tido kot. Part backup singer 2 yg buat laguni terngiang2 dlm otak aku. Vokal ct pun dalam laguni kira ok jgakla but still bagi aku xmencabar lagi vokal ct compare dgn album2 sblm ni. Aku bagi rate 4★

Trek yang kelima SANUBARI. Ni lagi satu lagu yang aku xleh hadam. Lagu ni aku rse sgtla biase2 saje.. xder unsur wow langsung yg boleh buat kita igt n setiap kali aku putar cd fragmen lagu AKU dan laguni ni akan wajib aku next kan.. wlupn adi 6ixth sense yg cpta lagu ni which is aku mnt sgt2 lagu2 dorg dolu2 tp skang lagu dorg ni pun sendu jgak termasukla lagu yg die ciptakan utk ct. Kan bgs klu adi boleh ciptakn ct lagu ala2 xbisa memilihmu comfirm meletop. Lagu ni aku bg rate 2.5 ☆ jerla. Still lulus ehehehe

Trek yg ke6 TRRBAIK BAGIMU. ok laguni lagu plg fevret aku dlm album. Sebab ape? Sebab melodi dan lirik dia sangat2 menjadi dan ada sedikit sentuhan gitar d pertengahan muzik yg buat muzik laguni lagi powerful utk didengar. Sentuhan gitar utk laguni jgak mengigatkan aku dengan lagu usah diragui.. time 2 suara ct masi nyaring lagi.. bes giler kot...ok bebalik dgn lagu terbaik bagimu Lirik d korus 'masih kurangkah aku' sgt2 membantu untuk menjadikan laguni lebih menarik. Lagu ni aku bg 5★

Trek ketujoh WARNA DUNIA. lagu nipun antara spesis2 lagu yg xboleh aku nak hadam sbb aku rs lirik2 laguni agak awkward sbgau contoh 'ampuh' 'akal bersahabat' 'senjata bijaksana berkuasa'. Akcely aku paham mksud lirik laguni cuma bg aku lirik laguni lebih sesuai d jadikan sajak sbb terlalu byk bhsa metafora yg hanya sesuai utk d baca menjadi sajak.warna dunia ni jgak melodi dia bagi aku ala2 utk lagu2 kempen dan festival2 mcm tu tambah2 muzik pertengahan dia sgtla sesuai djadikan kempen ala2 'warna2 malaysia ku cemerlang'.. xgitu?? Aku xtaula motif ct pilih laguni. Mgkn sebab laguni cite pasal ct sbb 2la die trs amik walaupon xbrp nak bes.. laguni aku bg 2.5 ☆ jgaklaaa

Trek yang ke8 MEMBUNUH BENCI. lagu ni fevret aku jgak.. melodi dia sangatla mendayu2 dan xdnafikan laguni mencabar vokal ct. Ct pun ade gak ckp laguni menyerlahkan  vokal die which is aku sgt2 setuju. Biasenye utk lagu2 power vocal ni akan buat oendengar automatically fall in love with that song.. n it happen 2 me.bait2 Lirik die pon belum ade lgu yg pakai contohnyer 'belum masa cintaku kebumi'. Sgt mendalam mksd die. Laguni jgak bagi aku adalah lagu ketuhanan. Klu xcaye cube dgr n hayati dalam2 hehe.. lagu ni aku rate 4.6★

Trek yg terakhir LEBIH INDAH.laguni dah lama dijadikan single dan bole dkatan meletop jgakla. bagi aku kekuatan laguni ada pada melodi die.lirik lahu ni xbrp nak kuat sbb dah belambak lagu2 bagi semangat mcm ni.Wateva it is lagu ni still bes sbb melodi n lirik die senang nak lekat. Vokal ct pon sangat2la meletop n aku doa sgt2 ct menang vokal utk apm nanti.. lagu ni jer ct tercalon utk vokal.. agak sedih disitu. Rate aku bagi 4.5 ★. Lagu ni jgak sesuai d dengar dgn menggunakan headphone.. xcaye? Cube la try..

In conclusian album fragmen ini amatlah biase2 saje. Ape yg salah dgn album ni aku rs ct xletak byk lagu 2 yg membuatkan pendengar xdpt byk pilihan utk d jadikan playlist. Makin byk lagu makin teruja rasanya utk dengar aebuah album bgtu jg sebaliknya. Cover album jga sgt2 tidak menarik.utk Ct, next album tolongla kreatif sikit ek. Cover fragmen ni baju ct ala2 ikan laga buat photoshoot jer. N one more thing dato siti please please pleasela amik komposer2 dulu2 yg perna naikkan name ct. Adnan,azmeer,ajai,habsah hassan mrke2 ni la yg sepatutnya ciptalan lagu utk ct. Lagu2 ct skang ni sangatla xberhantu. Ala2 lagu semusim jer.. aku tau ct xbc review aku ni tp manala tau ct zoners ade bc bolehla dorg bgtau ct kan hehe. Ok la smp sini jer review aku sori la klu ayat lintang pukang n banyak typo.. aku guna hp ok.. hehehehehehehe

Last edited by fry_paranoid on 4-10-2014 09:32 PM

Kesimpulannya aku x beli pun halbum nih sbb mahal sgt, myb klu 18 rgt aku beli

Sir elton john pun tak letar sir dekat cover album. Kemain kau tok ti~

fry_paranoid posted on 4-10-2014 09:19 PM
Aku nak buat review sikit mengenai album fragmen ct ni n d diakui aku ni sangatla karatz ct.. tp apa ...

Setuju dgn preview ko...

2 lagu yg x boleh aku hadam dlm album ni lagu sanubari n warna dunia...

Sanubari tu very the 80's... n warna dunia tu ala2 lagu citrawarna ke mcm tu la....

Lagu warna dunia tu aku buat main2 cucuk pinggang anak aku je time "hey!"..

Sanubari plak mmg aku skip je... hehe

Aku bukanlah peminat setia Siti Nurhaliza tetapi rasanya isu gelaran Dato' di kulit album bukanlah isu yang patut dibangkitkan. Anggap saja ia adalah suatu peningkatan dalam profil kerjaya seninya di mana dia memperolehi gelaran itu di atas usahanya memajukan diri dalam bidang seni, maka ianya memang wajar digunapakai. jika dilihat di akaun laman sosialnya, dia tidak pun menggunakan gelaran itu. Makanya tidak perlu timbul isu dia cuba berbangga-bangga dengan gelaran itu. Namun secara peribadi, seharusnya Siti Nurhaliza rasa bangga mempunyai gelaran itu kerana setelah bertungkus lumus memberi yang terbaik di dalam kerjayanya. Ia juga boleh menjadi motivasi kepada mereka-mereka yang baru untuk bekerja lebih kuat agar suatu hari nanti mereka juga memperolehi gelaran itu. Bagi aku, ia sesuatu yang positif memandangkan Siti Nurhaliza hingga kini masih kekal dengan sifat rendah dirinya. Salam Aidiladha ;)

debab_78 posted on 4-10-2014 10:48 PM
Setuju dgn preview ko...

2 lagu yg x boleh aku hadam dlm album ni lagu sanubari n warna dunia. ...

Hahaha kesian kat anak ko.. xmelatah jg ker die?? Huhu