CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kiahbosan

Sambutan raya tanpa org tua..

sebenarnya, tak pernah merasa hari raya dengan datuk dan nenek sebelah emak mahupun ayah. raya hanyalah berkumpul sesama adik beradik. waktu kanak-kanak, pergilah menziarahi sanak saudara kedua belah pihak. sudah remaja, hanya duduk di rumah, samada melayan tetamu atau buat hal sendiri.

tambah bila ayah meninggal sepuluh tahun lepas, sambutan hari raya semakin kurang seri. memang sedih dan pilu, terutamanya bila takbir bergema. memang raya untuk keluarga kami terbalik sudah konsepnya. mak di kampung kami import ke bandar untuk beraya di sini. nak balik kampung susah, sebab jadual cuti yang tidak membolehkan kami adik beradik berkumpul. oleh kerana, aku kakak yang paling tua, rumah aku lah tempat port.

apa pun, aku bersyukur masih punya keluarga dan dapat meraikan hari kebesaran bersama mereka.

Bila dah tak de org tua baru terasa betapa kosong nye raya eh? Alhamdulilah mak n ayah kiah ada lagi jadi rumah mereka lah tempat kami berkumpul adik beradik....

masih ada org tua.....

tapi sedih sayu teringat atok nenek..... memang takde serilah raya tak ada atok nenek Last edited by ana_w_houb on 11-7-2014 06:19 PM

Sedihnyaaa...huhu

ana_w_houb posted on 11-7-2014 08:17 PM
masih ada org tua.....

tapi sedih sayu teringat atok nenek..... memang takde serilah raya tak ada ...

Kann org tua jugak yg jadi pengikat silaturahim

sejak mak ayah dah takde lebih 10thn dulu sy dah jarang2 balik kg..kalo terpaksa baru sy balik..kalo tak saya raya kat kl jer..huhuu

Follow Us
tahun nie raya ke 3 tanpa bapak....mak stil ade lagi...bapak pergi 23 ramdhan tahun 2012...lagi seminggu org nak beraya, kami kehilangan org yang sangat disanjung. tahun pertame and kedua adik beradik sangat kuat...terase mak semakin kuat utk teruskan hidup...sbb mak pun sakit..

tapi tahun nie, dugaan datang buat kami sekeluarga...adik beradik agak rengang...terase sangat2 memerlukan arwah sekarang untuk ingatkan kami....

1 syawal  tahun 2003  sedang tangan mengangkat takbir azan subuh tertangguh sebentar, sebelah aku ayahanda terbaring lesu boleh dengar deru nafas sangat halus lalu perginya dengan tenang. semoga roh ayahanda dirahmati Allah, aaamiinn...    Last edited by tengkuchil on 14-7-2014 12:30 PM

Sedih menyambut raya tanpa orgtua.....mak ayah dan ibu mertua dh meninggal...bapa mertua kawin lain tiga tahun lepas dan sejak tu beraya di rumah isteri baru.

Jadinya kami sekluargaberaya di rumah sendiri.

sejak mak saudara aku meninggal tahun 2000 ... hari raya tk ada mkna lansung pada aku....
aku ada 4 adik beradik.... semua dh kawin.. kecuali aku...
skrg ni bila raya, aku balik rmh abg aku yg sulung... kakak aku yg 2 org tu setiap tahun raya ikut suami masing2... so berayalah aku dgn abg aku, isteri dia dan 4 org anak dia... ikutkan aku... mmg tak ada hati nak beraya pun... tak selesa ... sbb abg n akak ipar aku seoarang yg pengotor.... rmh bersepah2...tapi kemana lg aku nak pergi.... terpaksalah aku gagah balik rmh dia....

Pagi raya yg plg mati kutu rumah sunyi bila org tua dh xde. Byk jugak senasib dlm benang ni.

tahun ni 1st time beraya tanpa atok. Umah besar aku ni 4 generasi duduk. Abah dh ninggal dulu thn 2012 x beraya sgt lah thn tu. Tp adik badik mak msh beraya umah kami la sbb atok masih idup. Tahun ni..tatau lg mcm mana..sama ada adik badik mak dtg beraya umah kiteorg ke x.

Tgu je la pagi raya nt..maybe dorang dtg nl ziarah kubur atok who knows..so thn ni paling2 sunyi selepas 2 kematian dlm umah besar kami ni..

tahun ke 2 beraya tanpa ayah nasib makcik2 kalau balik kampung takpernah miss datang raya.atok, nenek , atok n nenek sedara lagilah tak ada kalau tak semua datang ziarah gari raya di sini..

makbapak ni ibarat mcm pokok yg rendang, sume akan berteduh kat situ...

bila pokok ni dah xde.. masing2 cari tpt berteduh lain...

kadang2 adik badik wat hal sendiri bile makbapak dah xde..

tengkuchil posted on 14-7-2014 12:24 PM
1 syawal  tahun 2003  sedang tangan mengangkat takbir azan subuh tertangguh sebentar, sebelah aku ay ...

sedeynye... adik iols yg meninggal 2 hari sblom raye pun iols meratap...

inikan pula d pagi raya.. xpe.. bapak uols pegi d hari dan waktu yg baik..

iklan maxis bes!

12
Return to list New