CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: zircon

First time raya umah mertua

6 tahun dulu kali pertama beraya umah mertua.... tak sebest rumah sendiri la.... sbb tak kenal orang lagi.... lepas tu jenuh kena ikut mertua pi beraya sbb mertua nak kenalkan menantu barunya ini....

sogan la jugak sbb kita jadi tumpuan.... kena ringan tulang la tolong kat dapur

selama 6 tahun kawin baru dua kali raya kat umah mertua raya pertama.... skang asyik raya pertama kampung aku jer.... sbb aku dah menetap di kampung suami.... hoho suka sgt

damieniman88 posted on 9-7-2014 09:02 AM
nebes

gud luck then.haha

drivethru posted on 11-7-2014 07:53 AM
first time raya rumah mertua same jer mcm raya rumah sendiri. beza nya mase tu beraya dgn orang baru ...

samelah bro. aku ase aku cam ko gak la pemalu.hehe. mintak2 la smua nye oke.ehehe.
owh yeke raya oberc? pegi mane bro? london paris aussie? ade feeling raya ke?
dlu aku penah gak raya oberc. Sedih sgt sbb family sume xde, so kengkawan la
menjadi tempat berkongsi duka lara.
cewah.hahaha

Kak-Leen posted on 9-7-2014 02:00 PM
21 tahun lepas... Persiapan seblm raya mmg meriah. Siap kacau dodol sekawah dua lagi. Tapi hari raya ...

Mean gaduh ssme family ke kak? hmm susah tu, lagi2 yang dah berkurun lame xbtegur.
Jiran saya ade cam tu. Dulu rapat sgt tp dsbbkan smthng trus rengang. Kadang2
sedih bile igt balik mase dlu2, tapi nk wat camne cz everythng happened for a reason.
Insyallah it will get better soon. Doa je bebanyak. amin.

azimodin posted on 9-7-2014 09:05 AM
Iouls tahun ni selamat (hopefully) sebab in-laws plan nak balik kelantan petang raya. Mesti jam gile ...

haha.semoga dipermudahkan sgalanya.huhu. gud luck. chaiyok2

Follow Us
zircon posted on 15-7-2014 06:28 AM
Mean gaduh ssme family ke kak? hmm susah tu, lagi2 yang dah berkurun lame xbtegur.
Jiran saya ade ...

Zircon, biasa la tu. Tp skrg, tiap Kali raya dah menjadi satu rutin plak berjalan raya reramai ke rumah ahli keluarga yg dulunya renggang tu. Yg syoknya, semua akan tunggu akak balik utk jalan raya. Kata diaorg, akak xde, x sempurna kekdahnya. Skrg ni bukan setakat anak2 buah je. Dlm convoy, dah ada 13 org cucu dah!

Kak-Leen posted on 15-7-2014 07:37 AM
Zircon, biasa la tu. Tp skrg, tiap Kali raya dah menjadi satu rutin plak berjalan raya reramai ke  ...

Masa raya ni lah nk eratkan silaturrohim.heheh.
wah meriah!huhu. kg akak kat ne tu?

zircon posted on 15-7-2014 07:54 AM
Masa raya ni lah nk eratkan silaturrohim.heheh.
wah meriah!huhu. kg akak kat ne tu?

Kg suami kat Melaka. Akak pun kat Melaka hal.

zircon posted on 15-7-2014 06:22 AM
samelah bro. aku ase aku cam ko gak la pemalu.hehe. mintak2 la smua nye oke.ehehe.
owh yeke raya  ...

aku ni x pemalu, tp pendiam. kalo org panggil mkn, laju jer aku mkn. kadang2 aku sendiri yg geledah dapur nenek cari mknn. bab berbual dgn org yg x bape nk pandai. setakat nk mencelah ckp org tu boleh la. kalo nk rancak2 mmg x pandai. baik layan anak or main tab.

kadang2 rase serba salah n takut org x selasa kalo dtg rmh aku. aku akan bg service 5* tp bab sembang mmg out. tp adik beradik n sedara mara suka dtg rmh. nasib baik wife jns yg peramah. so balance la kat situ.

insyaallah sabtu mlm dh berangkat ke sydney. seminggu kat sane. mmg xde feel raya. sbb dh x fikir raya dh. mula2 dulu yer, rase sunyi gak kat tempat org, dh masuk tahun ke 3, x rase ape dh. ni tahun ke 10, lg la x rase ape2 pun. hehe..

drivethru posted on 15-7-2014 08:05 AM
aku ni x pemalu, tp pendiam. kalo org panggil mkn, laju jer aku mkn. kadang2 aku sendiri yg geleda ...

Sama la. aku kadang find myself wierd.haha. Macam x tau how am i suppose to act kalu org
bg different reaction. Ntah la may b sbb aku x bgaul ngan org sgt kot. some more, aku mcm
xbleh get along dgn junior. haha. aku xreti nak jadi org lagi besar since aku anak bongsu.haha.
Xpe bro kite try impove from time to time ok.haha.gud luck.

so if sdara mara dtg ko buat ape? aku paling gerun kalu kenduri rumah jiran. aku xtau mcm
mne nk act. Buat tu salah buat ni salah. rse mcm awkward gila.

owh mmg slalu g sane ke?ke tiap taun tukar tmpt?huhu

tu la kan. bukan yg kita ni xnk bergaul dgn org, tp xleh nk masuk.

aku/adik beradik aku jd gini sbb dh terbiasa dr kecik. bila dikampung dulu, ayah x bagi pegi rmh kenduri org. dia ckp malu mcm x mampu nk bg anak mkn. aku ni ramai adik beradik n jarak usia yg rapat2. sampai skrg kami mmg x pegi kenduri rmh org. bila ade sedara mara dtg rmh, ayah x bagi kami bersembang dgn sedara mara. sbb tu kami jadi mcm ni. bukan nk salah kan ayah, kami ni faham sbb ape ayah buat mcm tu. aku ade 8 org adik beradik. 4 yg terakhir ni lahir setahun sorang. jd mmg rapat kami berempat. bila salah sorang dr kami dh bekerja, lepas sembahyang raya, kami terus pegi bercuti. ayah pun x halang sbb dia tahu kami xkan ikut balik kpg or jln2 rmh sedara.

aku kalo kenduri rmh sedara belah wife, aku mmg x pegi. mcm2 alasan aku bagi. kalo kenduri pak mertua yg buat, aku balik hari jer. sbb perangai biras pun boleh tahan gak. byk mengelat. tu yg x best.

kalo org dtg rmh, bini aku yg byk ckp. kalo orang tanye aku baru aku ckp. kalo x, mmg senyap jer la. kat tempat keje aku byk bg arahan jer. so x perlu byk sgt nk comunicate dgn org. time meeting, aku lah yg ssh nk bukak mulut. hantar report dah la.

xde la tiap2 tahun ke aussie. tiap2 tahun tukar negara. mase anak kecik, jln yg dekat2 jer. bila dh besar n faham, baru pegi jauh sikit.

Last edited by drivethru on 16-7-2014 01:16 AM

1st time dulu2...
rumah mak mertua sblh masjid...
sebelum subuh tu org dah takbir...

belum part salam2 lagi....

xbest sbb penatttttttttttttttt...
org dtg x putus2 selama seminggu...bila dah kemas dtg lagi org raya

tp 1 je best..anak den dpt duit raya banyakkkkkkkkkkkkkkkkk

Aku x best langsung. Famili mertua sume bgn lmbt pagi raya. Sbb mlm sebelum melepak smp ke subuh. So pg raya hadap tv. Aku bgn cpt mandi panaskan lauk tatau buat pe lg dh. Sume terbongkang lg. X g smyang raya. Salam raya pun xde.

tgh ari bangun lepak tgk tv. Mandi..kul 2 br gerak beraya sebuah rumah..pastu blk..lepak lg kat umah..org lain pun xde dtg beraya..kecuali budak

iklan maxis bes!

12
Return to list New