CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35666|Reply: 158

Sukar melupakan kekasih

asalamualaikum,

saya tengah kusut, jadi saya jadikan ruang ini medan meluahkan rasa yang terpekung dihati. saya bercinta dengan H 3 tahun 1/2 bulan, kami berpisah atas sebab saya yang cemburu melihat dia chat dan bermesra dengan wanita lain di laman we chat, dulu pernah terkantoi di fb, tapi sy anggap mungkin kawan sahaja, namun di we chat tu saya tak dapat terima, kemudian saya anggap la saya je yg cemburu lebih, tapi kan mane ade perempuan yang tak cemburu kan. lagi pon kami almost 4 year kot, dan die mcm xserius sgt dah bab kawin sejak ade we chat tu, kami putus phujung bulan 1. tapi dalam masa itu saya memang cuba nak melupakan dia, saya pun chat dan wechat dengan lelaki2 lain, tapi saya xkan lama chat sebb saya xboleh tipu diri saya, lg2 yang tau kite single trus nak jd kan awek.

saya kuruskan 20kg semata2 untuk die sebab die kurus, sy yg gemok. sy xboleh ade feeling kt laki lain, dan saya contact die balik, tak sampai sebulan pon kami pisah mase tu, tp saya tgk die xde hubungi sy lgsg, sy ni dok thegeh2 call n sms n wasap die.sampai la kami jumpa 1 jun ni, konon nak berbaik la. dah berbaik tapi rupanya dalam tempoh kami putus sekejap die ade jumpa dengan perempuan we chat, naik kete same2, pg minum same2. oh saya sangat tak sangke. kemudian saya kelebet we chat n wasap die, rupanya dia ada syok kt satu perempuan ni, tp mungkin perempuan tu blum syok kt die. dan die cakap kt sy die dah xsuke perempuan tu,die syg sy sorg je. tapi boleh ke saya nak percaya sebb tarikh mesej tu sama tarikh kami jumpa. die kate die buat tu sbb sy tinggalkan die, tp die pun tinggalkan saya, kenapa saya tak leh accept org lain tp die semudah ABC.

sekarang saya cuba bz kan diri sya, tak menjadi. saya mmg xley terima ape die buat kat saya sebb selama ni die xpernah ade sejarah curang. saye kire awek no 2 die, yg first tu awek die curang gan die, saya harap n berangan dah kami akan tamat kan hubungan ni dengan perkahwinan. tapi apakan daya. JODOH tiada. mungkin yang menyukarkan saya sebab sy xberkawan dengan dengan lelaki lain sepanjang tempoh kami bercinta. saya memang bukan jenis kawan dengan ramai lelaki, dan mungkin yang buat saya sayang die sangat die xpernah mengambil kesempatan ke atas saya. kami tak pernah melakukan larangan ALLAH dlam perhubungan kami,

saya jadi give up sebab sy jenis bcnte lame dan tputus, tp takde la selama saya dengan H ni, ni paling lama la. betul kata orang tua bercinta lama2 tak elok. so sekarang saya dah give up dan saya serahkan jodoh saya pada mak ayah je. saya dah mals nak pk sebb dah xde kepercayaan pada lelaki lagi. tolong la saya cara nak lupakan mamat tu!
Last edited by prettyuglybabe on 3-6-2014 05:26 PM

kenal kat mana ni?

tengok je la fiz fairuz dan almy nadia...dah clash..akhirnya ke jinjang pelamin...believe in jodoh...believe in the shield...kalau tk de tak yah sedih ok...

kepada tt,

sila elakkan guna huruf besar untuk tajuk thread. terima kasih..

Di wechat cintamu bersemi?

kata dah malas nak pikir sebab dah ilang kepercayaan pd lelaki makanya xyah la pikir2 pasal bekas kekasih tu...

Follow Us

skrg nie tanya diri sendiri....betul nak lupakan dia? no regrets? dah bertekad?

kdg2 kita sukar nak lupakan org sebab kita dah biasa dgn dia....kita dah biasa citer hal kat dia, dah biasa call dia....utk kita kuar dari kebiasaan nie memang susah...tapi bukan tak bole dibuat....in my opinion cara paling senang nak lupakan org adalah dgn redha korang takde jodoh dan memaafkan dia...

Rate

1

Ayt tt ni mcm budak br masuk skolah menengah..T

to get over your ex,get a new boyfriend.mula2 memang susah nak lupa,konon still sayang ex.tapi ko kena ingat kita ni pompuan tak bole buang masa.cepat2 cari bf baru!

Innrukia posted on 3-6-2014 05:40 PM
Di wechat cintamu bersemi?

cinta bersemi di wechat.menyulam cinta di facebook.memutus cinta di telefon.  hikhik..

sue_0684 posted on 3-6-2014 06:20 PM
cinta bersemi di wechat.menyulam cinta di facebook.memutus cinta di telefon.  hikhik..

Milenium betul tt nih....

cekenit posted on 3-6-2014 06:04 PM

memang gaya macam budak sekolah pun,yang xleh lupa boleh jadi dah kena tebuk,tu yang dia sayang ketat2 sampai ke sudah..

iols tak rasa tt kenal bf dia tru wechat sbb dah 3thn bercinta.lagi pon wechat br wujud je kan thn lps..

kalau kenal tru fb tak tahu le

flarengirl posted on 3-6-2014 10:46 PM
iols tak rasa tt kenal bf dia tru wechat sbb dah 3thn bercinta.lagi pon wechat br wujud je kan thn l ...

aku pn rasa bkn wecht sbb wechat baru je.so..urm tagged,fb or myspace? hehehe

Losing 20kg...congrats girl!!

So pls jgn rasa rendah diri..ingat senang ke nk get rid of 20 kg?

Xyah terhegeh hegeh nk kt org yg xmo kt awak..mahalkan harga cinta awak..

prettyuglybabe posted on 3-6-2014 09:27 AM
kepada tt,

sila elakkan guna huruf besar untuk tajuk thread. terima kasih..

Maafkan sy

akik posted on 3-6-2014 10:11 AM
to get over your ex,get a new boyfriend.mula2 memang susah nak lupa,konon still sayang ex.tapi ko ke ...

Susah la.st jenis lau stay kt sorg tu.yg lain xde feeling

sue_0684 posted on 3-6-2014 10:20 AM

Sy tk bcnta kt we chat.die yg curang mgunakan we chat.

cekenit posted on 3-6-2014 10:04 AM

Kang guna bhse sastera xphm lak.hihihihi

Dewa19XKangen posted on 3-6-2014 01:31 PM
memang gaya macam budak sekolah pun,yang xleh lupa boleh jadi dah kena tebuk,tu yang dia sayang ke ...

Manusia x syg mulut. Jgn menilai org dgn skadar pk trlalu syg sbb kene tebuk.mybe kau ni dh biase mnebuk tu yg fikiran typical like laki sangap.