CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

antara kawan & suaminya.....

bidacool posted on 2-6-2014 11:27 PM
Aku kena neutral eh..... tp kalu kwn aku tu di aniaya dek laki dia?....

Ok misal kwn aku ajak a ...

Lets d court decide her case.

Kalu dia ajak teman, ko pergi...tp still be neutral...theres always 2 side of coin...dont only see d side that was shown to us...

Innrukia posted on 2-6-2014 08:53 PM
Takyah la pening kan kepala psl hal org.... Baik pikir hal sendiri

Tapi hal sendiri aku tak berapa nk peningkan kepala pulak.....

amiraira posted on 2-6-2014 11:36 PM
So uols dh wat keputusan ke?

Aku tgh fikirkan ni....... skrg pun dh kira mcm aku bersubahat tak citer kt laki dia psl student college tu...... tak penting kot.... kalau laki dia kt kawan aku ada skandal, harus la dia cari bukti yg sahih.... setakat mkn minum dgn lelaki bkn mahram kt restoren, brp ramai dh bini2 yg berskandak ni? Ramaiiiiii sgt.....

bidacool posted on 2-6-2014 11:45 PM
Aku tgh fikirkan ni....... skrg pun dh kira mcm aku bersubahat tak citer kt laki dia psl student c ...

Mkn2 jumpa2 dh jadi kebiasaan sekarang
Mira bkn duk galak atau halang
Coz tu perihal masing2
Tapi best thing is mind their own business
Let them settle themself
Takut bila kita cuba menolong
Maybe akan jadi berat lagi kes mereka
Bak kata org
Ade mata pandang ade telinga dengar ade mulut diam

semua in denial

If I were in ur shoes, iols akan turned down permintaan si suami tu secara baik. I'll b loyal to my fren, x kisahla apapun sejarahnya.
As for d college stdnt, atau sesiapun pun, i think it is normal kita keluar mkn dgn org lain atas urusan kerja ke kenalan maya ke sebab apa2lah..
kot dah terjumpa lebih dari seploh kali dgn org yg sama, ookkk itu baru skandal.

Whatever it is i m sure tt akan buat keputusan terbaik. All d best

Rate

1

Follow Us
bidacool posted on 2-6-2014 11:11 PM
Aku selalu jugak baca komen ko merata..... serius kdg aku tak faham apa ko tulis....

Maaf la de ...

ang tu km,awak,kau.aku senang ja,ang kena follow isu semasa la bro,apa yang aku cerita nie adalah majoriti kesalahan paling banyak seorang pompuan buat hal.seorang pompuan yang ada iman ngan pikiran,xkan semudah itu bersifat nusyuz,dalam aku dok komen,akhirnya sipi2 juga kena yang kawan pompuan ang tu memang bermasalah..

hmm...kawan aku pulak...segala masalah cite ngan aku
sampai aku x tahan nak dgr
but...aku x advise apa2 tindakan yang boleh bg kesan pada hubungan diorg
aku mintak die bersabar n rapatkan diri dengan Allah..serahkan pada Allah
luckily aku x baik ngan husband dia walaupon ada masa laki die kol aku tanye die...
bagi aku...ko cube carik jalan so that ko x akan dipersalahkan atas apa2 yg terjadi nanti

Sis bida, memandangkan awak pun tak tahu hal sebenar, menjadi neutral itu lebih baik.  Dia pun tidak mahu awak tahu akan masalahnya.  Dlm pd tu, gunakan kelebihan awak sebagai sahabatnya utk mengajaknya beramal soleh.  Kalau dia bersalah pd suami, pendekatannya kpd penciptaNya akan menyedarkan dia.  Sebaliknya, kalau dia tidak bersalah, amalan soleh itulah yg akan menyembuhkan hatinya.  

Psai pa laki dia nk ko jadi saksi lak..saja nk cari masalah lg ka..atau pun dia nk try ko sbb ko janda..sian kawan ko klu ko pi jd saksi laki dia..nmpak norr ko ni bukan kawan yg baik boleh berlakon2 plak dpan kawan..lg pun takder eloknya masuk hal umahtangga org..lg2 ko ibu tunggal..takut mcm2 fitnah lak timbul nnt

Innrukia posted on 2-6-2014 08:53 PM
Takyah la pening kan kepala psl hal org.... Baik pikir hal sendiri

kan....duduk elok2 jgn dok cr masalah..

Walaupun si bini kwn ko...x semestinya engko sokong membabi buta. Mana tau betul dia mmg ada skandal sbb tu dia tak nak cita kat kau. Kata la betul dia kena naya laki dia..org pertama rasanya yg dia mintak tolong mesti kau.

Pasal jadi saksi tu pulak aku rasa baik kau rejek dua2. Alasan..sbb loyer tu ada kaitan dgn kau. Mana boleh..

aku rasa better tak perlu jadi saksi..utk dua2 belah pihak pun..

bini nusyuz nih biasanya dipengaruhi atau diracun oleh kawan2 jugak ... ko better jauhkan diri drp kawan ko dan juga suami dia buat sementara waktu smpai kes dorang setel kalo ko betul2 tknak terlibat ...

kalo ko masih lagi dok layan kwn ko berpeleseran tanpa izin suami, maka ko pun penyumbang keruntuhan rumahtangga orang ... pompuan nih lebih dengar ckp BFF drp taat suami atau suruhan Allah ... kadang2 BFF nih sememangnya jelmaan syaitan ...  

bid xyah memihak pd mana mana pun, jadi neutral je..xyah jadi saksi kpd husband kwn tu but kalau nk temankan kwn tu ke court its okay..tambahan pulak lawyer tu cousin bid sendiri..

bid jgn bg apa2 statement kt dua2 org kwn tu yg boleh menyebabkan masing2 salah faham means xyah masuk campur lah hal dorang tu..kalau nk advice biasa2 kata2 hikmah tu boleh laa..

bila dah tersepit mcm ni jd neutral adalah lebih baik sbb bid memang xterlibat dlm ini kes pun..

jangan jadi saksi laki kawan, jangan jugak jadi saksi kawan..

settle.. heheh..

kalau tu kawan tu dlm list kawan baik ko, better ko terus terang aje dgn kawan ko tu
lps tau cerita dr dia then only u can decide nk terus campur or x campur hal dia...

tp if tu kawan touch n go aje u can choose to ignore

bidacool posted on 2-6-2014 11:45 PM
Aku tgh fikirkan ni....... skrg pun dh kira mcm aku bersubahat tak citer kt laki dia psl student c ...

yg pastinya aku bukan yg terlibat dlm bini2 ku skandal...
even jiran aku cuba tekel aku pun aku blh tak perasan...bini dia sendiri yg buka citer n aku terlopong habis!!!

bida...if betul kawan ko tu ada skandal, u better stay out of their problem...
leceh kut masalah skandal mandal ni

kudajantan77 posted on 3-6-2014 10:54 AM
bini nusyuz nih biasanya dipengaruhi atau diracun oleh kawan2 jugak ... ko better jauhkan diri drp k ...

Banyak2 komen, boleh pulak keluar jelmaan syaitan kt komen ko ni ya...... ko tuduh aku ajak bini org merewang ke? Adoii la aku ni kalu dia call ajak dinner ke, ajak tgk wayang baru aku keluar ok.... jarang sungguh aku yg nak ajak dia keluar sbb aku tau la org ada laki ni kan selalu busy dgn laki........

Ni aku tak suka kawan dgn bini2 org..... laki tak semenggah mana bila bini buat hal mesti senang2 nk tuduh  bff bini dia yg hasut.... lagi2 kalu bff bini dia tu status single.... mcm ni baik aku layan anak hikan je la....bini2 org ni aku tak payah layan kannn...

beldandy posted on 3-6-2014 04:34 PM
kalau tu kawan tu dlm list kawan baik ko, better ko terus terang aje dgn kawan ko tu
lps tau cerita ...

Ada pulak kawan touch n go ya..... aku kawan yg biasa keluar, makan sama2 ni bukannya ramai mana... yg lain2 kan dh sibuk dgn laki & anak.... so ada la bbrp org yg masih blh sesekali keluar dgn aku ...... semua kawan aku layan sama...