CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: bidacool

antara kawan & suaminya.....

katak hijau posted on 3-6-2014 09:38 AM
Walaupun si bini kwn ko...x semestinya engko sokong membabi buta. Mana tau betul dia mmg ada skandal ...

Misal kata betul la dia ada skandal kan...... baik laki dia ceraikan je ...... nusyuz ni file nk lepas dr bg mutaah & hak hadanah je ni..... aku rasa laki dia tau la apa yg dia buat.....

...x perlulah campur tangan dlm hal rumah tangga orang walaupun BFF...sbb ianya nanti akan makan diri sendiri...yg penting..get on with your life...err dah ada boyfriend???...someone special???...go n find one...don't waste ur precious time on other people problems...get a life...sis...

ann_rose posted on 3-6-2014 11:31 PM
...x perlulah campur tangan dlm hal rumah tangga orang walaupun BFF...sbb ianya nanti akan makan dir ...

Dah ada bf pun..... tp takkan sbb dah ada nk buang kawan pulak........ bkn campur nyibuk2 psl hal org tp ntah la...... aku rasa kalu laki kawan aku ni aman2 je tak report2 kt aku takde la aku terbabit sama..... huhuhu
Last edited by bidacool on 3-6-2014 11:43 PM

bidacool posted on 3-6-2014 11:03 PM
Ada pulak kawan touch n go ya..... aku kawan yg biasa keluar, makan sama2 ni bukannya ramai mana.. ...

kawan touch n go tu mcm kawan biasa2 aje la yg x ssh senang bersama gittew

jangan tersepit kemudian ari..

biarlah hub tt dgn mereka berdua baik sebelum dan selepas.

tak payah tolong suami kwn tu..

Salam hakak bidah, izinkan aku beri sedikit buah fikiran. Pada pendapat aku adalah lebih baik ko jgn campur urusan masalah rumahtangga org. Ko blh tolak permintaan husband kwn ko tu secara baik. Berterus terang dgn dia, ckp jah ko simpati dgn situasi rumahtangga dia tp ko tak dpt utk jadi saksi dia di mahkamah nanti, ada hati yg perlu dijaga, ko taknak jeopardize persahabatan ko dgn kwn ko tu, tambah2 pulak ko tak tahu masalah rmhtangga dorg yg sebenar. Just wish dia ko hrp ada penyelesaian terbaik buat dorg dlm masa terdekat.

Tak perlu jugak nak korek cerita rmhtangga org dr loyer sepupu ko tu. Jgn lead org sampai jd tak amanah, tak perlu tanya2 pun just phm keja dia sbg loyer n ada amanah yg perlu dia jaga, jgn buat dia serba dalah tercerita nanti. Lagipun tak penting utk ko tahu kesah hidp rmhtangga org, mind ur own bisnes. Psl kwn ko yg masih tak cerita lg pd ko tu tentang masalah rmhtangga dia, just respect yg dia taknak or tak bersedia lg nak bercerita psl tu, maybe dia pun segan ke apa kita tak tahu. Tak perlu le nak korek2 dgn soalan2 perangkap semua. Just respect.

Tak payah pening2 bida kecoh sgt hal rmhtangga org, tumpukan pd hidup ko, bf pun ko dah ada katanya aku baca td. Masa yg ada tu gunakan utk anak2 n membina hubungan baru. Kali ni ko check betul2 bf ko tu bida jgn jadi mcm dulu lg. Ini yg ko kena bagi perhatian bukan kesah rmhtangga org.

Follow Us
bidacool posted on 3-6-2014 11:42 PM
Dah ada bf pun..... tp takkan sbb dah ada nk buang kawan pulak........ bkn campur nyibuk2 psl hal  ...

Baguslah ko dah ada bf bidah, takyah sibuk hal rmhtangga org sampai kena call pejabat loyer semua nak tahu cerita, nampak pprt sgtlah bida mcm tu, jaga classs, walaupun kita kaypo tapi jaga air muka sendiri, jaga class. Semua org pun ada thp kaypoo dia bida tp jgn le sampai call sana sini nak tahu cerita rmh tangga org, jgn tunjuk sgt. Kawal perangai2 kita yg tak elok tu jgn tunjuk org sgt.

bidacool posted on 3-6-2014 11:42 PM
Dah ada bf pun..... tp takkan sbb dah ada nk buang kawan pulak........ bkn campur nyibuk2 psl hal  ...

Akak @sarahmirza aka @bidacool, ko takyah pening kepala psl org, ko tumpukan aje masa n tenaga ko pd urusan bisnes pejabat loyer ko yg branches sampai tiga empat tu lagi bagus. Ko pun dah ada bofren so masa yg skit tu gunakan utk diri sendiri lah hakak bida. Kenal2 bofren ko betul2, tahu latar belakang dia kerja apa semua. Jgn jd mcm yg dulu.

Rate

1

Orange1 posted on 4-6-2014 08:00 PM
Akak @sarahmirza aka @bidacool, ko takyah pening kepala psl org, ko tumpukan aje masa n tenaga ko  ...

Macam pernah ku dengar nama @sarahmirza. Tapi di mana ya????

Rate

1

Kakjemahvouge posted on 4-6-2014 08:42 PM
Macam pernah ku dengar nama @sarahmirza. Tapi di mana ya????

Akak bidah punya nick lama sebelum bertukar kpd nick bersiri bida dan skrg bertahan sbg bidacool, tak gitu akak bida?
Last edited by Orange1 on 4-6-2014 09:07 PM

Orange1 posted on 4-6-2014 08:44 PM
Akak bidah punya nick lama sebelum bertukar kpd nick bersiri bida dan skrg bertahan sbg bidacool,  ...

O gitu. Patutlah mcm pernah nampak nama tu.

Bagus ngko bida jaga tepi kain sendiri jangan nak masuk campur urusan rumahtangga orang sangat. Jaga anak-anak sekali ngan jaga BF ajak kawin pun bagus gak. Ngko pun dah lama menjanda kan.

stick to  the topic guyz...avoid provoking others. thread ni pasal TT bukan pasal orang lain....Any provoke reply after this post, will be deducted -100. thanks

pendapat saya, tak yah la jadi saksi pihak lelaki . saje la tu si husband nak cari saksi/back up utk kuatkan tuduhan nusyuz... thats why dia citer dulu kat hang kenapa perlu failkan nusyuz kat member hang tu .... dia dah pilih hang utk jadi saksi pihak dia . Dia cerita semua keburukan bini dia supaya hang nampak bini dia/ member hang tu jahat dan dia adalah mangsa.

Sedangkan hang sendiri pun x pernah dengar dari mulut member hang. so stay away. Just tunggu member hang bercerita, kalau dia nak.. Kalau tak... tak payah campur

Kepada forumer yang budiman,
Dh 2 kali iols diberi msg kredit tp x ckp tengkiu sbb x paham konsep kekdahnya.
kali ke4 iols tanya kpd pmberi kedit tu
Ooooo gitu citernya..

jadi pd ari komis yg mulia ini iols nk ucapkan terima kasih daun keladi kpd  #juju_amin84 di atas kedit yang diberikan,
dengan ucapan

eh.. tt dah settle lom masalah?

sekian