CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3453|Reply: 31

[Tempatan] 'Berperang' demi agama

Oleh Ekhwan Haque Fazlul Haque

Shah Alam: Nur yang dapat dilihatnya mungkin tidak menjanjikan kebahagiaan dengan mata kasar selepas bukan saja meninggalkan kehidupan mewah malah terpaksa hidup sebatang kara akibat dibuang keluarga hingga terpaksa menjalani kehidupan umpama pelarian dan hidup bergelandangan.

Selepas mengucap dua kalimah syahadah sejak setahun lalu, Syed Mohd Asri Abdullah, 25, terpaksa ‘berperang’ dengan kemahuan diri dan tuntutan agama menyebabkan kehidupannya kini terumbang-ambing selepas meninggalkan pekerjaan lamanya sebagai penarik kereta di utara Semenanjung.

Walaupun mendapat pembelaan kerana ditempatkan di rumah Baitulmal milik Majlis Agama Islam Selangor (MAIS) di bandar raya ini, dia sekali lagi diuji selepas mendakwa diusir penghuni lain gara-gara tindakannya enggan bersekongkol dengan mereka yang masih mengamalkan cara hidup lama yang meminum arak.

Menurutnya, selepas diusir, dia cuba mencari pekerjaan dan berteduh sementara di sebuah masjid di Seksyen 19, di sini, namun selepas beberapa hari bermalam, di situ, beberapa lelaki yang mendakwa pengurusan masjid mula memberi kata dua kepadanya agar tidak terus bermalam rumah Allah itu.

“Saya faham dengan situasi mereka mungkin kehadiran saya dengan imej yang sebegini kurang disenangi. Saya tidak menyalahkan sesiapa lagipun mungkin ini sudah takdir saya, pasti ada hikmah di sebalik semua ini,” katanya.

source: hmetro

Mualaf...tukar nama islam letak syed kat depan? X mengamuk ke kuturunan syed, sharifah? Hak milik ekslusif dicabuli?

Diusir sbb xminum arak? Chehh.. konon nak wat statement membangkitkan kemarahan org islam la ni.. ko dah tau diorg minum arak, patut awal2 lg ko kuar sendiri.. bkn tggu diorg halau

Kenapa tak report kat baitulmal mais yg org kat situ minum arak?.......
Awak ada hak tinggal kat situ, knp nak takut dgn pghuni lain?....
bergeladangan tidur di masjid memang tak digalakkan.....
kat tempat aku, bg org mynmar sorang tu dok kat masjid, bila irg solat, letak beg, dia selongkar beg tu...siang-siang buta lak tu....dah bg kerja sehari rm50 jaga kaunter kdai mkn je pun.....tu pun tanak.... Last edited by jazaa on 4-5-2014 10:19 AM

boleh ke guna nama "syed"?? kang bperang plak ngan keturunan "syed"...

tu mkn sedap dah...  heh heh

Follow Us
muhammad syed...lain maksud dgn syed muhamamad...

mcm yahudi pulak keturunan syed ni kalau marah org lain guna nama syed...depa akan marah ke?

jazaa posted on 4-5-2014 09:59 AM
Kenapa tak report kat baitulmal mais yg org kat situ minum arak?.......
Awak ada hak tinggal kat si ...

ckp pasal myanmar ni kan..ada la hari tu aku kasik sedekah kat bdk2 rohingya ni..dia kata dia lapar..time tu aku dalam keta kat parking lot
x lama pastu berpusu2 kawan dia datang, siap halang lagi keta aku nak kuar, ada yg gayut kat tingkap sebab nak duit, keta dah gerak pun x nak lepas pegang keta aku...terasa cam kat india plak
lokasi kat area dpn mbsb seksyen 7 tu

Elok la ada kisah gini walaupon diragui saheh ke tidak sekurang2nya bleh bg pihak baitulmal ambil perhatian 'penghuni minum arak'.

Itu pon kalu kisah ni sampai pd pengurusan la

saladin780 posted on 4-5-2014 11:45 AM
ckp pasal myanmar ni kan..ada la hari tu aku kasik sedekah kat bdk2 rohingya ni..dia kata dia lapa ...

......kat seksyen 7 ada ka macam ni...haha.... tgh bayangkan keadaan pak saladin...

noor2 posted on 4-5-2014 11:50 AM
......kat seksyen 7 ada ka macam ni...haha.... tgh bayangkan keadaan pak saladin...
...

ada noor..area2 jakel tu ada..jgnlah cuba2 beri..kang berpusu2 kawan dia datang

saladin780 posted on 4-5-2014 12:00 PM
ada noor..area2 jakel tu ada..jgnlah cuba2 beri..kang berpusu2 kawan dia datang

owh tq....selama duk sini...sekali ja i pi jakel...

Susah nak dapat simpati gue. Dia umur 25 tahun, sihat tubuh badan, jantina lelaki & hidup untuk menyara diri sendiri sahaja.

cite ni meragukan.
psl tkde saksi yg cerita skali..
cite sblh pihak..

wartawan pon bengong..dkt kad tuh kan tulis muhammad syed bin abdullah..mai mn syed mohd asri?
baghal btoi wartwan..spin fakta..kes nk up cita bg heboh laa..mmg babies2 btoi..
agak2 laa..klu ak slip tlg btoi kan..ke mata ak juling??

ckp pasal myanmar ni kan..ada la hari tu aku kasik sedekah kat bdk2 rohingya ni..dia kata dia lapa ...

Serius?
Patut marah n halau ja..

Buat style india n indon plak...
Bagi sorg dia panggil punya ramai datang gayut

Badan sihat umur pon muda lagi..pegilah cari keja....

Ingat jd islam ja duit turun dari langit?
Allah da cakap.. Ko islam ke ko kafirun ker saper usaha dia dapat...

guna agama untuk meraih simpati.

Aku pnh kena dgn budak2 rohingya ni. Pnh sekali time malam aku mkn kfc dgn laki aku kat ampang park tu, tiba2 masul 2 org budak rohingya bwk surat minatk derma nak buat surau ke apa ntah. Aku tak bagi aku cakap benda mcm ni kjaan bg peruntukan takyah mintak derma, aku suh dorg g sekolah, budak2 tu pun belah tp duk legar2 gak dlm kfc tu. Lps aku mkn dah keluar dorg dtg lari kat aku ckp kak bagi makan boleh, aku tak sampai hati lak aku ckp kat laki aku blh tak kita beli mkn bg kat dorg, kita org pun masuk g beli dinner plate sorg sekotak, dorg dua tu duk berdiri sekali kaunter tu, ko tahu lps tu dia ckp kat aku kak nak dua boleh aku pun ckp kat laki aku dorg nak sorg dua, laki aku tambah lagi, lps tu dia ckp lagi nak beli kat adik2 dia jugak dua org, aku pun ckp lagi kat laki aku dia nak lg dua utk adik dia, laki aku ckp ok tp lps ni jgn dia kata nak beli utk kakak abang makcik pulak lagi, lps hb aku byr aku pesan kat budak2 kfc suruh bg je nanti kat budak2 dua org tu n aku terus ajak laki aku belah. Melampau ko bila dah kesian nak ambik kesempatan pulak. Aku ikhlas kesian nak bagi tp taknak jugak pupuk budaya ambik kesempatan pd budak2 tu bila org nak menolong.

tak ramai yang tahu hal2 mualaf ngan baitumal ni....org miskin dengan pusat zakat..bende ni taboo taw dalam masyarakat melayu islam.....yang betul2 pernah bersama dengan gelendangan akan tahu macam mane punya terok birokrasi dalam sistem jabatan agama islam dekat mesia ni

12Next
Return to list New