CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

[Tempatan] (Pics) Org Msia hina, bangsat & menghina Islam?? DIA kata

lepas keluar bilik kecik tak payah basuh tangan terus hidang makanan lagi best alang alang konsep jamban kan

cmf_almondpecan posted on 8-4-2014 08:46 AM
Benda ni dah lama famous kat Taiwan kalau tak silap. Jepun pun ada kot. Skrg ni US pun dah ada toile ...

Boleh tak kalau aku nak kata, you're what u eat and the way u eat.

Orang Melayu mempunyai budaya yg cukup terhormat menghadapi makanan bahkan Islam juga telah menganjurkan cara yg sopan dn tertib ketika makan. Dimulai dgn baca Biusmillah, doa dn disudahi dgn Alhamdulillah.  Dn Islam juga melarang kita makan dlm pinggan yg dibuat drp emas, sedangkan emas adalah logam yg mahal dn berharga. Kenapa dilarang, kerana Islam ingin bersikap adil kpd  semua umat.

Tergamakkah Melayu Islam dihidangkan makanan dlm pinggan mangkuk yg berbentuk jamban?   Apakah minda kita dapat dielakkan drp membayangkan benda2 yg najis.  Apakah cara menghidang dgn rupa yg tersebut tidak menyentuh sensitiviti saikologi Melayu Islam kita?  Apakah tidak ada lagi cara yg lebih terhormat untuk kita hiasi dn meletakkan hidangan.

Jgnlah atas nama kreativiti maka Melayu harus lupa kpd adat sopan menghadap makanan. Kalau bangsa lain nak buat, biarkanlah. Orang Melayu, kalau Melayu sendiri tak mahu melestarikan kesopanan adatnya, jgnlah diharap orang lain mahu berbuat demikian.  Agama harus dijunjung dn adat harus dikelek.

epalgebuu posted on 8-4-2014 09:06 AM
aku xlalu

sama laa............ apa laa bangang hidang makanan camtu

apasal tak letak hiasan tahi yg betul bawah kaca tu?

Hnya ummah pprt molayu terasa dgn benda camni.aku ok jah..sebab makanan ngn tahi besar beza...kreatif

nolya posted on 8-4-2014 09:37 AM

Orang Melayu mempunyai buday ...

Boleh. Terpulang aje pada masing2.

Follow Us
over sensitive... tak suka takyah la masuk.
ai pon geli konsep restoran cenggini, tp nak komplen ke hulu ke hilir? ada aku kesahhh.

ko hiaslah mcamana pun mangkuk jamban tu aku tetap bayangkan tu tempat najis..huhu. Nak kata aku konservatif pun x kesah laaa tp dari kecik mak bapak aku ajar mangkuk tandas tu tempat orang lepas hajat. So kepala otak aku tetap nak membayang benda yg bukan2 ..hehe

baru nak kata .... minum arak tak bangsat pulak.

Tak boleh tetima ....  sedap cmne pun tak dpt telan , geli lah persektaran jamban gitu.  Dlm tandas sebenar i nk telan air liur pun susah ...  heeee , byk tema lain lg cam tema rimau ke

kedai2 makanan tahi ni utk kaum cina jer ...

Lantak pi la.
kedai makan cina. Bkn hina islam pun. Rumah urut bersepah kt jb x nak sentap plak.

nolya posted on 8-4-2014 09:37 AM

Orang Melayu mempunyai buday ...

Ada org paksa ko mesti makan kat restoren jamban ñi ke? Aku rasa takde..... so tak.payah la citer psl budaya melayu & agama islam sbb tiada sesiapa pun yg di paksa.......

lantak pi lah depa nk makan dlm lobang jamban pun...cumanya aku heran mana drg ni punyer sensitiviti pd bende2 najis ni...agaknya sensor jijik dah tepu x leh detect dah imaginasi taik, kencing n jamban segala tuh....agaknya depa  time berak dlm jamban pun leh berjimba makan minum kot....yuckkks!!

kan penang pun ada... lama dah... i tgk pun loya...

x lalu aku..
biar aku x makan x per..

azsukie posted on 8-4-2014 08:35 AM
eee... geli la weh.. benda ni aku rasa kat penang pun ada kot.

ha ah kat penang ada 1 konsep restoran mcm ni..lalu depan mmg busuk rupanya walaupun buat kt dlm mall..yg sanggup makan pun cina je.

bidacool posted on 8-4-2014 10:34 AM
Ada org paksa ko mesti makan kat restoren jamban ñi ke? Aku rasa takde..... so tak.payah la c ...

Bukan mcm tu dik.  Memang hidup ni tak de orang nak paksa kita buat ape.  tepuk dada tanya selera.  Tapi harus ingat kita hidup ni diselimuti adat, disiplin dan hukum Islam  (bagi yg mahu memegang).  Yg tak kesah tu, berzina ke, minum arak ke, katanya kubur masing2 kan.  Saya menulis pun hanyalah sekadar pandangan peribadi, tak mengharapkan orang untuk ikut.  Tu saja.  Tay perlulah nak rasa tersinggung.

nolya posted on 8-4-2014 11:52 AM
Bukan mcm tu dik.  Memang hidup ni tak de orang nak paksa kita buat ape.  tepuk dada tanya selera. ...

Tolong jangan impose kamu punya attitude of life on others. who are you to judge ? kalau you tak suka restaurant itu, jangan la pergi.

cina makan atas tandas, hina islam????

felda pprt!!!