CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 56664|Reply: 152

Tadika Branded dengan Tadika biasa ada beza tak?

Salam..

Icha sekarang duduk di b.b.bangi..tadika kat sini sekarang ni naik betul macam cendawan tumbuh..
macm2 nama dan program offer..
Icha ada anak umur 3 dan 5 tahun..tengah dilemma nk cari tadika untuk ank2..

yang branded ni sure mahal takut xmampu..
Yg famous plak ade dengar kata syiah..bila p survey students ramai plak..bayangkan kalau 1 kelas smpai 30 orang dlm bilik kecik..
camne budak nak belajar..ade sedara icha kuarkan anak die dr 1 branded kindy..die kata agenda da lari..kaut untung lebih2..
wat trip gi zoo pon dekat 100 kena byr..

adui peningla..yang tadika biasa2..owner ssah nk jumpa..cikgu btukar ganti..lessen xde..nanti progress anak ke mana..

nak gak dengar pendapat parents yg hantar tadika yg mahal dan biasa2.. Last edited by icha80 on 2-1-2014 07:06 PM

Rate

1

Tadika Kemas ada tak kat area  TT?

Tadika branded dan biasa tentulah berbeza...
me choose tadika KEMAS jer..
sebab me percaya anak me standing bersaing dengan anak2 lain yang bernasib baik di sekolahkan di tadika berbayar dan mahal.
End up mereka akan berada di landasan yang sama...darjah 1 sekolah bantuan penuh kerajaan..
now sistem persekolahan dah takde exam orianted.
Cuma effort mak kena lebih bila hantar di sekolah2 free ni...
me beli buku latihan untuk anak sendiri dan mula mengajar di rumah setiap malam.
Tengah tahun me target anak 5 tahun dah me dah habis Iqra 1 dan boleh membaca beberapa perkataan 3 suku kata.

Rate

1

AmMiNafeesa posted on 3-1-2014 10:15 AM
sebab me percaya anak me ...

Best la dpt mskkan anak ke tadika kemas... Jimat banyak duit... Aku pg tanya dua tahun lps x boleh coz kat sini tgk gaji Mak bapak... Pra sekolah pon x lepas nak tak nak terpakse la anta kat smart reader kids... Yg ni jer ada kosong thn lps... Thn ni dah msk tahun ke dua anak aku kat sana... Yuran bulanan naik dr 275 -295... Anak sorg ok lg kot kalo dua tiga org pening gak memikirkan belum lg nak carikan sekolah tadika agama atau ustazah tul akar mengaji... Tau2 je la anak2 ni bukan nak belajar gan Mak bapaknya...

aah..saya pun ikut hati nk letak kt kemas...tpi diaorg tgk gaji...
tambah2 laki bini keje..lagi diaorg x kasi..

so..letak kt little caliphs..rm250..utk thn ni.
last year letak tadika takde branded rm170 je...belajar ok..
pengurusan tak ok..sgt2 tak puas ati..tu thn ni tukar little caliphs
harap2 belajar ok..pengurusan pun ok.

ilham_ryana posted on 3-1-2014 11:26 AM
aah..saya pun ikut hati nk letak kt kemas...tpi diaorg tgk gaji...
tambah2 laki bini keje..lagi dia ...

Oooo aku lak mcm nak tukarkan anak aku ke motensari tp kat sini x der ada pon kat tempat lain kalo nak menganto pun ambik ms setenggah jam kalo x jem... Kalo jem mai satu jam jdnya... Dengar2 motensari ni bgs tuk math... N yuran semua n yuran bulanan pon murah sikit dr srk... X tau la betul ke x

Follow Us
poyohabis posted on 3-1-2014 11:32 AM
Oooo aku lak mcm nak tukarkan anak aku ke motensari tp kat sini x der ada pon kat tempat lain kalo ...

yang aku anta rm170 thn lps tu...guna kaedah montesori lah...
last year anak aku 4thn...mate tu kurang lagi..english mmg dah ok..boleh kira 1-100 in english.
maybe masa 5thn..baru diaorg tekankan kt mate kot..

masalahnya aku x puas ati kt pengurusan..tu aku tukar thn ni.
rm170 nampak mcm ok...bila dah campur daycare ptg tu...total jadi rm440..
so...rm270 dia amik utk daycare ptg tu...tpi pengurusan hampeh.

Pada permerhatian saya, tengok tahap anak dan sekolah rendah apa yang nak dihantar lepas tu.

Kalau anak cekap tangkap, hantar je lah tadika cikai, nanti sekolah rendah kebangsaan cepat je dia tangkap balik.

Kalau anak memang jenis slow, hantar tadika canggih ka, cikai ka, nanti masuk sekolah rendah kebangsaan dia tetap ada potential nak slow.

Yang bestnya, bila anak cerdik, hantar ke tadika yang memang enhance lagi anak2 cerdik, dihantar pulak ke sekolah rendah private yang canggih sikit silibus dan gah (ala2 islamik ka) dari sekolah kebangsaan, insya allah menjadi sungguh la budak tu.

Tapi kalau ada anak cepat tangkap, belajar kat tadika canggih manggih segala segi, sekali hantar anak kat sekolah rendah yang non performing atau sekadar biasa. Ha.... yang ni memang agak rugi. Cuma dia paling baik pun jadi budak terpandai dalam kelas. Kemungkinan dia takkan jadi budak terpandai antara yang pandai. Nak2 dengan sistem band yang baru ni.

Rate

1

Oh satu lagi probability

Kalau anak slow, hantar ke tadika canggih, hantar ke sekolah rendah private, kemungkinan dia maintain slow tu ada, tapi mungkin lebih baik slow dari sekolah rendah kebangsaan yang menyebabkan dia akan ditinggalkan oleh guru dalam kelas yang layan budak cerdik.

poyohabis posted on 3-1-2014 10:27 AM
Best la dpt mskkan anak ke tadika kemas... Jimat banyak duit... Aku pg tanya dua tahun lps x boleh ...

Kat tempat me duduk ni...
tadika Kemas hampir tak dipandang...
ramai hantar anak umur 5 tahun je..org kata sekolah main2...
me pun sama...tapi tetap nak anak belajar sesuatu..sebab tu me ambik inisiatif ajar mengaji dan membaca sendiri

baulu posted on 3-1-2014 12:35 PM
Oh satu lagi probability

Kalau anak slow, hantar ke tadika canggih, hantar ke sekolah rendah priv ...

Ada status2 parents yang selalu cakap macam ni..
"anak slow selalu tidak dipedulikan cikgu" atau ..
"anak slow diletak kat kelas last"

pada saya...tanggapan ini salah..
ada parents yang tak setuju dengan sistem gred2 kelas..
yang pandai kelas pertama..dan yg kurang kelas terakhir..
tak betul ke sistem ni..??
kalau anak kita slow diletak dalam kelas pertama..tentu tak boleh catch up apa yang guru ajar, kerana tak sesuai dgn tahap kecekapan mereka. Maka cikgu tak boleh nak duduk dengan dia sahaja dan mengajar dia sahaja, maka dia harus di tempatkan di kalangan murid yang sama tahapnya.Jadi cikgu pun mengajar mengikut tahap kecekapan murid tu.
Lalu kalau anak kita yg cekap ni diletak dlm kelas terkahir..cikgu mengajar satu..satu...
anak tu pun jadik slow, malas, dan tak minat nak ke sekolah.
banyak kes budak darjah 1 bosan dengan pelajaran darjah 1 sebab dah belajar kat tadika.

AmMiNafeesa posted on 3-1-2014 12:50 PM
Ada status2 parents yang selalu cakap macam ni..
"anak slow selalu tidak dipedulikan cikgu" atau  ...

Yang saya lihat kat sekolah anak2 saya yang affected dengan sistem baru, kalau depa duduk kelas A, maka kelas A jelah depa duduk sampai darjah 6. Dah takde kelas pandai kelas slow.

Probability dia kalau masuk darjah satu tu, entah tetiba, semua dalam kelas tu budak tak cerdik kecuali sorang. Atau budak lain semua cerdik tapi bukan anak kita sorang.

Personally saya rasa, kalau kita nampak anak kita macam gifted sikit dan kena pulak mak pak mampu berbelanja lebih, hantarlah ke tadika yang cemerlang silibus dia dan lepas tu hantar lah ke sekolah rendah private.

Tapi kalau anak slow, duit pun lebih, hantar je lah ke montessori dan sekolah private. Kekdahnya, I pay for your good service and you'd better make my child smarter than before.

Kalau tak mampu, stick pada sistem yang disubsidi dan yang ikut sekadar bajet kita. Tak kira anak pandai, biasa or slow learners.

Seperti yang kawan2 observe, darjah satu di sekolah kebangsaan nanti adalah siaran ulangan pelajaran tadika private yang ekonomi. Saya tak pasti macam mana kat KEMAS.

Rate

1

mana2 sama je...kalau mampu pgila kalau tak antar je kemas.tp kemas biarla tmpt org yg lebih perlu. pdahal aku pun bukanla tahap mampu sgt..

anak aku antar tadika medium tu pun komplen cikgu byk songeh..tukar lak tadika branded...sama je..dia ajar cikgu dia blik..end up gmbr topi segi4 tu pun dia tk amik asik tknk pgi sekolah rugi bayar yuran mahal2..end year report dia semua excel..itu yg aku pelik skrg dia seronok sgt pegi sekolah and she's doing fine.

sy kalau di bagi peluang nak hantar anak g kemas je...
kemas area rumah ni ok sngt2...
tp diaorg tgk gaji & kekosongan lak....

AmMiNafeesa posted on 3-1-2014 10:15 AM
sebab me percaya anak me ...

anak saya xmau belajar dgn saya..suruh tulis skt..dia kata tangan die lecuh..hehe
buku iqra' pon da beli..bpe hari je nak baca pastu xnak dah..
tp kalu tengok die mcm ade potensi..sbb hantar kat kg aritu kakak jaga..die ade minat nak blaja..
dia cikgu sekolah pemulihan..dia ckp anak icha senang terima pelajaran..kalu kena gaya dan tempat yg dihantar insya Allah boleh bjaya..

Die suruh tglkan anak kat Johor..masukkn k Tadika Agama Johor (TAJ)..siap ade tahfiz agi..
icha xnak la pisah dgn anak..sedih woo..nnti die ingat kita xsyg die..kakak icha ngecek nk jga tu..

Nanti nak survey Tadika Kemas..wpun byk yg bg feed back xbpe best..yerla da murah..xleh nk expect mcm2..
Kalau anak nak belajar dgn mak xpe gak..

Oh ye..pg2 mmg ade lalu kt LC..mmg ramai student..mber ade hantar anak kt situ..tp xtruskn smpai 6yrs..
sbb xde progress katanya..

Xpe2 akan ku survey lagi..hopefully xterlmbt nk daftar.. Last edited by icha80 on 3-1-2014 01:30 PM

baulu posted on 3-1-2014 12:33 PM
Pada permerhatian saya, tengok tahap anak dan sekolah rendah apa yang nak dihantar lepas tu.

Kala ...

betul gak tu..kalau nak anta tadika bagus..kena cr sekolah bagus gak..icha berangan nak hantar sekolah Al Amin ataupu SERAI..
Jiran sebelah rumah..dua2 anak die hanta ke Al Amin..die ckp..hantar anak kt situ attitude anak jd bagus..
Plus nti kalau djh 3 die akan check sape yg layak utk belajar tahfiz..cuma silibus die mgkn xsma dgn silibus kerajaan psekutuan..

SERAI plak silibusnye lebih kurg sama..tp dua2 sekolah ni ade exam kalau nk masuk..dorg akn exam msa mid june..subjek yg dorg tnya
selain bm bi math etc..ade jawi dan bah. arab..

Rate

1

rm611 posted on 3-1-2014 07:18 AM
Tadika Kemas ada tak kat area  TT?

cm xlepas je kalau dorg check slip gaji..huhu

poyohabis posted on 3-1-2014 11:32 AM
Oooo aku lak mcm nak tukarkan anak aku ke motensari tp kat sini x der ada pon kat tempat lain kalo ...

oo..bukan Montessori tu untuk budak2 special ke..yg blaja byk guna sentuhan..byk hands on activity..
setahu icha la..kite ni as parents mmg teruja kalau dengar nama pelik2..nama canggih2..hehe..takut bndanya nan hado..

suami kata kalau da cerewet sgt..buka tadika sendiri la..hehe..sentap uols..

xpe2 akn ku survey demi msa depan anak2..huhu

ilham_ryana posted on 3-1-2014 11:38 AM
yang aku anta rm170 thn lps tu...guna kaedah montesori lah...
last year anak aku 4thn...mate tu k ...

ok la tu anak akupon tahun nie umur 5 tahun kira sampai 20 jer...tu pon lebih dlm b.i pulak..ckp b.m tak reti sangat...bab2 math kalo ikut exam ok la markah full..tp tu la kan...org kata mcm motensari tu bgs...nak cuba gak ler...