CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[Ultra Best][Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #2520 Mean Girl 2 [12] - Page. 101

Close [Copy link]
Kuat smgat betoi tt nih...kalau aku mau pengsan bgun ,pengsan bgun 7 kali gamaknya...

Hik3...giler la malaun jintat tu leh bertebangan 2 sekawan pulak dia ye:lol
aku rasa dia tgh wat latihan tu.yg senior ajar yg junior cara2 nak terbang dgn penuh gaya dan skill yg betul

wahhh kagum aku dgn darah satri JC sbb berani menempuh dugaan dgn aksi akrobatik kat atas tu huhuhuhu. Nasib baik mahluktu tak terkencing kan

satri : satria

laila_zi posted on 20-12-2013 02:09 AM
wahhh kagum aku dgn darah satri JC sbb berani menempuh dugaan dgn aksi akrobatik kat atas tu huhuhuh ...

MWAHAHAHAHA~~ Kalau mahkluk tue kencing, sure jadik trending twitter #hakudikencingbagaidikencingkakpon

seram, semput, rimas, smbil terbayang ahkak2 ponti riang ria terbang beriringan...

hahaha... nice one TT....

Follow Us
JokesCop posted on 19-12-2013 09:43 PM
Manis sangat la makanan dekat situ

hehe memang manis skit situ.tapi teh ais die power.kalo ikut ranking persatuan teh ais rase die top 5.anyway aku dulu duduk C1 tingkat 9.mase batch aku tu tingkat 10 da kene kosongkan.dapat bertahan duduk zaman foundation je.naik degree pindah duduk luar.

salam
gigih khatam kan rumah TT ni.
bes arrrr... keep it up!

(FYI: Syeik nie agak skeptikal skit pasal bende2 dari kubur nie, dan paling penakut, cerek air bunyik pun die bole melompat)

bila baca ayat TT ni, me dh set dlm minda syeik ni mcm ni mcm ni.
menyelami watak lah katakan....
lepas tu lama sikit, me dh confuse dgn watak syeik ni.
rupa2nya penggunaan word 'sceptical' tu agak kurang sesuai kat situ.
bila word sceptical tu digunakan dlm ayat di atas, it meant dat syeik ni X PERCAYA/RAGU dgn bende2 kubur.

sekian,
editor x bertauliah

JokesCop posted on 19-12-2013 01:32 AM
Assalamualaikum dan Salam Sejahtera kepada rakan2 sekalian. Macam mane dengan keadaan saudara dan sa ...

apa maksud KAMJAD ni actually ek?

iamalady posted on 20-12-2013 03:12 AM
(FYI: Syeik nie agak skeptikal skit pasal bende2 dari kubur nie, dan paling penakut, cerek air bunyi ...

yup, actually, aku pun rase ade masalah skit dengan ayat skeptical tue..

JokesCop posted on 20-12-2013 03:38 AM
yup, actually, aku pun rase ade masalah skit dengan ayat skeptical tue..

mungkin boleh tukar dgn OBSESSED ke taksub ke...

Hai hai hai~ Assalamualai kum dan Salam Sejahtera..
Tuan2 dan Puan2.. Haku datang lagi dengan spam yg berjela2.. Asyik kopipasta cite lame je.. so aku buat jugaklah siri baru..
Tapi ade permasalahan sikit di sini.. Aku akan cuti sampai hari Isnin start dari Jumaat untuk memberi laluan kepada keluarga tersayang untuk bersuka ria.. So kepada rakan2 sekalian, haraplah bersabar menunggu update yer.. Sekian, hope you guys enjoy next story titled the Hospital  

TITLE : The Hospital
TEMPAT : Klang Valley
LAIN2 : Pengalaman Ajam sebagai Antoo Seekers.. Asal mereka bahagia la khann~~

[PILOT]
Oleh kerana, membace buku dan mengumpul setem merupakan hobi yg mainstream. Ajam (read: MBLBNS) memilih mencari hantu sebagai hobi beliau.. Kenape korang tanye ? Sebab beliau adalah manusia malam mcm aku, dan niteclub 2 di sekitar kawasan KL telah menge"banned" Ajam akibat fiil-nye yg lagi xsenonoh dari kebanyakan org2 yg xsenonoh di tempat tersebut.. So, bayangkan lah berape xsenonohnye Ajam ye kawan2.. Prinsip Ajam - Kan gua dah cakap gua HAV HAV HAV HAV HAVOC HAVOC, HAV HAV HAVOC HAVOC..

Ayat trademark Ajam adalah = "Ko x kenal dunia JC, aku dah masak dah dgn dunia nie". So, die pun nak cubelah plak mengenal dunia lain (read: Aaaalammmm Ghaaaaaaaaaiiiiiibbbbyunnn~~~ sfx: guruh berdentum). Pendapat aku plak, mcm mane nak kenal dunie? Kene sembang dengan tanah ke tanye: "Dunia2, sape name awak?".. Kang buat tanah jawap.. "Jakpar Honn~~".. x ke pilu hidup aku selama 20 hari.. Back to the story.. Ajam pun pi lah berkenalan dengan geng2 yg dah otai dengan mencari penampakan nie.. Menurut testimoni beberapa ahli geng tersebut, banyak tempat2 ankerr derang dah lawati, bukan setakat rumah tinggal, kawasan pekuburan tinggal dan perigi buta tinggal sahaja (read: ala2 Ramlee, Sudin dan Ajis), testimoni mereka juga ade list melawat istana tinggal, apartment tinggal, penjara tinggal, jambatan tinggal, landasan keretapi tinggal, tinggalkan kepada kenangan dan jugak sayang anak tinggal2kan.. Malah bukan setakat tue, mereka juga pernah melawat akuaria, zoo negara, taman buaya dan jugak Danga Bay.. Tapi, malang sekali dalam banyak2 tempat yg telah di tinggal, satu je yg derang x pernah lawat.. Hospital tinggal.. So, next project derang adalah nak pegi Hospital tinggal.. Maybe nak tengok suster ngesot, So, terujalah derang dengan next project derang.. Ajam pun buat lah preparation yg sepatutnye untuk ikut derang pi mencarik entiti..

[PREPARATION]
Ajam yg berase teruje pun pegilah membeli beberapa barang preparation seperti rokok, jajan dan air mineral.. Sebelum berangkat ke tempat yg hendak dituju.. Ajam pun berjumpelah dgn ahli2 kumpulan beliau di sebuah kedai makan roti canai yg dimajukan oleh taukehnya mempunyai kulit sawo terlebih matang yg slalu dipanggel aney.. Sampai je kat kedai tue, jumpelah Ajam dengan groupie barunye.. Biasenye, sebelum nak pi mane2 derang akan ade sikit taklimat kecik dan disebabkan Ajam ahli kumpulan baru, tradisi nie wajib di jalankan malam nie..

Ade beberape guideline K.Supyan (read: Komander Supyan a.k.a Tok Guru grup) berikan kepada Ajam, in which, mostly aku rase x yah la aku ceritekan tapi antara2 yg menarik adalah:

Guide 1 : X boleh keluar rumah dan terus ke tempat nak pegi.. Kene duduk dekat mane2 selama 30 minit - 1 jam sebelum bertolak
Guide 2 : Lepas balik, x bole terus balik rumah, kene lepak dekat mane2 selama 30 minit - 1 jam sebelum balik rumah
Guide 3 : Jangan tegur bende yg pelik dan kalau ade bende pelik, cakap bahase isyarat derang "Matahari dah naik" atau ape2 yg same maksud..

So lepas berucap sambil berdiri di atas meja, K.Supyan pun ajak lah derang masuk ke dalam MPV sebab nak mula bertolak ke lokasi.. 45 minit lepas bergerak sampai lah mereka ke lokasi kejadian.. Depan hospital tinggal.. Turun dari kete, masuklah angin2 malam yg menderu ke kulit Ajam dan menambahkanlah lagi suasana ankerr.. Lepas sume barang2 keperluan melihat entiti dah di setup, termasuklah beberapa nyalaan rokok.. Mereka betolaklah masuk ke dalam bangunan tinggal tersebut..

10 minit berada di dalam bangunan tinggal, mereka melilau2 mencari kalau ade ape2 bende yg "menarik" boleh ditonton.. "Xde paper pung", tegur salah seorang watak x penting dalam cite nie.. Xpelah, xde ape2, xde "rezeki" kut.. 20 minit derang dalam tue, jangan kate tanda2 penampakan jembalang, penampakan mat gian pun  tipis.. Tetibe, Ajam terdengar sore budak menangis datang dari bilik hujung..

[GROUND FLOOR]
Ajam dan beberapa orang rakannya(read: watak x penting) bergegas ke situ untuk melihat sape yg menangis.. Ye la, kalau buatnye bapak budak dari group derang terjatuh ke dalam bilik tue sambil menangis, x ke kesian di buatnye. Kalau bapak budak, kalau Komander Supyan yg menangis dalam tue.. X ke derang boleh gelakkan sebab jatuhlah kredibiliti komander nangis dalam kawasan ankerr.. Sampai ke bilik hujung tue (read: pintu bilik xde), Ajam jengah ke dalam dan tengok bilik tue sepi.. Time nie lah, bulu roma Ajam dan beberapa orang rakannya dah mule naik sebanyak 0.5 cm. Salah seorang rakannya berbisik "Matahari dah naik..", Ajam pun hanya mengangukkan kepale..

Then, Ajam dan beberapa rakannya pun belek2 lah bilik tue, tengok2 kalau ade ape2 lagi yg bole dijadikkan "pengalaman".. Lepas dah berpuas hati yg bilik tue xde ape2 derang pun keluarlah.. Dan-dan derang keluar.. K.Supyan dan beberapa rakan lain menghampiri group Ajam.. Derang buat isyarat tangan ke atas (read: naik ke 2nd floor).. Ajam dan rakan2nya pun setuju dan mereka2 berjalan2lah ke tangga sambil melenggang2kan tangan.. Sampai je dekat tangga, Ajam ternampak ade budak kecik tengah cangkung kat bawah tangga sambil melihat ke arah mereka..

DAZAAAAAAAAMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!! (sfx: bunyik jantung2 berguguran)

Xsemena-mena, terus salah seorang rakan Seekers-nye menjerit2... Lintang pukang lah mereka lari keluar dari Hospital tersebut.. Sampai je dekat luar, tercungap2 masing dek kerana pelarian yg amat dahsyat tersebut..

Ajam: Komander, aku rase mcm dah x boleh la.. Nie dah lain macam nie, kite balik je la..
K.Supyan: Huh, baru mcm tue je korang dah takut~ Ape laa...
Ajam: Komander, bukan komander pun lari lintang pukan jugak bersame kitorang ke tadi ?
K.Supyan: Aku lari sebab dah lame x exercise la, bukan sebab takut (sambil buat muke berlagak)
Ajam: Kite balik je la yer..

Baru je Ajam nak kutip kawan2 die yg tengah baring kepenatan atas jalan raye. Die nampak komander masuk balik je dalam Hospital tue.. Ajam pun jeritlah name komander berkali2..

K.Supyan: Korang duduk sini dulu, aku nak naik tingkat satu..

Di sebabkan Ajam agak risau dengan perangai K.Supyan mcm nak buat tindakan x brape cerdas tue. Ajam dan sorang rakannya masuk ikut K.Supyan.. Sampai je kat tangge nak naik ke tingkat 2.. Mate Ajam melilau nak tengok ade lagi x budak kecik tue.. Mcm klise cite seram lain la, xde laginye bende tue nak duduk situ lame2... Bende tue pun takut nak duduk tempat gelap lame2 gamaknye.. Maka, naiklah mereka bertiga ke tingkat satu..

[FIRST FLOOR]
Naik je ke tingkat satu, x semena2, bau yg sangatlah busuk mengalah bau bangkai menusuk2 dalam hidung mereka bertiga.. Bau yg ditafsirkan Ajam kepada aku sebagai bau yg paling busuk pernah die bau mcm ade bangkai bertenggek kat bawah lubang idung derang.. Sebab x tahan sangat dengab bau tue, sorang rakan Ajam turun ke bawah dan x mampu lagi meneruskan perjalanannya di tingkat 2.. Tinggallah Ajam dengan K.Supyan merayau2 berdua-duaan di tingkat tersebut.. Sedang berjalan2 di tempat tungki itu, Ajam mcm ternampak yg ade tangan putih wave dekat die dari belakang pintu.. Pucat tangat tue, macam tangan mayat.. Ajam terkaku sekejap dan menepuk2 bahu K.Supyan..

K.Supyan: (jerit) Aku penat nak pegi sane.. Ko datang lah sini

ZASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS (sfx: tangan putih tue hilang)

Serentak dengan tue, bunyik hilaian maut terus menerkam telinga Ajam dan K.Supyan... Bukan je setakat bulu roma meremang kali nie.. bulu kaki Ajam pun ikut meremang~~
Ajam yg baru nak menyatakan niatnye nak berundur diri dari medan ankerr tue kepada K.Supyan.. Die tersungkut jatuh, mcm ade bende yg menarik Ajam di kakinya.. Tangan putih yg melambai2 derang dekat pintu tue sekarang tengah mengenggam kaki Ajam.. Ajam pun tertendang2lah kakinye dengan harapan supaye tangan tue terjatuh dari kaki nya.. Mengikut abis logik akal Ajam, die pun hentak kaki die sekuat2 hati di atas simen... Bukan je tangan tue ghaib, dengan kaki2 Ajam pun rasenye mcm ghaib sekali akibat sakit yg melampau..

Ajam: Komander, nie mmg dah terlampau sangat nie, die main pegang2 plak nie..
K.Supyan: Taper2, ko keluar dulu..

Ajam pun bangun la sambil berjalan terhencut2 nak turun ke tingkat bawah.. Di sebabkan pelik sebab Komander bersifat tidak berperikemanusiaan tidak memapah nye keluar, Ajam pun menolehlah kepala ke K.Supyan.. K.Supyan sedang menyalakan rokok sambil meneruskan perjalananye..

Ajam: Oittt~~ nak kemane tue ? nak keluar kene turun sini..
K.Supyan: Ko turun dulu, aku nak naik tingkat 2..

JENG JENG JENGGGGGG~~~

TU BI KON TI NUW~~ (To Be Continue)

[AFTERMATH]
next episode

Rate

1

iamalady posted on 20-12-2013 03:42 AM
mungkin boleh tukar dgn OBSESSED ke taksub ke...

Genius~ triple A plus!!!

JokesCop posted on 20-12-2013 03:46 AM
Genius~ triple A plus!!!

awww... tq2. heeee

wahhhhh... rezeki sy mlm ni TT ada update lg!

JokesCop posted on 20-12-2013 03:44 AM
Hai hai hai~ Assalamualai kum dan Salam Sejahtera..
Tuan2 dan Puan2.. Haku datang lagi dengan spam ...

mai o maiiii... mcm smtg off je komander tu.

aduhai... kena tunggu next week kan?

selamat berlibur

wah... seram btul hospital tu..
heran apsal komander tu sesuatu je...
sabar menanti isnin la cmni...

have a nice weekend TT...

iamalady posted on 20-12-2013 03:26 AM
apa maksud KAMJAD ni actually ek?

haaaaaaa macam tau2 je la ko nih sebab aku baru nak tanye benda yang sama tadi..hehehehehe

clarizsa posted on 20-12-2013 06:50 AM
wah... seram btul hospital tu..
heran apsal komander tu sesuatu je...
sabar menanti isnin la cmni. ...

betul la ada citer time 0100-0300...

ai saspek komander tu yg sebenarnye adalah antoo...

bottombikini posted on 20-12-2013 08:51 AM
betul la ada citer time 0100-0300...

ai saspek komander tu yg sebenarnye adalah antoo...

i pn saspek gk... tp x suprise la cmni.. haha...

yup mmg timeline TT between 1:00am-3:45am utk update citer...