CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

Edited by Adiya at 4-9-2021 02:44 PM
havovasta replied at 1-9-2021 12:30 PM
menarik cite TT, sila sambungi lagi

In sya Allah... Teman cuba la menulis sikit2.. udah lame beno tak menulis, pening nak buat ayat..

Yoshhhh.. sekali dapat 2 update sekaligus
Tima kasey TT

Next update jangan tunggu 2023 pulak

Fuhhh, Alhamdulillah, habis jugak baca sampai page 96 ni... hampir 2 minggu jugak nak habiskan baca ni (curi2 baca dlm ofis, sambil2 konon buat kerja). Banyak ilmu dan pengajaran dari cerita2 tuan Adiya...

Adiya replied at 31-8-2021 11:22 PM
Assalamualaikum….
Kebetulan aku ada masa sikit hari ni nak menulis.. Kalau sempat habiskan hari ni ...

Cantik ah.. pasni lg byk cite utk katup umah ni bukak umah lain plak... Mmmmmm, lps 5jam jd 6jam plak.. ngehngehngeh...

Kalo inche rasa ok2, nanti kita wasep eh.. sure dpt kes br

Ramai jugak yg masih berminat dgn forum ni ye?ingat dh sendu..maklum la skrg ramai yg buat filem pendek je.rekod penceritaan dan upload d youtube. Duit pun dapat..

In sya Allah sehari dua lg teman up cerita lg..itu pun cerita lama dulu la..ingt lupe dh mcm mn jalan ceritanya..

halimi78 replied at 2-9-2021 04:46 PM
Cantik ah.. pasni lg byk cite utk katup umah ni bukak umah lain plak... Mmmmmm, lps 5jam jd 6jam p ...

Kalau udah katup,xdenye nak buka rumah baru...biar je la rumah ni tenggelam pelahan..

Follow Us
ally9970 replied at 2-9-2021 12:15 PM
Fuhhh, Alhamdulillah, habis jugak baca sampai page 96 ni... hampir 2 minggu jugak nak habiskan baca  ...

Terima kasih sudi merempit rumah teman ni...xde apa yg menariknya..sembang kita aje...tambah kenalan n pengalaman hidup..

trexxxxxi replied at 2-9-2021 10:45 AM
Yoshhhh.. sekali dapat 2 update sekaligus
Tima kasey TT

Hahaha..setahun teman tak update ye?terok beno ropenye...forumer lama pun udah tak mandang dlm ni..semua org baru..kami yang lama ni dok lepak bace je la tulisan org baru, tngk mcm mn dia punya pergi...

Adiya replied at 2-9-2021 06:47 PM
Terima kasih sudi merempit rumah teman ni...xde apa yg menariknya..sembang kita aje...tambah kenal ...

Banyak pengajarannya tuan... contohnya mcm cerita akak cleaner tu, kadang2 kita pelik kenapa org tak suka kita tapi selalunya kita lupa nak lihat dlm diri sendiri, kenapa orang tak suka kita, mungkin ada kata dan perbuatan kita yg mengguris dan menyinggung perasaan org lain...

Look forward utk cerita2 tuan selanjutnya...

Edited by Adiya at 3-9-2021 12:16 PM

Assalamualaikum semua..

Hari ni aku nak ngesahkan 1 pengalaman yang agak rumit diterima akal normal manusia..

Kisah ni berlaku lebih kurang tahun lepas, waktu itu aku masih baru dalam beberapa amalan yang diperturunkan oleh Arjuna. Mungkin dalam beberapa bulan selepas selesai amalan untuk jazam satu keilmuan ini. tak ada ilmu apa pun sangat.. Hanya amalan zikir harian sahaja.. Bukan la ilmu halimunan, terbang, kebal dan sebagainya.

Setelah beberapa bulan aku fokus dalam amalan zikir ni, 1 hari tu aku rasa badan aku tak begitu selesa.. Sendi2 semua sakit, badan jadi angin, dengan sembelitnye lagi.. Entah la, aku anggap benda tu biasa sebab aku ada anxiety. Ye la keadaan sekarang dengan pandemic ni, kerisauan aku mula memuncak kadang2 tu.

Keadaan aku makin lama makin terok. Seminggu selepas tu, aku cuba untuk semak diri aku sendiri kot2 ada yang tak kena melibatkan penghuni alam sebelah. Hasil dari semakan aku tu, aku dapati ada yang berhajat rupanya.. Tapi aku tak la focus sgt ke arah itu, sbbnya aku lebih percaya sakit aku ni adalah sakit sains @ nyata. Ubatnya kena p jumpa doctor la kan...

1 malam tu aku cuba untuk merawat diri aku sendiri dengan sedikit pengetahuan yang aku ada... Dapat la tarik seko dua.. Lepas tu angin berpusu2 keluar melalui sendawa. Aku buatkan segelas air doa menggunakan air zam2 yang ada aku simpan sikit dulu.. Barang rare kena simpan jugak habuan guna utk diri sendiri..

Pada keesokan harinya, aku berasa lebih selesa. Tapi tidak la begitu sihat sangat. Kebetulan hari tu, Arjuna msg aku melalui telegram.
Arjuna : Salam ji, apa cita?
Aku : Wsalam, xde cita apa pun..melepak rumah je la...
Arjuna : Hahahaha...Ko ok ke?
Aku : Ko ni mcm tau2 je aku tak ok kan? Aku tak brapa nak sihat sgt le ji.
Arjuna : Amalan mcm mn?
Aku : Dah rope ini, kurang le aku beramal.. seminggu kadang sekali je aku buat induk. Ce kamu tengok aku jap. Aku tak boleh blah dh ni..
Arjuna : Kang aku tngk. Ape2 aku msg balik..

Arjuna ni kalau bab suruh tngk aku, memang dia buat lemau2 je... Selang beberapa hari lepas tu baru dia msg.
Arjuna : Hj, ko ada merawat org tak baru2 ni?
Aku : Xde pulak, ada pun beberapa minggu lepas le.. Tu pun kes tumpang2 je..Pesakit p tengok rumah tinggal yang nak dijual..Sekali balik, bawak balik member baru..hahahaha
Arjuna : Ko scan diri ko sndr?
Aku : Aku tngk dah hari tu...Dah buang la..Nape?
Arjuna : Kita ni bila dah main zikir Y, yang datang tu bukan lvl bawah2 ni..maksudnya yg tinggal di bumi. Aku tngok ada 2 puak yang dok hentam ko ni. 1 macam perempuan, tangan silang kat dada. 1 lg, ko pernah tngk cita avatar? hero dia ang? budak botak tu. sebiji mcm tu dengan mata silvernya.
Aku : Apa hal pulak dorang nak buat aku? aku tak buat apa pun kat dorg.. kenai pun idak...
Arjuna : Dah ko main zikir Y, memang le dorg tak suka.. Roh ko kena ikat ni. Aku tanya yang pompan tu kenapa buat Diya? Dia kata ko memusuhi dorg.
Aku : Kepale abah dia kabo kan...aku kenal dia pun idak..
Arjuna : Hahahaha...releks brother..aku dah settlekan dorang tu.. Biasa la tipu daya geng langit ni lg padu dari geng bawah. Lain kali jgn tinggal lama sgt zikir tu..Buat hari2 walau pun tak sempurna.
Aku : Ni semua punca ko la..pandai2 bagi kat aku..ayat bukan main lagi sebelom nak bagi...semua akai je tu..dah aku pulak yang kena.
Arjuna : Hahahahaha...ambil la sorg sikit..aku pun dah kena dulu...
Aku : Wey, yang pompan tangan silang kat dada tu, mcm amalan yang aku selalu buat la..aku baca bismillah 5 n letak tangan mcm tu.Sebab aku selalu angin kat dada..
Arjuna : Ko ni pandai2 je buat..xpayah nak letak tangan kat mana2, baca je zikir n duduk diam. patut la yang dtg mcm tu..
Aku : Hahahaha mana aku tau...aku tngk ustaz tu ajo, letak tangan kat tempat sakit n baca bismillah 5 tu. Aku buat je la...
Arjuna : Itu ilmu dia..dia ajar bukan semuanya..entah apa lg makrifat dia kita xtau..
Aku : Ye la, ye la..aku tak buat dh rope itu...
Arjuna : Ok, ape2 ko bg tau aku..
Aku : Beres..

Keesokan harinya aku berasa lebih baik berbanding sebelom ni..Angin2 semua dah xde dah. Cuma sakit2 sendi tu ada la lagi sikit2.. Selang beberapa hari lepas tu, sakit aku datang balik. Aiii pelik ni, tak kan tak settle lagi...Aku msg Arjuna semula.
Aku : Hj, ko buat air kat aku..aku rasa tak sedap badan lagi la...
Arjuna : Hahahahaha...kesian....
Aku : Gampang kamu...
Arjuna : Bak gambo air..buka tutupnya..
Aku siapkan sebotol air minum n ambil gambar.

Aku : Ni airnye (gambar botol air)
Arjuna : Jap aku benti tepi jap. tgh drive ni..

Tak sampai seminit, dia msg balik.
Arjuna : Dah, ko scan dulu..aku nak tau betul ke apa aku buat..
Aku cuba scan air yang arjuna buatkan utk aku tu..

Aku : Ape ko ingat ni disco? Cahaya warna warni berkelip2 ko anto dalam air tu?
Arjuna : Hahahahaha..betul la tu..dah minum je la..
Aku : OK2, tq Ji.
Arjuna : Baik....

Dengan ikhtiar Arjuna tu, aku kembali sihat seperti sedia kala. Alhamdulillah...

Pesanan aku utk kalian, andainya kalian mengikuti mana2 pengajaran melalui youtube, fb, IG atau mana2 media sekali pun, berhati2 la untuk mengamalkannya. Walau pun ilmu itu ilmu rawatan yang simple. Kesannya kita tak tau. Sebaiknya bersurilah dgn guru tersebut dan jazamkan ilmu yang diperturunkannya. Ni la akibatnya aku ikut cara rawatan dr video2 pakar rawatan kat luar sana.. Sekali yg mai, pompan xde muka tangan silang kat dada..Hahahahaha..Ajenye bajang...

Rate

1

Edited by Adiya at 3-9-2021 05:56 PM
trexxxxxi replied at 3-9-2021 03:21 PM
Mak saya pernah pesan macam ni gak. Nak amalkan apa2 tu kena hati2 sebab kita tak boleh sembaranga ...

Kita kasi up balik slow2...hehehehe

Adiya replied at 3-9-2021 12:00 PM
Assalamualaikum semua..

Hari ni aku nak ngesahkan 1 pengalaman yang agak rumit diterima akal norm ...

fuhfuhfuh... apobondo sume tu?
silatepek sambungan...

Diya wehhh
rindunya aku kat ko
lama x masuk sini
masih aktif menulis lagi ke?
dah dekat setahun ni bersarang

Adiya replied at 3-9-2021 12:00 PM
Assalamualaikum semua..

Hari ni aku nak ngesahkan 1 pengalaman yang agak rumit diterima akal normal ...

yer lah kadang2 tu nampak kaedah simple-simple mana la kita tau
kesan sampingannya mcamana kan..... huhuhuhu

leenaz replied at 27-7-2022 03:58 PM
Diya wehhh
rindunya aku kat ko
lama x masuk sini

Niat nak menulis tu ada lg..tp ms tak mengizinkan..sibuk je manjang..kalau ada ms terluang nanti aku up le 1-2 cite lg..rumah ni pun dh nak penoh..janji aku dulu, sampai penuh je rumah ni, aku stop le..geng² lama pun ramai dh menghilang..semua dh cuci tangan menulis gamaknye..

twins replied at 28-7-2022 02:52 PM
yer lah kadang2 tu nampak kaedah simple-simple mana la kita tau
kesan sampingannya mcamana kan.... ...

Betul tu twins.. kalau nak amal apa², biar la belajar betul² amalan tu..jgn dok hentam cromo je, tak pasal² nanti sakit lain pulak yang datang.

Adiya replied at 30-7-2022 11:39 AM
Niat nak menulis tu ada lg..tp ms tak mengizinkan..sibuk je manjang..kalau ada ms terluang nanti a ...

jgn stop wehh
aku masuk sini balik sebab teringat semua kawan2 dalam ni

salam TT . fuh setel merempit. ade cerita baru ke yg nk dihidangkan kepada kami ni

ThousandSwords replied at 8-1-2019 11:12 PM
Ihiii.. ado nih... Cuma hanyut antara arus dunia dan akhirat. Erm.. member tu katanye dh dpt solut ...

weh lepak dengan diya roger2 aku
jangan lupa
ko ada no aku kan

loslocos replied at 16-11-2022 03:46 PM
salam TT . fuh setel merempit. ade cerita baru ke yg nk dihidangkan kepada kami ni

Masih ada yg nak merempit dlm rumah ni ye??? In sya Allah ada ms sikit nanti kita share sepatah dua kata lagi...tunggu.....