CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Adiya

[BEST] Lima jam yang tiada kesudahan

Mcm masuk panggung 3D ..

Adiya posted on 30-10-2013 05:33 PM
tengok avy ko pun dah boleh agak tinggi ilmunya..

silakan tuan berkongsi ilmu.. in sya Al ...

Erk, jangan macam tu cho. Teman ni tak sampai setitik pun. Tapi insha Allah titik yang tu jugak lah.

SILAKAN MENJAWAB PERSOALAN PERTAMA IAITU

SIAPAKAH YG MELIHAT MAKHLOK2 DAN KEJADIAN2 DI DALAM MIMPI KITA?

PERSOALAN KEDUA,

SIAPA PULAK YANG MELIHAT DIRI KITA MELAKONKAN WATAK DI DALAM MIMPI ITU?

Setakat ni aku tak pernah mimpi lihat diri aku sendiri dalam mimpi aku tu (mimpi seumpama tenguk wayang ie kita pelakonnya). org kata siapa yg dapat lihat diri dia sendiri dalam mimpi tu bagus.

Mata yg melihat segala makhluk etc dalam mimpi tu mata roh kot ie diri batin kita. entah la. aku pun tak tau. Adiya, kau ni mesti ada belajar ilmu hakikat kan Last edited by krukx on 30-10-2013 08:43 PM

@krukx , tak de la hakikat mana sangat pun...

Ok kita sambung sikit..jawapan krukx tu betol dah tu..itulah pandangan roh kita..yang satu lagi tu pulak sama jugak jawapannya tp berbeza pada sifatnya..benda ni tak boleh nak kaji lebih2 sangat, sat lagi sakit kapla...

Jadi disini yang zahir itu ialah mata kita dan yang batin itu ialah penglihatan dari ketiga2 peringkat tadi tu..
Kesemua adalah berkehendak kepada tiap yang lainnya, jadi seandainya salah satu itu tiada, maka yang lainnya akan terbatal.

Yang zahir, andai kata sakit ke rosak ke, kita boleh repair atau cari ubatnya..contoh mata kita kalau sakit, boleh boh ubat, kalau rabun boleh pakai spec.. bagaimana pulak yang batin tadi? ianya jugak berkehendak seperti mana yang zahir, kerana ianya bergantungan diantara satu sama lain..

itulah sebabnya aku katakan kuatkan amalan kerana amalan kita yang ikhlas itu adalah ubat dan makanan kepada yang batin tadi..ingat geng yang batin bukannya satu sahaja..banyak dok ada dalam tu..kita je tak tau..jadi, kalau amalnya kurang maka yang sampai hanya selapis sahaja, yang lapisan2 lain tu tak dan nak makan..kesian kat dia...

Dari itu, andai yang dalam tu dah kuat, dah gemok, takkan setakal mimpi je boleh mengganggu gugat yang luar???itu mustahil sebab yang dalam tu le yang menggerakkan yang luar.. heeeeeee

harap2 kome2 paham la yer???

aku sendiri tak paham ni...nak kene baca balik le apa aku post ni...

Kuruih ghopanya teman nih.. Adeh.. Ikhlas dh..tp pemaleh kot.. Heheee

Qoute: Jadi disini yang zahir itu ialah mata kita dan yang batin itu ialah penglihatan dari ketiga2 peringkat tadi tu..Kesemua adalah berkehendak kepada tiap yang lainnya, jadi seandainya salah satu itu tiada, maka yang lainnya akan terbatal.

Bro.. Tlg Terangkan dgn cth mudah?

Follow Us
Mcm mana nak beramal dgn ikhlas ye? Pastu camana nak tau kita dah ikhlas ke belum. Kdg kat mlut memang ckp ikhlas tapi dlm ati mana tau ada perasaan riak ke contohnya...

aku rasa diri kita sendiri takkan dapat menentukan samada amalan kita tu ikhlas ke tak. sama jugak, kita tak boleh sewenang2 kata amalan org lain tu tak ikhlas. kita ni siapa la nak menentukan ikhlas ke tak amalan seseorang tu. semuanya terserah kepada Allah utk menentukan & menilai. walaupun kita rasa amalan kita dah cukup ikhlas, tapi di sisi Allah mungkin masih belum ikhlas lagi pun.

tapi sebagai hamba kita laksanakan je la segala amalan semata2 Lillahitaala. semata2 kerana Dia, kerana nakkan Dia, hanya Dia tiada yg lain. walaupun nak dapatkan ikhlas tu sangat payah. terutama bila kita di uji.

sebagai hambaNya, kita doa je kat Dia agar kita dapat senantiasa ikhlas dgn Nya. sebab yg kurniakan rasa ikhlas tu pun Dia jugak, jadi kita mintak la kat Dia. mudah2 an suatu hari nanti kita dapat menjadi antara hamba2Nya yg ikhlas. InsyaAllah... Last edited by krukx on 31-10-2013 11:02 AM

Ikhlas itu rahsia Allah

ThousandSwords posted on 31-10-2013 12:31 AM
Qoute: Jadi disini yang zahir itu ialah mata kita dan yang batin itu ialah penglihatan dari ketiga2  ...

ok ada mata, tiada penglihatan = buta = hampa

ada penglihatan, tiada mata = batal
* mana ada orang yang tak ade mata tapi dia boleh melihat??

Paham kot no'...

ri_na76 posted on 31-10-2013 01:57 AM
Mcm mana nak beramal dgn ikhlas ye? Pastu camana nak tau kita dah ikhlas ke belum. Kdg kat mlut mema ...

rasa2nya rian tido ikhlas tak??macam mana rasanya tidur?

krukx posted on 31-10-2013 10:55 AM
aku rasa diri kita sendiri takkan dapat menentukan samada amalan kita tu ikhlas ke tak. sama jugak,  ...

benar saudaraku...tp masih boleh diselit2kan lagi ilmunya tu.. in sya Allah..

Adiya posted on 29-10-2013 01:19 PM
kan tajuknya tiada kesudahan...so tiada la kesudahan cerita ni...dan itu lah kesudahannya..

dari  ...

tersentuh bila baca psl pesanan guru tu.

Adiya posted on 31-10-2013 01:26 PM

Untuk lapisan kebatasan manusia saya yakin apa yang diutarakan adalah benar pada kebenarannya. Sebab berdasarkan sifat sifat kemanusiaan juga merangkumi benar pada sifat kemustahilan. Ya, wujudnya sifat mustahil untuk menjadikan wujud kemanusiaan itu sempurna.

Adiya posted on 31-10-2013 01:26 PM

ye..dh btol penergn kome tu.. fhm dh..tq..tq....cuma teman terpkir bg org yg tidk dpt melihat. tp disebabkn teman blm pernh terserrmpak dgn perawat yg tidk dpt melihat dr zahirnya..maka teman batalkn soklan teman. heheee.

6VI6 posted on 31-10-2013 02:18 PM
Untuk lapisan kebatasan manusia saya yakin apa yang diutarakan adalah benar pada kebenarannya. Seb ...

cukup kita bermain dalam konteks kemanusiaan sahaja disini cho..untuk lebih lagi, bukan disini tempatnya..kita kena bisa menyusun duduknya 1 dalam ramai, ramai dalam 1, dan 1 dalam 1..

teman tak nak ada unsur2 perbalahan kefahaman atau soalan2 provokasi dalam rumah ni..kita chill2 je dalam ni..
Beyeh????

Hehe betul tu cho. Kulit kasi cantik, isi kasi sempurna. Baru insan kamil.

Adiya posted on 30-10-2013 10:37 PM
@krukx , tak de la hakikat mana sangat pun...

buat2 faham ni

Adiya posted on 31-10-2013 02:53 PM
cukup kita bermain dalam konteks kemanusiaan sahaja disini cho..untuk lebih lagi, bukan disini tem ...

woww....tinggi bahasenye ni, sukar difahami rakyat marhaen

hahaha..kome 2 orang tu memang rope itu...keje tak paham je...tak pe, malam kang kita cerita benda yang semua orang faham...

tajuknya "ratapan memori usang.." hahahahaha