CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penyupenyu

balik rumah mak mertua

Aku lak tetiap minggu ajk hubby aku balik rumah mak aku, dekat jer pon xsampai sejam.
hubby aku ok ja tapi kena ikut mud dia nak tido sana ka tak. Aku xkesah janji aku dapat lepak dgn mak aku cukup.

Then aku taw kalau hubby aku tetiba ajk tido umah mak aku makne nyer kitorang akan balik rumah mak dia plak, kalau balik rumah mak dia mmg tak lari kena tdo 2 malam sbb jauh kan.

Ikut kan aku lagi suka balik rumah mak aku, aku bebas and selesa nak buat apa, rumah pun bersih tak serabut otak aku tgk nyer, mak aku masak plak sedap pedas aku tak lalu nak makan manis2x. Tapi sebab dah kawin aku terima jela semua nyer apa hubby aku mintak aku cuba buat walaupon PAKSA RELA..

TT ni baru kawin ke...nanti dah beranak lain plak peel nye

mana TT dah lari ke

bagi kita benda yg TT bangkitkan tu terlalu kecik
x besar mana pun
yg sadis bila TT x rasa bersalah tido dlm bilik mertua
so xde pulak citer mertua tido mana bila waktu mlm tu
bab adik ipar umur 16 thn mintak jajan pun dah bising, banyak sgt ke budak tu mintak
abis ke smp ratus2
alahai TT benda kecik xyah nak diperbesarkan
bila dah kawen ni TT kenalah ikut rentak suami, x suka dgn apa yg suami lakukan cam selalu blk kg so TT bincang ler kata wat 2 minggu sekali
ini x TT dok komplen dan komplen dan komplen
so smp bila naks elesai mcm tu
cuba dok dendiam dan cari solusinya br ler kena
bila dok bebel aje x kemana TT oiiiii
dh ramai yg bg taw psl tido kat hall, kita pun dulu lalui gak
dgn anak kecik, time nak nyusu dah kena sorok2 balik pintu tp kita x kisah pun sbb dah tu umah mak mertua sama lbh kurang cam umah sendiri
klu asyik fikir negatip maka negatip jerlah yg TT dpt

suruh laki u kasi duit kat parent dia buat bilik..
mampu ke tidak

Banyak nya masalah.
Pada aku masalah ko ni biasa2 je atau mengada2 lebih

Aku balik kg sendiri ke..kg org ke...pergi mana2 ke..mesti kami sekeluarga kene tidur luar..yg sakit hatinya..bila dah penat nak tido tak ble tidor...kat ruang tamu kan...situ la nak tido...situ org nak tgk tv..situ la.nak.mengurut....skrg ni pon aku kene tidor luar...hantar adik ipar kawen kat penaga penang...tidor homestay....kene tidur luar jugak...nasib badan..bangsat sangat la pulak rasanya hahahahaha...n paling menyirap n menjengkelkan...asben aku asyik je la backup famili dia....mentang2 la aku ni anak yatim piatu

Follow Us
natrah_norlin replied at 7-2-2016 07:53 AM
Aku balik kg sendiri ke..kg org ke...pergi mana2 ke..mesti kami sekeluarga kene tidur luar..yg sakit ...

bertabah la dikk..me klau blk kg hubby mmg kena tido luar sbb bilik x cukup..
tapi klau jln memane..me cop dlm bilik...x kira la family hubby ke family sendiri sbb me ade ramai anak kecik..

Time bercinta ko tak tau yang laki ko tu takde bilik sendiri di rumah parents dia? Tu lah.. Time bercinta la time nak tanya semua. Rumah parents jenis apa? Dalam rumah ada berapa bilik? Bilik pakai aircond ke tidak? Korang time bercinta cerita pasal apa eh??

natrah_norlin replied at 7-2-2016 07:53 AM
Aku balik kg sendiri ke..kg org ke...pergi mana2 ke..mesti kami sekeluarga kene tidur luar..yg sakit ...

Cian kt ko..huk..huk.sabor je la byk2.

fairy_fairy replied at 7-2-2016 11:19 AM
Time bercinta ko tak tau yang laki ko tu takde bilik sendiri di rumah parents dia? Tu lah.. Time ber ...

kihkihkih... masa bercinta semua benda sanggup, me memang dah nampak akan tido luar masa balik rumah future PIL nanti, adik bradik bakal suami plak 11 orang, memang tak tersedia la bilik sorang 1, so kena get ready mental la, tapi nasib jugak duduk jauh, nak bersesak pon time2 raya je la...

harap2 me ok, kena terima je la kan

dia tak selesa sbb kena pakai tudung kat rumah mentua dia la tu...

masa hujung minggu biasanya nak rehat2kan bdan, nak free hair kat rumah,
bila dah duk dengan ipar kna pakai tudung pula...

kalau nak balik juga seminggu sekali, senang je, balik hari kerja, so masalah ke takselesaan tu kurang,
bermalam la dua malam pun,...

pas tu balik rumah sendiri, sampai hujung mnggu duk la kat rumah.
beraktiviti la bersama suami, mengemas ke, basuh baju, iron baju,
belah petang beriadah bersama, kalau suami suka memancing memancing la bersama....

kalau suami nak balik juga hujung minggu, suh suami buat bilik tambahan , khas tuk TT suami isteri,
tapi nak kena minta izin mentua la, tu pun kalau bukan dok flat/apartment.

nak hilangkan bosan, buat la aktiviti masak memasak.... belajar masakan yg suami suka..
kot la kemudian hari dapat menggurangkan keinginan suami nak balik rumah mak dia...

saya faham perasaan tt ni, sbb saya pun masalah lebih kurang je,
lagi satu kena la juga eksplain kat suami tu ke tak selesaan TT kat sana, insha Allah dia akan faham suatu hari nanti,

aku pun ada sedikit rasa macam x berapa suka balik rumah mertua. mesti satgi pakat-pakat mai cerca suci kat aku. Rumah mertua dengan rumah aku dekat ja, kiranya x perlu la nak bermalam bagai, boleh ulang alik ja. Awal- awal aku kawin dulu ada jugak la aku ringan-ringan tulang masuk dapur memasak, tp baru nak siang ikan dah SIL tegur, tanya x mak nak siang macam mana, baru nak buang kulit udang, pon kena tanya mak dulu,fed up la aku, xkan nak buat semua tu kena dapat green light, pastu bila aku masak dia x makan pun apa yang aku masak, maka sejak- sejak itu sehingga dah 4 tahun kahwin ni aku x pernah lagi buat-buat rajin nak masak umah dia..aku akan makan siap-siap kan rumah atau tapau je bawa balik apa-apa makan ramai-ramai. aku memang asyik tengok tv atau sembang-sembang ja. Then MIL aku ni jenis very hard to please la..dok x duduk dia boleh jadi mood swing, jadi emo gitew. Satu perkara lagi kalau dah balik rumah dia, memang x boleh kuar pi mana-mana misal kata nk kuar p bank sat ka, supermarket sat ka..x boleh semua tu..kalau nak kuar tu maknanya kuar balik je la..mmg bosan..then laki aku plak jenis suka balik umah mak dia dari awal pagi sampi ke mlm..dia bukan buat apa,,tdoq ja kejanya..habis rumah aku sndri x sempat nak ngemas bagai., tu buat aku fedup tu..so mcm cuti raya cina ni, hari-hari ajak bertangga kat umah mak dia..harus lah aku x kuasa..maka aku pun dtg la opis bekerja,,biaq dia bercuti,..ingatkan dia cuti lama-lama ni boleh la spent time dengan keadaaan aku yang sarat ni, tp dia lagi dia x paham, maka biarlah dia di rumah mak dia, aku datang keja, kami ni dah la pasangan PJJ..malas nak berebut..MIL pun dah tua..biaqla anak dia berjasa kat dia..janji jangan dok heret aku skali sudah..x ikhlas you hari-hari bertangga di sana....

kalau x mampu ubah org lain ubah diri sendiri dulu..bkn duk lm pn umah mentua tu..tahan jela..nila dugaan kecik bekahwin dik..ada lg dugaan besar bakal ditempuh bila dh msk 5thn kahwin nanti..so terima jela apa jd ni..tahan jela..jd isteri/menantu mmg kena byk sbrnya asal x melampau sgt dorg buat esp bab privacy tu..rsnya tu small matter je..

Nasib la suami sy ni keje shift.so nak tunggu turn dia cuti weekend baru la balik umah in law.Raya pun gitu.dia confirm kene keje so setiap tahun la sy raya umah ibu sendiri. Raya kedua bila suami ade baru balik kampung dia.x koser sy nk drive sorang bawak baby.wlaupun duk dlm car seat,mau dia meraung sbb perjalanan jauh.stakat ni kalau g umah in law, sy tlg la time Mak mertua nak masak.takpun basuh  pinggan.kesimpulannye pandai2 la bawak diri

cycra replied at 11-2-2016 05:02 PM
aku pun ada sedikit rasa macam x berapa suka balik rumah mertua. mesti satgi pakat-pakat mai cerca s ...

setiap orang ada alasan kenapa x nak g rumah mentua/parents sendiri....

Macam remeh je masalah TT ni. Setakat beli jajan adik tu takde la teruk sangat. Cuma kena mintak dia respect privacy orang lain. Maybe family jenis tak kisah sangat.

My husband banyak kali kena bagi duit kat family dia bukan puluh2, ribu riban gak. Malas nak kira... Kita pun paham tanggungjawab anak kat parents or tolong siblings kan.. But the latest one ni macam ada tanda2 husband nak kena keluar ribu ribu lagi but i outrightly just told him no. So he knows where i stand dalam hal tersebut, cukup dah kot sebab lepas ni our own family lebih perlukan duit and sibling dia tu pon ada option lain. And lepas ni pun i won't not say anything bila dia diminta keluar duit, kena tengok keadaan jugak. Kalau reasonable alasannya oklah.. Nanti i diam je tapi makan hati buat apa kan...

Edited by achik84 at 15-2-2016 04:01 PM

aku suka balik rmh mertua, cuma yg tak tahan nya panas je..tmbah2 bulan 2-4 ni...heheheh...
tp rmh aku kat kg pun panas jgk...sama ja...mmg rs cam nk dok dlm bilik air je...tp xder la kitorg balik kerap sbb jauh kan...aku suka balik tp bukan bermakna nk balik selalu...
balik selalu penat kot..ble bengkok pinggang aku..
lau sekali balik kg aku xsuka la balik setakat 1,2 ari..biarla balik lama skit..smpat bdn aku nk rehat..
pastu lau balik lama n kerap bilanya aku nk simpan cuti...jdnya kitorg balik xkerap la..msg2 keja..cuti pn xbyk..
dgn anak kecik lg, mstla beringat utk simpan cuti...

kt rmh mertua aku semua org ada bilik, cuma mslhnya bilik kat bwh n atas...
kat bwh bilik luas skit n kat atas tu bilik utk aku n husbnd kecik n berkuap..xder tingkap...
bilik lain kat atas bilik abg n kak ipar aku..
kalau aku n husbnd jer yg balik mmg tdo bilik bawah laa..
tp kalau abg dia yg ada 2 anak balik kena la kami tdo atas..
yg aku xsuka tido atas sbb anak aku tu kecik lg n aktif...
suka main naik turun tangga...kalau bwk dia naik atas mmg kena kunci pintu bilik la...
baru ni kakak ipar aku ada ckp nk buat bilik baru kat rmh mertua aku..
kira nk renovate la rmh tu, buang rmh atas..
dia xckp pn nk share, kira dia nk kumpul duit la kot.sbb aku tny dia, katanya mula nk buat loan, tp husbnd xbg..aku pn xstuju lau dia nk buat loan.
aku ngn husbnd mmg berbesar hati la nk sgt buat bilik baru..
so kami suggest pakat2 share le utk bilik memasing...
nak tggu dia kumpul duit jenuh la..xkan dia nk bwk keluar duit sorg...
lgpun, kalau kami keluarkan duit boleh kami buat bilik khas utk kami saja.ble letak ekon ngn buat bilik air sendr...
dgn keadaan aku yg berbadan 2 ni, lg la xtahan bila cuaca panas sgt...
xsabar plak aku nk balik kg mertua ble la laki aku bincang n cr org suh tolak tanah dulu...
harap2 pas 3, 4 bulan aku bersalin bilik dh siap...

so tt, lau rs nk tdo bilik, better bncg ngn husbnd utk kuarkan duit n buat bilik sndr..itupn kalau rmh mertua kat kg ada tanah la...

Dah 3 thun berlalu ye TT.agak2nya adik ipar tt dah umur 20tahun.masih main hp tt ke? Kalau aku pun hangin org usik hp aku.bab aurat aku paham la.nak tanya korang2 semua kalau bertudung n mnyusu anak cmne korang tidor kat ruang tamu? Camne jorang adjust?

tamanros replied at 14-10-2016 10:42 AM
Dah 3 thun berlalu ye TT.agak2nya adik ipar tt dah umur 20tahun.masih main hp tt ke? Kalau aku pun h ...

tutup dengan selimut atau kain batik
aku pun x suka balik umah mertua sbb umah mertua aku ada 1 bilik je.  tapi skang aku dah hepi sbb dah pindah duk kl. balik pun jarang2. tak payah mengadap muka mertua aku yg menyakitkan hati tu

aku_tetap_aku replied at 14-10-2016 05:01 PM
tutup dengan selimut atau kain batik
aku pun x suka balik umah mertua sbb umah mertua aku ada 1 b ...

How ironic, mertua hang  tak berkenan,  menyakitkan hati hang, Tapi anaknya( laki hang), hang gentel  tiap malam....
pernah Tak terjadi pada tika dan saat hang diromos laki hang, terpancar wajah Mertua hang pada wajah laki hang????