CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SulurBidar

Pengalaman Misteri, Menyeramkan, Menakutkan Di Tapak Pembinaan (Constr. Site)

aku dulu involved ngan projek klsentral hotel...masa construction tu,
belah Hilton ada terbakar, ada 3 indon hangus.. tapi aku tak pernah la ada pengalaman2
mistik kat situ lepas2 tu...tak tau la skarang ni...

mamaezah posted on 9-9-2013 03:02 PM
Tak rasa bertuah pun bila tengok dia....maki ada laaaaa...

Bila dia muncul waktu siang bleh la rasa nk maki... kalu muncul malam seram la plak

Aku pun ada cerita sendiri kat tapak projek, maklumlah walaupun aku kerja tak lama, kurang lebih 13 tahun gitu ....
'Sejak dari prkerja Indon memula berhijrah untuk bekerja sebagai kontrak di negara kita ini.
Masa tu kalau waktu petang dah habis kerja diorang mandi keliling kolah air yang besar.Mandi ramai ramai.Mandi csmpur .Laki laki dan pompuan.
Dimana masa tu pompuan diorang mandi cuma tutup bahagian bawah jet.... atas lepas .... boleh tengok tapi tak leh usik ....

Aku tak ada tsrikh yang mana dulu kejadian berlaku tapi aku cuba lah mengimbau kembali peristiwa seram, sayu dan geram ....

aku ada cerita tapi summarykan aja

1)awal construction kena site clearance, tebang pokok dan semak, ada satu pokok besar ini telah dijadikan pujaan bertahun2 lamanya, ada byk barang2 sembahan di situ, datuk kong ke apa, takdak subkon yg berani tebang itu pokok disebabkan keadaan pokok sampai masuk meeting, last2 panggil bomoh cina india buat apa yg patut, upacara berkali2 berbulan2 jugak

2)ada kawasan berpenghuni ghaib, piling asik ada masalah, piling hilang dan bergalih tempat lain pula, mesin piling asik rosak sblm/semasa/selepas kerja piling, 4/5 kali pulak tu, ada saja halangan, kemudian panggil ustaz ka sapa2 utk setelkan, tidak pulih sepenuhnya selama beberapa bulan, pekerja yg tinggal di situ juga diganggu dgn bunyian2 anjing2 bernyalak2, lama2 setahun ok ja

3)kerja renovation sebuah banglo lama, ada barang2 antik, tuan rumah tidak tinggal di situ berpuluh tahun, tuan rumah menyuruh ambil saja barang2 di rumah itu mungkin malas simpan, ramai staf ambil barang free kan bawa balik rumah dan ofis, tidak lama kemudian satu malapetaka berlaku kerana barang2 itu diambil, maka ramai pengambil menjadi takut serta merta pulangkan semua brg2 itu ke tempat asal berlori2, brg2 antik itu mungkin ada penunggu ka saka nenek moyang ka gitulah, renovation tetap dijalankan walaupun seram

Rate

1

4)site di kawasan berpaya dan bukit, bina bangunan 7 tingkat, awal pembinaan tiada apa2 kerna ramai pekerja, pertengahan construction mula kisah seram, pekerja diganggu macam2, ada yg seolah2 masuk alam lain, ada yg terasa melayang2, bunyian-bunyian spt ketuk2 dan bercakap2, mengilai2, ada yg menjelma kawan, di akhir construction ianya menjadi semakin seram kerana banyak sudah siap, maka bermaharajalela hantu2, selalu jugak jengah waktu malam, panjat sampai tingkat 6, terasa keseramannya, pak guard pun ada datang sekali sekala tgkkan bangunan itu

5)byk jugak tidur di site, sebenarnya x de tidur sangat setakat 3/4jam tidur ayam, kena siapkan kerja2 biasanya perlu disiapkan segera menjelang esok, pukul 3 pagi mmg waktu aktif hantu, macam2 bunyi, tapi itula kena bercakap baik2 kat hantu2 supaya jangan ganggu kita, kita bukan saja2 berada di situ malam2 kalau tak kerana tugas, hantu2 itu sungguh memahami, slps itu tiada gangguan

Rate

1

Follow Us
Sebenarnya, makhluk halus ni menampakkan diri waktu siang, kerana tempat asalnya telah diubahsuai.. ini pendapat aku..

Alxeydiena3699 posted on 9-9-2013 10:45 AM
pepagi buta pon miss universe tu dtg melawat jugak ke mama?

dia kacauuu cik oii....siap baling baling botol air filter yg besaq gedabak tu, tapi yang kosong la, kalau yg penuh mau pecah kepala!! pas tu mama letak safety helmet atas filing cabinet, depan mata mama, benda tu berterbangan jatuh...ni kira mengamuk sakan, mama kelu dan terkedu di meja, kejadian ni pulak masa tower crane kami tumbang...site kena tutup atas arahan DBKL dan JKKP. so site sunyi dan lengang, para kongsikong ada tapi depa buat housekeeping ja...

mama istighfar, yassin pelan pelan kat meja...pas tu kata...aku ni mai cari rezeki kat anak anak aku, aku sket tak minat nak kacau hang, yg hang dok mengamuk ni pasai pa??? pas tu alhamdulillah sejak dari saat tu, mama sorang tak kena sakat,walaupun hampir setiap hari sorang diri kat opis basement ni dan semasa dalam kontena senget tu...tapi yg lain habis dia usik, siap ada yg dapat love bite kat leher...kongsikong ni pak indon, terlalu penat pi tidoq kat celah celah tile yg bersusun kat basement 1, tempat tu dah la gelap, depa pulak dok main kencing ja kat situ (pengotor laaa) pas tu penat, tang tu jugaklah depa tidoq..apa lagi, menjerit la pak indon ni rasa macam kena gigit nyamuk gergasi...sekali tengok merah sebesaq duit syiling, pas tu kat lengan dia ada sisa rambut yg tersangatttt panjangggg!!! waduh waduhh............

nanti mama sambung...depa mau drawing plak dahhhhh....

Rate

1

yenil95 posted on 9-9-2013 11:11 AM
terjal jugak cik pont tu ye..siang2 pun nk menyakat lagi...

mama rasa dia yg kunci mama dalam toilet, masa mama tengok dia, muka dia blur tau, tapi rambut panjang tak terurus, dok pandang dgn pandangan yang marah sangat sangat, entah entah dok kata, padan muka hang aku kunci hang! sekali mama azan, dia lagi la marah tu yg dok jauh jauh dok ushar mama dalam pandangan yg marah!!! tapi alhamdulillah, up till now...mama tak kena apa dah...moga Allah pelihara...bukan saja saja nak duduk sini, hanya mencari rezeki...

ninja boy posted on 9-9-2013 09:17 PM
aku ada cerita tapi summarykan aja

1)awal construction kena site clearance, tebang pokok dan sema ...

betui la dik...bunglow tapak projek kami ni pun dulu masa nak roboh, ya rabbi banyak barang dalam rumah,sampai depa tertanya tanya, nak roboh dgnbarang barang ni sekali ka, atas advise pak indon otai yg terlibat, sesapa pun tak sentuh barang barang tinggalan. Owner dah blah ke US, bermakna barang barang tu dia tak mau...pasu antik, stove kat underground kitchen, periuk dan pinggan mangkuk lama...kat bilik lagi lah...almari baju yg berat solid wood tu...tapi sapa pun tak amik!!! depa cuma kebas buah rambutan ja..sebab masa tu tengah lebat musim. boss mama cakap, underground manyak barang woo, tapi jangan amik, nanti mampus wooo!!!

SulurBidar posted on 10-9-2013 02:39 AM
Sebenarnya, makhluk halus ni menampakkan diri waktu siang, kerana tempat asalnya telah diubahsuai..  ...

so kira logik la cerita yg resort kat pangkor tu sebabnya waktu siang pun dia muncul..ok noted.

Best giler citer kt sini..sesapa ade experience citer seram kat construction site, citer la lagi

mamaezah posted on 10-9-2013 10:38 AM
betui la dik...bunglow tapak projek kami ni pun dulu masa nak roboh, ya rabbi banyak barang dalam  ...

Interesting sgt citer mama... share lagi Mama

nsb baik time aku keje site tak de apa2 terjadi...siang ke mlm ke ok jer...ke aku yg tak terfikir apa2 pon...pd aku keje kat site paling selesa...walaupun penat banyak keje n penat kene maki gan pm...

mamaezah posted on 9-9-2013 10:13 AM
okay, ni cerita mama.
Mama masih di construction site. Kondo mewah  ni dalam peringkat nak habis..t ...

awal cik pon buat site visit

siape_aku posted on 9-9-2013 11:20 AM
ok dh free sbb time minum.....time org lain ngulo!!!

mase tu saya darjah 5 atau darjah nam...mean ...

cite pasal sembelih korban ni..saya nak ty pernah tak sapa2 yg ada dgr pasal org buru kepala manusia utk buat jambatan/bangunan. saya tak tahu setakat mana kebenaran cite ni.. kakak saya pernah cite pasal sorang somi yg sanggup korbankan bini yg sarat ngandung p tolak bini dlm lobang org nak buat pilling tu semata2 tamakkan habuan.

epysha posted on 11-9-2013 09:08 AM
cite pasal sembelih korban ni..saya nak ty pernah tak sapa2 yg ada dgr pasal org buru kepala manus ...

org buru kepala utk buat jambatan??? x penah dgr la plak....utk ape kepala tu??

siape_aku posted on 11-9-2013 09:30 AM
org buru kepala utk buat jambatan??? x penah dgr la plak....utk ape kepala tu??

ini keprcayaan tahyul lagi syirik supaya jambatan tu kukuh dan kuat..

laaa...baik tanam tadano...kompom kukuh dan kuat...hahahahaha

iols pun pernah dengar pasal cucuk kepala orang untuk kukuhkan jambatan ni. terutamanya jambatan2 lama.