CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mishungu

berapa lama masa korang ambil utk lupakan pets korang yg mati?

kakiputaralam posted on 31-7-2013 06:11 PM
Nape tak kawen je ngan kucim tu

Aku normal..sekian terima kasih

kakiputaralam posted on 31-7-2013 06:11 PM
Nape tak kawen je ngan kucim tu

hahaha sempat dok buat lawak..

Saya sedih Sampai skg...

Sy ada pet nama sitam... mati sakit tua ms sy 10thn... skg sy. 26 thn...
I love you titam

mishungu posted on 31-7-2013 06:04 PM
ye mmg kesayangan ssh nak lupa..sebut nama pon air mata keluar..mata bengkak mcm hape dah ni..
mc ...

Ish..sedihnya ltak dlm plastik ja
Cektim at least kapankan dgan kaen bju lma
Bla dh mati trus tnam
Kalu dh lma dh keras semut dh hurung sayu plak asanya

ogata posted on 31-7-2013 06:24 PM
Saya sedih Sampai skg...

Sy ada pet nama sitam... mati sakit tua ms sy 10thn... skg sy. 26 thn... ...

ada stray cat kt rumah ni kami panggil sitam jgk sbb hitam..
wow 16thn still x blh lupa..hmm padahal awk kecik lg time tu..

cektim posted on 31-7-2013 10:19 PM
Ish..sedihnya ltak dlm plastik ja
Cektim at least kapankan dgan kaen bju lma
Bla dh mati trus tn ...

huaa mmg sedih..dah la x dpt tgk dia for the last time..
td ptg siap pegi kt tong sampah yg pakcik sy buang tu buka tingkap kereta dok panggil2 nama bubu..
kalau org dgr mesti igt sy gila..

Follow Us
pelukis.plan posted on 31-7-2013 06:01 AM
adoi nak cerita pun malu
aku ni lelaki
masa mati tahan lagi sebak

aku bangga ada lagi lelaki macam ko

ps: lelaki macam ko ni, penyayang kucing, mmg hot ...

mishungu posted on 1-8-2013 01:11 AM
ada stray cat kt rumah ni kami panggil sitam jgk sbb hitam..
wow 16thn still x blh lupa..hmm pada ...

mana tak sedih dik non......dengan i masa i kindergarten lagi..tido sama...mandi sama....makan ice cream jilat sama..makan nasi sama...
ye kuching tu amat la bijak.. kalau i marah dengan mak i kan..dia cakar kaki i...dia tampar muka i..walaupun bulu dia hitam p i salu rasa selamat di sisi beliau....awww......nenek i pernah beri kuching lain sebagai penganti..p tak pernah saya sayangi dan tak mampu nak sayang...hihih

ogata posted on 1-8-2013 08:52 AM
mana tak sedih dik non......dengan i masa i kindergarten lagi..tido sama...mandi sama....makan ice ...

ya Allah tu mmg sedih sgt la..
smpai ais krim pon share semua..
mmg bonding kuat ni..
berdoa la dpt jumpa dia nnt di alam sana..

mishungu posted on 1-8-2013 05:25 PM
ya Allah tu mmg sedih sgt la..
smpai ais krim pon share semua..
mmg bonding kuat ni..

yup memang sedih..den my datuk saudara kata kalau jenis macam kau ni payah nak lupa baik bela lembu pun jangan....

ar..kongsi berak satu jamban pun pernah dia tengan berak i pun tengah berak..yang ni celaka kotor sikit...

ogata posted on 1-8-2013 08:52 AM
mana tak sedih dik non......dengan i masa i kindergarten lagi..tido sama...mandi sama....makan ice ...

sayu je bc cite u...manje sgt kucing tu ngan u kn..bertabahlah

to TT, sabar lah ek...sume yg bnyawa pasti akn tglkn dunia ni jugak 1 ari nanti
mungkin mmg xdpt lupekn kot kucing tu sbb setiap kucing tu pn berbeza2 yg wat kte ingat kt dorg tp bertabahlah..life must go on
jage la kucing2 yg stil ade lg tu baik2 k

hanezana posted on 2-8-2013 05:52 AM
sayu je bc cite u...manje sgt kucing tu ngan u kn..bertabahlah

yer..manja sangat sebab attitude i dari kecik tak sangat berkawan.....jadi iols berkawan dengan kuching je....

thank you pd yg sudi tinggal jejak kt thread ni..
alhamdulilah TT makin ok..
rindu tu mmg ada tp takdir dia pegi dulu..
selamat ada abg/kakak dia rupa nak sama..
lps jgk rindu bila tgk..

kucing ni penyimpan rahsia paling baik..
kalau dia blh ckp byk rahsia terbongkat ye..heee

takkan lupe sampai bile2.. tetap rindu n menangis kalo teringatkan muke dia yg kiut tu hmmnn...

tak penah lupa pon..kucing pertama aku bela 6 tahun..mati di sebabkan mak aku terlanggar kepala dia ms pagi nak pegi keje...aku nangis giler2 ms kebumikan kucing aku...kucing aku bernama mimi...ala2 kucing siam tp ekor dia kontot n kucing betina...kucing nie aku kutip dia tepi jalan ms aku balik dari sekolah ms tu darjah 6...mula2 simpan dlm almari coz mak aku tak bg bela kucing kat umah...last2 bapak aku tau..dia back up aku...mimi nie pon mcm tt gak..tido sebantal gan aku...coz dia penah tido kat kaki aku...aku tido lasak..tertendang dia...terjatuh dr katil n terus dia tido kat bantal aku...selalu lar dia jd kawan mendengar mslah aku...mkn pon senang bg mkn nasi gan ikan rebus jer...mandi seminggu sekali...sedih n tak leh lupakan mimi walaupun dia meninggal 1998 dan skrg dah thn 2013...

aku sekeluarga memang dari dulu2 lagi memang pets lover.. especially kucing.  Malangnya sejak 15 tahun lepas aku dah kehilangan 6 ekor kucing kesayangan aku... 3 mati & 3 hilang.  Yang mati tu 1 kacukan kucing siam.. mati kena langgar betul2 depan pagar rumah.. dia tunggu hubby aku balik dari solat tarawikh.. tak tau mcm mana kereta tu boleh drive sangat rapat dengan pagar rumah & langgar dia.  1 mati termakan racun (vet kata) & 1 mati aku syak jiran aku racun sbb dia komplen kucing aku tu suka meow2 depan rumah dia.. tiba2 satu pagi jumpa kucing aku tu dah terlentang mulut berbuih depan pagar rumah aku..yg tu kucing jenis bulu panjang.. manja tahap gaban.  Yang hilang pulak .. 1 aku bawak dia pegi umah abah aku kat kampung.. buka jer bekas dia...dia lari masuk hutan.. langsung tak jumpa.  Yang lagi 2 kuat berjalan.. hilang.. aku syak kena curi sebab sangat comel & manja... Yang sangat tinggalkan impak teruk kat aku yg Avatar aku ni.. sangat manja gilerrr dengan aku.. boleh main lumba lari, hide & seek, tidor sebantal ngan aku (kadang2)..kalau aku nak cium.. dia siap boleh sua misai dia kat aku.... rindu betul aku kat dia ni.. yang ini hilang seminggu sebelum raya ari tu... sampai termimpi2 aku kekadang dibuatnya...

twins posted on 18-9-2013 02:49 PM
aku sekeluarga memang dari dulu2 lagi memang pets lover.. especially kucing.  Malangnya sejak 15 tah ...

kucing avatar kau ni sama dgn memey si abg bubu ni..
kaler pon sama..manja pon over sgt..
harap kita terus tabah utk bela kucing ye..

Saje lalu lalang kat thread ni...singgahla..
Coz saye pon baru kematian kucing...
Saye pernah bela 4 ekor kucing...
Yang 1st name bobo..kaler oren..xsampai sebulan bela..die mati...doc ckp da lame..sakit..biasela..kite adpot kan..dari omey..tgok macam sihat..upenye da lame sakit..

kucing ke2..name cici..kaler itam putih..
Sangat manja..kucing betina..n sangat bijak..saye suke nyakat die...sampai merajuk xnak dengan sye..asek nak dengan asben saye jek..yang ni pon adopt dari omey..adopt sebab nak temankan si bobo tu..Last2 die ilang..xtau mane pergi..

Yang ke3 ni..kami ade like page kucing..n then ade orang nak bagi kucing..anak kucing bulus..cantik sangat..kami amik 2 ekor..juz panggil abang ng adik jek..
x lame bela..kami perasan yg adik ni badan xnaik..tapi makan banyak..bwk jumpe doc..doc ckp die de penyakit kucing..lupe lak name penyakit tu..virus tu akan makan  protien yg adik ni makan..patotla perot die kembong jek banyak air..doc ckp die pon da xlame jangka hayat..oh my..sedihnye..:cry: rindunye suara die bile mintak makan..dengan bulu kembang2nya tu..comelnye...

Pastu abang die..kucing ni..paling kami sayang..sayang sangat..die ni yang selalu kejut saye dgn asben pagi2 dengan idung die yang basah tu..kiss kitorg..sweetnye..
Xlame adik mati..2-3 ari..die mati kene langgar depan uma..mase tu saye nak g keje..die da terbaring depan uma..dengan badan berdarah n najis terkeluar..xtaula..camne sengsaranya die kene langgar tu..saye dengan menggigil 1 badan angkat body die..saye dapat rase patah riuk badan die..kne langgar..trauma betol saye...

Sampai.skrg...saye xbela lagi..xsanggupla nak sedeh2 bile kehilangan camni..n bile yang abang tu mati..my.asben nangis..sbb die memang pecinta kucing..sayang kucing..sye pon terkejot die nangis..huhu..cage kucing smue saye nk jual..tapi tula..sampai skg..terasa lagi..even da sebulan terjadi..saye kalau rindu..belek2la gamba die..sorryla..panjang lebar lak cerita..

lady_bonia posted on 24-10-2013 01:57 PM
Saje lalu lalang kat thread ni...singgahla..
Coz saye pon baru kematian kucing...
Saye pernah bela ...

sy fhm perasaan awk..
sy ni walaupon dah brpe bln lps pon still dok igt..
kdg tu rindu sgt sy sj panggil nama bubu tu buat mcm dia ada lg..
sbb rindu nak panggil dia..

skrng tgk abg dia si memey kesian je x de kwn nak main..
sbb dorang mmg x campur dgn kucing lain..
main pon 2 ekor je..
bila bubu mati mmg memey lone ranger..
kdg tu dgn toto pon dia buat main tendang2 sebiji mcm dia mai tendang dgn bubu..
sayu hati tgk..