CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4976|Reply: 5

HELP!! Problem IC kena block

Salam semua,

Aku nak tanya kot2 ada member dekat sini yg pernah alami masalah ni..

Aku tgh apply loan kereta..dalam proses..salesman yg uruskan semua tu dengan pihak bank..tp kelmarin aku dapat call dari Maybank dia kata diaorg tak boleh nk proceed aku punya loan sebab IC aku kene block dengan Jab. Pendaftaran Negara..bank tak boleh nk proceed selagi takde clear report dr JPN..bila dah clear dia suh contact balik salesman dan baru Maybank boleh teruskan dgn loan..

Aku tanya kenapa??..dia kata dia pun tak tahu tp kene refer dengan JPN..so, semalam aku pergi check dekat JPN JB dia kata takde apa2 masalah pun..kalau ada masalah pun, bila dia key in no ic aku mesti ada tulis kt situ dlm siasatan atau bermasalah...tp takde apa2 masalah..

Aku tertanya2 ni kenapa??...sebab apa jd mcm ni..?

Korang ada alami masalah yg sama masa apply loan tak dulu...atau ada yg keje bank dkt cni boleh share..pleasee...

MInta surat Pengesahan dari JPN yg mengatakan nama clear, bagi pada pihak Maybank...
kalau still tak lepas, sila buat repot polis, takut ada org pakai IC awak utk buat loan or apa2...

Td pergi JPN diaorg just bg mcm kandungan data dalam cip tu shj...dia kata kalau org bank minta just bg tu jer..

Jangan main2 masalah IC ni. Disebabkan IC la aku end up kena bayar 21K ngan developer.(Lari tajuk dari kereta tapi nak cerita pasal masalah IC). IC asal aku takde bin just nama aku jer. Masalah bermula bila aku terpaksa tukar IC baru sebab IC lama aku dah tak boleh baca chip masa aku nak keluarkan duit kat kaunter. Pada masa sama aku tengah beli rumah. Di sebabkan IC lama aku takde 'bin' dan IC baru aku ada 'bin' dan nama bapak aku, bank tak bayar duit kat developer pastu developer plak charge interest atas aku sebab tak bayar.

DCrystal posted on 22-7-2013 11:26 PM
Jangan main2 masalah IC ni. Disebabkan IC la aku end up kena bayar 21K ngan developer.(Lari tajuk da ...

Guuullppp...

Takut pulak aku dengar...tp td aku dah check dgn JPN...2 JPN aku pergi, satu JPN JB satu lagi JPN PD...2-2 kata ic aku takde problem...aku pun tak faham apa mslh dekat bank ni...tengok esok mcmana respond dr bank..

Hi nak tanya apa punca ic block ye? Sbb saya pun baru kena. Nak buat urusan bank tiba2 ic kena block

Follow Us