CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 32658|Reply: 62

Taman Lestari Mewah, Dengkil

Salam semua,

Saya plan nak beli rumah di Taman Lestari Mewah, Dengkil. Developer Lestari Ihsan Sdn Bhd.

Sekarang masih diperingkat Pendaftaran (Pre Booking).

Jika ada kawan-kawan yang beli di taman ini, moga dapat saling kenal-kenal dan bertukar pendapat.

Terima kasih daun keladi. Hehe.

bearapa keluasan yer? dan berapa harga..saya ada juga ternampak bunting di sekitar dengkil, tapi tak berkesempatan untuk telefon pemaju untuk tanya details,sbb saya pun sdg cari rumah utk beli

siti_amy posted on 10-7-2013 04:13 PM
bearapa keluasan yer? dan berapa harga..saya ada juga ternampak bunting di sekitar dengkil, tapi tak ...

Kalo saya check dlm pamplet, keluasan unit rumah ada bbrp jenis. 20x85, 20x86-89, 20x91-93, 20x92. Keluasan binaan dlm 1500kps.

Harga paling murah rm338k (after bumi discount 7%).

boleh mtk no kontek pemaju? thank u

fuyupoktek posted on 17-7-2013 09:01 PM
boleh mtk no kontek pemaju? thank u

012-2973573/016-6164343. Mr Aspi Loh.

Salam,

Saudara dah booking ker? Saudara kerja private atau govt staff? Kalau govt staff, ingin tahu bagaimana sebab ini pembelian rumah pertama saya. Saya dapat dari iproperty mengenai taman lestari mewah ni. mohon contact saya di zurad74@yahoo.com

Follow Us
zurad74 posted on 15-8-2013 04:28 PM
Salam,

Saudara dah booking ker? Saudara kerja private atau govt staff? Kalau govt staff, ingin ta ...

w'salam tuan.

stakat ni saya hanya booking 'mulut' je. blom bayar booking fee lagi. saya keje swasta tuan.

mrsmytb posted on 15-8-2013 05:51 PM
w'salam tuan.

stakat ni saya hanya booking 'mulut' je. blom bayar booking fee lagi. saya keje s ...

IC...saya dah call agent tu semalam. Janji nak jumpa Ahad ni. Nanti saudara bole le emel no telefon saudara kepada saya yer..mana tau inshaAllah kita duduk di taman yg sama.

zurad74@yahoo.com

Salam. Sy pun berminat jgak nak beli umah ni. Hjg mgu lps sy g tgok prototaip umoh tu, dah naik harga 348,985 (bumi price).

Salam saya dan isteri pn da prebook rumah tu.agen da bg tau sign agreement bulan 4 2014 sb projek start bulan 4.boleh dikatakan pembeli majoriti adalah melayu.

kalau betul sign agreement bulan 4, duit down payment 10% tu pun anda2 semua patut bayar bulan 4 jugak tau.

saya baru pergi tgk tapak perumahan ni minggu lepas. dah ada progress dah. tanah dah di ratakan. kalau lalu highway Dengkil bypass tu boleh nampak sebelah kiri jalan. dekat area tu jugak akan naik perumahan baru utk P1MA kalau tak silap. so meriah sket la kat situ sebab akan ada ramai org.

siapa lagi yg beli rumah di sini boleh berkenalan.

salam... sy br je book utk rumah ni.... nk tny mcm mane kite nk tahu status/profile pemaju erk....
p/s:nk beli tp takot.....

sue_linda84 posted on 18-6-2014 10:57 AM
hai misseila. saya pulak harini kene bagi jawapan kat agent samada jadi booking ke tak (byr rm3k). ...

salam...sy pn da byr booking ari selase aritu... mmg risau sgt, smlm husband sy da cll kpkt tny psl pemaju ni... kpkt ckp pemaju ni da wat 5 projek sblm ni, so projek ni yg ke 6 la.... bile dgr cmtu lega skit...tapi pape hal, awk comfrmkn ngan kpkt balik...takot salah info... ktrng da pegi tgk kwsn, tak jauh dr putrajaya & kota warisan. rumah ni dkt dgn simpang 4 yg jem teruk sebelum kota warisan tu (simpang yg ke agensi nuklear)...  
agent tu ade ckp, nanti nk bukak klinik kesihatan dkt situ n rumah prima pn nak naik kt kwsn tu jgk....
sue amik fasa 1,2 @3...?

p/s; pemaju ni ade jgk buat rumah dkt semenyih (taman lestari mewah semenyih) tp tak pasti dah naik atau belom...

Last edited by misseila on 19-6-2014 12:28 PM

ak'ah same, ngan jasmine... sue da byr booking ker...?

alamak tak terfikir lak pasal banjir ni... risau la pulak.... mintak2 la kwsn tu okey... tp bile tgk map, kwsn tu jauh la dr sungai..... dok google gak kwsn yg banjir kt dengkil tu, byk yg kne kt kwsn dkt dgn sungai tu.... serius risau sgt ni.

die mmg ckp dkt ngan tepi highway tu... kwsn tu mmg xde pape tp bile die ckp rumah prima nk naik dkt situ, tu yg b'anggapan nanti msti mcm2 kemudahan akn naik... tp tak tau la bile.....  

sy amik fasa 3.. sue keje putrajaya ker..?

numanuma posted on 23-5-2014 02:42 PM
saya baru pergi tgk tapak perumahan ni minggu lepas. dah ada progress dah. tanah dah di ratakan. kal ...

numanuma. selamat berkenalan. so awak jadi ke booking uma kat sini? progress kat mana skrg?

sue_linda84 posted on 20-6-2014 10:47 AM
numanuma. selamat berkenalan. so awak jadi ke booking uma kat sini? progress kat mana skrg?

Saya mmg dah lama booked rumah ni dari tahun lepas lagi. Sekarang ni dalam proses nk amik Loan. Kawasan tu, macam yg kita tgk sekarang ni mmg takde apa2. Sumpah kalau pak mertua aku tgk dia kata baik balik kampung je sebab environment sama macam kampung..hahha...
Tapi utk masa2 akan datang, area tu akan naik macam2 insyaAllah. Pembangunan PR1MA tu sikit sebanyak akan membantu pembangunan yg lain. Tapi makan tahun la dalam 5-8 tahun lagi. Saya pilih rumah ni sebab kerja area Cyberjaya. Malas dah nk cari umah area2 dekat dengan bandar sebab harga dia mmg heart attack.

Anyway selamat berkenalan semua. Rumah saya area taman permainan tu, lupa alamatnya no berapa.heheh

sue_linda84 posted on 19-6-2014 09:54 PM
hi. saya x sure fasa brp yg saya usha tu tapi kat jalan lestari mewah 2. ermm yup saya mmg tau kwsn  ...

Kedai runcit better gi pekan dengkil je la. Baru 2-3KM. Dalam 2km dari trafik light tu je dah ada pasar dengkil. Pastu depan sket ada bnyak kedai2 yg lain. Cuma yg buat leceh traffic light tu la.
Lagi satu pekan Dengkil ni punya la ulu sampai Maybank pun takde. Yang ada CIMB je. Tapi tu la bnyak amenities akan naik di sekeliling cuma dalam jarak 5-10km dari tempat tu. So tgk je la nnt macam mana.....

numanuma posted on 8-7-2014 05:41 AM
Kedai runcit better gi pekan dengkil je la. Baru 2-3KM. Dalam 2km dari trafik light tu je dah ada  ...

salam...harap2 kwsn tu membangun ngan jaya nyer... risau sgt2 kalau kwsn situ kwsn banjir....huhuhu.....

sue_linda84 posted on 20-6-2014 09:46 PM
misseila, saya keje menghala ke airport. tak kerja kat putrajaya. how about you?

owh menghala kesana la... so mse awk balik umah la akn tempuh jem... sy keje kt putrajaya... sue da comfirm ke amik rumah ni...?? sy da byr booking... tgu nk sign s&p je.... huhu