CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: leenyx

Kalau Diploma ambil kos lain,Ijazah ambil kos lain boleh tak?

LuLu^Lost posted on 19-6-2013 03:36 PM
sbb ape xminat? sbb keje aku skrg byk management. sume aku bt. hehe programming ada sikit (bt sist ...

Tapi kan ko da ada pengalaman.Aku tk paham la apa yg diorang nk.Pengalaman?Kelayakkan?Setengah tu nk pengalaman,Stengah tu tgk kelayakkan.Sesuka hati dorang je kot?Huhu...

Aku ada search dekat web afterschool ni

Bachelor of Business Administration (Honours) in Human Resource Management (MMU)

Bachelor of Business Administration (Hons) in Human Resource Management (UNITEN)

Bachelor of Arts (Hons) in Human Resource Management
Bachelor of Business Management (Hons) in Human Resource Management
Bachelor of Arts (Hons) in Business and Human Resource Management
(tiga-tiga ni dari SEGI UNIVERSITY)

Bachelor of Business (Hons) in Human Resource Management( COURSE HUMAN RESOURCE LIMKOKWING UNIVERSITY)

Bachelor of Business (Hons) in Human Resource Management(TAYLOR UNIVERSITY)

Bachelor of Science in Economics & Management (Hons)
Bachelor of Business (Hospitality Management) (Hons)
Bachelor of Tourism Management (Hons)
Bachelor of Information Technology (Hons) Business Information Management
Bachelor of Management (Hons)
Bachelor of Arts (Hons) in Business Management
(SEMUA NI HELP UNIVERSITY)

http://afterschool.my/institution/segi-university/?si=management&show=course_list&cl=degree&instid=158 (LINK COURSE MANAGEMENT SEGI UNIVERSITY.Aku tak larat nk copy paste byk sgt.hehe)

http://afterschool.my/institution/aimst-university/?si=management&show=course_list&cl=degree&instid=122 (AIMST UNIVERSITY)

http://afterschool.my/institution/limkokwing-university-of-creative-technology/?si=management&show=course_list&cl=degree&instid=177 (LINK COURSE MANAGEMENT LIMKOKWING UNIVERSITY)

http://afterschool.my/institution/multimedia-university/?si=management&show=course_list&cl=degree&instid=521(LINK COURSE MANAGEMENT MMU)

Aku tgk byk jugak fasal bidang HR/Mangement ni.Maknanye HR dan mangement lain lah iye?Aduhai sorry la wey aku bukan tahu sgt bidang ni.Byk betul aku tnye.Aku pun tk tahu yg mna ok.Satu lagi nk tnye kalau ko tahu lah.Betul ke sape yg ambil bsness study bla da grad dorang kne bukak bsness?Or dorang boleh jugak apply keje kt mana2 company??

Rate

1

opeth posted on 19-6-2013 07:00 PM
Tak gak. Yg penting ko kene confiden time interview. English jgn bersepah. Latar blkg company ko k ...

english nk kene mantap la kan.Bagi penemuduga tu 'wow' haha. Itu la ikut rezeki kita jugak.

Ini satu lagi buat saya tertanya tanya.Mungkin rezeki laaa.Tak leh jugak nak salahkan siapa2.

http://www.carigold.com/portal/f ... x.php/t-376363.html

To : opeth dan lulu...korang bidang IT kan2??Boleh tk bagitahu fasal bidang ni?Mesti best kan keje.Mengadap komputer je ke?IT kan byk cabang?Selalu company akan cari IT dari segi apa?programming ke?Multimedia ke?web ke?engineer ke?

Sebenarnya,aku minat keje guna kmputer ni.Hehe.Suka mengadap komputer.Sebab tu minat IT dan HR/mngement jugak.Tapi kesian aku tak tahu cabang bidang IT dengan HR/Mangement ni

opeth posted on 19-6-2013 07:00 PM
Tak gak. Yg penting ko kene confiden time interview. English jgn bersepah. Latar blkg company ko k ...

To : opeth dan lulu...korang bidang IT kan2??Boleh tk bagitahu fasal bidang ni?Mesti best kan keje.Mengadap komputer je ke?IT kan byk cabang?Selalu company akan cari IT dari segi apa?programming ke?Multimedia ke?web ke?engineer ke?

Sebenarnya,aku minat keje guna kmputer ni.Hehe.Suka mengadap komputer.Sebab tu minat IT dan HR/mngement jugak.Tapi kesian aku tak tahu cabang bidang IT dengan HR/Mangement ni

LuLu^Lost posted on 19-6-2013 03:24 PM
yup betul. mmg xkan sama 100% dgn apa yg ko study dulu. ikut pada rezeki. kalau ko dpt keje benda  ...

Follow Us
eh..apasal jawapan ko mcm sama je ngan ketiga2 reply? hehe

ok.ini pandangan aku la ye selama menjadi pemerhati terhormat dlm dunia pekerjaan. IT yg aku selalu tgk dlm jawatan kosong...

System Analyst, Software Engineer, System Developer, Network, Junior/Senior Programmer -
Ini big2 company SWASTA suka la. mcm telco (celcom,maxis,digi,TM etc), oil & gas, syarikat IT. kalau yg ada major business dan ada pengetahuan programming language yg core, boleh try masuk bank. mmg gaji gempak. aku xtipu. huhu. skrg ramai bank nak org2 gini.

Graphic Designer, Animator, Multimedia Designer, 3D Artist, Web developer/designer etc. -
99% company swasta berstatuskan media mmg suka org2 ni. yg bt iklan tv/iklan pacak, tv station, yg bt komik/kartoon, publishing(buku,majalah,akhbar2), company2 IT (yg bt web,educational courseware)

IT officer, IT Exec
biasa2 je post ni. bt basic IT. laku kat private school, company kecil2 yg br nak naik, pusat tusyen pun ada gak nak post ni.jgn xtau.hihi comel je.

tetapi ko power la apa2 pun yg diatas, ko masuk je gomen, ko tetap akan di panggil Pegawai IT.  hehe.  Fyi, post2 ni xglamer pun kat gomen. diorg suka outsource kepada company swasta. so senang la keje org2 IT gomen ni. huhu.

tp xsemua laa.... ada yg bt sendiri dan jual sistem mereka pada kementerian yg lain. enhance sistem yg sedia ada utk jimat kos. kekdg bila xcukup masa dan keperluan mereka terlalu "hard to achieve", duit plak byk time tu...then diorg hired org luar to do it.

RE: Kalau Diploma ambil kos lain,Ijazah ambil kos lain boleh tak?

leenyx posted on 19-6-2013 10:25 PM
To : opeth dan lulu...korang bidang IT kan2??Boleh tk bagitahu fasal bidang ni?Mesti best kan keje ...
Sebenarnya,aku minat keje guna kmputer ni.Hehe.Suka mengadap komputer.
suka mengadap komputer bt keje ke atau post status kat FB? ke baca gosip ? haha

Tapi kesian aku tak tahu cabang bidang IT dengan HR/Mangement ni
masa ko cari2 segala link ni..ko xbaca eh pasal career selepas graduate? sesetgh universiti letak career path kat setiap penerangan course. kalau ko google pun, mesti kuar punya. nnt jawapan tu ada kat wikipedia. sila la cuba. kena byk baca dari byk bertanya ni. hehe.

aku suka baca dan tgk matsaleh punya style. diorg byk praktikal dari kita yg bergantung pada buku. kalau diorg study itu, itu la keje yg diorg dpt. kita mcm xje, yg kita belajar xsama mcm kite keje. membazir betul aku rasa.

aku tgk ko byk cari universiti swasta. kenapa ye? huhu..aku ckp betul kalau aku boleh patah balik ke zaman mula2 minta  U, aku akan pilih IPTA. murah kot. dan pada pandangan aku...qualiti IPTA masih relevan dan lebih byk ilmu dari swasta. xtau la kenapa aku pikir gitu. mungkin sbb kat college aku dulu ramai lecturer muda yg baru nak naik dan baru memulakan kerjaya. kekdg aku xtau ape lecturer ni dok potpet2 kat depan. mcm xde point dan aku rasa diorg sendiri pun xtau ape diorg ckp. aku lebih percaya pada lecturer yg byk pengalaman. selalunya yg byk pengalaman ada kat IPTA. lecturer baya2 mak abah kita. haa itu aku suka. hihihi

LuLu^Lost posted on 20-6-2013 09:57 AM
eh..apasal jawapan ko mcm sama je ngan ketiga2 reply? hehe

ok.ini pandangan aku la ye selama menj ...

Haha..entah..

Bila tgk ko post bidang IT ni cam teruja pulak aku.Haha.IT ni kena byk mengira eh?Err aku ada tgk silibus IT.Ada calculus lah,apa lagi ntah aku tgk ritu.Byk math?IT ni memang fikir logik eh?So IT ni kalau keje nanti based on praktikal jela byk kan?Theory kureng?Tapi kalau macam bebudak 3D,multimedia dorang nk kena kreatif dan byk idea la kan nk cipta katon sume tuh..

kalau macam sofware,programming ni cam ne lak tu?Byk menghafal la iye?Hahaha byk pulak soalan aku...

LuLu^Lost posted on 20-6-2013 10:11 AM
suka mengadap komputer bt keje ke atau post status kat FB? ke baca gosip ? haha

masa ko ...

suka mengadap komputer bt keje ke atau post status kat FB? ke baca gosip ? haha  (hahahaha! ! weoit kalau mengadap komputer macam ni adik aku pun terer)

maksud aku ,aku suka la bekerja dgn computer ni.Tapi kalau nk repair computer mang out terus,Hehehe

Kenapa aku listkan ipts?Sebab ipta aku da apply.So kalau aku takde rezeki sambung di ipta,aku try ipts.Aku dulu dip dari ipts.Aku kalau boleh memang tak nak da ipts ni.Tapi aku ni tegedik gedik jugak nak sambung belajar.

Betul ko cakap tu.Lecturer ipta lagi byk pengalaman.Tapi di ipts tk sume ipts ada lecturer ipta yg melompat keje di ipts.Kalau ada pun bagus la jugakkkkkkk.

Aku ada jugak search semalam fasal Bisness/HR/Management.Yang aku tgk skop utk Bsness dan Mngement byk lagi dari HR ni.Yang aku tgk juga,dorang yg keje di bidang Bsness/Mngement tk semestinya dorang keje di bahagian dorang je.Semua keje dorang ley buat.(Kalau aku salah sorry iye)Tapi itu yg aku bce la.Nak kena cari lagi.Tapi byk yg ckap dorang lebih suka buka bsness sendiri.Amboi aku pun nk,tapi kna ada modal la.

leenyx posted on 20-6-2013 12:06 PM
Haha..entah..

Bila tgk ko post bidang IT ni cam teruja pulak aku.Haha.IT ni kena byk mengira eh ...

sori lambat reply.

silibus yg ko tgk ade calculus sume tu...itu cuma basic subject yg ada pada setiap course. kalau ko masuk engineering, ada juga blajar calculus. 1 sem selalunya ko akan sama kelas dgn budak2 sains yg lain. eh...diploma pun mcm tu. ko xperasan eh? aku masa diploma It..aku sama kelas ngan budak engineering.

selalunya subjek basic mcm BM,English,International Religion,Physic,Calculus,C Programming,Business Management/Project Management, Micro C - haa..ini subjek aku akan jumpa budak2 course lain. sebab semua sama je. yg buat ko lain dr bdk lain adalah core subjek. kalau ko amik IT- akan ada graphic and multimedia, software engineering,Artificial Inteligient(AI), networking, web etc...tempat lain aku xtau. tp cmm lebih kurg je.

cuma aku nak ingatkan...kalau nak amik IT, ko jgn harap sgt Universiti bg semua apa yg ko nak. ko kena belajar sendiri especially programming & 3D. universiti kekdg xde pun nak ajar kita sebijik2. kekdg lecturer pun xtau nak bt 3D mcm mn. melainkan lecturer tu asalnya 3D programmer sebelum jd lecturer. haa..itu ko leh percaya. hehe. sijil & pointer just tiket kepercayaan kepada penemuramah kita nnt. sebaiknya balun dua2. teknikal pandai teori pun pandai. tp kalau sijil xcun tp programming cun meletop...aku xrasa ko akan kalah dimedan kerjaya. insyaAllah akan ada org amik ko sbb skill hebat ko tu. percaya la.

dlm IT semua subjek membaca... kalau ikut peratus..pada aku :

80% membaca.(general knowledge,fakta & benda yg ko xnampak flow sistemnya mcm subjek network)

15% tu membaca beserta gambar byk2 sebagai contoh + mengira.
5% lagi ko selamat sbb markah kerja lab. bt assignment di komuter lab aku sgt suka. huhu
(maksudnya  20% lg tu..ko xpayah menghafal sgt la.ko bleh paham dgn senang)

haa..ape mcm? berani? kalau jenis membaca bagus la. bkn nak takutkan ko.tp aku rasa ko boleh sbb ko dari course yg lain ..astu nak belajar benda baru..mesti ko excited nak tau kan? insyaAllah boleh. ramai yg ckp..IT susah. pd aku xsusah kalau ko minat membaca,menghafal dan paham apa yg kau baca & hafal tu. jgn hafal je dimulut,tp ingatan ke lain. mcm aku. hehe.

paling laku kalau ada skill programming. serius xtipu.

LuLu^Lost posted on 23-6-2013 02:04 PM
dlm IT semua subjek membaca... kalau ikut peratus..pada aku :

80% membaca.(general knowledge,fak ...

wahh kena banyak baca la ni ye.Aku ingat subjek IT ni byk praktikal.Byk mghafal eh?Prgrmming .......fuhh penah tgk buku member aku.Hahaha.Boleh tahan jugak la subjek dia kan.Aku nk fikir dulu macam mana

praktikal ye, membaca pun ye, menghafal pun ye.

praktikal kat lab je. kat paper? haa.. ko kena ingat tu. paper je dah 90%...10 % kat lab... lab pun result full bergantung pada paper. lab hanya latihan praktikal dari teori yg ko belajar. =)

cari paling berkesan utk tahu best ke tidak..sila pi kat library dan tgk sendiri buku2 IT. hehe.. kalau nak berkira2..yg ada math..amik engineering.

kalau x suka, ko suka menghafal..amik law. sbb law sebijik2 akta ko kena hafal. xboleh tokok tambah. hehe

Hahaha..klo boleh aku nk byk membaca.so apa yg sesuai??hihi

Assalammualaikum.. Saya nak tanya.. Sekarang saya tengah intern dkt sebuah syarikat kecil..dan saya belum graduate diploma.. Tapi saya berkeingin utk sambung degree di luar negara (Korea) dalam bidang  natural science (food and nutrition)... Tapi Diploma saya ambil Diploma in Halal industry management.. Dan SPM dulu saya bukan dri kelas Sains.. Jadi agak2 nye perlukah saya amik foundition dulu atau blh terus je sambung degree.. Saya minat bidang sains cume tidak diberi kesempatan utk ambil bidang sains