CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leenyx

Kalau Diploma ambil kos lain,Ijazah ambil kos lain boleh tak?

Tu la, nak gak keja kt tmpt glamour mcmtukan, tp, jauh kt kl nun... Husband kt keeja kat melaka.. Anak lg, bru 3 thn n bby 11 bulan. x nak la pndah jauh dr husband.. Kalu lum ada anak sy x kisah.. Sian anak, nak pisah dr bapak dia, klu kt sini sy dh kenal  org2 yg blh jg anak.

Klu kene pndh jauh, kne hntr anak kt org yg kt x kenal, sy x percya org.. Takut.. Awak dh ada anak esok, awk faham la..

Aku it ukm. Keje dah 4 kali tuka company. Tapi haram tak penah keje bidang it. Mungkin sbb tak minat, tak pandai, tak comel, atau mmg bukan rezeki aku lagi ntuk bidang yg aku blaja

nur_fiza posted on 18-6-2013 11:27 PM
Hr tu sy minta kerja pensyarah kolej risda, sy hntar resume kt sana, sekali tgk, punyalah btk resume ...

Betul jugak tu kena pakai kabel baru senang dpt kerja.Tapi kesian dekat orang yg tk ada kabel.Awk mintak la tolong sape2 lagi hntarkan resume awk tu.Kawan2 ke.Diorang kan da keje?mana tahu ada vacancy.

Saya dulu ada diploma sains kesihatan.Nak sambung degree lain dari sains kesihatan.So saya tak tahu market keje sekarang apa.Serius sy tak tahu keje apa bila kita habis je belajar terus keje.Tapi yg saya tahu untuk kesihatan,budak2 yg belajar di bawah Kmenterian kesihatan diorang akan diserap terus kerja dengan kerajaan.Macam untuk guru pula.Maktab perguruan kan.Sekarang dah jadi IPG(institut perguruan)Kalau tk silap saya lah.Macam dorang pun akan terus diserap kerja.Jadi mereka da diberi satu keistimewaan la disitu.

Dan tajaan JPA jugak terus dapat keje kalau habis belajar.Tapi saya ni bukan la seorang yg pandai.Hehe.Nak dapat biasiswa tu macam cukup2 makan je.So terpaksa jugak harungi degree apa yg saya akan ambil.Sebab tu sy tanya awak sekarang market keje ape ye?

diploma lain pastu nak degree lain mmg la boleh, cuma masalahnya ialah xleh nak transfer kredit sbb byk subjek x setaraf. so tempoh degree ko akan jadik lebih panjang berbanding kalau amek dlm bidang yg sama

Rate

1

nur_fiza posted on 18-6-2013 11:34 PM
Tu la, nak gak keja kt tmpt glamour mcmtukan, tp, jauh kt kl nun... Husband kt keeja kat melaka.. An ...

Siapa tak nak kan keje tempat macam tu.Kesian dekat anak2 awk pulak kan kalau macam tu.Dekat melaka or dekat2 negeri tu ada tk vacancy?Awk try lagi ye cari,Mana tahu ada rezeki awk nanti.

Sekarang ni dah macam2 cerita fasal penderaan kanak2.Kalau sy pun tk nak bagi orang yg sy tk kenal jaga anak saya.

opeth posted on 18-6-2013 11:39 PM
Aku it ukm. Keje dah 4 kali tuka company. Tapi haram tak penah keje bidang it. Mungkin sbb tak minat ...

wahh it ukm.Sebab apa tukar2 company ?Orng tgk skill lah.Bkn tgk rupa sume tu..

Follow Us
maxim posted on 18-6-2013 11:40 PM
diploma lain pastu nak degree lain mmg la boleh, cuma masalahnya ialah xleh nak transfer kredit sbb  ...

Kalau tak leh transfer maknanya degree konfem 4 tahun la ye??

Ko minat che ta eh?Mesti salu tgk masterchef kan?huhu

Aku sje buat lawak je pasal rupa tu la haha... Aku amat confiden dgn rupa aku no worries. Tuka company sebab bosan keje hahaha aku dulu mmg suka lompat keje

opeth posted on 18-6-2013 11:46 PM
Aku sje buat lawak je pasal rupa tu la haha... Aku amat confiden dgn rupa aku no worries. Tuka compa ...

Haha..ape la.So sbb ko bosan la ni.Tapi senang je ko dapat keje kan wapaupun tukar2 company.Ni mesti pengalaman jugak kan2?Bidang IT ni betul ke susah nak dapat keje sekarang?dan susah tk kalau degree IT?hehe..Honestly jawab plssss~

leenyx posted on 18-6-2013 11:45 PM
Kalau tak leh transfer maknanya degree konfem 4 tahun la ye??

Ko minat che ta eh?Mesti salu tgk ...

iya..

kalau diploma 3 tahun, degree 4 tahun..means ko abis masa kat uni 7 tahun

lg hebat dari jurusan doctor

Dik, sy ni dh 4 thun cri keje, markat keje mcm2 dik, smua ada, ckp ke kos apa yg uni tawarkan, keeja mmg belambak.. Tp tak la sentiasa ditawarkan kweja yg sma dgn bidg kt. Kdg2 ada tp kuota u 2 kekosongan je, yg hantar beratus. Kdg keeja tu jauh kat sabah serawak nun. Sanggup ke nak pg? Kdg kos kt dah elok sgt ngan kerja ni tp pengalaman x ada, majikan reject, x dipanggil temuduga, atau gaji ciput je... Keje mcm nak mati..

Tu la, susahkan... Sy pun x blh nak ckp kerja apa yg  byk dipasaran, sbb semua kos kat u, pasaran kerja ada tawarkan cuma bukan berterusan. Mungkin kos pemasaran.. Itu lah yg byk sy jumpa bla tgk iklan kerja..

Tp jgn risau, tiap thun ada karnival kerjaya u semua negeri, blh je cri keeja kt sana. Sy pun pnh ditawarkan kerja masa interview kat karnival kerjaya tp kerja shif, x moh! Mlm nak tdo..

maxim posted on 18-6-2013 11:50 PM
iya..

kalau diploma 3 tahun, degree 4 tahun..means ko abis masa kat uni 7 tahun

haha trueeeee.Baik aku buat doktor kan.Tapi dah terlambatttt.Sebab dip 3 tahun,Sambung doktor ambil masa 6 tahun jugak.9 tahun juga tuuu...wahwahwah.....(betul ke tk eh?)

Budak ni memang gila bla bc kt dr um, ukm.. Ni mesti x sbr nak msuk u smbung blajar. Nak masuk u mn?

nur_fiza posted on 18-6-2013 11:53 PM
Dik, sy ni dh 4 thun cri keje, markat keje mcm2 dik, smua ada, ckp ke kos apa yg uni tawarkan, keeja ...

Hehe..betul..betul tu.Hmm so pemasaran ye?Marketing eh?Eh betul ke marketing?errr.Nasib baik awk ambil media.Kalau ambil bahagian kesihatan,lagi byk keje shif.Haha.Itu la susa jugak kan kalau macam tu.Tak apelah saya teruskan juga apa yg sy nak sambung nanti.Awk try je hantar resume tu ok.Tapi kn apa sebenar procedure kerajaan dan swasta untuk pengambilan untuk bekerja iye?Tahu tak?Dorang tgk kelulusan ke?Tgk result 4 flat ke?Tgk pengalaman ke?Habis tu untuk fresh graduate kan tk ada pengalaman lagi.Kalau praktikal tu ada la.So macam mana dorang nk keje.Itu yg ramai tanam anggur.Kesian betull..sedihhh!

nur_fiza posted on 18-6-2013 11:59 PM
Budak ni memang gila bla bc kt dr um, ukm.. Ni mesti x sbr nak msuk u smbung blajar. Nak masuk u mn? ...

hehe..mestila.Ada apply ipta.Tapi tk tahu dapat ke idak.Kalau tk dapat sy pegi ipts jugak..huhu

Ambk jururawat berijazah la, apa susah..sy tgk jururawat pelatih kat ppum tu semua budk tgh blajar wat ijazah. Trus kerja kan klu jururawat, serap trus kat spital  tu kan?

Sy x tahu, agak je. Awk ambl sains kesihatan, awak tahu la..

Lg satu nak crita ada jiran kmpg dulu, ambl sains kesihatan bhgn pemakanan.. N sambung phd kt london tu...

nur_fiza posted on 19-6-2013 12:04 AM
Ambk jururawat berijazah la, apa susah..sy tgk jururawat pelatih kat ppum tu semua budk tgh blajar w ...

kalau budak tu memang dari kolej under kmenterian kesihatan,dorang akan diserap terus keje di kerajaan.Kalau dia bukan dari kolej under kmenterian kesihatan,dorang kene apply keje.Itu yg sy tahu la.

Jauhnye anak jiran tu pegi belajar smpai ke london??Kenapa jauh sgt.Tak dapat keje ke?

Anak jiran tu dah keje la, sambung phd kt london.. Blik trus kerja kt tempat dia kerja dulu..

Skrg ni, krjn ke, swsta ke.. Semua ada temuduga.. Cuma kerjn kene lulus exam dlu, bru blh temuduga.

Cgpa msti power, pengalaman msri power, kt pun mesti power, cer tanya opext tu, opext ke nm dia, dia byak x tukar keje, mesti dia tahu.

nur_fiza posted on 19-6-2013 12:17 AM
Skrg ni, krjn ke, swsta ke.. Semua ada temuduga.. Cuma kerjn kene lulus exam dlu, bru blh temuduga.  ...

ooo dia sambung belajar.Ingat kan keje kt london nun.Jauh benor le kalau dio keje kt london nun haaaaaaaa.....

Itula kan,masa interview tu pun mesti kena bagus juga kan2.Result lagi,pengalaman lagi.Aduhai jauh lagi perjalanan ni.Nama dia opeth rasanya.Dia cakap dia budak it dari ukm.hihihi..Sy da tnye tp dia tk reply pun.Da off rasanya.

Btw thanks tau sebab bersembang fasal ni.Dpt juga info sikit2