CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

mnm77 posted on 25-4-2013 11:58 AM
Salam Tuan Pitmie,

Seperti yang dijangka bila di'jentik' maka demikianlah hamburan yang kelua ...

Benar bagai dikata...

Sbb itulah awal2 lg sy dah sebut ttg ketiadaan minat utk berhujah dgnnya kerana dah kenal sgt cara & 'permainan'nya....berhujah dgnnya tak menambah ilmu & iman pun, malah membuatkan diri terpikir bende2 pelik ttg dirinya...plak tu dihambur pula dgn tuduhan2 tak masuk akal sampai boleh menilik amalan & iman forumer lain, meramal masa depan org lain dll.

Btul jgk kalau kita nak lawan cara meroyan pun boleh, tp apakah signifikannya berbuat demikian melainkan sama2 berhujah scara tak cerdik. "WA JAADILHUM BILLATII HIYA AHSAN" cukuplah utk mengingatkan...apatah lg "WA IZAA KHOTOBAHUMUL JAAHILUUNA QAALUU SALAAMAA".

Sy dah kenal sgt caranya tuan mnm77....mintalah utk dia buktikan apa yg dia dakwa di sini, satu hape pun tak dapat....tunggu sampai kerbau (or keldai) bertelur pun lebih berbaloi. Dia tuduh sy ade multinick byk, sampai smlm sy suruh dia buktikan satu pun belum berani lg sampai harini......sbb in fact dia bukan tau ape2 cuma pandai bersangka2 (buruk).

PitMie posted on 25-4-2013 11:07 AM
Alhamdulillaah bikhoir...

hehehe...

okay glad to  know.

Prrrfffffftttttt..........kata2 penuh ugutan menakutkan...

Td time memandu time mendung tetibe ade kilat di langit, itu dihantar atas kehendak kamu kah?

Nak hantar tentera? Wah...ade bala tentera di bawah perintah sendiri......adakah sehebat bala tentera Nabi Sulaiman kah? Berapa batalion nak hantar? Rejimen mana? Oh ya, nak hantar tentera jgn pakai nuklear tau, pakai lastik dah laa...bleh sama2 main lastik

Mana kata nak dedah ID pelbagai nih....diammmm je...ke mmg takde?

Hmmm...bodoh....mati....masuk neraka...bodoh....mati...masuk neraka....VVIP ahli neraka....bodoh....itu je point berulang2.

Dedah dulu isu tuduhan ID tu kemudian sy jwb, ade brani? Tak dedah sy takkan jwb....

Abangcute posted on 24-4-2013 11:22 PM
kalau ketiak kamu jadi bisul mcam mana pulak? kah kah kah

bisul ka tak bisul ka
pas hang kena ceramah dgn pegawai agama
turn aku plak yaaaa
aku nak tengok.....jin togeh mana nak mai NAK BERSUARA DR LANGIT niiii
leh aku togehkan dgn hang2 sekali

Abangcute posted on 24-4-2013 11:26 PM
Memang ler Allah baik betul,  tapi kamu tu aje tak betul. Wayar...

Kah kah kah.... bukan ke ka ...

aku anjing kurap....ok tuuu
tak salah merendah diri kannn

tapi kalau dah pemegang title wali 1st dajjal ni
leh le aku cepuk2 jeeee
tunggu leeee jappppp
depa tu dok bincang lagi tuuu

Follow Us
Abangcute posted on 25-4-2013 03:28 PM
Saya nak tanya untuk kali terakhir, kalau KILAT sambar server cari.com.my sampai hangus, ada sesiapa ...
Saya nak tanya untuk kali terakhir, kalau KILAT sambar server cari.com.my sampai hangus, ada sesiapa yang boleh kata PENEBAT ELEKTRIK tu LEBIH power dari kuasa Allah?

Apa yang diri manusia itu tahu di dunia itu dinamakan Sunnahtulah Alam. Ada satu lagi PART manusia lupa, kalau Allah kehendaki, DIA berhak menentukan hukum2 yang DIA cipta dengan melanggar sahaja hukum-hukum berkenaan. Saya antara orang yang faham maksud MELANGGAR HUKUM ALAM (mengubah ketetapan Allah). Jika saya BENAR-BENAR marah, sudah PASTI RAMAI yang menjadi MANGSA SAYA tatkala menyatakan ilmu yang PALING BODOH iaitu memperbodohkan diri sendiri. Kamu semua bernasib baik kerana Allah cipta saya BUKAN untuk marah akan tetapi untuk MENYATAKAN ILMU yang kamu TAK TAHU. Apakah ilmu yang kamu TAK TAHU? Setiap perbuatan manusia itu DATANGNYA DARI ALLAH atas kehendak/kepentingan diri manusia itu sendiri.

Maka, saya boleh kata KAMU SEMUA BODOH kerana saya faham kepada siapa yang saya kata BODOH. Cuba kamu semua tunjukkan diri kamu yang mana satu? Adakah DADA kamu itu diri kamu? Bodoh ler kamu ni. Adakah perut kamu itu diri kamu? Bodoh ler kamu ni. Adakah MATA kamu itu diri kamu? Bodoh ler kamu.

Kerana itu kamu semua BODOH kerana tak kenal diri kamu itu CIPTAAN ALLAH. Setiap perkara yang DIIZINNYA itulah maksud perbuatan Allah kerana semuanya dengan izinNya. Kalau setakat TAHU perihal Sunnahtullah kemudian nak bercerita perihal agama, BALIK TIDOR lagi bagus ler... MALAIKAT pun kamu tak pernah TENGOK. Bila ada MANUSIA yang menyatakan seseorang itu BODOH wajib untuk bagi dalil. Dalil MUDAH aje, kalau dah tak diberi petunjuk, comfirm le BODOH. Dalil :

Ingatlah! Kamu ini orang-orang (bodoh), kamu telah memajukan bantahan tentang perkara yang kamu ada pengetahuan mengenainya (yang diterangkan perihalnya dalam Kitab Taurat), maka mengapa kamu membuat bantahan tentang perkara yang tidak ada pada kamu sedikit pengetahuan pun bersabit dengannya? Dan (ingatlah), Allah mengetahui (hakikat yang sebenarnya) sedang kamu tidak mengetahuinya.
(A-li'Imraan 3:66)
Di mana server cari.my? Siapa hostnya?
Jgn samakan ilmu dgn sihir/tipudaya/bisikan/suara/etc.
sbb si alim bkn pendusta, kaki penipu xde ilmu pn selain yg nyata darinya...

Abangcute posted on 25-4-2013 03:35 PM
Saya bagi chance, saya perlukan JAWAPAN : Ada sesiapa yang pernah tengok malaikat-malaikat dalam ger ...
Saya bagi chance, saya perlukan JAWAPAN : Ada sesiapa yang pernah tengok malaikat-malaikat dalam gerombolan atau ketika wali Allah meninggal dunia atau apa-apa jua keadaan. Jika pernah ataupun tidak sila JAWAB dengan ikhlas.

Agama itu NASIHAT. Mana-mana jawapan yang selain dari itu ANGGAPLAH kamu lepas ni DIPENDEKKAN UMUR kerana saya bertanya soalan yang belum terjawab akan tetapi kamu SOMBONG sambil membuat statement (defensive diri sendiri) yang memang pun saya dah tahu kelayakkan kamu semua VVIP AHLI NERAKA... Kalau bukan ahli neraka, jawab ler soalan mudah, buat apa MENGULAS SAMBIL SOMBONG dengan perkara maksud mempertahankan diri kerana maruah? Amat bodohlah manusia yang SOMBONG dan LALAI.
Yg ghaib tetap ghaib...begitu juga yg suka mengghaibkan diri drpd manjwb - membuka aibnya
Tiada le yg tahu bila ajalnya, ni kn plk tempat abadinya.

Abangcute posted on 25-4-2013 03:57 PM
Zaman ni agak KELAKAR (bagi diri saya), ramai orang-orang kalau kena rasuk jin panggil ustaz, bomoh, ...
Zaman ni agak KELAKAR (bagi diri saya), ramai orang-orang kalau kena rasuk jin panggil ustaz, bomoh, pawang.... eh... pak haji misai kontot pun ada.... Siap macam-macam lagi nak kena sedia. Air yassin pun ada tu... Yang paling HEBAT, ada guna ilmu jerkah jin ,kar kar kar...nampak sangat ler tak tahu apa itu agama sedangkan agama itu PELINDUNG bagi diri manusia.  Jin2 tu SENYUM KAMBING aje kat belakang dengan berkata (bodohnya manusia ni).

Saya sebenarnya SENYUM aje di depan laptop nih. Tak jawab apa2 soklan pun tak pe nyer.... tapi kecian, para pengulas majoriti GEMPAK,,,,, tapi tak der ISI langsung. Tau bagi dalil tapi tak tau apa maksud dalil. Tau berhukum tapi tak tahu letak hukum. Yang bestnya tak sedar diri tu AHLI NERAKA JAHANAM dengan nyata. Kalaulah manusia pernah lihat dan dengar (KESELURUHAN PETUNJUK) apa yang dimaksudkan RUKUN IMAN, tak der lah masaalah IMAN tu, masaalahnya BANGKANG TANPA ILMU lebih banyak dari beramal. Apa kata saya perintah AWAN untuk membenarkan CAHAYA tembus dari awan? Nak tengok betapa Allah mengizinkan kepada saya untuk saya melakukan APA YANG SAYA KEHENDAKI. Tambah kalau saya nak BALA ke atas kamu semua pun KACANG GORENG AJE. Apu pun SHOW TIME... Bismillah....

KepadaMU ya Allah, kami memohon keampunan, sesungguhnya diri kami ditakdirkan lemah dan lalai. Hanya kepadaMU ya Allah, Tuhan yang mampu membimbing kami ke jalan yang Engkau redhai. Ya Allah, Kau permudahkan diiri kami supaya kami menjadi orang-orang yang BERIMAN dan BERTAQWA kepadaMU. Jadikanlah keturunan kami orang-orang yang BERIMAN dan BERTAQWA kepadaMu sehingga JANJIMU YA ALLAH Tuhan sekelian alam yang MENCIPTA SEGALA-GALANYA dengan kalimah KUN FA YA KUN. Janji Mu yang akan MENGAKHIRKAN ALAM ini disebabkan oleh PERBUATAN MEROSAKKAN ALAM ini disebabkan oleh DIRI KAMI yang berkepentingan sedangkan pada masa yang sama KAMI LALAI dari mengingatiMU. Berserilah cahayaMU dimata manusia-manusia yang BUTA dan PEKAK kerana disitulah BUKTI KEKUASAAN MU kepada mereka-mereka sehingga MEREKA TUNDUK kepada kehendak hamba MU ini atas izinMU. Allah Huakbar!
Cerita dongeng byk di TV - lalai melagho le tu...

Abangcute posted on 25-4-2013 05:23 PM
Perlukah saya berdoa kebaikkan jika saya seorang yang TIDAK ADIL? Perlukah saya serahkan semua urusa ...

Sedalam lobang bewok ke?

Abangcute posted on 25-4-2013 09:28 PM
Kenapa? Teringin sangat ke? Kamu owner server ke? Lawak badut ler kamu ni

X le. Kot² le hang dok belek host nk perang dgn ghost ke gtu...jika lucu sila le gelak.

Abangcute posted on 25-4-2013 09:30 PM
Masaalahnya, pernah kamu tengok rupa malaikat? Kalau belum, ilmu kamu TAK CUKUP MANTOP ler tu.Kala ...
Masaalahnya, pernah kamu tengok rupa malaikat? Kalau belum, ilmu kamu TAK CUKUP MANTOP ler tu.Kalau sudah Iman kamu tu takat di mulut dan jari jemari apa barang BRO?... Cerita apa pun nampak seperti badut aje kamu ni. Syok ke bermain-main? Kamu TERINGIN sangat ke kalau Allah bermain-main dengan kamu sehingga kamu jadi GILA BAYANG?

Nama memang CANTIK, tapi tak seperti yang dimaksudkan di dalam Al-Quran kerana Zulkarnain itu BUKAN NABI akan tetapi dirinya KENAL Allah itu siapa, malah Allah tambahi dirinya dengan ilmu yang BERMANFAAT. Macam kamu ni, TAK LAYAK LANGSUNG guna nama tu kerana kamu ingat pasang PENEBAT KILAT boleh mengelak kalau ALLAH menyatakan dalam maksud Kun Fa Ya Kun ek? Bodoh lagi Sombong dan MAHA TAKBUR kamu ni. Apa kamu ingat diri kamu tu TUHAN? Boleh pakai hukum akal dalam hal2 Ketuhanan dan ciptaanNya? Adakah kamu sebenarnya BERMASAALAH pada HATI?

Kejap tadi ada seorang manusia dengan JOHN berkata-kata sambil memalingkan diri dengan menyatakan sesuatu yang Allah TAK SUKA. Kamu pun nak GENG dengan dia ka maklumlah CLONE dalam forum ni kan RAMAI tak gitu? Teringin sangat jadi BBQ PANGGANG ke akibat terkena KILAT ke? Maklumlah kamu yang kata, PENEBAT KILAT kan ada? Cakap besar dan BODOH lagi SOMBONG ler tu. Tu pun TAK PAHAM diri tu HAMBA.
Yg gila bayang tu kn dok ternganga tengok bayang² diri sendiri
Bkn masalah layak ke x layak, siapa register nick dulu dpt le.
- nick tu yg plg cute ke?

Yg bermasalah hati tu mesti le yg summum bukmum umyun
konar baring terlentang...tertomoih dlm lobangnya bewok.

Penebat kilat sekadar pita tembaga
bila cair dan putus nnt merayap le kilatNya
maka bergelaplah isi dlmnya - yg kekal di dlmnya siapa?

p/s: Sifat hamba tu makin tunduk, bkn dabik dada...

Abangcute posted on 25-4-2013 09:49 PM
Yg ghaib tetap ghaib...begitu juga yg suka mengghaibkan diri drpd manjwb - membuka aibnya
Tiada l ...
Tiada le yg tahu bila ajalnya, ni kn plk tempat abadinya.

Saya tanya soalan kamu buat huraian. Kamu ni BODOH rupanya. Kamu cerita apa ni? Kalau dah BODOH dan SOMBONG patut nyer duduk dalam LUBANG NERAKA aje. Tak perlu nak kata lubang biawak kerana SELAYAKNYA lubang neraka SESUAI untuk kamu. Kamu tak percaya ke?

Orang yang menghaibkan diri itu TIDAK BERKATA BENAR. Bagi saya, TIADA SATU MASAALAH kalau berkata BENAR. Kalau diri sendiri pun PESONG JAUH dari agama, tak perlu nak HURAI. Soalan mudah aje : Adakah kamu pernah tengok Malaikat-malaikat?

Bilakah masanya manusia BIASA macam kamu boleh melihat MALAIKAT? Ini dalilnya :

Pada Malam itu, turun malaikat dan Jibril dengan izin Tuhan mereka, kerana membawa segala perkara (yang ditakdirkan berlakunya pada tahun yang berikut);
                  (Al-Qadr 97:4)

Kalau kamu takat GEBANG macam KELDAI, saya TAK MEMERLUKAN keterangan yang kamu COPY PASTE kerana SOALAN TAK JAWAB pun. Kamu ni gamaknya BODOH macam KELDAI tak gitu? Dah ler BODOH, SOMBONG macam KELDAI. Bila ditanya SOALAN tak reti nak jawab lepas tu HURAI. Bodoh betul ler kamu ni. Jawab dahulu soalan : Kamu pernah tengok MALAIKAT atau tidak ni?

Kalau takat kamu kata RAHSIA, boleh kamu TERANGKAN kenapa Al-Quran diturunkan kepada umat MANUSIA? Saya ingat kamu tahu, rupanya BODOH dan SOMBONG rupanya seperti mana KELDAI... WAKAKAKAKAKAKA

Ada lagi kamu nak kata ke? Nak kata malam lailatul qadar tak wujud ke? Bodoh ler kamu ni. Nak kata Al-Quran bukan PETUNJUK? Bodoh ler kamu ni... Sebab tu ler kamu sampai BILA-BILA pun jadi BODOH kerana GEBANG macam suara KELDAI. Kah kah kah

SOALAN MUDAH : Pernah tengok Malaikat? Jawab aje : KAMU TAK PERNAH TENGOK kerana kamu TAK PERNAH NAK BERIMAN PUN. Ingat ker cerdik... MENGAJI TINGGI BERTINGKAT-TINGKAT, BODOH DAN SOMBONG TINGGI DARI KLCC... Kah kah kah
Mana ada neraka di dunia, syurga ada le...
Tp lobang bewok banyak!

Yg ghaib tetap ghaib - nk tengok mcm mana kalo ghaib?
Yg pendusta je kata tengok byk yg ghaib...cerita nk hebat adja.

Yg ghaib saya x bole tengok maka, x pernah le. Kalao rasa ade le...

Yg rahsia bkn lg rahsia bila digebang pungpang²kannya...faham ke ni?

Malam Al-Qadar - hang nk cerita apa?
Al-Quran Al-Huda - dh ada petunjuk ni hang pn hang nk dustakan?

Malaikat saya x pernah tengok, sbb tu dipanggil rukun percaya dan bkn RUKUN TENGOK.

p/s: Tinggi ilmunya bkn le dikira dgn ketinggian ofisnya di menara KLCC...

Abangcute posted on 25-4-2013 09:56 PM
Next Question plz... Jawab soalan mudah terlebih dahulu sebelum menghuraikan ilmu kepada saya (maklu ...
Next Question plz... Jawab soalan mudah terlebih dahulu sebelum menghuraikan ilmu kepada saya (maklumlah ramai yang BODOH dan SOMBONG dengan DIA) :

Adakah diri kamu pernah melihat Malaikat-malaikat? -> jawab dulu ek

Jika tak ader... SAYA TAK MEMERLUKAN HURAIAN KAMU buat masa ler ni sehingga KAMU BERJAYA melihat malaikat-malaikat. Jika jawapan kamu TAK PERNAH TENGOk, nasihat saya, tak perlu huraikan pun tak per.... kerana terserlah KEBODOHAN dan KESOMBONGAN ahli NERAKA.

Ada lagi mengaku sheikh-sheikh yang boleh TELEPORT pun saya PERSILAKAN untuk nyatakan ilmu kerana jika kamu katakan RAHSIA, saya tak berahsia pun mengikut keterangan Al-Quran itu sendiri. Barang siapa yang BODOH, tetaplah bodoh kalau sudah tak faham SOALAN yang dikemukakan.
Berjaya melihat malaikat x bermaksud sedara bertambah cute...

Abangcute posted on 25-4-2013 09:57 PM
Bodoh ler kamu, saya tanya soalan : Kamu pernah tengok malaikat atau belum? Kalau belum katakan aj ...
Bodoh ler kamu, saya tanya soalan : Kamu pernah tengok malaikat atau belum? Kalau belum katakan aje BELUM. Yang kamu hurai tu buat apa? Bodoh SOMBONG betul ler badut ni. Kah kah kah
Bkn belum, tp x pernah tengok malaikat.
Knp? X percaya ke?

Abangcute posted on 25-4-2013 10:05 PM
Apa yang kamu faham kalau perihal malaikat pun kamu BELUM jawab. Kamu ni BODOH dan SOMBONG ke? Per ...
Apa yang kamu faham kalau perihal malaikat pun kamu BELUM jawab. Kamu ni BODOH dan SOMBONG ke? Pernah tak diri kamu tengok malaikat-malaikat? Jawab dulu. Saya dah katakan, kamu hurai pun TAK BERGUNA sehingga kamu jawab kerana saya sudah menjawab "SAYA PERNAH MELIHAT MALAIKAT sebanyak 5 kali.

Kali pertama saya panggil malaikat Jibrail, datang cahaya berkumpulan membentuk serupa TENGKORAK
Kali kedua saya tengok malaikat-malaikat yang dibentukkan olehNya kepada rupa burung-burung yang bercahaya (waktu awal pagi)
Kali ketiga saya tengok malaikat-malaikat time menyambut wali Allah
Kali keempat saya tengok malaikat-malaikat time kilat
Kali kelima saya tengok malaikat-malaikat ketika mereka bergerak secara berkumpulan  dalam bentuk V sesudah solat isya' berjemaah.

Dan kalau boleh SAYA TAK MAU tengok MALAIKAT kerana bukan kerja saya nak tengok Malaikat-malaikat. Itu kerja Allah.

Jika kamu bertanya adakah saya sentiasa BERKATA-KATA pada hati? YUPS, hari-hari saya berkata-kata pada hati melainkan ketika bekerja kerana apa yang saya NIATKAN sudah memadai kerana Allah... Cara saya pandang kamu nye POST tak sama kerana saya nak tahu adakah kamu BUAT apa yang Allah suruh? Jadi kalau nak dibandingkan kamu dan saya... JAUH lagi kefahaman kamu perihal AGAMA ALLAH.

Soalan mudah aje, kamu dah tengok Malaikat atau belum?
Saya x pernah tengok malaikat.

Sbb tu saya kata saudara berdusta...yg ghaib tetap ghaib.
Tengok byk tengok...si buta pn bole tengok ke?

Abangcute posted on 25-4-2013 10:17 PM
Malaikat saya x pernah tengok, sbb tu dipanggil rukun percaya dan bkn RUKUN TENGOK.

Maknanya ih ...

Maknanya ihsan kamu setakat menyembah Allah dalam erti kata Allah melihat kamu? Dah tahu TAHAP tu, yang kamu gebang macam orang BODOH dan SOMBONG buat apa bro? Takat rasa tu, kamu pasti ke itu malaikat? Pernah tengok cahaya putih berada di depan kamu? Ketika umur saya 25 tahun, cahaya putih berada di depan saya. Tak der satu perkataan saya kata RASA atau PERASAN pun. Yang kamu kata tu PERASAN aje ek? Hehehehehehe

Khusyuk kamu dalam solat macam mana? Rahsia jugak ke?
Sbb tu ihsan antara diri dgn Tuhan, tiada lain.
Ghaib tetap ghaib, rahsia tetap rahsia...
Yg dok heboh rahsia tu dipanggil 'teori konspirachit'...ditelan bewok.

Abangcute posted on 25-4-2013 10:22 PM
Kata aje lah KAMU TAK PERNAH TENGOK MALAIKAT kan senang. Kalau itulah TAHAP iman kamu, cerita apa  ...
Kata aje lah KAMU TAK PERNAH TENGOK MALAIKAT kan senang. Kalau itulah TAHAP iman kamu, cerita apa pun, BELUM lagi sampai MATLAMAT sebenar... Carilah guru MURSYID yang tidak menyatakan diri sendiri Tuhan, kemudian BELAJAR dengan dia. Kamu boleh belajar ILMU baru dengan dia. Guru MURSYID sebenar tak perlu UPAH pun... kalau kamu nak belajar dengan saya, datang kepada saya, saya tak minta UPAH pun dengan kamu. Kamu buat kamu akan dapat. Akan tetapi jika SOMBONG kamu ketika berforum tahap ini, bila kamu tengok aje Malaikat, TANPA kamu mengetahui apakah ilmu yang PERLU untuk kamu dalami dalam erti kata PERSEDIAAN, boleh jadi kamu akan jadi GILA. Dan saya menerangkan kepada yang mahu BERIMAN dan BERTAQWA supaya diri TIDAK TAKUT dengan mana-mana KUASA MANUSIA kerana KUASA MANUSIA itu tak menjejaskan IMAN kalau betul2 mengikut kaedah yang BETUL.

Pasang niat betul, baru datang cari saya. Jika nak kata saya MENCARI PENGIKUT? Sorry, kamu cari orang lain AJAR KAMU kerana saya TAK PERLUKAN MURID untuk mengajar ilmuNYA.
Saya x pernah tengok malaikat.
X perlu nk ngajak saya cari yg poyonya melebihi ayampoyu...

Abangcute posted on 25-4-2013 10:28 PM
Allah simpan banyak rahsia. Itu saya tahu dan faham dari segi PRAKTIKAL cuma lagi saya perlu tahu, ...
Allah simpan banyak rahsia. Itu saya tahu dan faham dari segi PRAKTIKAL cuma lagi saya perlu tahu, cukup ke kamu belajar setakat ilmu tanpa memahami ilmuNya?
Rahsia tetap rahsia, yg heboh rahsia tu x amanah.
Sifat tipikal pendusta...

Abangcute posted on 25-4-2013 10:30 PM
Kalau kamu tak mahu saya tak kisah. Lagi pun dunia ini sementara. Beza manusia itu pada niat. Niat ...
Kalau kamu tak mahu saya tak kisah. Lagi pun dunia ini sementara. Beza manusia itu pada niat. Niat kamu BERBEZA dengan niat saya kerana kamu mencari SEBAB sedangkan saya tempat menyelesaikan SEBAB. Sebab kamu untuk merosakkan agama TANPA kamu sedari. Menyelesaikan SEBAB itu tugas saya. Jadi kamu dan saya BERBEZA kerana itulah kamu TIDAK AKAN BERIMAN dalam erti kata yang sebenar-benarnya.
Sbbnya? Saudara tahu dan x perlu saya ambil tahu...