CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

ni ni , kalau semua hujah menjurus kepada perbalahan

cer tanya adakah ini mendekatkan aku kepada ALLAH..?

u know

i guess we all being tested here , sama ada nak membalas atau diam

org yg bersabar adalah lebih baik...ni ujian  ni...

tapi terserah ...

Abangcute posted on 23-4-2013 08:43 PM
Mana ader perbalahan, cuma ada manusia yang tak pernah faham isi kandungan Al-Quran. Bertanya sambil ...

well the way i see it , dah jadi off tangen yg amat  amat ....jauh...dah mai bab u know ...hakim menghakimi..tak enak dan i am not keen on  this actually.

mbhcsf posted on 23-4-2013 07:50 PM

cer tanya adakah ini mendekatkan aku kepada ...

Ada benarnya... diam untuk tidak menambahkan perbalahan...

Tapi diam dengan membiarkan orang yang mengaku sebagai DAJJAL mempergunakan ayat-ayat Al-Quran, sambil perasan diri sendiri WALI ALLAH lalu sombong bongkak dan angkuh kata orang Islam masuk neraka hanya kerana dia berasa hebat konon dapat turunkan hujan, dapat ghaib, dapat lihat malaikat, bintang la...menunjukkan ciri-ciri orang yang JAUH dan KELIRU dalam Agama...

Saya layan nak tengok sejauh mana KEKELIRUAN dan FITNAH yang dia bawa atas nama Al-Quran dan Sunnah....

Saya dah berlembut sebelum ni, sekarang saya nak 'jentik' sikit nak tengok EMOSI Abangcute yang perasan wali mengaku DAJJAL ni. Adakah ciri-ciri wali macam perangai Abangcute, kita saksikan.....

Moga Allah beri petunjuk yang benar.

mnm77 posted on 23-4-2013 10:30 PM
Ada benarnya... diam untuk tidak menambahkan perbalahan...

Tapi diam dengan membiarkan orang  ...

ok i accept.

Abangcute posted on 23-4-2013 10:33 PM
Menghakim itu mnm77 => menyatakan saya gila

takkk...abang mnm77 tak kata lagu tu ...he is a very rationale gentleman. He argues academically , pushing aside ill formed judgements, he merely based on what you were saying.

okay, just you know elak dari frasa  ...korang yg so and so , org yg macam so and so  ....u know just state the fact of the matter jer

tulis point by point , dan jgn dok  kata  kalau anda  so and so jadi so and so ...u know elak.

try cuba lagu tu.

Abangcute posted on 23-4-2013 05:29 PM
Diri kamu yang bermasaalah yang sebenarnya kerana tak memahami Al-Quran. Mari kita tengok DALIL ke ...

Mari kita lihat masalah Abangcute mempergunakan ayat Al-Quran mengeluarkan HUKUM YANG ANEH untuk menunjukkan dirinya hebat konon.

Dan bahawa sesungguhnya, Dia lah Tuhan (Pencipta) "Bintang Syikra;

Kemudian diceritakan perihal ini :

Dan bahawa sesungguhnya, Dia lah yang membinasakan kaum "Aad" yang pertama (kaum Nabi Hud), -

Kenapa agaknya dibinasakan kaum Aad? Masuk syurga kot kaum tu? BODOH ler kamu ni tak gitu?

Bintang Syi'ra tu bintang sembahan Arab Jahiliyyah. Kaum tersebut dah sesat. Sila ambil pengajaran!

Adakah saya kata Kaum Ad masuk Syurga? FITNAH lagi... dah tu kata BODOH pulak. Macam ni cara kamu nak menang hujjah?

Kaum Ad pun kaum yang sesat. Sila ambil pengajaran!

Mana dalil ayat yang kata tidak melihat bintang Syi'ra waktu siang jadi ahli neraka? Kamu masih tak kemukakan dalil!

Tak beri dalil, buat fitnah dan kata orang BODOH! Macam ni cara kamu berhujjah? Emosi sangat nih...Istighfar banyak-banyak.... jangan marah nanti Syaitan menguasai diri kamu ni....

Dan kaum "Thamud" (kaum Nabi Soleh). Maka tidak ada seorangpun (dari kedua-dua kaum itu) yang dibiarkan hidup.

Kenapa agaknya dibinasakan kaum Thamud? Masuk syurga kot kaum tu? BODOH ler kamu ni tak gitu?

Bila masa saya andai kaum Thamud masuk syurga? Kaum Thamud pun kaum yang sesat.

Teruskanlah emosi kamu yang tak tenteram ni dengan berkata BODOH. Kata-kata kamu terpalit ke dahi kamu sendiri.

Kami melihat. ALLAH BERSAKSI apa yang kamu tulis!

Dan kaum Nabi Nuh sebelum itu (telah juga dibinasakan). Sesungguhnya mereka adalah orang-orang yang sangat zalim dan sangat melampaui batas.

Kenapa agaknya dibinasakan kaum Nuh? Masuk syurga kot kaum tu? BODOH ler kamu ni tak gitu?

Bila masa saya andai kaum Nabi Nuh masuk syurga? Kaum yang zalim dan melampaui batas tu dibinasakan.

Teruskanlah emosi kamu yang tak tenteram ni dengan berkata BODOH. Kata-kata kamu terpalit ke dahi kamu sendiri.

Kami melihat. ALLAH BERSAKSI apa yang kamu tulis!

Serta kamu tertawa (mengejek-ejeknya), dan kamu tidak mahu menangis (menyesali kesalahan kamu serta takutkan balasan buruk yang akan menimpa kamu)?

Adakah NIAT kamu mengejek-ejek saya sedangkan Al-Quran menerangkan KEMUSNAHAN. Orang SOMBONG macam tu ler. Kalau tiba-tiba MATI, agak-agak duduk kat SYURGA ke diri kamu tu? Kamu mimpi kot? dari 1000 orang, 1 orang aje yang masuk syurga tak gitu?

Mana dalil ayat yang kata tidak melihat bintang Syi'ra waktu siang jadi ahli neraka? Kamu masih tak kemukakan dalil!

Soalan saya mudah saja, kamu tak jawab pun, apa yang kamu buat, guna ayat Al-Quran pasal kaum-kaum yang dibinasakan sebagai dalil untuk berkata BODOH! Kemudian sangka saya ejek.

Itulah yang kamu lakukan. Terserlah sungguh sikap kewalian kamu tu, KONON!

Sedang kamu adalah orang-orang yang sombong angkuh, lagi yang melalaikan kewajipan?

Tolong terangkan, ORANG SOMBONG tu duduk kat SYURGA ke? Perlu dalil? Kamu ni SOMBONG tak gitu? DAH LER SOMBONG, BODOH kerana mempertikai. Tengok langit. Kamu mahu sangat ke kalau Allah kirim KILAT sambar kamu sehingga kamu HANGUS dan terjun masuk neraka ON THE SPOT? Orang macam kamu ni memang COMFIRM neraka kerana tak baca Al-Quran. Bila tak FAHAM, COMFIRM neraka ler tu.

Kewajipan saya terhadap Allah, Allah yang Balas, dan saya mengharap balasan yang baik dari Allah. Kewajipan saya kepada manusia, biar Allah yang ADILI.

Kamu tak tahu niat saya pun, kamu hanya bersangka-sangka dan MEMBUAT FITNAH YANG NYATA.

Oleh yang demikian, hendaklah kamu sujud kepada Allah (yang telah menurunkan Al-Quran itu), dan beribadatlah kamu kepadaNya (dengan sepenuh-penuh tauhid).

Dah tahu apa yang dilihat, apa yang di dengar,TAK RETI-RETI BAHASA kamu tu SOMBONG dengan DIA? Apa kamu ingat hidup kamu tu kamu tentukan? Dalil sombong :

"Oleh itu, masukilah pintu-pintu neraka, tinggal kekallah kamu di dalamnya; maka sesungguhnya (neraka itu) seburuk-buruk tempat bagi orang-orang yang sombong takbur".         

Saya sombong kepada kamu? Ingat, kamu dah salah tulis bintang Syakila, masih lagi tak mahu merendah diri mohon maaf. SOMBONG lah tu! Banyak lagi kesombongan dan keangkuhan kamu, tapi kamu tak sedar sebab kamu sedang merasakan diri kamu hebat. Itulah hijab yang berada di sekeliling kamu yang kamu tak sedar!

Maka ayat-ayat yang kamu copy paste tu terpalit ke dahi kamu sendiri!

Orang-orang yang sombong angkuh itu menjawab: "Sebenarnya kita semua menderita bersama-sama dalam neraka (tidak ada jalan untuk kita melepaskan diri), kerana sesungguhnya Allah telah menetapkan hukumanNya di antara sekalian hambaNya "

"Masukilah pintu-pintu neraka Jahannam kekallah kamu di dalamnya; maka seburuk-buruk tempat bagi orang-orang yang sombong takbur ialah neraka Jahannam".         

Dan (ingatlah), semasa orang-orang kafir didedahkan kepada neraka (serta dikatakan kepada mereka): "Kamu telah habiskan nikmat-nikmat kesenangan kamu dalam kehidupan dunia kamu, dan kamu telah bersenang-senang menikmatinya; maka pada hari ini kamu dibalas dengan azab yang menghina kerana kamu berlaku sombong takbur di muka bumi dengan tidak berdasarkan alasan yang benar, dan kerana kamu sentiasa berlaku fasik"         

Terima kasih kerana beri ayat pasal SOMBONG ni. Kamu tak sedar kah yang kamu ni sedang MENYOMBONG?

Kamu buat salah, buat dek aja

Bila diminta dalil, kamu memperguna ayat Al-Quran yang tak berkait, bukannya beri dalil, pastu konar kata BODOH

Kemudian kamu FITNAH dan akhirnya kamu tuduh SOMBONG

Kamu tak sedar yang kamu tak membawa dalil yang diminta, sebaliknya KAMU MENYOMBONG diri.

Mana dalil ayat yang kata tidak melihat bintang Syi'ra waktu siang jadi ahli neraka?

Kamu masih tak kemukakan dalil, tapi masih MENYOMBONG dengan ayat-ayat yang tak ada kaitan dengan dalil!

Last edited by mnm77 on 23-4-2013 11:03 PM

Follow Us
Abangcute posted on 23-4-2013 10:33 PM
Menghakim itu mnm77 => menyatakan saya gila

Abangcute marah ke?

Kan Abangcute sendiri mengaku DAJJAL. Mana mungkin orang yang mengaku DAJJAL ni pandai berbicara pasal Al-Quran, sebab Al-Quran itu KALAM ALLAH yang MAHA BENAR, DAJJAL pula PENDUSTA

Keliru atau gila? Fikir sendiri!

Ni contoh ayat menghakimi dari Abangcute:
Kamu mahu sangat ke kalau Allah kirim KILAT sambar kamu sehingga kamu HANGUS dan terjun masuk neraka ON THE SPOT? Orang macam kamu ni memang COMFIRM neraka kerana tak baca Al-Quran.

Nampaknya Abangcute dah jadi HAKIM sebagai Tuhan untuk CONFIRM kan siapa ahli neraka!

Dalil yang ditanya tak diberi, dah pandai jadi hakim pulak!

Last edited by mnm77 on 23-4-2013 11:07 PM

Abangcute posted on 23-4-2013 09:01 PM
Yups, saya kenal Allah BUKAN seperti yang kamu sangkakan kerana saya MELIHAT dan MENDENGAR SUARA A ...
Yups, saya kenal Allah BUKAN seperti yang kamu sangkakan kerana saya MELIHAT dan MENDENGAR SUARA ALLAH. Sesungguhnya TIADA LAGI NABI sesudah kewafatan Rasullullah dan saya AMAT MEMAHAMI perihal ini. Saya mahu ingatkan, TANDA KENABIAN itu ada pada sesiapa yang DIA kehendaki SAHAJA. Cuma lagi apa yang saya LIHAT dan DENGARdatang dari Allah dan bukanlah suatu PERMAINAN yang kamu ingat kamu TAHU sedangkan saya AMAT MEMAHAMI diri kamu yang belum mencapai apa-apa maksud IMAN dalam erti kata yang sebenar-benarnya. Kalau sudah perkara Sunnah pun kamu tak tahu, selepas bersolat pun kamu belum mengetahui perihal Sunnah, apa kamu fikir diri kamu itu layak untuk jadi PENGIKUT RASULLULLAH di akhirat kelak? Adakah kamu bermimpi?

Kamu rasa diri kamu ahli syurga ke? Kamu teringin sangat ke kembali kepadaNya pada ketika kamu membuat dosa besar dan dihapuskan amalan-amalan kebaikkan kamu ketika kamu berada di dunia selama ini? Sudah fikir habis ke amalan-amalan yang kamu lakukan setakat ini BELUM dilihat olehNya?

Terdapat tanda-tanda Allah melihat pada amalan-amalan yang dikehendaki olehNya. Salah satu darinya diberikan PERLINDUNGAN olehNya tanpa diminta. Carilah guru-guru yang mursyid untuk zaman ini (jika mampu), sesungguhnya RAMAI yang sudah kembali kepadaNya atas sebab SESUATU yang tidak sepatutnya saya ceritakan kerana hendak memelihara diri orang-orang yang SUDAH KEMBALI kepadaNya.

Kamu sebenarnya TAK LAYAK untuk melihat benda-benda yang saya mampu tunjukkan kerana bila diberikan keterangan perihal BURUNG pun kamu tak beriman, tambahan lagi menunjukkan BUKTI karomah PASTI akan menyesatkan kamu sehinggalah merugikan diri kamu sendiri. Tidakkah pelik seseorang yang BARU kenal kamu seorang yang MENCARI HELAH dibenarkan bermalam di rumah saya? Apa kamu fikir saya TIDAK TAHU siapa kamu? Atau perlukah saya kirimkan KILAT sekali lagi untuk nyatakan BETAPA SAYA KENALI kamu LEBIH dari yang kamu TAHU perihal diri saya?

Carilah saya JIKA kamu sudah BERIMAN, jika BELUM BERIMAN (mahu berseronok), teruskan dan tungguhlah akibat yang dijanjikanNya dalam bentuk yang kamu tidak ketahui.
Buktikan jika saudara benar...jika tdk saudara mmg penyondol dusta.

Abangcute posted on 23-4-2013 11:55 PM
Betul ler tu... apa masaalah nya? adakah kamu hilang akal?

Jadi betul la kamu mengaku sebagai DAJJAL pendusta?

Kamu tak tahu apa masalahnya? Masalahnya Dajjal memang pendusta! Pembawa fitnah untuk menyesatkan manusia.

Dajjal dilaknat Allah. Kamu mengaku sebagai Dajjal yang dilaknat Allah? Tak sedar lagi masalah kamu ni? Takkan dah hilang akal?

Dan berterusan kamu membuat pendustaan.....

Abangcute posted on 23-4-2013 09:01 PM
saya MELIHAT dan MENDENGAR SUARA ALLAH

Kamu melihat Allah?
Kamu dengar suara Allah?

Kenyataan kamu merupakan PENDUSTAAN!

Dalam satu hadith riwayat Imam Ahmad dan Imam Ibn Majah, Rasulullah صلى الله عليه وسلم bersabda :

إِنَّكُمْ لَن تَرَوْا رَبَّكُمْ حَتَّى تَمُوتُوا

"Sesungguhnya kamu sekalian tidak akan dapat melihat Tuhan kamu sehinggalah kamu semua mati.."

لَّا تُدۡرِڪُهُ ٱلۡأَبۡصَـٰرُ وَهُوَ يُدۡرِكُ ٱلۡأَبۡصَـٰرَ‌ۖ وَهُوَ ٱللَّطِيفُ ٱلۡخَبِيرُ
Dia (Allah) tidak dapat dicapai oleh penglihatan mata, sedang Dia melihat segala penglihatan itu dan Dialah Yang Maha Halus lagi Maha Mengetahui. (Al-An'aam, 103)

Kalau betul kamu pernah dengar suara yang suruh berbuat perkara HARAM, dah sah itu suara Syaitan! Cuba baca kisah
Sheikh Abdul Qadir Mendengar Suara Syaitan Mengaku Dirinya Allah

Sekarang kamu masih mengaku dengar suara Allah?

Hebat sangatkah boleh lihat bintang Syi'ra waktu siang?

Orang kafir pun boleh lihat bintang Syi'ra/Sirius tu, apa nak heran!
http://adsabs.harvard.edu/full/1984JBAA...94..221H

Orang Arab Jahiliyyah buat sembahan tu Syi'ra/Sirius tu....

Last edited by mnm77 on 24-4-2013 10:07 AM

mbhcsf posted on 23-4-2013 07:50 PM

cer tanya adakah ini mendekatkan aku kepada ...

Pd sy, yg jelas adalah sikap ketika berforum...kalau tiada adab berforum gemar menyebut bodoh semata2 tak sependapat, bg sy itu melambangkan kerendahan mentaliti forumer tersebut....tak profesional & rasional dlm berhujah kerana maybe tak perasan dgn ayat "WA JAADILHUM BILLATII HIYA AHSAN".

Dlm perjalanan hidup dah menemui pelbagai jenis manusia...& percayalah, manusia yg kerap bersangka2 terutama yg suka mengeji , mendo'akan perkara2 buruk, mengakui diri hebat & asyik menceritakan kehebatan diri sehingga ke tahap angkuh dll, mereka2 ni adalah dari kalangan yg bukan di atas kebenaran yg HAQ...

Kerana org yg paling mulia sifatnya adalah yg baik akhlaqnya, yg baik tutur katanya & baik budi pekertinya...(bukan sy, sket pun tak), ini secara umum. Malah paling penting dlm berhujah adalah memahami ttg ADAABUL IKHTILAAF spt yg ditunjukkan 'ulamak2 terdahulu...

Sbb tu awal2 lg sy katakan, kalau berdebat dgn org spt ini mmg sy tak berminat....sy berkomen di sini pun hanya reply kpd tuan mnm77 termasuk mbhcsf....sambil merujuk kpd org tersebut yg malas nak sebut nama dia.

Quote: "TAK CUKUP KE KILAT YG ALLAH KIRIMKAN ATAS KEHENDAK SAYA?" - prrrffffffffffttttttttttttttt

Subhanallaah....wa subhanallazii yusabbihur-ro'du bihamdihii wal malaa-ikatu min khiifatih.

Pengakuan yg cukup hebat...rupanya kilat memancar di langit bersama guruh berdentum (maybe) adalah kehendaknya bukan kehendakNYA......dahsyat!

Dzulqarnain posted on 24-4-2013 05:31 AM
Buktikan jika saudara benar...jika tdk saudara mmg penyondol dusta.

Tuan Dzul, kan ke dia dah bg bukti2 yg nyata? Time mendung gelap kilat sabung-menyabung tuh, itulah tanda2 'kebenarannya' sbb dia ckp (quote): "TAK CUKUP KE KILAT YG ALLAH KIRIMKAN ATAS KEHENDAK SAYA?"

So ALLAH dah kirimkan kilat atas kehendak dia, nak buktikan ape lg? prrrrrrrrrrffffffffffffffttttttttttttttttttttttttttttttttttt

Bukti tak penahnye ade, yg tau dok menuduh menghakimi amalan org2 lain yg tak sependapat dgn dia...mengkafirkan org bagai...membodohkan org ini org tu. Ini kalau dah tahap nih mcm semakin jauh kesesatan...celah mana kebenaran tu tak nmpk plak, silap2 kena permainan syaitan....tak pun sihir....

mnm77 posted on 24-4-2013 09:46 AM
Jadi betul la kamu mengaku sebagai DAJJAL pendusta?

Kamu tak tahu apa masalahnya? Masalahnya ...

Dia layeennn kot tuan mnm77....

Btul la tu dia melihat & mendengar suara ALLAH....sy setakat hari pun boleh jgk, cuma dengar suara hamba2 ALLAH

Nabi Musa A.S yg penah nak lihat ALLAH pun sampai pengsan kerana terlalu agung, ini selambe je....sah2 ini layeenn...

Nabi Musa punya lah terkesima sampai berkata: "Saya beriman, bahwa sesungguhnya tidak ada seorangpun yang mampu melihat Mu ya Allah dengan mata lahir, kecuali ia akan mati."

Bacalah surah ar-'A'raaf

SUBHAANALLAH...

Sudahlah mentakfir sesuka hati, membodohkan org lain sesuke-suki, hari ni dgn selamba memfitnah kononnya sy byk ID / MN (multinick).

SUBHAANALLAH sekali lg.

Kata kenal ayat2 al-Qur'an, tp tak perasan ke ade ayat "AL-FITNATU ASYADDU MINAL QOTL"???

Sy mohon secara jujur kpd sesiapa, sesape saja yg pakar dlm bab IT utk buktikan di sini, PLEASE, anyone, PLEASE buktikan kpd penuduh ini ID mana lg yg sy pernah gunakan...

Sy mohon jugak kpd penuduh, SILA BUKTIKAN DGN SEGERA ID MANA YG SY GUNAKAN LG SELAIN DARI ID PitMie INI DLM BERFORUM.

Kalau tak mampu buktikan, 100% sy bleh ckp ini hanyalah omongan kosong (as always) & jgn bg sbrg alasan pun bila sy sndiri minta dibuktikan. MAMPU ATAU TIDAK MASALAHNYA?

Heran btul....sah2 KONON kenal ALLAH kalau ini punya perangai....

Di manakah buktinya ID-ID selain dari ID PitMie itu, diriku masih menunggu atau spt biasa, tuduhan dari omongan kosong belaka?

Mana buktinya dah kononnya kata bukan baru berinternet bagai....tp in fact sah2 newbie kalau menuduh tanpa bukti siap salah lg

Takde gunanya nak main2 persenda ALLAH ta'ala melainkan seorang yg merasa dirinya dinaungi awan, mampu mengkehendaki kilat di langit bla bla...

Sy tak penah mengaku 'alim di sini, cuma nak kongsi ilmu yg ada...kalau salah silalah tolak & kalau baik bolehlah diterima....sbb ilmu semuanya dari ALLAH jua.

Sudah lah...usah lah angkuh sdgkan diri jauh dari ALLAH, nak berangan spt kenalan rapat atau kekasih ALLAH plak....cara tulisan pun tau ini bukan kenal ALLAH, tp isim....

Abangcute posted on 24-4-2013 12:43 PM
Ada saya kata diri saya Wali? Wali = pelindung. Allahlah WALI SEBENAR kepada manusia. Bila Allah melantik WALI, maka kena ingat SEPANJANG masa DIA kerana sesaat TERLUPA, agaknya apalah yang akan terjadi pada diri kamu yang merasakan SYOK SENDIRI dengan menganggap diri tu SAMA MACAM WALI? Ingat ke cerdik rupanya makin bodoh bila berbicara perihal WALI / PELINDUNG.

Tuduh saya SYOK SENDIRI mengaku wali pula? Mana bukti? Takdak pun!

Yang kamu ambil hadith pasal Allah Perang dengan sesiapa yang perangi Wali Allah tu, bukankah kamu perasan diri kamu tu wali?

Sifat Wali itu MELINDUNGI dari kerosakkan pada alam seisinya. Kalau sudah HADIS pun kamu buat lapik pungung kamu, siap boleh main-main macam BOLA SEPAK, agak-agak diri kamu dan clone-clone kamu tak sedar-sedar lagi ke Allah itu MAHA MENGETAHUI?

Bercakap besar kamu dengan KEANGKUHAN kamu! Kami melihat, Allah Bersaksi apa yang kamu tulis.

Sesungguhnya ada manusia yang TAHU, tapi buat-buat TAK TAHU. Kuasa berforum tak sama dengan KUASA ALAM. Jika ada manusia mampu arahkan BUMI bergegar pada skala ritcher 6.5, agak-agak siapalah diri manusia yang tahu perihal ini?

Dari kalangan manusia ada yang perasan diri hebat. Sampai mengaku dajjal, tak sedar dia sedang memperbodohkan diri sendiri!

Abangcute posted on 24-4-2013 12:22 PM
Wajib kepada diri saya mengaku diri saya dajjal kerana suara yang mengemukakan diri saya dajjal sebanyak 2 kali datangnya dari LANGIT. Ada masaalah ke?

Lantak kamu lah kamu nak mengaku dajjal laknat tu. Kamu dakwa dengar suara Allah, ada kah patut Allah bersuara kepada kamu?  Ada juga kamu kata kamu dengar suara suruh buat benda haram pula, ada kah patut kata suara Allah?

1) Kamu pernah tengok rupa malaikat?
2) Kamu pernah tengok rupa iblis?

Kalau tak pernah, yang kamu katakan tu ape ke bender? Atau kamu ni yang sebenarnya bermasaalah pada akal dan hati kerana tak puas hati dengan kenyataan saya?

Syarat nak jadi orang Islam dan orang beriman bukannya kena tengok rupa malaikat dan rupa iblis. Syaitan boleh menyerupai benda-benda, tu yang ramai orang jadi SESAT dok dakwa macam-macam, walhal Al-Quran dan Hadith pun masih tunggang langgang, dok percaya diri ada kuasa hebat pulak!

Adakah kamu dah terkena “Al Ahwal As Syaithoniyyah” - perbuatan Syaitan!

Musailamah Al-Kazzab, seorang pendusta yang mengaku Nabi dan suka sampaikan perkara-perkara ghaib. Berita-berita dusta berkaitan perkara ghaib ni jelas merupakan perbuatan Syaitan!

Kalau betul Karamah Wali Allah, tak akan sombong dan angkuh seorang wali Allah dengan berkata 'saya hebat', mengaku melihat Allah dan dengar suara Allah...

Takpun kamu dah dapat istidraj?

) Boleh kamu hentikan awan di depan saya?
2) Boleh kamu hilangkan/adakan awan di depan saya?

Kalau tak mampu, yang kamu katakan tu adakah berbentuk KEBODOHAN pada diri kamu sendiri kerana tak KENAL ALLAH?

Islam tak ajar hentikan awan depan sesiapa pun. Islam tak ajar hilangkan awan depan sesiapa pun. Islam bagitau, DAJJAL tu PENIPU dan PENDUSTA, dakwa boleh turunkan hujan bagai!

Masih memperbodohkan diri dengan mengaku dajjal laknat hasil dari percaya suara langit?

Last edited by mnm77 on 24-4-2013 04:21 PM

Abangcute posted on 24-4-2013 01:00 PM
Layan game tak ingat DUNIA semalam lagi BEST (birthday). Boring layan orang yang TAK FAHAM AGAMA ni. Dah ler tak jawab SOALAN-SOALAN saya, tanya pula soalan BODOH lagi MEMBODOHKAN diri sendiri sambil MENGULAS dan BERHUKUM. Ingat ker cerdik.

Tudia, orang yang hebat mengaku LAYAN GAME tak ingat dunia. Orang macam ni kah yang layak dakwa melihat Allah dan dengar suara Allah?

Dah ler BODOH dan SOMBONG, kemudian berhukum orang lain GILA tanpa DALIL dari Al-Quran. Kurang-kurang yang saya maksudkan BODOH dan SOMBONG tu ada gak saya berikan DALIL yang ada dalam Al-Quran tu species manusia jenis yang macam mana kot-kot nak berubah diri tapi rasanya TAK BERUBAH kot? Rasa diri kamu tu BERHUJAH sampai TERLUPA Al-Quran dan Sunnah boleh diperumpamakan kamu buat macam BOLA SEPAK. Cukuplah kurang ajar SPECIES manusia yang BIADAP. Ceritalah bab agama apa pun bagi diri kamu, sebenarnya TAK DER PUN IMAN pada diri kamu. Jika kamu beriman, HALANGLAH AWAN yang Allah hantar. Kalau tak takat ITU aje KEBODOHAN yang kamu nak tunjukkan pada DIA.

Ahli Neraka macam tu lah SIFAT dia. Bantah, bodoh dan sombong. Cakap pun macam keldai. Wakakakaka... Semoga kamu ENJOY dengan kata-kata saya.

Sambil tu dia seronok dan ENJOY membuat pendustaan kat forum ni. Kami melihat. Allah Bersaksi.

Makin JELAS perangai orang yang perasan hebat ni.... dia tak sedar dia sedang membuka pekung dia sendiri....

Last edited by mnm77 on 24-4-2013 03:40 PM