CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mbhcsf

Khas - Column Abang Cute : sesi berdiskusi dengan forumner

Abangcute posted on 21-4-2013 09:19 PM
Jika kamu benar-benar beriman, datang mencari saya. Saya buktikan dengan kalimah "bismillah"  untuk diri kamu melihat sesuatu yang dimaksudkan kun fa ya kun (jika kamu beriman). Jika kamu tidak beriman, awal-awal saya akan kata kamu ahli neraka melainkan Allah berbelas kasihan kepada kamu dan sebaik-baiknya diri kamu tidak LAYAK kamu melihat maksud kun fa ya kun kerana akan menyebabkan diri kamu BERTAMBAH SESAT.

Wow! Nak beriman dengan Allah kena jumpa kamu kah? Ada ayat Al-Quran dan Hadith yang kata macam tu?

Kamu rasa kamu hebat sangat?

Kamu kan mengaku Dajjal, seboleh-bolehnya saya takmau jumpa Dajjal, Nabi dah kata Dajjal tu PENDUSTA mata satu.

Saya akan bacakan Surah Al-Kahfi....InsyaAllah, janji Nabi benar.  

Dan DEMI ALLAH, semalam saya bermimpi, ada makhluk Jin cuba ganggu saya, saya baca Ayat Kursiy maka tewaslah ia, Alhamdulillah.. sehingga saya tersedar dari mimpi, saya teruskan baca Ayat Kursiy sehingga habis... Alhamdulillah...

Kamu kena berhati-hati, mata dan telinga kamu tak semestinya melihat dan mendengar yang haq, melainkan kamu kembali kepada Al-Quran dan Sunnah.

Kalau kamu ambil sebahagian Al-Quran, sebahagian hadith, dan campur percaya dengan sebahagian suara langit yang bertentangan dengan Al-Quran dan Sunnah, itulah tanda-tanda kesesatan meresap ke dalam diri. Saya hanya beri nasihat, saya bukan boleh beri petunjuk kepada kamu, melainkan kamu sendiri yang mahu KELUARKAN KEANGKUHAN kamu, letakkan KEBESARAN ALLAH dalam diri kamu, barulah kamu akan nampak kebenaran yang sebenarnya, Insya-Allah

Last edited by mnm77 on 22-4-2013 04:52 PM

mnm77 posted on 22-4-2013 04:42 PM
Takpa... dia nak menceritakan 'kehebatannya'... kita beri laluan jugak, pastu kita bandingkan de ...

Dia nak org lain tahu apa yg dia tahu, tp dia tak penah amik tahu benda yg disampaikan dari pengetahuan org lain....hanya dia yg tahu segalanya. Caranya dari dulu tak penah berubah...mmg tak pandai berdebat scara jujur, ditanya soalan direct dirapu ke merata2. Dulu suka do'akan pelik2 kat org lain, pegi mati lah, mcm2 lg...

'Kehebatan' & 'kebenaran' didakwa hanyalah dakwaan....kerana org yg kenal ALLAH takkan lantang menuduh org itu begini, org itu begitu...melainkan mengaku kenal ALLAH yg self-proclaimed. Org yg kenal ALLAH & ma'rifat dgn sebenar2 ertikata tkkan bersikap begini...malah sentiasa menjaga tuturkata bersangka baik setiap masa malah takkan sekali2 do'akan perkara buruk atau cuba menilai amal org lain bagaikan malaikat raqib & 'atid...

mnm77 posted on 22-4-2013 04:50 PM
Wow! Nak beriman dengan Allah kena jumpa kamu kah? Ada ayat Al-Quran dan Hadith yang kata macam tu ...

Tuan, keangkuhannya bukan baru...dari mula sy mula terlibat berhujah dgnnya sampai lah skrg, keangkuhan tak pernah berubah...

Angkuh adalah termasuk dlm sikap mazmumah tp ntah knapa, bg pakar ma'rifat ini angkuh bagaikan sifat wajib baginya...

Wal'iyaazubillaaah...

Abangcute posted on 21-4-2013 08:56 PM
Jika dibaca pada surah ini dengan teliti :
   Dan bahawa sesungguhnya, Dia lah Tuhan (Pencipta) "Bintang Syikra;

Mana dalil bintang syakila yang kamu kata?

Kamu sepatutnya bertanya, bagaimana saya boleh PASTI itu bintang syikra? Dalil kejadian yang telah berlaku (senario):

Kamu hambur saya dengan bintang syakila, buat apa saya nak tanya bintang syi'ra pulak?

BACA BETUL-BETUL 10 KALI:
Adakah kamu pernah melihat bintang syakila pada waktu siang? Jika BELUM, anggap ajelah kamu penghuni neraka. Sekian harap maklum.

Mana dalil tak pernah lihat bintang syakila waktu siang jadi penghuni neraka?

1) Saya bekerja ketika itu masuk kerja pada pukul 7 pagi
2) Saya menunggu di suatu kawasan lapang di sebelah belakang bangunan, dibawah sebatang pokok
3) Saya kecewa kerana ditipu oleh suara yang menyuruh melakukan sesuatu yang diharamkan di dalam Al-Quran dan kekecewaan itu menyebabkan hati ini KOSONG tiada bertempat, tiada suara, tiada bunyi, tiada apa-apa yang boleh disamakan dengan apa yang boleh digambarkan dengan akal.
4) Kedengaran suara hati, merenung pada waktu dhuha suatu peristiwa yang dinamakan "bintang syikra" yang munculnya dari arah barat.
5) Saya disuruh bergerak keluar dari kawasan dan didapati rakan sekerja saya datang diHADAPAN saya sedangkan suara menyatakan saya DIHILANGKAN dari pandangan TERMASUKLAH kenderaan saya sendiri.
6) Saya mengikut arahan suara itu... akan tetapi saya tidaklah berminat apa yang diharamkan itu kerana itulah suatu pengalaman bagaimana Allah SWT mengajar diri saya untuk menjauhkan sesuatu yang haram sehingga kini

Suara menyuruh melakukan yang haram?
Berapa banyak suara yang kamu dengar ni?

Inilah KEKELIRUAN kamu kerana TERLALU percaya suara-suara. Kamu kena ingat, Syaitan boleh membisik ke dalam hati, boleh juga membisik dengan suara! Syaitan boleh menipu dengan suruh buat yang baik, macam ikut Al-Quran dan Sunnah, kononnya suara itu dari Allah, kemudian bila dah percaya, maka suara itu perintah pula berbuat yang bertentangan dengan Al-Quran dan Sunnah

Berhati-hati dengan suara-suara. Semua kena berbalik kepada Al-Quran dan Sunnah!

Ada benda yang kamu mahu pertikaikan lagi?

Sila jelaskan dalil BINTANG SYAKILA kamu tu....

PitMie posted on 22-4-2013 05:07 PM
Tuan, keangkuhannya bukan baru...dari mula sy mula terlibat berhujah dgnnya sampai lah skrg, keang ...

Ya... saya pun nampak... tapi saya merasakan yang dia ni bukan sengaja untuk menipu, cuma seperti dia keliru dan tertipu... dengan 'suara-suara' menyebabkan dia menjadi angkuh...

Saya bukan dapat bagi petunjuk, hanya Allah yang Memberi Petunjuk kepada sesiapa yang dikehendaki-Nya. Saya cuma nak ajak dia kembali kepada Al-Quran dan Sunnah, moga diperkenankan Allah

Abangcute posted on 22-4-2013 09:27 PM
saya maksudkan syikra.. silap taip daa... itu pun pertikai ka? Macam budak tadika

Saya bukan pertikai salah taip sebagai isu utama, tapi kamu berhukum dengan hukuman ahli NERAKA TANPA DALIL yang sahih dari Al-Quran dan Sunnah, dan tanpa sedar yang kamu sendiri pun DAH SILAP taip

Bila silap, bukan nak minta maaf, tapi masih bangga angkat diri dan merendah orang lain dengan kata-kata 'macam budak tadika'!

Sekarang, apa bukti dalil sesiapa yang tidak melihat Bintang Syi'ra waktu siang, merupakan ahli neraka?

Last edited by mnm77 on 22-4-2013 09:34 PM

Follow Us
Abangcute posted on 22-4-2013 09:46 PM
Kerana untuk zaman ini, bila manusia tidak mencari Allah, bagaimana mahu melihat bintang syikra?
...

Lupe plk. Syikra dan Sirius tu bintang yg sama ke?

Abangcute posted on 22-4-2013 09:45 PM
Saya tanya satu aje soalan. Pernah tengok Malaikat-malaikat? Kalau kamu tak pernah tengok malaikat... macam mana kamu percaya kepada Malaikat-malaikat? Bukankah malaikat-malaikat itu adalah makhlukNya? m

Kamu bukan tanya satu soalan, banyak soalan yang kamu tanya! Dah tu kamu tak jawab soalan dan dalil yang saya tanya.

Nak NAMPAK malaikat baru kamu percaya?

Saya tak perlu nampak Malaikat untuk Percaya adanya malaikat. Rukun Iman percaya kepada yang GHAIB termasuklah percaya kepada Allah, Hari Kiamat, Qada' dan Qadar. Al-Quran di Lauh Mahfuz yang Ghaib tu juga saya percaya. Yang kat mushaf itu sebagai bukti di dunia. Rasul-rasul yang bukan hidup di zaman ni pun saya percaya.

Inilah yang dikatakan IMAN. Bukan tunggu semua nampak baru nak percaya.  

Kamu ni bersangka hebat kah dakwa nampak malaikat? Jadi, bila kamu dakwa lihat malaikat, kamu sangka orang lain yang tak lihat 'malaikat' yang kamu lihat tu, macam DAH TAK BERIMAN?

Sungguh menyesatkan cara kamu ni! Bertaubatlah kepada Allah dan janganlah BERBURUK SANGKA!

Ada orang berilmu yang merasa diri HEBAT tapi tak hebat pun kerana tiada dalil khusus yang menyatakan ilmu dan perbuatan dalam erti kata yang sebenar-benarnya. Beriman itu atas apa yang dimaksudkan Rukun Iman. Cukup ke beriman dengan Al-Quran akan tetapi menolak Sunnah? Dalil :

Dari Abu Hurairah r.a. ia berkata, Telah bersabda Rasulullah s.a.w., sesungguhnya Allah berfirman : Barangsiapa yang memusuhi kekasih Ku, maka Aku istiharkan perang dengan nya. Tiada sesuatu yang lebih Aku sukai dari hamba Ku, melainkan dia mengerjakan amalan yang Aku wajibkan kepada nya, untuk mendekatkan diri kepada Ku. Dan hamba Ku selalu mengerjakan amalan-amalan sunah untuk mendekatkan diri kepada Ku sehingga aku mencintainya. Apabila aku menyintai nya, maka Aku merupakan pendengaran yang dia pergunakan untuk mendengar nya. Aku merupakan penglihatan yang dia pergunakan untuk melihat. Aku merupakan tangan yang dia pergunakan untuk bertindak, Aku adalah kakinya, yang dia pergunakan untuk berjalan. Andainya dia meminta sesuatu kepada Ku, pastilah aku tunaikan, jika dia meminta perlindungan kepada Aku, nescaya Aku beri perlindungan untuknya.

Kamu dah perasan dan mengaku WALI ALLAH pula kah? Kamu ingat saya saja-saja nak bermusuh dengan kamu, lepas tu kamu nak kata Allah Perang ke atas saya pula? Kamu mengangkat diri kamu sebagai WALI ALLAH?

DENGAR SINI, saya MEMUSUHI DAJJAL yang menyesatkan manusia. Kamu dah mengaku Dajjal, kamu tak layak nak perasan sebagai wali Allah!

Kamu kata:
http://mforum.cari.com.my/forum. ... &page=4#pid52437872
Abangcute posted on 15-4-2013 11:09 PM
Sesungguhnya saya seorang dajjal dan amatlah BURUK perangai saya jika saya MENIPU keterangan saya. Jika dalam STATEMENT ini, saya menyatakan perkara yang TERKURANG atau TERLEBIH, itulah sifat diri saya yang LALAI.

Dajjal memang sikapnya menyesatkan orang. Bagi orang keliru. Fitnah yang sangat BURUK!

Sekarang ni saya nak tanya, adakah saya MENYALAHI Sunnah dalam meminta BUKTI atau MENYATAKAN BUKTI kepada yang BERIMAN SAHAJA? Kata-kata kamu cukuplah BIADAP kerana tidak menghormati Al-Quran dan Sunnah secara NYATA.

Tadi kata tanya satu soalan, ni tanya lagi. CAKAP TAK SERUPA BIKIN. Lepas ni jangan dop kata nak tanya satu soalan saja, tapi dok pi tanya banyak. Tanya takpa, jangan CAKAP TAK SERUPA BIKIN!

Kamu ni yang BIADAP dan ANGKUH, buat salah tak mahu mohon maaf. Angkat diri perasan wali Allah! Maaf saya terpaksa katakan yang kamu ni perasan hebat, walhal kamu sedang KELIRU!

Kamu ni beragama apa yang sebenar-benarnya? Apa akan terjadi jika diri kamu menolak hadis ini? Neraka ke Syurga untuk diri kamu? Sama ler macam yang lain-lain tu. Tak ke nampak seperti memperbodohkan diri kamu sendiri?

Kamu ni beragama apa yang mengaku sebagai dajjal ni? Ada tak dalil orang mengaku sebagai dajjal dari Al-Quran dan Sunnah?

Dan...Bila masa saya tolak hadith tu? TAK LAYAK orang yang mengaku DAJJAL untuk disamakan wali Allah, pastu menghukum dengan ilmu yang salah.

DEMI ALLAH, DAJJAL tu PENIPU dan PENDUSTA! Kamu ni sedang membuat FITNAH tentang apa yang kamu belum faham. Bertaubatlah!

Tak nampak lagi kah yang kamu memperbodohkan diri kamu mengaku sebagai dajjal?
Last edited by mnm77 on 23-4-2013 01:11 PM

Abangcute posted on 22-4-2013 09:46 PM
Kerana untuk zaman ini, bila manusia tidak mencari Allah, bagaimana mahu melihat bintang syikra?

Ini bukan dalil, ni kamu tanya SOALAN.

Saya tanya:
Apa bukti dalil sesiapa yang tidak melihat Bintang Syi'ra waktu siang, merupakan ahli neraka?

Tak bagi dalil, tanya soalan. CAKAP TAK SERUPA BIKIN!

mnm77 posted on 22-4-2013 09:31 PM
Saya bukan pertikai salah taip sebagai isu utama, tapi kamu berhukum dengan hukuman ahli NERAKA TA ...

Bintang syikra / syi'ra dieja sampai jd bintang syakila...syikra - syakila; jauh bunyinya tuh, silap eja ke mmg tak reti mengeja?

Sape yg mcm budak tadika nih sbnrnye???

Oppss...jgn main2 nanti amalan catatan harianku dicampak ke muka oleh malaikat...

mnm77 posted on 23-4-2013 01:01 PM
Ini bukan dalil, ni kamu tanya SOALAN.

Saya tanya:

Saje nak menyampuk, nak ulang soalan pakar ma'rifat yg juga wali songo kpd tuan mnm77...

"Kamu ni beragama apa yang sebenar-benarnya? "

Aritu tuduh org kapir, arini tanya org yg sah2 beragama Islam menganut agama ape....mmg sah tak brapa nak okay mental pakar neh....

Abangcute posted on 23-4-2013 02:57 PM
Lah... ingat ke tau dalil dalam memahami Al-Quran, rupanya BENGAP ek? Sekali lagi nak tanya, TAK FAHAM Al-Quran ke? Kalau tak faham Al-Quran, apa kata kamu baca surah yang berkaitan kemudian kamu tanya. Orang yang SENGAJA mencari masaalah saya amatlah risau jika masaalah TERTIMPA ke atas diri TANPA DISEDARI. Next question plz

Kamu bolehlah andai kamu ni dajjal yang sangat faham Al-Quran

Dan kamu boleh anggap saya ni jahil, saya tak berasa hina untuk saya mengaku tak tahu apabila saya bertanya.

Sekarang jangan pusing-pusing lagi, mana dalilnya?

Apa bukti dalil sesiapa yang tidak melihat Bintang Syi'ra waktu siang, merupakan ahli neraka?

Jangan berselindung di sebalik perasan pandai kamu tu, silakan beri dalil jika kamu ni benar.

Dah tak jawab soalan ni, minta soaan lain pulak?

Sila buka tafsir Pimpinan Ar-Rahman, Surah An-Najm ayat 49:

“Bintang Syi’ra” ialah sebuah bintang yang pernah disembah oleh kaum Arab Jahiliyah. Yakni amatlah bodohnya mereka menyembah bintang itu pada hal Allah jualah yang menciptakannya dan Dialah sahaja yang berhak disembah.

Itu tertera dalam tafsir tersebut. Kamu berbangga diri hebat sangat nampak bintang tu waktu siang, sampai menghukum masuk neraka kepada orang lain, rasa hebat lah tu...

... sedangkan bintang itu BINTANG SEMBAHAN ARAB JAHILIYYAH!

Buat apa nak rasa hebat dan bangga dengan nampak bintang sembahan orang yang sesat?

Last edited by mnm77 on 23-4-2013 04:08 PM

Abangcute posted on 23-4-2013 02:59 PM
Saya dah beri hint, kenapa tak baca surah yang berkaitan? Atau kamu sebenarnya memang tak faham Al-Quran ek? Maknanya selama ini kamu nyatakan yang BERTENTANGAN dengan agama macam tu?

Kamu sebenarnya agama Hindu ke? Tak pun agama Buddha? Kamu mahu menghina diri kamu sendiri ke?

Kepakaran Abangcute lari topik bila ditanya soalan! Tak jawab soalan, tuduh orang lain Agama Hindu Agama Buddha pulak ...

Pasal Bintang Syi'ra tu ada sebut pasal masuk neraka kalau tak lihat waktu siang? Agama mana yang berdalil macam tu?

PitMie posted on 23-4-2013 03:36 PM
Aritu tuduh org kapir, arini tanya org yg sah2 beragama Islam menganut agama ape....mmg sah tak brapa nak okay mental pakar neh...

Nampak gaya macam dekat-dekat 'mental' juga... tapi saya nak bersangka baik, saya nak 'push' Abangcute ni keluarkan hujjah-hujjah 'bernas' nya..

mnm77 posted on 23-4-2013 03:52 PM
Nampak gaya macam dekat-dekat 'mental' juga... tapi saya nak bersangka baik, saya nak 'push' Abang ...

Bernas atau 'bernas'?

Dulu sy masih cuba bersangka baik....skrg dah tak boleh sbb dah terlalu byk tuduhan dihamburkan terutama melibatkan takfir yg sampai hari ni tak penah skalipun mintak maaf dgn tuduhan dasat tu. Inikah sikap seorang yg kononnya mengenal ALLAH? Menuduh kafir sewenang2, suruh org pegi mati dll?

Pd sy nak tunggu sampai jawapan bernas nak dikeluarkan tu bagai menunggu tenuk bertanduk rusa....

mnm77 posted on 23-4-2013 03:48 PM
Kepakaran Abangcute lari topik bila ditanya soalan! Tak jawab soalan, tuduh orang lain Agama Hindu ...
Pasal Bintang Syi'ra tu ada sebut pasal masuk neraka kalau tak lihat waktu siang? Agama mana yang berdalil macam tu?
Bab lari topik mmg cukup pakar sbb tu sy takkan berhujah lg scara direct dgnnya....sbb sampai hari ni dia takleh bg sumber perbezaan makna 'ibadah & ibadat'...

Bintang syi'ra telah ditafsir oleh al-Hafiz Imam Jalaluddin as-Suyuthi dlm Tafsir al-Jalaalain:

وأنه هو رب الشعرى } هي كوكب خلف الجوزاء كانت تعبد في الجاهلية

"Dan DIAlah pemilik bintang Syi'raa: iaitu bintang yg berada di blkg al-jauzaa' yg dijadikan objek sembahan pd zaman jahiliyyah"

Adakah dia nak kembali ke zaman jahiliyyah sampai terlalu mengaitkan syurga neraka dgn penampakan bintang syi'ra? Tuhan yg memiliki bintang syi'ra adalah ALLAH jua, maknanya bg penyembah bintang syi'ra, ketahuilah bintang paling terang di langit tu yg nmpk hebat tetap milik ALLAH jua....

PitMie posted on 23-4-2013 04:04 PM
Bernas atau 'bernas'?

Errr... Tuan Pitmie pun faham....

Dulu sy masih cuba bersangka baik....skrg dah tak boleh sbb dah terlalu byk tuduhan dihamburkan terutama melibatkan takfir yg sampai hari ni tak penah skalipun mintak maaf dgn tuduhan dasat tu. Inikah sikap seorang yg kononnya mengenal ALLAH? Menuduh kafir sewenang2, suruh org pegi mati dll?

Pd sy nak tunggu sampai jawapan bernas nak dikeluarkan tu bagai menunggu tenuk bertanduk rusa....

You are not alone..... tapi saya nak 'cungkil' sikit lagi.... nak tengok ada banyak lagi kah sifat-sifat ke'wali'an Abanngcute yang perasan hebat sangat ni.... selain dari yang terhambur-hambur keluar perkataan emosinya, sambil tak menjawab soalan kerana tak mampu beri dalil mengikut Al-Quran dan Sunnah...

Amat KASIHAN wahai PITMIE yang mempunyai berbagai-bagai nama timangan

Berbagai2 nama timangan tu bermaksud pelbagai nick or multinick kah?

Heran bagaimana yg dikatakan mengenal ALLAH kalau tiba2 berani memfitnah secara nyata....kenal ALLAH la sgtttt.....prrrrffffftttttttt

mnm77 posted on 23-4-2013 04:14 PM
Errr... Tuan Pitmie pun faham....

Sy mulanya beranggapan dia hanyalah "al-'ilmu filkutub laisa fisshudur" - tp lama-kelamaan bukan itu sebenarnya....taktau dari mana sumber melainkan copy paste ayat2 al-Qur'an & hadith2 yg adakala tak berkait sgt dgn hujah yg dibawa...

Ya sy setuju, bila kita pertikai mulalah beremosi mengalahkan budak tadika...mula menuduh itu ini yg melambangkan ketidakrasionalan & ketidakprofesionalan diri tatkala berhujah...krana debat punyai etika tp kalau perkataan bodoh dll dihamburkan, ini menampakkan betapa tidak matang berdebat.

"QUL HAATUU BURHAANAKUM INK KUNTUM SAADIQIIN" (takleh paste dlm Arabic sbb jadi tulisan ntah hape2...so kena rumikan)

Bab tu pun tak lepas sbb tu merata2 melalut...

adehhh you guyss...cepat benar benang ni  tak terkejar i ...i sibuk laaaa lately....