CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11984|Reply: 90

Kahwin dengan pilihan keluarga... patut kah??

Saya da menghampiri zon bahaya... lagi 2 tahun da 30th series... Keluarga dah risau... Sampaikan saudara mara saya sibuk2 nak kenal kan dengan kawan-kawan diorang...  lagi-lagi lepas ayah saya meninggal bulan 8 tahun lepas... 11 hari lagi sebelum raya... diorg risau yang keluarga saya semua perempuan... gitu lah katanyer... walaupon umur saya da 28thn saya still x der stedy boyfriends... actually boyfriends pon x de...

Kebelakangan ini hidup saya da x seceria dan riang ria macam dulu sebabnya majoriti kawan2 semua da kahwin dan ada anak.. so nak gi kuar sama2 da susah... masa amat limited... kadang2 terasa jugak bila sy betul2 nak cari kawan utk tman kan saya tak der sapa yang free tapi nak buat cam ner kan family come first...

Semalam bestfriends arwah ayah call... cam biasa kalau dia call adalah sebab nak menjodohkan saya dengan anak dia... actually ni merupakan kali ke3 or ke 4 dia bagitau yg dia nak berbesan ngan ayah saya... klu offical merisik da dua kali... tapi x serik2 gak nak merisik saya... dulu ayah saya tolak sbb saya tgh study dan sekali lagi sebab saya baru start keje... n time tu saya fikir saya boleh cari BF sendiri...

Saya bukan la tak da langsung bf... tp the first n the last bf saya ada dalam tahun 2009... yg tu tak jd sbb keluarga dia x restu... sbb nyer family dia x nak dia convert... dan sy tak terasa sgt sbb bg saya klu dia betul2 convert pasal dia betul2 nak jd org muslim tak per... klu just nak kawen dgn saya memang tak la... sbb saya pon bukan nya baik sgt...

sekarang ni sy memang x braper yakin yang saya boleh cari bf sendiri memandangkan tempat kerja saya majoriti semua nyer da berkahwin... klu ada orang baru masuk pon memang da kahwin atau pon budak yang jauh sangat beza nyer ngan saya... so patut kah saya terima jer anak kawan ayah saya ni????

Keluarga da merancang untuk memperkenalkan kami berdua... insyaallah next week... perasaan saya berbelah bagi... sekejap saya rasa ok... sekejap saya rasa tak nak... dan apa yang patut saya tanya kat dia bila saya jumpa dia nanti sbb saya tak tau apa2 pon pasal dia..

Harap2 korang boleh tolong saya...

thanks in advance....

Rate

1

beruntungla ko ade org nak carikan ko jodoh gak samada ko nak atau taknak je pun

teruskan je la kak oi..terima je la timba tersebut..mungkin itu sebenarnye timba emas....sampai bila perigi nk menunggu timba2 yang belum tentu nk menimba air perigi tersebot...kan???

harap uolss tak mencintai sesama jeniss..

PITTSBURGH posted on 18-5-2013 09:07 PM
harap uolss tak mencintai sesama jeniss..

of coz tak... tapi member2 pon bnyk tgr x nak kawen sbb iolllsss les ker????  x ok... i straight...

patut atau x tu kita kene tgk jgk pd umo,keupayaan kita mencari jodoh sendiri
kalo iols,iols tamau org cari dan xsuka kalo org sebok nk jodoh2 kan neh
sbb iols kalo xsuka tu..iols xreti nk blaja buat cuba2 kenal org

Follow Us
WawaRaRa posted on 18-5-2013 09:11 PM
of coz tak... tapi member2 pon bnyk tgr x nak kawen sbb iolllsss les ker????  x ok... i straight.. ...

ok..semenjak kes si Anal Ibrahim tu lah..klu tak kawin mmg kena cop cinta sejenis..

annehuda posted on 18-5-2013 08:58 PM
beruntungla ko ade org nak carikan ko jodoh gak  samada ko nak atau taknak je pun

tu la... tapi saya takut la... tak tau kenapa... ada perasaan takut... takut giler... pe sal eh???

uiik...masuk 3 series zon bahaya@merah kaa..?..
calling2...:@ifanonline ...

need ur advice plss..

kalo TT xnak kat jejaka yg diaturkan boleh la iols rekemen jejaka2 bujang terlajak kat porem ney....

cc: @sjnkishka @blazzard @tajul186

kwn kenal2 la dulu..agak2 serasi n ade kimia trus proceed..zaman skang org pompuan x leh memilih sgt sok jd andartu..saper nak jg bila da tua duk umah org tua2 la jwbnyer..

kawan dulu ar..klo ok proceed le...btw, anak kawan ayah tu keje pe
umo bp etc

waa dh macam dlm drama melayu plak... kekek
u keja kt mana ...

mironewQ posted on 18-5-2013 09:22 PM
kalo TT xnak kat jejaka yg diaturkan boleh la iols rekemen jejaka2 bujang terlajak kat porem ney.... ...

uikk...ni bujang terlajak dlm porum ni ke...?x tau plak...
ingtkan si ipan je..

kalo TT xnak kat jejaka yg diaturkan boleh la iols rekemen jejaka2 bujang terlajak kat porem ney.... ...

jangan lupa @farouk21 gagak itam

Bila ada topic macam ni akan masuk la komen2 standard.
So aku tunggu baca jer

Owh baru ingat minggu dpn cuti sekolah...patutla ramai yg up citer psl jodoh & kawen nih Last edited by Innrukia on 18-5-2013 09:33 PM

Innrukia posted on 18-5-2013 09:29 PM
Bila ada topic macam ni akan masuk la komen2 standard.
So aku tunggu baca jer

heheh..org yg ditunggu2 belum masuk komen lg....

nnti dibangkitnya isu pam shaw tu plak..

Pergi jerlah jumpa dulu...mana tau, dah berkenalan2 nanti, jatuh cinta plak kat dia....go for it gal. .

was that a kriegserklarung

ketupat79 posted on 18-5-2013 09:28 PM
jangan lupa @farouk21 gagak itam

parok birah tu dah taken